Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2443 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 21.8.17 Türkiyeden arabayla döndüm..

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı

21.8.17 Türkiyeden arabayla döndüm..

selam arkadaslar,
    cumartesi günü 12'de Kayseriden yola ciktik,istikamet bulgar-sirb-macar-avusturya-almanya.
    saat 20:00 gibi istanbula girince yeni acilan Yavuz Sultan Selim köprüsünden Edirne'yi takip ettik.köprü yolu cok sakindi,belki cumartesi olmasindan,istanbuldan cok rahat gectik.
    bu sene Türkiyede yakit fiyatlari ucuzdu, diesel 4,60tl yani yaklasik 1,10€ idi. istanbulda depoyu doldurdum.istanbula girince,Mehmetcik Vakfinin dinlenme tesisi var,hem benzinlik hemde temiz-güzel yemekleri var.
    gece 24:00 gibi Edirne'ye dogru geldik,facebook'daki silayolu sayfalarindan ve gümrüklerdeki kameralardan baktim ve hamzabeyli'ye gitmeye karar verdim,otobandan 39km. sonra ulastik,önümüzde 15 arac vardi,45 dakikada ciktik. ilk defa hamzabeyliye gittigimden,navigasyonu takip ettim,bulgarda yaklasik 80km. eski yollardan gittikten sonra otobana ulasabildik. icinizde hamzabeyliden sonra sofya otobanina yakin yol bilen varsa lütfen yazsin.
    bulgarda gece sofya otobaninda biraz uyuduk,sabah sirb sinirina geldik,bir saatten cok bekledik, zehirli yumurtadan dolayi arabalari ariyorlar, bana arabada yumurta varmi diye sordular.sirba girince malum daglar-kisa tünellerin oldugu yerlere kismen otoban yapilmis.tahminim 2 sene sonra hep otoban olur.sirb'da birde yolda polis cevirdi ve arabayi aradi,yumurta sordular.belgrad transit yoldan gittik,biraz yol uzadi ama hic beklemedik.
    Macar icin Röske'nin yakinindaki Asotthalom'a gittim,gümrüge gittigimde 400m. mesafedeydim,60 araba vardi ama 2 saat bekledik,yine arabalari aradilar ve yumurta sordular.macar yolu kisa ve temiz,tamami otoban,sorunsuz gectik. macar-avusturya sinirinda 1 saat bekledik,hiz limitini 10km.kadar düsürüyorlar,ama arama-kontrol yok.
    avusturyada cok radar vardi,boardumuzdan indirdigim Blitzer.de PLUS cok isime yaradi.Avusturya-almanya gümrügündede 45dakika bekledik,yine arama-kontrol yok ama düsük hizda tek sira ilerletiyorlar.
    Almanya,passau-frankfurt arasi cok insaat var.biz gece gectik,gündüz gecenlere Allah sabir versin.
    sila yolunda ve Türkiyede DKB Visa kredi kartimi kullandim,gebühr yok,ödemeler ve para ihtiyacimi kolayca karsiladim.yollar bu sene kalabalikti,EU ülkelerinde internet bize cok yaradi, navi ve google map ile yol ve gümrüklerdeki yogunlugu,bekleme süresini,alternativ yollari görme sansimiz var. bu sene zehirli yumurtadan gümrüklerde cok bekledim ve yollar kalabalik,kayseriden frankfurta iki söforle 40 saatte gelebildim,cok yoruldum,yasim 51, arabayla izin uzun sürsede,yorucu olsada bana baska bir tat verirdi,bu sene tam tersi oldu,sanirim bir daha arabayla izine gitmeyecegim.cok yorucu oluyor.
    Allah izine gidenlere kazasiz-belasiz gidip gelmeyi nasip etsin.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)