Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2444 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hamileyim eşimi nasıl getirebilirim :(

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Hamileyim eşimi nasıl getirebilirim

Merhaba ben Alman vatandaşıyım ve almanyada yaşıyorum. İlk evliliğimden 3 yaşında bir çocuğum var, ve ben çalışmıyorum. Bu sene türkiyede evlendim, eşim türkiyede yaşıyor ve şuan 4 aylık hamileyim. Riskli bir hamilelik geçiriyorum, erken Doğum riskim yüksek, ve çocuğumla da çok yoruluyorum çünkü daha henüz kreşe gitmiyor. Doktorumdan bu riskli hamilelikten dolayı rapor aldım ve eşime gönderdim. Eşim A1 kursu yaptı ve sertifikayı aldı, şuan konsolosluk randevusunu bekliyor. Burdaki yabancı dairesini aradım fakat bana birşey yapmamam gerektiğini söylediler ve net bir bilgi veremediler.

Benim eşimin gelmesinde bir sorun çıkar mı, sonuçta çalışmıyorum? Ama Bebek gelecek, yani eşimin gelememesi biraz saçma olmaz mı? Çoğu akrabamız gelemez diyor çalışmadığım için. Kiramı devlet ödüyor ve işaizlik maaşı da alıyorum. Alman vatandaşlardan çalışılması bekleniyor mu?
    Konu Cananbari tarafından (21 Ağustos 2017 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)