Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2432 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Duvar izolasyon lu glasvordach takmak isiyorum

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı

Duvar izolasyon lu glasvordach takmak isiyorum

Merhaba Arkadaslar,

Evin giris kapisinin üstüne bir tane glasvordach ladim ,ev yaklasik 18 ile 20 santim izolasyon yapili benim bu glasvordach takmam icin özle bir vida kullanmam gerekli sanirim .

Bu konu hakkinda tercübeli veya evine bu islemi yapan arkadaslarin fikirleri ve yardimina ihtiyacim var.

ben bu glasvordach nasil takabilirim ,bu izolasyonlu duvarlar icin ekipmanyanlari nereden alabilirim

tskler

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    17 mesaja 18 teşekkür aldı
    Iyi Aksamlar Abi,

sana lazim olanlar bunlar.

Hayirli Geceler...

Gewindestange:
    http://www.ebay.de/itm/Fischer-Anker...rlZ8C_nsjF_ijw

Siebhülse:
    http://www.ebay.de/itm/Fischer-Anker...TCybtqkwwNqG7w

Verbundmörtel:

http://www.ebay.de/itm/Fischer-Monta...AAAOSwP6pZn8QV

4. oteloo üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    Alıntı oteloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyi Aksamlar Abi,

sana lazim olanlar bunlar.

Hayirli Geceler...

Gewindestange:
    http://www.ebay.de/itm/Fischer-Anker...rlZ8C_nsjF_ijw

Siebhülse:
    http://www.ebay.de/itm/Fischer-Anker...TCybtqkwwNqG7w

Verbundmörtel:

http://www.ebay.de/itm/Fischer-Monta...AAAOSwP6pZn8QV
    tskler oteloo
    evet bende arastirdim ve bunlarla yapiliyormus,ancak tabii bir kac insahatci arkadaslarada sordum onlarda benim kafami iyice karistirdilar

benim aldigim glasvordach in agirligi 50 kilo ,o sordugum kisiler diyor cam agir onun icin tasimaz felan filan diyorlar.

bundan dolayi daha takmadim vordachi halen arastirmalardayim,hani belki forumda benim durumumda veya bir tanidigi böyle bir izalasyonlu eve cam Vordach takmistir diye bilgi almak istiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    Benim vordach da 40kg var, iyi temizleyip yeteri kadar kurumasini beklersen hic sorun olmaz.

7. oteloo üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Üstten ayrica 2 tane tasiyici takma durumu varsa bomba gibi olur.
    Burada 3 tane takmislar ama 50 kg icin gerek yok.

9. mxm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    üstten tasiyici takma imkanim yok,Ben Benim aldigim glasvordach in resmini ekliyeyim daha iyi olur.

Ben baya bir arastirdim youtubeden ve web sayfalarindan ancak diger insahat dallarinda calisanlara sorunca iste onlar kafami cok karistirdilar.buldugum videolara göre ve bu özel vide üreten firmalarin aciklamalarina göre hic birsey olmamasi lazim .
    ancak aramizda bunu yapan kisilerden veya bu tür islerle ugrasan arkadaslardan bire bir fikir alirsam daha iyi olur diye düsünüyorum.

Ettiği Teşekkür
    305
    Alıntı oteloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim vordach da 40kg var, iyi temizleyip yeteri kadar kurumasini beklersen hic sorun olmaz.
    ustam sizin ev Dämmung varmi? kac santim,cünkü benim evde 18.cm Dämmung yapilmis. Bu dämmunglar icin yapilmis vidalar egerki Betona uygulanirsa 350 kiloya kadar agirlik tasinir diye yaziyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    14cm Dämmung var.

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Alıntı sswiss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar tasiyacagini tam olarak bilemiyorum maalesef ama resmi görünce aklima geldi. Eger duvarlar bu tür tuglalarla örüldüyse delerken sakin darbeli delmeyin yoksa tuglanin ara bölümleri kirilir ve dübel iyi tutmaz.Eger Dübeller saglam oturursa 50 kg i 6 Dübel bence rahatlikla tutar.Hatta o sekilde 200 kg dahi sorun olmaz.Bir önemli nokta da Winkeller Fassadeye tam dayansin ama kesinlikle iceri dogru ezmeyecek sekilde SIKIN.
    TV icin Wandhalterung taktigimda 4 Dübel koymustum, iyice acinca öne dogru 57 cm cikiyor, denemek icin iyice acip ucundan asagiya dogru tutunup yavasca asildim ve sonunda tamamen asili kaldim, 80 kiloyum, tik bile demedi. Dübeller 10 cm duvara girdi ve 8 mm kalindi.

Ettiği Teşekkür
    305
    yani bencede sorun olmamasi lazim,cok arastirdim videolar izledim normalinde sorun olmamasi lazim .Benim cekindigim bu delikleri cok ama cok güzel bir sekilde delmem yada delmek lazim.Ben evi yapan kisilerlede görüstüm üst katin taban betonunun kalinligi ve salondan yukari Dogru ölctügümde Bu betonun nerede oldugunu ögrendim .Ben delikleri Tuglalara degilde direk betona delmeyi düsünüyorum ve bu gewindestange ler 12 m lik kalin ,yani hem betona delersek Hemde 12 m lik vida Hemde her iki tarafta 3 er delik yani bunuda tasimazsa bu duvar yapacak birsey yok atak cöpe gitsin

yer ile üst tavan beton 240 .cm ve beton 20.cm kalinlikta

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Betona denk getirirsen zaten 4 vida dahi kesin tutar. Tuglada ise dedigim gibi darbeyi kapatirsan o da cok iyi tutar, delmesi tabii ki zor oluyor,zaman aliyor, sabir istiyor ama ben cok yaptim oradan biliyorum, öyle delince tuglada da süper tutuyor. senin baglanti seklinde resme dikkat edersen zaten güc vidanin ön kismindan hafif öne ve asagi dogru oluyor, vidalar üstteki iki tanesinin yarim etkisi haric disari dogru cekilmiyorlar. Bu cekis yönü zaten o tuglalari kiramaz, yumurtayi üstlerden SIKmaya benzer.
    Yani üstteki iki Dübel betona denk gelirse rahatlikla yetecektir.Alttakileri bence betona denk getirmene gerek yok.

Ev eskiyse ve briket tugla varsa is degisir, onlarda bosluk cok oldugundan ve ayrica presleme yöntemiyle üretildiklerinden yapi itibari ile bunlara dübel pek iyi tutmaz.

16. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)