Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2430 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yardiminiz lazim- Esim alt Komsudan Dayak yedi

Tecrübeli Üye cuno611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    23 mesaja 104 teşekkür aldı

Yardiminiz lazim- Esim alt Komsudan Dayak yedi

Iyi Aksamlar, yardiminiza ihtiyacim var Lütfen Okuyun. Hemen Konuya gireyim.
    14.07.2017 tarihinde esim (Karim) alt Komsudan Kellerda köseye sIkIstirilarak Dayak yedi, yüzüne defalarca yumruk atip kolunu sIkmis. Bunun üzerine adam, senin kocanida simdi bicaklamaya gidiyom demis cikmis yukari bizim kata. bende o sirada evde degilim, Kayinpeder gildeyim. o yukari ciktigi esnada esim hemen oradan kacip bana telefon acti. Kosarak gittim ve adami kapida yakaladim. Ben vurmaya kalmadan, kayinpederim meraktan pesimden gelip adami hemen Flur ya sakince sokup yumruklayip merdivenden asagiya firlatti. Ayni gün biz hemen Polise gidip Anzeige yaptik. Yüzünde morariklar belli olmadigi icin Polis bize ertesi gün dedi, belli olur dedi. Öylede yaptik. Ertesi gün morariklar baya belirgin oldu. Hastaneden Rapor aldik. 20.07.2017 tarihinde esim doktora gidip Kranenschein aldi. Simdi bugün Familiengerichtten mektup geldi. Adam bize einstweilige Anordnung yapmis. Yani adamin yanina 20m yaklasamazmisiz. Ayni binada kaldigimiz icin, zufällig rastlasirsak hemen 20 metre uzagina gidecekmisiz. kapinin önünde görürsek onun gitmesini bekleyip öyl binaya girebilirmisiz. einstweilige Anordnung yaparkende eidest statt abgeben yapmis. Simdi bu eidest statt da yalanlarini ispatlayabilecek durumum var. Eidest statt da diyorki, Frau XY nun esi saat 15 de benim Karima küfür edip azarlamis. Ben o saatte isten yeni cikip eve gidiyordum. bunun üzerine Adam saat 17 ye dogru kellersinda biseyler Basteln yapiyomus. Benim Esimi görüp direk ansprechen yapmis Kocan niye benim karima böyle yapti diye. Dövdügünü söylememis. Ama bizim elimizde Raporlar ve Anzeige var, dövüldügüne dair. Ama Adam birde sahit olarak karsi binadaki bir Adami tutmus. O adam herseyi görmüs. nasil dövüldügüne dair vs.

Sorularim:
    Simdi bu durumda benim ne gibi hakkim var?
    O einstweilige Anordnungu cevirip de Rechtschutzu esime yapabilirmiyim?
    Veya onun Einstweilige Anordnungunu bozabilirmiyim?

Ayriyetten, Sachbeschädigungda var. Adam bizim Besigi merdivenlerden asagiya firlatmis (Resimleri cektim elimde var) Posta Kutusunu Pislemis, Resimler var, Kellermin kapisinin önünü bos kartonlarla doldurmus, Resimler var.

Bu durumda ben ne yapabilirim?

Cevaplariniz icin simdiden Tesekkür ediyorum.

S&S
    cuno611

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    önce gecmis olsun sayin kardesim ne desem simdi aklima bisey gelmiyor adam bence yasadigina dua etsin

4. baltali üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba cuno611,

1. öncelikle gecmis olsun. sorularina tam anliya madim. biraz daha net yassan daha iyi olur. rechtsschutz birseyler yazmissin, tam anlamadim !
    2. senin durumun cok zor. ya komsun herseyi kabul edecek yada sahit lazim. sen resim cektim yaziyorsun ama bu bir ispat degil. biz eski kaldigi miz yerde adam bizim komusunun kellersini yikti ve bizim komsu birsey yapa madi. sahit olsa daha iyi birisi gördüyse onu göster. einsweillige verfügung icin kesin bir cözüm vardir. bu cevabi en iyisi bir avukat verir. eninde sonunda avukat tutman lazim " schmerzengeld icin vs " simdeden tut daha iyi olur. Ev bürosuna da haber ver . komsunu icabinda fristlos kündigen yapar lar.

benim ve arkadaslarin basindan gecenlerini yaziyim.
    1. benim arabami cizdiler , birsey yapamadim ( polise gittim)
    2. arkadasin köpegini zehirlediler, birsey yapamadi ( polise gitti)
    3. Facebookdan arkadasa senin öldürürüm yazdi, birsey yapamadi ( polise gitti )
    4. böyle devam ede bilirim senin konuda hemen hemen ayni. sahit varsa iyi.

** ben bir tek konuda sanslidim. eski kaldigim yerde beni komsum beleidigen ve bedrohen yapti. Anzeige Yaptim. Staatsanwaltschaft davayi einstellen yapti cünkü benim komsunun dosyasi temiz mis. ama herseyi kabul etmis onun icin 200 Euro ceza yemis. Hatta bu mektup daha yeni geldi **

sana demek istedigim. oturdugun yer önemli. ben mönchengladbach kaliyorum ve burada almanlari tutuyorlar. sahit olmasi lazim. benim resmim var, o kirdi, yetmez olabilir. diger dayak konusunda raporunuz var polise de gitmisiniz. insallah sonuc iyi cikar. insanlarla urasmasi cok zor. onun icin komsundan uzak dur. hakliyken haksiz cikma.

beim sana tavsiyem ne olursa olsun komsundan uzak dur. bu saat den sonrada senin o kisile anlasman zor olur.
    Konu Osmanbey34 tarafından (24 Ağustos 2017 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    53
    Ev bürosuna haber verdim. Polisteki aktenzeichen ide verdim. Onlardanda haber bekliyorum.

Simdi bi Zeugem var. Esimi dövdügünu gormedi ama yaptiklarini gördü yani Sachbeschädigung da.

Oda sahit tutmus onu dövdügumuze dair. Ama tuttugu sahit 500m ileride ve bizim binanin kapisi camdan. Yani iceriyi görmesi imkansiz cünki o cam kapi hava iyi oldigundan dolayi Spiegeln yapiyodu.

Ettiği Teşekkür
    497
    sen karsi tarafin sahidi kafana takma. önemli olan senin sahit din olmasi. adam birisi politika icabi sahit gösterir. ama mahkemede gercegi söylemesi lazim yoksa sahit kendisi " strafbar " yapar. ve yalan da söylerse bunu "richter " cabuk anlar. senin sahidin " ben gördüm " derse senin icin iyi olur. sana anlatmak istedigim bazi seyler bizim bildigimiz gibi degil. yukari da da örnekler yazdim.

sana bi örnek daha veriyim. sen polise gitsen desen " mein nachbar bedroht mich. er hat mir mit hells angels vs gedroht " o zaman polis hic birsey yapmiyor cünkü bu bedrohung olmuyor ! ama " ich rufe mein freund XX und er kommt gleich mit einer Waffe an " bu Bedrohung oluyor. ben bunlari ken dim yazdadim ve kafamdan atmiyorum. ne yi nasil demen cok önemli.

bi örnek daha veriyim. komsu benim arabami cizdi. ben polisi cagirdim anzeige yaptim. bütün benim komsular biz gördük dediler sahitlik yapti. sonuc karsi taraf ALIBI yani ben su saat de stadtverwaltung da dim göstermis ve polis einstellen yapti.

kendi basina bu isi bence cözemessin. iyi bir avukat tut. avukatin sana yardimci olur !

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    10 mesaja 21 teşekkür aldı
    Gecmis olsun Kardesim. ben senin yerinde olsam ve kirada oturuyorsam baska bir yere tasinirdim. Kafa agritmaya degmez. diyelim mahkeme bitti. mahkemeyi kazandin veya kaybettin . yarin birgün birdaha birsey olmaz mi? arabani cizer birsey yapar. beladan uzak durmak en iyisi. ha mahkemeyi sonuna kadar sürdür hakkini ara.

9. sueleyman123 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    bencede mahkeme ne olursa olsun sen simdiden bir yeni ev ara. yoksa aklin herzaman evde olur !

Alıntı sueleyman123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun Kardesim. ben senin yerinde olsam ve kirada oturuyorsam baska bir yere tasinirdim. Kafa agritmaya degmez. diyelim mahkeme bitti. mahkemeyi kazandin veya kaybettin . yarin birgün birdaha birsey olmaz mi? arabani cizer birsey yapar. beladan uzak durmak en iyisi. ha mahkemeyi sonuna kadar sürdür hakkini ara.

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Öncelikle geçmiş olsun. Hemen iyi bir avukata gitmeni şiddetle tavsiye ederim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Cok berbat bi durum.. ALLAH yardimcin olsun..karsi tarifi bi gectim,senin ailen zor durumda kalmis..o kavga aninda evinde misafir olabilirdi,komsularin evin onunde oturuyor olabirdi,tesadufen oradan gecen bir arkadasin olabilirdi,tum bunlari sahit olarak ekleyebilirsin..sen kendini nefsi mudafa yaptin,ilk saldiran oydu..tum bunlari avukata soyleyeceksin..o pislik almanmiydi bilmem ama almansa son zamanlarda gerek araplara gerek turklere gerekse diger yabancilara karsi onyargilar beya artti..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    yil 1994 komsum sapik alkolik ve psikopat bir polonyali,,he gun taciz ediyordu,,ne kadar plois cagirsakda faydasi olmadi,bende bicakladim,bir yigin aci parasi odedim,en son avukatima ne ne is ne adalet dedim,oda bana okey sana acikliyacagim dedi,gece karanlikda hic sahit olmadan döv dedi bende öyle yapdim devamli dövdüm oglu ile kendisini adam sikdirdi gitti

14. 9 kişi dreamceng üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Demekki insani azdirmamak lazimmis..cana tak ettimi insanin gozu gormuyor..

Ettiği Teşekkür
    53
    Böyle durumda insan kendisino zor tutuyor. Hersey yapmak istiyor insanin cani. El mahkum olmasa bense yapacagimi bikiyorumda mahkeme karari var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    Seytana lanet et cik o evden korktugundan deyil yabanciyiz her durumda suclu oluyoruz buyukluk sende kalsin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    33 mesaja 48 teşekkür aldı
    Gecmis olsun. Adam almanmi? Hangi sehirde kaliyorsun?

Ettiği Teşekkür
    53
    Adam hirvat. Zaten tasinmak icin ev bürosuyla konustum. Bir ev var onun icin ugrasiyorum..

Adam bugün sabahtan beri kapinin önünden cekilmiyor. Samdalyesini almis kapinin onünde nobet tutar gibi oturuyor. Cok zorlaniyorum, cok zor tutuyorum kendimi.

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,423
    16,064 mesaja 157,102 teşekkür aldı
    Arkadasim arasana Polisi, Elinde Mahkeme karari var diye beni Provizieren yapiyor de.

Ettiği Teşekkür
    53
    Aradim zaten. Birazdan geleceklermis. Henüz gelen giden yok.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,490
    390 mesaja 997 teşekkür aldı
    Esini korumak senin birinci görevin ve onu yasal yada yasa disi yaparsin o sana kalmis.Ama bu serefsiz senin koruyamadigini görünce ikinci adimini daha ileri atabilir.
    Sen almanyada yalniz misin ailen falan yok mu?
    Benim 2 ayri komsum geceleri hep müzik acar yada sagir olduklari icin televizyon acip gürültü yapiyordu.3 defa polis cagirdik ama birsey yapamam deyip her seferinde gitti.
    Ben kendi yöntemlerimle hallettim simdi kuzu gibi erkenden yatiyorlar.Nasil hallettigimi yazmam ve tavsiye etmem.
    Allah yardimcin olsun!
    Konu smeilet tarafından (25 Ağustos 2017 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    497
    webci iyi yapmisin arkadaslar almanyada söyle bi durum var "" man muss erst vergewaltigt werden, damit was passiert "" polise ona buna bakarsan hic birsey olmaz. hic kimseye güvenme. sana da yukarida baya örnek yazdim.

ne olursa olsun hep yaninda sahidin olsun. bi de sana birsey daha tavsiye edeyim ben bunu eski patronumdan ögrendim. bi konu olursa o zaman artislik yap, yana konuyu iyi güzel abart. örnek adam sana kapinin önünde birsey mi söyledi, o zaman polise telefon ac " ben korkuyorum, beni öldürmek istiyor vs " aklina ne geliyorsa mantikla say, inanilci olsun.

arkadas ben eski kaldigim yerde yasamadigim kalmadi. 10 senede kac kisi ile urasdim. ama bu isler tatli söz ile olmuyor. benim eski komsu müzik aciyordu ve ben asaya gitip sigortayi kapatiyordum kac kere kafga edecekdim ama kendimi hep tutdum. simdiyde kadar bir tek sans ile eski komsuma 200 euro ceza ödete bildim.

sen bu adami korkutmaz san, o zaman bu adam seni birakmaz. cünkü adam akili birisine benziyor. sana ve ailene iyi günler dilerim. ikinci bir kalacak yer varsa sizin icin daha iyi olur. simdiden ayarlayin ne olur ne olmaz. hazirlikli olun.

insanin bu durumda hersey yapasi geliyor. ondan attigin adimlara dikkat et. bir gelisme olursa haber ver.

Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demekki insani azdirmamak lazimmis..cana tak ettimi insanin gozu gormuyor..
    Konu Osmanbey34 tarafından (26 Ağustos 2017 Saat 00:12 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    53
    Konu kapanmazsa burda Sonucu size bildiricem. Detayli bir sekilde anlaticam. Bu konu uzaya bilir. Ama neolirsa olsun, Allah izin verirse size burda tam Sonucu aktaricam.

Dua edin. Insallah haddini bildirebilirim.

Saygilar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)