Merhaba, kusura bakayin biraz Gec oldu, ama araya isler girdi onun icin simdi yaziyorum.
Simdi bu kavgali oldugumuz kisiyle önceden hic bir sorunumuz yoktu. Bu Adam EG de oturuyor. Asil sorun 1. OG de kalan adam ile basladi. Esi hasta oldugu icin benden Rica etti besik arabasini bir süreligine kellerya koyarmisiniz diye. Bende koydum. Aradan bir kac ay gectikten sonra baktimki artik bu 1. OG de kalan adam Hastaneye gitmiyor, yanina gittim sordum, eger dedim sizin icin artik sorun olmicaksa Koyayim Besik arabasini Posta kutusunun altina. Hayir sorun yok dedi artik koyabilirsin. Neyse ben koymaya basladim, aradan 3-4 hafta gectikten sonra besigin yeri degistirilmeye basladi. Bi öne bi arkaya itip duruyorlar. Aldiris etmedim ve öyle kaldi. Ne olduysa bu Kavga ettigimiz kisi artik selam vermemeye basladi, karisi benim Esime olmadik Hakaretler mesela Zigeuner gibi seyler. Adam la da muhabbetim iyiydi. Güzellikce söyledim ki Karin benim Esime böyle konusmasin bozusuruz. Gelelim kavga günün bir gün öncesine. Esim asagida Kapida Görümcesiyle sohbet ediyordu. Birden Karisi geldi Küfür ederek gecti ( Küfürü yazmayayim burada) benim Esimde sinirlenip aynisini ona söyledi. Bagirmalar basladi. Bende o sesi duyarak hemen asagiya indim. Indigimdede bu Kadinin Kocasida kapiya cikmis. Herkes yani Esim ve bu Adam ve Karisi beana gelip anlatmaya calisti. Bende dedimki siz susun tek tek konusun dedim, benim Esim anlatmaya basladi. Biz burda duruyorduk, Karisi geldi küfür etti bende aynisini dedim, gitti kocasini cagirdi Kocasi Halt die Fresse demis Esime. Esimde halt du die Fresse demis. Onun üzerine Adama sormus benim Esim, bizim Besigi sizmi itiyorsunuz diye, o esnada sormus. Adamda Hayir demis. Karisi hemen araya girip Ja ich verschiebe immer demis. Ich spucke auch drauf demis. Esim bunlari anlattiktan sonra adama sinirle döndüm sordum stimmt das diye? Adamda Küfürleri veya tartismayi kabul edip yani söyledigi sözleri kabul etti ama Besigi bilmiyorum dedi. Esim yapmis olabilir dedi. Bende ondan sonra dedimki,; Hör mal, ich habe für vieles Versändnis. Her binada sorunlar olabilir, ama Cocuk arabasina bak güzellikce söyüyorum dedim dokunmayin dedim. Wegen hygiene dedim cocuklar biniyo dedim, sizin yüzünüzden hastalik kapmasini istemem dedim. Simdi dedim Esimden özür dileyin dedim bitsin dedim. Karisi, ach ich mach das nicht dedi, esimde ondan sonra verpiss dich dedi ardindan. Adam bu sefer dedi red vernünftig diye, Esimde Ach wer bis du denn dedi. Adamda Du wirst schons ehn wer ich bin diyip evine girdi. Ertesi günde bu olay yasandi iste.