Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2408 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yardiminiz lazim- Esim alt Komsudan Dayak yedi

Tecrübeli Üye cuno611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    23 mesaja 103 teşekkür aldı
    Merhaba, simdi bu davada cok iyi tanidigim bir avukat var, ama bir kisiyi savunabiliyormus. Esimin avukatligini yapmasini istiyorum ve öyle yapacak. Benim yarin sabah 7'de terminim var. Kendimi hazirladim. Yanliz biraz garibime gitti, esimle ben anzeige yapmaya gittigimizde aussage mizi vermistik zaten. Simdi gelen mektuptada Beschuldigte olarak aussage isstiyolar, merak ettiim neolduda beschuldigt olduk.

Nyse haxirlisiyla yarin sabah bi gideyimde ögrenebildiklerimi yazicam size tekrar buradan.

Allaha emanet olun.

S&S
    cuno611

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba cano611 senin kafan cok karisik herhalde. beschuldigt olman ve aussage yapman karsi taraf ile ilgili. karsi taraf seni beschuldigen yapiyor ........omnun icin aussage yapman lazim. ama sen arkadaslari dinle . avukata git o sizin isinizi yapsin.

Alıntı cuno611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, simdi bu davada cok iyi tanidigim bir avukat var, ama bir kisiyi savunabiliyormus. Esimin avukatligini yapmasini istiyorum ve öyle yapacak. Benim yarin sabah 7'de terminim var. Kendimi hazirladim. Yanliz biraz garibime gitti, esimle ben anzeige yapmaya gittigimizde aussage mizi vermistik zaten. Simdi gelen mektuptada Beschuldigte olarak aussage isstiyolar, merak ettiim neolduda beschuldigt olduk.

Nyse haxirlisiyla yarin sabah bi gideyimde ögrenebildiklerimi yazicam size tekrar buradan.

Allaha emanet olun.

S&S
    cuno611

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba cano611 senin kafan cok karisik herhalde. beschuldigt olman ve aussage yapman karsi taraf ile ilgili. karsi taraf seni beschuldigen yapiyor ........omnun icin aussage yapman lazim. ama sen arkadaslari dinle . avukata git o sizin isinizi yapsin.
    Aussage yapmasi mecburiyeti yok , isterse Aussagen yapmama Hakki var.

Yapsin yapmsin bunu Avukata sorup yapsa daha iyi olur. Sonra bu Aussage mahkeme olursa karsisina cikacak.

Keske Avukatinizi simdiye Kadar tutsaydiniz.

Ettiği Teşekkür
    53
    Günaydin. Polisten simdi geldim. Karisini Beleidigen yapmisim diye beni Beschuldigen yapmislar. Buraya resim koymustum, orada verdiklerinin Ausaage sinin aynisini vermisler. Polisteki kadin bana dediki isterseniz bunu Konsoloslugunuzada bildirebilirsiniz dedi. Bildirsem ne olurki?

Ayrica kadinda avukat tutmamizi tavsiye etti, bu durumda aussage gegen aussage olur dedi. Sizi schiedsmann a da gönderebikirler dedi

Ettiği Teşekkür
    497
    gecmis olsun arkadas. biz a yaziyoruz siz b yaziyorsunuz.....

sen polisin dedine bakma ! yüzüne gülerler arkandan vururlar. sana tavsiyelerde bulunduk . örnek aussage icin avukat tut dedik vs....

insallah sonuc hayirli olur...

Günaydin. Polisten simdi geldim. Karisini Beleidigen yapmisim diye beni Beschuldigen yapmislar. Buraya resim koymustum, orada verdiklerinin Ausaage sinin aynisini vermisler. Polisteki kadin bana dediki isterseniz bunu Konsoloslugunuzada bildirebilirsiniz dedi. Bildirsem ne olurki?

Ayrica kadinda avukat tutmamizi tavsiye etti, bu durumda aussage gegen aussage olur dedi. Sizi schiedsmann a da gönderebikirler dedi

7. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @cuno

Avukata danismadan polise gidip bu dava hakkında yorumda bulunduğun için sen şimdiden bu davayı kaybettin. hayirli olsun. Polis sana sen fark etmeden tuzak sorular sorup seni kapana almistir ve bunu mahkeme gününde aleyhinde kullanacaktır. hakli durumdan suclu durumuna simdiden düsmüssün ama sen daha hala farkinda bile degilsin.

Avukatın olsaydı bu tuzak soruları sorsalar bile avukatın bu isin ustasi oldugu icin hepsini bilir ve ona göre önleminide alırdı.

Ama sen burdaki arkadaşların verdiği uyarıları ve sana tavsiye ettiği avukat yolunu kullanmadın ve inatla yanlış yolda gittin.

Iyi bir avukatin olsaydi mahkeme günü daha dava baslamadan evvel siz bekleme salonunda beklerken her iki tarafin avukatlari hakim ile pazarlik yapiyor ve mahkemenin verecegi karari orda kendi aralarinda belirliyorlar.

Aussage gegen aussage diye birşey yoktur alman hukukunda. Esas olan mahkeme gününde sorulara verdiğin cevablarin inandırıcı nitelikte olması. Ama sen poliste ifade verdiğin için ve tuzaga düstügün icin bakarsın mahkeme olmadan dahi hakim karara bağlar ve büyük ihtimalle sana mektubla davayı kaybettiğini ve böyleliklede alacagin cezanı bildirebilir.

Şunu hiçbir zaman unutma ve her zaman kulak arkası yap..... almanyada birisine küçük park cezası gelse bile bunu illaki avukata vereceksin. Avukatsız sen her zaman 1:0 geridesin.

Birak tahmin edeyim.....karsi tarafin avukati var degilmi? Hadi sana kolay gelsin o zaman.
    Konu Selam tarafından (04 Ekim 2017 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir.

9. Selam üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    53
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @cuno

Avukata danismadan polise gidip bu dava hakkında yorumda bulunduğun için sen şimdiden bu davayı kaybettin. hayirli olsun. Polis sana sen fark etmeden tuzak sorular sorup seni kapana almistir ve bunu mahkeme gününde aleyhinde kullanacaktır. hakli durumdan suclu durumuna simdiden düsmüssün ama sen daha hala farkinda bile degilsin.

Avukatın olsaydı bu tuzak soruları sorsalar bile avukatın bu isin ustasi oldugu icin hepsini bilir ve ona göre önleminide alırdı.

Ama sen burdaki arkadaşların verdiği uyarıları ve sana tavsiye ettiği avukat yolunu kullanmadın ve inatla yanlış yolda gittin.

Iyi bir avukatin olsaydi mahkeme günü daha dava baslamadan evvel siz bekleme salonunda beklerken her iki tarafin avukatlari hakim ile pazarlik yapiyor ve mahkemenin verecegi karari orda kendi aralarinda belirliyorlar.

Aussage gegen aussage diye birşey yoktur alman hukukunda. Esas olan mahkeme gününde sorulara verdiğin cevablarin inandırıcı nitelikte olması. Ama sen poliste ifade verdiğin için ve tuzaga düstügün icin bakarsın mahkeme olmadan dahi hakim karara bağlar ve büyük ihtimalle sana mektubla davayı kaybettiğini ve böyleliklede alacagin cezanı bildirebilir.

Şunu hiçbir zaman unutma ve her zaman kulak arkası yap..... almanyada birisine küçük park cezası gelse bile bunu illaki avukata vereceksin. Avukatsız sen her zaman 1:0 geridesin.

Birak tahmin edeyim.....karsi tarafin avukati var degilmi? Hadi sana kolay gelsin o zaman.

Merhaba, Mesajin icin Tesekkür ederim, böyle mesajlari ciddiye aliyorum. Simdi benim dogrudur Avukatim yok. Yanliz onun verdigi Aussage ile einstweilige Anordnungda verdigi ayni olmasi lazim 'ki bunuda Avukat yapti zaten. Simdi ben bu Polise dünden bugüne gitmedim. Vorladung mektupu geldi, ve bende o zaman icinde kendimi hazirlama zamanim oldu. Tabiki ben kendimi bir Avukat gibi hazirlayamam. Allaha sükürler olsunki almancam iyi, kendimi koruyacak kadar, gidebilecegim yere kadar. Hakkim olan yüzde bir bi ihtimal bile olsa oraya gitmek isterim ve giderim. Ben polise gittigimde tahmin ettigim gibi yani onalrin verdigi aussage gibi hazirladim kendimi, ona görede savundum kendimi. Ben oldugu gibi anlattim, Anzeige yaptigimiz gün bile verdigimiz aussagenin aynisi ki icinde bitane yalan bile yok. Belgelerimle gittim. Onun yanlis Aussage yaptigini kanitlayacak Resimler götürdüm, Mesela karsi tarafta adam Balkondan gördü diyor beni dövdüklerini. Bende bunun üzerine evin dis kapisinin 1 metre ötesinden REsim cekti, Das Spiegelt diyerek konuyu lehime cevirdim. Sachbeschädigung var dedim, Resmini götürdüm. Olay gününden bugüne kadar bana yaptiklarinin Notunu aldim. Uyuzluk olsun diyede dedimki, Sahis benim onu merdivenden asagiya attigimi söylüyor. Aldigi Rapor Pazartesi günü (Olay günü Cuma günüydü) Bunlar neredeyse her hafta sonu sarhos bi sekilde evlerine geliyor, kendisi sarhos sarhos merdivenleri karistirip yere düsmüstür. Insanlik hali, hersey olabilir dedim.

Arkadaslar sizi anliyorum. Almanya suanda bizlere biraz garip davraniyor, Düsmanca davraniyor. Ama Polise gidip ifade vermek, tuzaga düsmek degildir. Tabiki avukatin yerini tutamaz, ama bu kesinlikle bir tuzak degildir.

Konuda gelismeler olursa buraya tekrar yazicam sonuc cikana kadar. Biliyorum Merak ediyorsunuz, sizin yazdiklariniza saygim var ve cok ciddiye aliyorum, türke türkten baska kimse yardim etmez ...

Allaha emanet olun

S&S
    cuno611

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Kardesim senin en büyük hata senin Hanimini döven Adami Mahkemeye vermeye calisman!.
    Ben olsaydim O Gavati essek Sudan gelene Kadar Döver ve simdi istedigin yere git derdim.

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba cuno611,

sen konulari bir birine karistiriyorsun ! yazdigini bi oku, ona göre düsün.

1. asil konu sen beschuldiger Olman. karsi taraf ne yapti bunu suan hic kimseyi ilgilendirmiyor. senin davan ayri, sachbeschädigung yapti iyse o zaman sende anzeigen yapacaksin. ama senin vorladung ile hic alakasi yok.

2. senin almanacn süper olsa bile, bu senin isine yarmaz. avukat gibi kanunlari bilemesin ve kendini savunamaz sin. sen suan hakliken haksiz yere düsüyorsun.

3. polis ler yazdigim gibi senin yüzüne gülerler ve arkandan is cevirirler.

4. karsi taraf senin komsun cok zeki birisine benziyor. onun icin dikkatli ol. kimin aklina gelir adamin anzeige yapacagina.

Merhaba, Mesajin icin Tesekkür ederim, böyle mesajlari ciddiye aliyorum. Simdi benim dogrudur Avukatim yok. Yanliz onun verdigi Aussage ile einstweilige Anordnungda verdigi ayni olmasi lazim 'ki bunuda Avukat yapti zaten. Simdi ben bu Polise dünden bugüne gitmedim. Vorladung mektupu geldi, ve bende o zaman icinde kendimi hazirlama zamanim oldu. Tabiki ben kendimi bir Avukat gibi hazirlayamam. Allaha sükürler olsunki almancam iyi, kendimi koruyacak kadar, gidebilecegim yere kadar. Hakkim olan yüzde bir bi ihtimal bile olsa oraya gitmek isterim ve giderim. Ben polise gittigimde tahmin ettigim gibi yani onalrin verdigi aussage gibi hazirladim kendimi, ona görede savundum kendimi. Ben oldugu gibi anlattim, Anzeige yaptigimiz gün bile verdigimiz aussagenin aynisi ki icinde bitane yalan bile yok. Belgelerimle gittim. Onun yanlis Aussage yaptigini kanitlayacak Resimler götürdüm, Mesela karsi tarafta adam Balkondan gördü diyor beni dövdüklerini. Bende bunun üzerine evin dis kapisinin 1 metre ötesinden REsim cekti, Das Spiegelt diyerek konuyu lehime cevirdim. Sachbeschädigung var dedim, Resmini götürdüm. Olay gününden bugüne kadar bana yaptiklarinin Notunu aldim. Uyuzluk olsun diyede dedimki, Sahis benim onu merdivenden asagiya attigimi söylüyor. Aldigi Rapor Pazartesi günü (Olay günü Cuma günüydü) Bunlar neredeyse her hafta sonu sarhos bi sekilde evlerine geliyor, kendisi sarhos sarhos merdivenleri karistirip yere düsmüstür. Insanlik hali, hersey olabilir dedim.

Arkadaslar sizi anliyorum. Almanya suanda bizlere biraz garip davraniyor, Düsmanca davraniyor. Ama Polise gidip ifade vermek, tuzaga düsmek degildir. Tabiki avukatin yerini tutamaz, ama bu kesinlikle bir tuzak degildir.

Konuda gelismeler olursa buraya tekrar yazicam sonuc cikana kadar. Biliyorum Merak ediyorsunuz, sizin yazdiklariniza saygim var ve cok ciddiye aliyorum, türke türkten baska kimse yardim etmez ...

Allaha emanet olun

S&S
    cuno611
    Konu Osmanbey34 tarafından (05 Ekim 2017 Saat 12:27 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    53
    Evet arkadaslar, dediginizi yaptim ve avukata gittim.

Ben anlatzim avukata durumu, kendiside dediki suanda birsey söylemicem, akte ye baktigimda daha iyi ve net anlatirim dedi.

Dedimki olaylar böyle oldu (oldugu gibide anlattim)

Bana verdigi örnek suydu;
    Farz edinki ben doktorum, bana bas agrisiyla geliyosunuz, ben sizi tedavi etmeden sonucu aciklayamamki, once bi kontrol etmem lazim bakmam lazim icerigini bilmem lazim. Ondan sonra bisey soyleyebilirim dedi.

Vollmachti imzaladik simdi Akteneinsicht beantragen yapti.

Sonuclari burada bildiricem.

S&S
    cuno611

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Iyi yaptin. zararin neresinden dönersen kardir. keske avukata daha önce gitseydin, polise ifade vermeden önce gitseydin senin icin daha avantajli olurdu. simdi tuttugun avukat dosyalari isteyecek ve bu olay ile simdiye Kadar yasanan bütün gelismeler hakkinda Bilgi edinecek. senin polise verdigin ifadelere dayanik bundan sonraki adimlari atacak.

Umarim herhangi bir avukat tutmadin. avukatlarinda kendilerine göre uzman oldugu branslar var. bu dava icin fachanwalt für Strafrecht tutman senin icin en uygunu olandir.

15. Selam üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    53
    Aynen. Tuttugum avukatta zaten Fachanwalt für Strafrecht. Verkehrsrecht de olumlu tecrübelerim oldu acikcasi. Ama Strafrecht de de iyiymis diyorlar.

Gelismeleri buraya tekrardan yazicam.

Ettiği Teşekkür
    53
    Merhaba arkadaslar. Simdi bu konuda biz 3 kisiyiz, esim ben ve kayinpederim. Bana bi avukat daha önerebilirmisiniz kayinpederim icin de tutmam gerekiyor.

Bizim avukata sordum patrick vogt a, oda ben önermiyorum dedi, önerdiklerim le sorunlar yasadim diyor.

Sizin bildiginiz birtane varmi ? Özelden telefon numarasida yazarsaniz sevinirim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    59 mesaja 99 teşekkür aldı
    Arkadaşlar sizleze bir tavsiyem tutacak olduğunuz avukatlar her zaman bulunduğunuz şehirden olmasın devamlı başka şehirlerden tutun, sebebi aynı şehirdeki avukat ve savcılar bir birlerini tanıyor bazen dalavereye getiriyorlar kararları kendi aralarında akşam yemeğinde anlaşıyorlar ama başka şehirden olursa eğer çekiniyorlar bu hep aklınızda bulunsun, bunu bana çok samimi bir alman sigortacı aile dostumuz söyledi.Karar verirken daha iyi düşünüp veriyormuş Hakim.

Arkadaş bence sen avukat tutmada geç kaldın bunu ifade vermeden önce yapacaktın inşallah her şey hakkınızda hayırlı olur.
    Konu Memoli1976x tarafından (17 Ekim 2017 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

19. torpido üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı torpido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizleze bir tavsiyem tutacak olduğunuz avukatlar her zaman bulunduğunuz şehirden olmasın devamlı başka şehirlerden tutun, sebebi aynı şehirdeki avukat ve savcılar bir birlerini tanıyor bazen dalavereye getiriyorlar kararları kendi aralarında akşam yemeğinde anlaşıyorlar ama başka şehirden olursa eğer çekiniyorlar bu hep aklınızda bulunsun, bunu bana çok samimi bir alman sigortacı aile dostumuz söyledi.Karar verirken daha iyi düşünüp veriyormuş Hakim.
    Bu söylediklerinin aynısını birinden daha duymuştum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    arkadaslar bir sorum olacak, hep aklima takilirdi, bu gibi durumda hangi rechtsschutzversicherung olmasi gerekiyor. cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Privat haftpflicht lazim..
    Araba icin verkehr
    Isyeri icin beruf
    Hepsi icin privat beruf und Verkehr Rechtschutz..

Ettiği Teşekkür
    497
    bu konu benim icin kapanmisdi ama kendimi tutamadim. ve tekrar moderator arkadaslara sesleniyorum yanlis bilgi veriliyor.....

1. arno arkadasimiz yeni üye ve güzel soru sormus...... yanlis privat haftpflicht bu masraflari karsilamaz ......
    2. avukat baska sehirden yazmislar... bu davadan davaya degisir ama bu konu ile ilgili fark etmez ......

Ettiği Teşekkür
    53
    Merhaba arkadaslar, bir durum güncellemesi yapayim dedim.
    Hatirlarsanizki biz anzeige yapmistik ve karsi tarafta keta öyle.
    Staatsanwaltschaft‘dan mektup geldi konunun esim ve benim icin Einstellen olmus.
    Ama bizim yaptigimiz anzeige icin bir bildiri gelmedi, onun icin staatsanwaltschaft‘a bir mektup yazdim
    Karsi tarafa ne karari cikti, bilgi sahibi olmak istiyorum dedim, onun icin cevap gelmedi henüz.

Eger‘ki karsi tarafada einstellung geldiyse direk berufung yapip ceza almasini saglayacagim.
    Avukatin dedigine göre, Aussage gegen aussage olarak onlarada kapanir.
    Ama yinede hukuki yoldan hakkimizi tekrar arayacagim.

Bu arada Agustos ayina ev buldum ve buradan cikiyoruz.
    Adamin karsima cikma cesareti yok, nezaman bizi görse kaciyor.
    Bizden uzak duruyor.

Suanda bukadar, konuyu devamli olarak buraya aktaracagim.

Saygi ve Sevgilerimle

cuno611

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Gecmis olsun arkadasim zor bir durum böyle seyler yasanmasi iyiydi ama olmus tasinmakla en iyi karari vermissin

selametle

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)