Osmanbey34 Galiba en iyi analiz senden geldi
Benim asil derdim isime devam edip para kazanmak arti, benim fazla yaptiklarim mesailerin(mecburen yaptigim) karsiligini almak. Düz maasim geliyor ama ben aylik en az 30 ya da 40 saat fazladan yapiyorum. Bu yaptigim saatlerin karsiligini önceden ya aliyordum ya da yerine evde kaliyordum. Saatlerimi yazan bizim formen (meister, vorarbeiter usw) ve adama daha önce de anlattigim gibi ses cikaramiyorsun cünkü adam yalandan delilik yapip, herkesi basina topluyor ve beni hakliyken haksiz cikariyor... cünkü bunlari daha önceden bi kac defa yasadim.
Bana yapilabilecek en saglam iyilik bu konularda tecrübeli bir avukat (arbeitsrecht). Google dan aramakla olmuyor... cünkü internette daha evvelden yorumlara bakarak(bewertung) buldugum bir avukat, cok pasif kaldi ve ben davayi kaybettim, hakli oldugum davada( ucak bileti ile ilgili)... En iyisi bana tecrübeli bir avukat, tuttugunu koparan, benim hakliligimi ortaya cikaracak bir avukat. Avukat sigortam var.
Hastalik raporu almak sorun degil, cünkü gercekten hastayim. Ev doktorum yazmasa bile asagi yukari bes yildir nörologa gidiyorum, dr benim hasta oldugumu ve durumumu biliyor. Dedigim gibi rapor alsam dönüste, hic bilmedigim görm,edigim ise verecekler ve daha cok sorun yasayaacagim... Eger beni savunabilecek avukat bulabilirsem, sonrasinda rapor almayi ya da avukatin beni yönlendirdigi sekilde davranmayi düsünüyorum...
... umarim derdimi anlatabilmisimdir ugarsilariniz icin simdiden tekrar tekrar tesekkürler... En azindan motivasyonum kaybolmuyor.