Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2422 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 23 senelik arkadaşım bize oyun oynadı

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    İnsan ister istemez etkilenıyor niyetim onunla konuşmamak ama dün bana bayram
    Mejası yazmiş bende bilmiyorm acaba hiç konuşmasam mı

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    48 mesaja 109 teşekkür aldı
    Arkadaşına küsme. Üç günden fazla küs kalmak haram diyorlar hocalarımız. Vardır bundada bir hayır. Belki ileride diyeceksin, iyiki ortak olmamışım. Ben kendime güvenemem. Ben ve iki türk ortak olacak. Birde iki alman. Bence fazla ortak var. Sonradan sorun çıkacağına önce çıkması daha iyi. Kaç senelik arkadaşını bir kalemde silme. Olur böyle şeyler. Herkesin hatası olur. Arayaya yeterki kötü söz ve aile değerlerine zarar verecek hareket olmasın. Zaten gurbette yaşıyoruz. Bizden başka kimimiz varki.
    Konu egeli tarafından (02 Eylül 2017 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

4. egeli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    Ben kendim tornacıyım. Benim çalıştığım firmayı altı firma kurmuş. Onlara çalışıyoruz. Çok nadir başka firmadan iş alıyoruz. Sanki fiyatları yüksek tutuyorlar. Başka firmadan iş almayalım diye. Ancak adam sıkıştı. Acil yedek parça lazım. Mecbur kalınca fiyatın değeri olmuyor. Firma verir siparişi o zaman. Piyasadan pay almak kolay değil. Herkes ucuza almak istiyor. Ben kendime güvenip bu ortaklığa girmem.

6. egeli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    Eğer işsizsen orada çalış. Gurur meselesi yapma. Bu zamanda iş bulmak zor.

8. egeli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Bu olay çok iyi olmuş bence, senin gerçek dostun olup olmadığını görmeni sağlamış..Bana sorarsan selamını kesme ondan bir selamla birşey kaybetmezsin selam vermemek küs kalmak biz müslümanlara yakışmaz arkadaşım, lakin sen şimdi o arkadaşına karşı nasıl hareket edeceğini biliyorsun nasıl biri olduğunu iyice tanıdın.Onunla ne derecede yakınlık kuracağınıda biliyorsun artık..

Gerçek dost alışverişlerde ortaya çıkar zaten, insanı sırtından vurmak arkadaşının yaptığı. Doğru olan ne koşulda olursa olsun ilk seninle konuşmasıydı 23 senelik arkadaşlık dostukdan bahsediyorsun eger ailecekde çokda sıkı fıkıysan gerçekten çok üzücü bir durum malesef..
    Herkesin olaya bakışı anlayışı farklı kimine göre sırtından vurmak kimine göre o arkadaşının yaptığı bir iyilik, kimine görede o arkadaşın çok dürüstte seni üzmek istemediği için söylemeden hareket etmiş falanda filan.... Malesef bizim insanımız bir tuhaf anlaşılmaz toplumuz biz üzülerek söylüyorum, bu konuya cevap veren arkadaşlarında yorumlarından ortaya çıkar zaten ( Yüzdesi % nasıl olduğumuz ) ( Konu dışında ) Bizim toplumda nerede iyi yalan söyleyebilen nerede iyi dolandırıcı, karaktersiz, insanlar varsa çevresi çoktur onların buda bizim toplumumuzda anlayabildiğim birşey değildir...Bunu görmek için sadece dikkatli bakmak yeterlidir..

Senin için üzüldüm arkadaşım çokda kafana takma yani kısacası çokda kafaya takılacak biri değilmiş..Sen ver selamını geç, zaten içinde kıyıda köşede biraz iyi bir karakter varsa bir zaman sonra kendi bu olayı sana açacaktır ( Bayramınız kutlu olsun )

10. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Teşekkür ederim orlow kardeşim .Biz ailecek gelip gider çocuklarımız birbirlerini tanır ama malesef bu olay
    Çocuklarımızı dahi etkilendi belki söylediğiniz gibi benimle önceden konuşsa böyle olmazdı ama kendisi hiç bizlere söylemeden
    herşeyi yapmiş bizde başkasından duyduk .Merhabamı kesmesem dahi eskisi gibi olamayız artık ,ister inanın ister inanmayın iki ay kendime gelemedim

Yeni Üye ultraoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,163
    14 mesaja 34 teşekkür aldı
    ilk önce gecmis olsun...bu da hayatda yine sizi baska kötülüklerden koruyacak bi tecrübedir...benim fikrimi sorarsan merhabayi kesme ama fazla yakinlikta gösterme ...büyüklük sende kalsin...zamanla belki aranizda konusur nedenlerini ögrenirsin...23 senelik arkadasin diyorsun...bence bu konu onun icinde kolay olmadi ve ici icine sigmiyor ki sana bayram mesaji bile göndermis...yinede kara sizin...icinize nasil sigiyorsa öyle davranin...

13. ultraoscar üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Massaaallah,masaaallaah, konu yeni acilmasina ragmen musterisi bol..
    Adam soruyorki,turk kazik atti ne yapmaliyim
    Bizim turkler parayi buldumu ya kariyi bosar yada yeni araba alir filan..
    Gecen yazmistim,dost kazigi acidir,dostluk baska alisveris baska..yani hic affetmeksizin cok acimasiziz.. burada yazanlar cogu gercekleri yazmiyor,ayni sey baslarina gelse firildak gibi donerler
    Helal haram ver ALLAH im yer bu kulun affetmeksizin..hem cumaya gider,komsunun karisina sulanir,hacca gider faizli krediyle..mal mulk gordumu gozunu acar firildak gibi,malina zarar verdigini anladigi anda seni bir kasik suda bogar..
    Biz bu huysuzlugu ve cirkin hareketleri ne vakit kimlerden aldik..gambazlama,yalan dolan,ticarette iki kurus icin hilelik,
    Ha birde bedava cennet satan hocalarimizi unutmayalim..
    Her koyun kendi bacagindan asilir,
    Ben kimseye guvenip fazla sIKI fiki olmuyorum,dostluk komsuluk fasafiso..evine gelir dakka bir gol bir yapar..hic ihtiyacim yok,komsular insanlar arkadasliklar eskidendi,kim iyilik yaptim yapiyorum derse,bilki ya kuyunu kaziyor,yada menfaatci..
    Alma mazlumun ahini cikar aheste aheste, kim dinler bunu,salla basini al maasini..
    Kuldan korkar ALLAH dan korkmadan gunah isler,belki o affeder,budakar indirger ve basittir..
    Kil namazini ,yoksa birgun kilinir namazin derler,cenazelerde cirit atar ama ders almaz..
    Utanmadan en yakin arkadasina senelerce dost olur ekmegini yer suyunu icer,ama kazik atmamayi aklindan hic cikarmaz,firsat kollar,ama utanmadan secdeye gider,oruc tutar,belki haccada gider,nasil olsa affedilecek ve herkes icin bir cennet beklemektedir..
    bi laf vardi:
    ben dusmanlarimla basa cikarim, siz beni dostlarimdan koruyun.
    Hadi simit satani anladik,kestane satanida..peki ya dost satan??odami ekmek parasi..
    La havle vela kuvvete illa billah de gec..
    Uzun sure telefonun calmiyorsa bilki dostlarinin keyfi yerinde..
    Konu webci tarafından (05 Eylül 2017 Saat 10:28 ) değiştirilmiştir.

15. 5 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bana bir kamyon dolusu para verselerdi arkadasimi yinede paraya degismezdim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı Ege03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paranin yuzu sicaktir)) sen en iyisi kemal sunalin milyarder filmine bak moralin duzelsin..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alıntı Ege03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana bir kamyon dolusu para verseler, ortak ise girismezdim. Sen Allahin sevgili kuluymussun.

19. 2 kişi *05300 üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    520 mesaja 1,096 teşekkür aldı
    Birlikte is kurduktan sonra sirtindan hancerlenecegine daha bastan kurtulmus olmana sükretmelisin, ortakiliktan hayir gelmez kücük olsun senin olsun.

21. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Daha önceden'de yazdım, Insanın içinde kötülük var ise, sana teklif eder yine sırtından vururdu, bunu diğer Arkadaşların yazdığı gibi zor atlatırdın.

Ucuz kurtulmuşsun, Hayırlısı diyeceksin artık ve zaman neyin ne olduğunu gösterir, sen müsterih ol.

23. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Ortaklik basa bela.
    Kimbilir belki de böylesi senin icin daha hayirli olmustur.
    Sen yine de selami sabahi kesme
    Ama temkinli ol
    Bir insanin kendi yaptigi hatayi anlamasindan daha aci verici bir ceza olamaz.

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Üzülmeye değmez kardeşim o sizi kaybetmiş, kaybeden siz değilsiniz siz sadece samimiyetten aldatılmışsınız.. Allah aldatandan değil aldananlardan eylesin, çünkü vicdanen rahat olursun, git birde o aldatandan sor sabahlara kadar kıvranıyordur.
    Konu yilmaz68 tarafından (08 Kasım 2017 Saat 07:12 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    74 mesaja 279 teşekkür aldı

23 senelik arkadaşım bize oyun oynadı

Eğil deli gönül eğil
    İnsanlık laf ile değil
    Her görünen yüze meyil
    Varma gönül aldanırsın

Kamil bellidir sözü ile
    Yolcu bilinir iz ile
    Her insanı hak göz ile
    Görme gönül aldanırsın

Hani dünyanın ötesi
    Cahillerin boş kabesi
    Mümin kalbin ak binası
    Kırma gönül aldanırsın

Dost Perişan divaneyim
    Yak kanadın pervaneyim
    Tamir olmamış haneyeyim
    Varma gönül aldanırsın
    Perişan Ali

27. BndD üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞
    Ettiği Teşekkür
    407
    223 mesaja 763 teşekkür aldı
    kendine zaman ayir ve git o senin çok güvendiğin arkadaşinla konuş, uzak kalmakla hic bir problem cözülmez
    ve sor niye bu yolu tercih etti diye, sana karsi aciklama yapsin her ikinizde rahatlamis olursunuz
    is teklifi ederse kabul etme derim, seni bozuk para gibi harcar
    konusmandan sonra o kisiyi deftersen sil ve unut o kisiyi, ismini bile hatirlama
    sana karsi güvencesi olmus olsaydi herseyi anlatirdi atmak istedigi adimlarini,
    demek ki arkadasinin karakteri cok zayifmis
    gecmis olsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    arkadaslar cok güzel demissinizde biz müslümaniz. küsmek yakismaz. ayrica neden böyle yapmis ögrenmek gerek 23 sene bir yanlisla silinmez. allahin selamina selam ver derim ama dostluk sürme küsme insandir hatalidir allah marusatini afetsin. size diyecem seviyesiziler seviyesine yoksa senin özelligin ne onlardan baska. ata sözler bir ikisi it ürür kervan yürür ! yada gün gele harman ola inan öbür dünyaya kalmiyor bu dünyada cikiyor. unutmakyinki cakalarin hükmü kurtlar ayaga kalkasisigadir. siz mehametli affetdici olun siz kazanirsin. gurbet elde rezil olmayalim. türkiye olsa ozaman ona göre hareket ederdik. sen kardes onu seviyesine inme derim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)