Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2426 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kina gecesi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    52 mesaja 83 teşekkür aldı

Kina gecesi

Merhaba abilerim,

yakinda insallah dügünümüz olacak. Bu konuda bir seye danismak istiyorum. Dügünde elbiseler dahil olmak üzere kayin valdemin ve baldizimin sac yapimini karsilayacam, fakat kina gecesinde (mekanda) benim tekrar karsilam gerekiyor mu?

Simdiden tskler

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    senin annen baban amcan halan dayin teyzen yengelerin yokmu kardes ??

büyükler kendi arasinda neler konustu ?

nasil bir anlasilma oldu ??

burda herkes kendi basindan geceni yazicak

ama senin büyüklerinin konustugunu kimse bilemez

sonra kalkarsin burdan birisinin dedigi ile birsey yaparsin

herseyi alt üst edersin
    Konu TipiTip tarafından (19 Şubat 2018 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.

4. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    Kina Gecesi Kiz tarafina aitdir
    ama her yerin kendine göre örf ve adet leri vardir

Gesendet von iPad mit Tapatalk

6. Talha'linho 7 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    @TipiTip kardesim konusulan konusulmustur, benim sadece merak ettigim baskalari bu konuda ne yaptigi.. bu konuda yazilan ile de gelin evine gidip beceriksizlerde bunu yaazmislar demiyecem herhalde.

@Talha tsk ederim

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı depream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TipiTip kardesim konusulan konusulmustur, benim sadece merak ettigim baskalari bu konuda ne yaptigi.. bu konuda yazilan ile de gelin evine gidip beceriksizlerde bunu yaazmislar demiyecem herhalde.

@Talha tsk ederim
    ya cok gencsin yada hic tecrübesiz yada ikisi

bak bu isler Büyükler arasinda konusur maddi manevi hersey ortaya koyulur

büyükler anlasir maddi ve maneviyati göz önünde bulundurarak

gecenlerde bir yerde Nisan oldu , Nisani KIZ TARAFI YAPAR

ama durumlari yoktu , ama nisanda istiyorlardi . Oglan tarafida maddi iyi oldugu icin

herseyi karsiladi kiz tarafi 1 cent harcamadi desem yeri var

sen o bu ne yapti diye sorarak ben Kayinvalidem ve Baldizimin Saclarindan haric ne ödeyecem diye soruyorsan

seninkisi mantik disi bir olay !!!! sanane baskasi ne ödedi , onlari maddi manevi durumundan sanane banane bizene ?!?!?

onlar kendi arasinda büyükler olarak konusup herseyi göz önünde bulundurarak taksimat yapmistirlar kimin ne ödeyecegini

eskiden bazi olaylar vardi mesela YATAK ODASINI kiz Tarafi alirdi , ama buna benzer olaylar Tarihe karisti

duruma göre almaz baska bir maddiyati karsilar , vs vs vs

ben sana söyleyem sen simdiden daha saclarin derdine düstüysen vay haline senin

neyi ödeyecegini sen önce büyüklerine sorsana , onlardan neyi ödeyeceginin listesini koy buraya

ondan sonra herkes sana daha amntikli cevab yazar

yoksa burda yukarida yazdigim gibi seni tatmin eden birsey cikmaz

hadi mutluluklar dilerim

ekleme yapayam

simdi konusulan konusulmustur diyorsun

iyide madem hersey konsuldu neyin pesindesin ?

madem büyükler konsuuldu o zaman bunuda konusmusturlar

ha sorunu o zaman degistir

ben daha ne ödeyecem gibi sorma

Arkadaslar biz bunu bunu konsutuk buna anlastik

sizler neleri karsiladik diye sor

ama senin soru sekline bakilirsa ortada konusma yok gibi görüntü var

buda yanlis analsilmaya gebe
    Konu TipiTip tarafından (19 Şubat 2018 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.

9. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    biz dügün fotografcisiyiz,cok kina dügün gördük kuaförlerde cekim yaptik, oturup konusulma haricin normalde erkek tarafi kinaya karismaz,sadece ege bölgesi bindallisini felan aliyor

11. erhan__79 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya cok gencsin yada hic tecrübesiz yada ikisi

bak bu isler Büyükler arasinda konusur maddi manevi hersey ortaya koyulur

büyükler anlasir maddi ve maneviyati göz önünde bulundurarak

gecenlerde bir yerde Nisan oldu , Nisani KIZ TARAFI YAPAR

ama durumlari yoktu , ama nisanda istiyorlardi . Oglan tarafida maddi iyi oldugu icin

herseyi karsiladi kiz tarafi 1 cent harcamadi desem yeri var

sen o bu ne yapti diye sorarak ben Kayinvalidem ve Baldizimin Saclarindan haric ne ödeyecem diye soruyorsan

seninkisi mantik disi bir olay !!!! sanane baskasi ne ödedi , onlari maddi manevi durumundan sanane banane bizene ?!?!?

onlar kendi arasinda büyükler olarak konusup herseyi göz önünde bulundurarak taksimat yapmistirlar kimin ne ödeyecegini

eskiden bazi olaylar vardi mesela YATAK ODASINI kiz Tarafi alirdi , ama buna benzer olaylar Tarihe karisti

duruma göre almaz baska bir maddiyati karsilar , vs vs vs

ben sana söyleyem sen simdiden daha saclarin derdine düstüysen vay haline senin

neyi ödeyecegini sen önce büyüklerine sorsana , onlardan neyi ödeyeceginin listesini koy buraya

ondan sonra herkes sana daha amntikli cevab yazar

yoksa burda yukarida yazdigim gibi seni tatmin eden birsey cikmaz

hadi mutluluklar dilerim

ekleme yapayam

simdi konusulan konusulmustur diyorsun

iyide madem hersey konsuldu neyin pesindesin ?

madem büyükler konsuuldu o zaman bunuda konusmusturlar

ha sorunu o zaman degistir

ben daha ne ödeyecem gibi sorma

Arkadaslar biz bunu bunu konsutuk buna anlastik

sizler neleri karsiladik diye sor

ama senin soru sekline bakilirsa ortada konusma yok gibi görüntü var

buda yanlis analsilmaya gebe
    Sen beni herhalde biraz yanlis anlamissin kardes. Öncelikle sunu belirteyim ki ben burda kafama göre is yapmiyorum, demekki bir bilgiye ihtiyacim var onuda burda abilerime güvenip actim. Maddi durumu olmayana da saygim var, olup da adet böyle diyip savuranlara da saygim var, herkese saygim var. Benim ADET nedir diye bir bilgiye ihtiyacim vardi, nasiyata degil. Önceki adetlerde dört dörtlük burda yerine getirilmiyor onunda bilincindeyim!

Neyin pesindeyim konusuna ise: benim +/- 500/1000 € ödemisim umrumda degil, sonucta onlarda benim ailem. Konuyu takip edince sanki bu ödenecek olanlar beni rahatsiz etmis gibi bir durum söz konusu! DEGIL! Durumum var elhamdüillah birikmisligimde var. Para yönünden sikinti da yasamiyorum sikintidada degilim.

Durum su ki, nisanlim bana demisti bu adet böyle diye, bende öyle degil ama sorun da degil demistim. Zaten BEN ödicem, adet bu olmasada!!!

Bu sebepten dolayi sevgili kardesim bu konuyu MERAK acisindan actim.

Bundan kime ne vs. demissin de.. kimsenin de burda konuya cevap verme zorunlulugu yok! Kimse cevap vermez konu cevapsiz kalir biter gider!

O yüzden konuyu abartmasaydin da cok sevinirdim..

Tskler

Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    33
    21 mesaja 43 teşekkür aldı
    Genelde, kına ve düğünde, kız tarafı kuaför’de olduğu zaman (araba ile gelini almaya gittiğinde) artık orda kaç kişi varsa, ama 3 ama 30, o hesap damat tarafından karşılanır.

Ama elbiselerin de karşılandığını ilk defa senden duyuyorum. Ama eğer öyle anlaştıysanız eğer, yapmanda da bi sakınca yok.

Allah şimdiden mutlu ve mesut etsin kardeşim..

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Adeti töresi batsin. Basimiza ne geliyorsa zaten bu abuk sapuk adet ve aleneklerden geliyor. Herkes sovun pesinde, ama kimse elini cebine atmak istemiyor.

Yok erkek tarafi dügünü yapar, kiz tarafi kinayi yapar, yok sacini o keser, bu boyar, yok davetiye ile havlu verilir, abuk supuk isler bunlar.

Bu adetler insan uydurugu baska birsey degil. Gecen gün arkadasin kizi evlendi. 7000 Euro'su gitti, oglan tarafin 18000 Eurosu. Toplamda yani 6 saatlik bir eglence icin cöpe atilmis 25000 Euro. Tamam biz Alman üsülü dügün olsun demiyoruz, ama bokunuda cikartiyoruz artik. Sonra kiz tarafida batiyor, erkek tarafida.

15. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adeti töresi batsin. Basimiza ne geliyorsa zaten bu abuk sapuk adet ve aleneklerden geliyor. Herkes sovun pesinde, ama kimse elini cebine atmak istemiyor.

Yok erkek tarafi dügünü yapar, kiz tarafi kinayi yapar, yok sacini o keser, bu boyar, yok davetiye ile havlu verilir, abuk supuk isler bunlar.

Bu adetler insan uydurugu baska birsey degil. Gecen gün arkadasin kizi evlendi. 7000 Euro'su gitti, oglan tarafin 18000 Eurosu. Toplamda yani 6 saatlik bir eglence icin cöpe atilmis 25000 Euro. Tamam biz Alman üsülü dügün olsun demiyoruz, ama bokunuda cikartiyoruz artik. Sonra kiz tarafida batiyor, erkek tarafida.

usta kimse baska birsey demiyor tabiki Insan uydurugu baska ne olucak sence ???

onun haricinde kimse kimseyi birsey yapmaya zorlamiyor

bir arkadasim gecen ay Oglunun dügününe hersey dahil Altin Mobilya vs vs vs vs 65.000 Euro harcadi

adamda var harcadi , ama bu herkes icin gecerli

kimse kimseyi zorlamiyor ALLAH AKIL VE MANTIK VERMIS

kullanamsini bilemeyen tabiki maddi olarak batar

hani derler ya Ayrani yok icmeye Atla gidiyor S.c..ya

olan istedigini yapsin olmayan toplansin 50 kisi bir Lokantada kendi arasinda eglensin

bu ayip degilki , ama milelt sapitiyor o zaman kimse basini duvara vurmasin

herkeste bir sidik yarisi var .... neden ? Akil ve Mantik kullanilmadigindan

17. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    @ekpl:
    yeminle bos hersey. Maddi ve Manevi destek lazimken halen iki tarafa asiri derecede yük olunuyor. Bu taraflarin maddi acisina bagli diye düsünüyorum, durumu olmayan adetin arkasina siginiyor, olani bosver yapariz diyor. Benim üzüldügüm o kadar birikmislik sacma sapan düzenlenmis alti saatlik stres icin harcanan para.

Insallah bizden sonrakiler akillanir da böyle seylerden vazgecer. O harcanan paraya Bodrumda geminin üstünde dügün yapardik da olan oldu artik.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Depream salakızda ondan. Adet güzel birşeydir, çünkü adetin bir mantıklı tarafı vardır. Ama adetin günümüz şartlarında mantıklı bir tarafı kalmazsa, o adeti yapmak salaklıkdır.

Örnek:
    Altın geline niye takılırdı? Eğer oğlan ayrılırsa kız yüz üstü kalmasın diye. Güzel bir adetti ve gerekliydi. Çünkü ozamanlar yasal güvence yoktu. Bugün bir oğlan kızı terk ederse, devlet maaşından nafaka kesiyor ve kıza veriyor. Yoksada kendi sosyal yardım verip kızı yüz üstü bırakmıyor.

Düğünü oğlan tarafı kınayı kız trafı yapardı. Yani maddi yükü oğlan tarafî çekerdi. Buda mantıklı bir adet, çünkü kız kültürümüzde karşı aile geçmiş sayılıyordu. Yani kız tarafı artık kızdan bir hak veya beklendi bekleyemiyordu? Şimdi nasıl? Kızın ve kız tarafının en az oğlan tarafı kadar sözü geçiyordu.

Ayrıca adetlerimizde düğünde kimse batırmak yoktu. Ne imkanı varsa oğlan ve kız tarafı yapardı ve konu kapanırdı. Düğün şu salonda olacak, söyle pasta olacak olayı yoktu.

Benim iki oğlum var. Daha küçükler maddi gücüm olsa bile cafcaflı düğün yapmam. Orta halli normal birşey. Kız tarafına bunuda anlatırım. Çimrilikten ve imkansızlıktan değil. Ben düğüne vereceyim fazla parayı gelinin ve oğlumun üstüne ortak bir hesap açıp yatırayım diyecem. Yarın ev alırlar falan, para 6 saatlik doğru dürüst ne olduğu belli olmayan bir düğüne gitmesin.

Akıllı kız tarafısa zaten kabul eder. Etmezsede, oğlumda kızı seviyorsa, yinde cafcaflı düğün yaparım, o kız tarafîna derim, bende başka maddi bir destek çıkmaz ev dam falan alırken.

Türkiyede dayımın kızı evlenmişti. Bir düğün 50.000 TL mal oluyor. Dayım, kız tarafı olmasına rağmen, dünürüne dediki, cafcaflı düğüne para vermeyelim, basit birşey yapalım, ama o parayla çocuklara bir daire alalım daha iyi. Dünürü tamam demişti. Geçmiş gün 50000 TL değil 10000 TL bir düğün yaptılar. 150.000 TL hemen daire aldılar. 40000 TL hemen verdiler. Kira gibi ödüyorlar şimdi.

Onun için diyorum, düğünsüz evlilik olmaz, ama cafcaflı düğün müsrüftür.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (22 Şubat 2018 Saat 20:04 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    Depream salakızda ondan. Adet güzel birşeydir, çünkü adetin bir mantıklı tarafı vardır. Ama adetin günümüz şartlarında mantıklı bir tarafı kalmazsa, o adeti yapmak salaklıkdır.

Örnek:
    Altın geline niye takılırdı? Eğer oğlan ayrılırsa kız yüz üstü kalmasın diye. Güzel bir adetti ve gerekliydi. Çünkü ozamanlar yasal güvence yoktu. Bugün bir oğlan kızı terk ederse, devlet maaşından nafaka kesiyor ve kıza veriyor. Yoksada kendi sosyal yardım verip kızı yüz üstü bırakmıyor.

Düğünü oğlan tarafı kınayı kız trafı yapardı. Yani maddi yükü oğlan tarafî çekerdi. Buda mantıklı bir adet, çünkü kız kültürümüzde karşı aile geçmiş sayılıyordu. Yani kız tarafı artık kızdan bir hak veya beklendi bekleyemiyordu? Şimdi nasıl? Kızın ve kız tarafının en az oğlan tarafı kadar sözü geçiyordu.

Ayrıca adetlerimizde düğünde kimse batırmak yoktu. Ne imkanı varsa oğlan ve kız tarafı yapardı ve konu kapanırdı. Düğün şu salonda olacak, söyle pasta olacak olayı yoktu.

Benim iki oğlum var. Daha küçükler maddi gücüm olsa bile cafcaflı düğün yapmam. Orta halli normal birşey. Kız tarafına bunuda anlatırım. Çimrilikten ve imkansızlıktan değil. Ben düğüne vereceyim fazla parayı gelinin ve oğlumun üstüne ortak bir hesap açıp yatırayım diyecem. Yarın ev alırlar falan, para 6 saatlik doğru dürüst ne olduğu belli olmayan bir düğüne gitmesin.

Akıllı kız tarafısa zaten kabul eder. Etmezsede, oğlumda kızı seviyorsa, yinde cafcaflı düğün yaparım, o kız tarafîna derim, bende başka maddi bir destek çıkmaz ev dam falan alırken.

Türkiyede dayımın kızı evlenmişti. Bir düğün 50.000 TL mal oluyor. Dayım, kız tarafı olmasına rağmen, dünürüne dediki, cafcaflı düğüne para vermeyelim, basit birşey yapalım, ama o parayla çocuklara bir daire alalım daha iyi. Dünürü tamam demişti. Geçmiş gün 50000 TL değil 10000 TL bir düğün yaptılar. 150.000 TL hemen daire aldılar. 40000 TL hemen verdiler. Kira gibi ödüyorlar şimdi.

Onun için diyorum, düğünsüz evlilik olmaz, ama cafcaflı düğün müsrüftür.
    usta dediklerin dogru.hele almanyada türkiyedekinden cok daha fazla masraf oluyor. ilk once soz ardindan salonda nisan,sonra nikah salonunda nikah ve ardindan bir restaurantta yemek,kina gecesine salon taht,bindallilar vs sonra dugunde salon limuzin gelinlik altinlar,fotografci,gelin ve akrabalalarin kuaför masraflari vs.inan herkes, fotografci olsun,salon olsun parasini ancak dugun gecesi veya sonrasinda verebiliyor o kadar bir suru bosa masraf yani

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Önceden töre, adet parasız birşeydi. Şimdi töre, adeta paraya bağlı. Töresi, adeti batsın.

Töre töre adet adet diye diye resmen yeni sektör çıkardı kapitalzm milleti soymak için. Törede sanki önceden aracın üstüne çicekmi yapıştırmak vardı? Çicekcileri icadı. Önceden balayına gitmek mi vardı? Otelcilerin icadı. Önceden düğün için lüks araba kiralama mı vardı? Araç kiralamacıların icadı. Önceden pasta kesmez diye bahşiş mi vardı? Pastacıların icadı. Törede kamera mı vardı düğünde? Kameracıların icadı. Törede önceden salon mı tutmak vardı? Gayrimenkulcilerin işi.

Hep töreler parayla oluyor artık.

Birde öyle akılsızlar var, kızını verirken takılacak bileziğin pazarlığını yapıyor. Geri zekalı halbuki kızını değersizlişriyor. 8 bileziğe olmaz, en az 12 falanda fistan. Gerizekalı, kızın malmıda kendin değer biçiyorsun? Senin kızın 12 altın kadarmı değerli? İnsan kızına para biçermi?
    Konu Birbey 3.0 tarafından (22 Şubat 2018 Saat 23:20 ) değiştirilmiştir.

Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    33
    21 mesaja 43 teşekkür aldı
    @depream kardeş aman diyeyim, düğün üstü alttan almaya bak. Kızı aldıktan sonra biraz ağırlığını koyarsın..

Yaklaşık üç yıl önce bende bu stressi yaşadım o yüzden seni az çok anlayabiliyorum. Düğün yap ev düz derken yaklaşık 20-30 bin € gidiyor, evlilik hayatına 1-0 geriden başlıyoruz. pek akıl işi değil ama neyse.

Dediğin gibi inşallah biz son nesil oluruz da bizim çocuklar daha kolay şartlar altında evlenirler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Töre, örf, adet, kural vesaire vesaire...........

Maddiyati bir kenara birakinda manevi olarak bunun yüzünden kac masum insan canindan oldu. Kac kizimiz cahil birakildi, kac yöremiz, ilimiz, beldemiz insani olsun yasadigi yeri olsun geri kaldi.

Lanet olsun bunlara. Lanet olsun bunlari uydurupta kul Hakki yiyenlere, lanet olsun bunun yüzünden maddi veya manevi gelir edenlere. Lanet olsun kizini essek veya öküz gibi pazarlayip satan mahluklara. Lanet olsun bu kahrolasi bidatlara uydurupta onun pesinden gidenlere.

Allah hepsini bildigi gibi yapsin, kahretsin.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    arkadaş sadece kına halkkında bir soru yöneltmis ..

ama gelen yorumlar .. konuya cevap niyetinde değil

bu sadece asırladır süre gelen bir gelenektir ..

Kınayı kız tarafı düzenler

damat tarafı karışmaz çünkü bu özel gece gelinin kız arkadaşlarıyla veda gecesidir

yok efendim cinayet olmuş fasa fiso olmuş ..

tutacağın bir salon bir müzik organisyonu yemek ve içecek,çerez meyva

tutsun tutsun 1000€ tutmaz bile

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ah keşke Horoz kardeş. Daha geçen gün arkadaş yaptı. 4000 - 5000 Euro gitti.

Coğu yerler, eğer yemeğide ordan almazsan kiralamıyorlar. Sportgaststätteler bile böyle. Herkes gözünü açtı. Adam sana Cola'nın bir litrelik şişesini 2.80 Euro satıyor. Bir Litre neyki. Dört kişi bir açtımı bitiyor zaten. Milleti susuda bırakamazsın. Birde su koyuyorsun. Oda çabuk bitiyor. Türkiye'deki düğün deki gibi milleti susuzda bırakmazsın, mecbur masalar kaç defa konuyor. Bir kişilik Schnitzel kişi başı 6.90 Euro. 200 kişi gelse, bir ton para.

1000 Euroya imkansız. Ha millete sadece bir su verirsen, yemek vermezsen bile, adamlar kuru kira yine istyorlar 700-800 Euro.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Ah keşke Horoz kardeş. Daha geçen gün arkadaş yaptı. 4000 - 5000 Euro gitti.

Coğu yerler, eğer yemeğide ordan almazsan kiralamıyorlar. Sportgaststätteler bile böyle. Herkes gözünü açtı. Adam sana Cola'nın bir litrelik şişesini 2.80 Euro satıyor. Bir Litre neyki. Dört kişi bir açtımı bitiyor zaten. Milleti susuda bırakamazsın. Birde su koyuyorsun. Oda çabuk bitiyor. Türkiye'deki düğün deki gibi milleti susuzda bırakmazsın, mecbur masalar kaç defa konuyor. Bir kişilik Schnitzel kişi başı 6.90 Euro. 200 kişi gelse, bir ton para.

1000 Euroya imkansız. Ha millete sadece bir su verirsen, yemek vermezsen bile, adamlar kuru kira yine istyorlar 700-800 Euro.
    Hocam bende kıza yaptım

200€ Jugendzentrum Kira
    Lidl 15 paket Cola 10 paket Su aldım
    müziği bir arkadaşım yaptı benden para almak istemedi sanırım 200€ zorla verdim
    bir yemek olarak Kızarmış Piliç ısmarladım
    2 Teneke Turşu Biber aldım
    10-15 adet Pide
    biraz karışık çerez meyva hepsi bu
    herkes gönlünce yedi içti ( valla birde paket paket Cola yı eve )
    (sonunda fark ettim bana tavuk kalmamış paket yaptırıp eve götürmüşler )

bu kınadır düğün gibi 5-6 bin €uro masrafa ne gerek var
    Konu hOrOz tarafından (23 Şubat 2018 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)