Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2397 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bel fıtığı görüşleriniz lazım.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı Emo1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis Olsun hepimize. Benimde L4 L5 arasi fitik cikmis. Bi Orthopäde gittim, Doktor Bu isin mucidi imis. Bana "großer Bandscheibenvorfall olmus“ dedi. Ama ameliyat en son care dedi. Amaleyte kadar 7-8 tedavi yöntemi var dedi. Ilk yaptigi tedavi spritzentherapie mit Infusion. Ilk tedavi 03.17de yapildi. 5 seyans yapilcakti fakat tedavi öyle bi Iyi geldiki 3üncü tedaviden sonra birakti. O gün bugündür cok rahatim. Normalinde Bu tedavi her 6-7 ayda tekrarlanmasi lazimmis. Bende 1 sene gecti ve gayet iyim. Dün kontrole gittim. Bana dedi hersey yolunda iken 3 seyans daha yapalim dedi. Bende tamam dedim.
    Eger nrw de kaliyorsan bi git görün derim. Doktor Köln Uniklinik de egitim görmüs ve Bandscheibe’den cok Iyi anliyor gibi geldi Bana.
    usta oldu olucak adresinide yazsana ismi falan

bu gibi olaylarda yazin arkadas biri birine gerekli olur

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    33 mesaja 48 teşekkür aldı
    Pardon unutmusum.

Hekmat Yazji
    Wallstrasse 31
    46535 Dinslaken

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    Bu spritzentherapie dediğin.bilgisayar altında görüntüyle yapılan tedavimi?

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı mustimercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu spritzentherapie dediğin.bilgisayar altında görüntüyle yapılan tedavimi?

Bundan ben yaptirdim gecen yil mart ayin 3 defa yaptilar,1-2 hafta iyi gitti tabiki calismayada baslayinca daha sonra hic bir faydasini görmedim,yani ayni agrilar devam etmeye basladi.

Bunu yapmaya kaltiginda bir tane scmerztherapi dr. bulman gerek onun verdigi überweisungla yaptirabilirsin,baska dr.larin gecmiyor,belkide gittigin schmerztherapide yapabilir?

Üye Varol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    47
    10 mesaja 23 teşekkür aldı
    Arkadaslar bende,de bel,fitigi var cok ayakta kaldigimda ve agir bir is yaptigimda agriyor ayaklarimda uyusma oluyor ve el parmak uclarinda uyusma var yaklasik iki sene oldu. Dr. tavsiyesi suda cimlastik tavsiye eti ve schmerzherapi yönlendirdi Oda Elektro masaJ verdi evde kulaniyorum bir fayadasini görmedim.
    ve su an Tramadol LIBRAPHARAM 50 mg kulaniyorum. bir fayadasi yok acaba sizler hani ilaclari kulaniyorsunuz ve nasil etki ediyor. tskl

Yeni Üye
    Nereden
    BRD
    Ettiği Teşekkür
    2
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Arkadaslar gemis olsun bendede var bu belfitigi yaklasik 30senedir bas dan masaz fango isitmalari haplar aliyordum gecmedi.
    on sene önce cok kötu oldum sol ayagim kilitlendi hic birsey fayda etmedi hastaneye yatim ameliyat dediler.
    bende bir cikayim ikinci bir sinir doktoruna gitim oda filim ct cekti sen ameliyat olma dedi bana iki cesit hap yazdi
    kortuzon lu sen üc günde ayagin acilmasa gine amaliyat ol dedi üc gün sonra sol ayagim acildi.
    ve amaliyadan vaz gectim 10 senedir ara sira dikat etmesem soguk ve yel alirsa basliyor arimalari bende diklo diye hap alirim
    günde sabach 2 aksam 2 üc ve dört günde iye gider bir de benim bir sporum var cok tafsie ederim yere halinin üzerine
    sirt üstüne yat simdi ellerinle ayak parmaklarini tut ve ayaklarini cek ve salanacaksin yaliniz olmuyorsa birisi ayaklarini
    kaldirmaya yardim eder ayaklarin dik olacak ve basdan 10sefer sonra alisinca 50sefere yap cok faydasini göreceksin.
    cok kolay arasira yaparsan belinine iyi gelir gemis olsun tüm bel fiti hastalara.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Arkadaşım geçmiş olsun.
    Sana yazılan kortizonlu hapların ismini buraya yazarmısın.
    Teşekkürler

9. memo3008 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    6 mesaja 45 teşekkür aldı
    hws ve bws bandscheibenvorfall var ve nefes alırken zorlanıyorum sırt kısmında batma oluyor fizyoterapi ye gittim bir faydası olmadı ardından osteopathie ye gittim 4 kez hws problemim hemen hemen geçti gibi ama bws hâlâ devam ediyor fakat osteopathie ye 12 seans gitmem gerekliydi fakat çok pahalı geldi ve gidemedim ardından YouTube degördüğüm Köln civarında bir koreli Heilpraktiker ya gittim onun yaptıklarıda saçma geldi bana ve bir faydasınıda görmedim zaten İnternet te araştırmalarım sonucunda Starnberg te apexspine Klinik te doktor Schubert diye birini buldum ve Bewertunglarıda çok iyi bu konuda uzman biri sanırım bu perşembe tekrar birdaha mrt yaptırıp sonuca göre ameliyat düşünüyorum ameliyat olan arkadaşlar neler tavsiye eder bekliyorum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    6 mesaja 45 teşekkür aldı
    durumu iyi olan arkadaşlara tavsiyem İnternet te araştırıp kendi bölgelerinde Bewertungları iyi olan bir osteopathie ye gitsinler biraz pahalı ama gerçekten faydası oluyor Köln deki koreli adamıda o civarda olanlar varsa deneyebilir ben yaptıklarından bişey anlamadım ama faydasını görenler var ve hastası çok YouTube videolarına bakın ve kararı siz verin Nr sını videoların birinin altında bulup aramıştım ben
    https://youtu.be/RIbeG7Ey4OY

Yeni Üye
    Nereden
    Ulm
    Ettiği Teşekkür
    10
    9 mesaja 21 teşekkür aldı
    Bundan 3,5 Ay önce Dr. Schubert e Starnberg de Endoskopi Ameliyatı oldum.
    Ilk 2 Ay çok iyiydim. Yaklaşık 1 Aydır ağrılarım başladı.
    Tekrar Dr. Schubert e gittim, MR çekildi ve aynı yerde yine Fıtık oluşmuş. Yüzde 5 oranında tekrarlama ihtimali varmış.
    Yakın zamanda Reha ya gidicem,
    geçmezse yine Ameliyat olmayı düşünüyorum

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Augsburg-Neusäß ve etrafında oturan kişilere Prof. Dr. Balkan Çakır'dan fikir almalarını tavsiye ederim. Kendisi Almanyada tıp okumuş ve omur iliği profesörü olmuştur. Bildiğim kadarıyla normal gurbetci bir çocuğun ailesi ve yaşı baya genç. Kassenpatienlerede bakıyor. Benim edindiğim tecrübler kolay kolay ameliyat tavsiyesi eden bir doktor değil. Şahsen sadece bir kaç kere işim düştü ve dedikleri çıktı. Annem'e ameliyat bir işe yaramaz dedi. Türkiye'deki başka bir profesör yarar dedi. Annem Türkiye'deki profesörü dinledi ve ameliyat oldu. Prof. Dr. Balkan Çakır annemde haklı çıkdı. Türkiyedeki profesör çok ünlü birisiydi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Şubat 2018 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    67
    14 mesaja 28 teşekkür aldı
    Arkadaslar Hamburgda bir türk var Belfitigini yerine geri koyuyor adi Ömer Kilic tavsiyem Ameliyat olmadan önce arayip görüsünü alin zaten aradiginizda Ameliyat olup olmadiginizi soruyor eger Ameliyat olmussaniz bana gelmenize gerek yok diyor gitmeden 5 gün önce 1 kilo hurma ve yarim kilo inciri karistirip 5'e bölüp belinize koyuyorsunuz 6 gün gittiginizde belinizi düzeltiyor...
    Konu Memoli1976x tarafından (07 Şubat 2018 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Sandıklı
    Ettiği Teşekkür
    128
    76 mesaja 162 teşekkür aldı
    Arkadaşım Ömer Kılıç abi geçen sene vefat etti. Allah rahmet eylesin. Ama oğlu yapıyormuş diye duydum. Ne derece doğru onu bilemiyorum.

Ettiği Teşekkür
    47
    slm. Arkadslar gecen günde yazmistim, bu bel fitigi icin en iyi ilac hangisidir. Lütfen kim hangi ilaci kulanuyor faydasi oluyuyormu burda paylasirsa bizlerde bilmis oluruz. Saygilar.

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Varol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm. Arkadslar gecen günde yazmistim, bu bel fitigi icin en iyi ilac hangisidir. Lütfen kim hangi ilaci kulanuyor faydasi oluyuyormu burda paylasirsa bizlerde bilmis oluruz. Saygilar.
    Usta bel fitigi ilac ile tedavisi mümkün olan bir hastalik degilki

Bu hastalikta ilac sadece agrilari kesiyor oda bir müddet

Hastalik ayni kaliyor

Benin hanimda bu hastaligi cekiyor , ya bir KAC haftada bir igne oluyor

Yada 800 lük ipuprofen iciyor AMA sunuda belirteyem

800 lük Ibuprofen ictimi agrilar 12-24 saat arasi gidiyor gitmesinede

Bütün aksam Kabus görüyor sayikliyor yan etki yapiyor

Tabi ignenin yada hapin tehsiri gectimi agrilar yine basliyor

Bu hastalikta ilac yok tedavi icin

Sade AGRI KESICI VAR

18. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Bu Hastalikla Annem 2001 se Amilyat oldu. Ilk tehsis konuldugunda , herkes yaptirma (cevredekiler) dediler.

Ben Anneme Amilyat olmasini söyledim. Bu Hastalikda acele edeceksin, sen Amilyati gecikdirirsen sinerler ölür

ve Amilyat olsanda, sorun olur. Arabayi göz önünde bulundurun. amasörü patlak araca binerseniz ne olur ?

Tekerleri yersiniz (sinirleri). Annemde ayaklari uyusma vs vardi, acele etdigimiz halde , 10 Seneye yakin Opiat

almasi gerekliydi. Buda Amilyatdan kaynaklanan degildi, Annem bu halde calisdigindan agrisi olusuyordu.

Yaklasik 5 Senedir iyidi, opiati birakdi ama yine Prolaps olusdu ve yine Amilyat olacak.

Amilyati Heidelberg Universitäts Kopfklinik de yaptiriyoruz. Her önünüze gelene Amilyat yaptirmayin.
    Konu V/S tarafından (07 Şubat 2018 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı ich Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Hamburgda bir türk var Belfitigini yerine geri koyuyor adi Ömer Kilic tavsiyem Ameliyat olmadan önce arayip görüsünü alin zaten aradiginizda Ameliyat olup olmadiginizi soruyor eger Ameliyat olmussaniz bana gelmenize gerek yok diyor gitmeden 5 gün önce 1 kilo hurma ve yarim kilo inciri karistirip 5'e bölüp belinize koyuyorsunuz 6 gün gittiginizde belinizi düzeltiyor...
    Allah'ınızı severseniz kırık çıkıkcılıkla olur mu ya.
    Konu Memoli1976x tarafından (07 Şubat 2018 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    47
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta bel fitigi ilac ile tedavisi mümkün olan bir hastalik degilki

Bu hastalikta ilac sadece agrilari kesiyor oda bir müddet

Hastalik ayni kaliyor

Benin hanimda bu hastaligi cekiyor , ya bir KAC haftada bir igne oluyor

Yada 800 lük ipuprofen iciyor AMA sunuda belirteyem

800 lük Ibuprofen ictimi agrilar 12-24 saat arasi gidiyor gitmesinede

Bütün aksam Kabus görüyor sayikliyor yan etki yapiyor

Tabi ignenin yada hapin tehsiri gectimi agrilar yine basliyor

Bu hastalikta ilac yok tedavi icin

Sade AGRI KESICI VAR
    Ewet ustam, Bende onu demek istemistim. Agri kesici ilaclar hangileri iyi geliyor diye yazmak istemistim. tskl

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Varol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ewet ustam, Bende onu demek istemistim. Agri kesici ilaclar hangileri iyi geliyor diye yazmak istemistim. tskl
    Ustam standard kullanilan. Ibuprofen 400 - 800 ve Diclofenac 75 HAP olarak

Sonrasi gercekten Opiat oluyor onlara basladinmi Allah yardimcin olsun

Demek durum cok cok ciddi ve agrilar Tarif edilir gibi degil

Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    13 mesaja 19 teşekkür aldı
    Herkese gecmis olsun Allah sifalar versin insallah.
    Ben de 10 senedir cekiyorum. Uyusmq yok sukur simdilik.Bazen cok bazen az agrilarim oluyo. Bende de iki fitik , kanal darligi ve cokme teshisi konuldu. Kirikci cikikci ne duyduysam gittim. Hepsi bos arkadaslar. Bilmem teyze karisik otlar kaynatiyo, bilmem ozel bi karisim kina yag felan 9 gun suruyon. Biseye yaramadi.
    Elbette piskolojik de bi olay. Pozitiv dusunmek lazim herzaman.
    Valla benim tavsiyem. Yuzme.
    Ben her iki uc gunde bir gidip yuzuyorum. O gun agrilarim olmuyor.
    ALLAH yardimcimiz olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)