Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2393 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden Annemi Almanyaya turist olarak getirmek istiyorum

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    44
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Türkiyeden Annemi Almanyaya turist olarak getirmek istiyorum

Cümleten Selamun aleyküm
    Türkiyeden annemi onumuzdeki aylarda almanyaya getirmek istiyorum.
    Bu konu hakkinda fikir paylasimlariniz bekliyorum.
    Türkiyeden Agustos ayinda 1 senelik Pasaport cikarttim.yani Pasaport hazir simdi buradan benim ve Turkiyeden neler yapmam gerek.
    Simdiden aydinlatici bilgileriniz icin tesekkur ederim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Burdan belediyeye gidiyorsun yaninda ev kagidin en az üc aylik maas veya gelir belgelerinle ordaki memura iyi izlenim vererek mantikli gerekceler göstererek annemi misafir olarak getirmek istiyorum diyorsun zaten o anda senin maddi durumun ve ziyaret sebeblerin memura mantikli inandirici geldiyse memurun sana verdigi cevaplardan anliyorsun olumlu veya olumsuz oldugunu orda memur sana bi belge veriyor ismini bilmiyorum o belgeyi TR ye annene gönderiyorsun annen o belge ile müracatini yapiyor.

TR de yapman gereken pasaport sonrasinda artik hangi sehirden gelecekse o sehirde konsoloslugun yaninda yada anlasmali olan vize islemlerini takip ve evrak hazirligini yapan bürolar var gidiyor ve o kuruma belli bi ücret karsiliginda islemlerini dosyasini hazirlartiyor.

birde TR de ekstra yurt disi özel TURIST saglik sigortasi yaptiriyorsun ama dedigim gibi o kurum herseyi zaten takip ediyor ve size ne gerekli ise söylüyor.

4. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    44
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bir bilgi bu kadar ayrintili anlatilabilir ama yazmis oldugunuz gibi eger memurun verdigi cevaplardan olumsuz ise o belgeyi vermiyormu dogrumu anlamisim.??
    Birde bi arkadasimin demesi Türkiyeden yapilan sigorta ile burada Doktora gidememis ve Buradan adac tan tekrar sigorta yaptirmak zorunda kalmis.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    Alıntı turgut67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir bilgi bu kadar ayrintili anlatilabilir ama yazmis oldugunuz gibi eger memurun verdigi cevaplardan olumsuz ise o belgeyi vermiyormu dogrumu anlamisim.??
    Birde bi arkadasimin demesi Türkiyeden yapilan sigorta ile burada Doktora gidememis ve Buradan adac tan tekrar sigorta yaptirmak zorunda kalmis.
    dogrudur benim verdigim bilgi baldiz kaynanasini getirdi onun bana anlattiklarini size yazdim kisacasi maddi durumun iyiise evin yeterli büyükte ise heleki annenin TR den kagitli resmi geliri varsa yada üzerinde kayitli tapu vss. mal mülk varsa hic bi skinti olmaz gelir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    44
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Mesele de tam burada basliyor gelirim Allaha sükür iyi evim 80 M² Alllah cümlemizinkini bagislasin 1 erkek cocugum var.Annemin uzerinde hic birsey yok Rahmetli babam butun mal varligini paylastirdi.Yani annemin babamdan kalan bi emekli maasi var.su anki fikriniz nedir...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    kardes tamam iste emekli maasi yetiyor sen dedigim gibi ev kagidin maas belgelerin is yeri vetragin vss dosyani hazirla RATHAUS a git orda isadece bu konuya bakan bölüm varmis oraya müracatini yap sonuclarida bizimle paylas.

Yeni Üye bigjam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    19 mesaja 142 teşekkür aldı
    Gebühren
    29,00 € pro Verpflichtungserklärung

Die Verwaltungsgebühr ist vor Ort in bar zu zahlen, eine bargeldlose Zahlung ist nicht möglich.
    Unterlagen
    Bitte bringen Sie folgende Unterlagen einschließlich des vollständig ausgefülltes Vordrucks „Angaben zur Verpflichtungserklärung nach § 68 AufenthG“ (siehe Download unter Infostelle) zu Ihrem Termin mit:
    -******* Personalausweis / Reisepass
    -******* mindestens noch sechs Monate gültiger Aufenthaltstitel
    -******* Mietvertrag
    bei Wohneigentum: den letzten Grundbesitzabgabenbescheid oder notar. Urkunde
    bei Arbeitnehmern:
    -******** Arbeitsvertrag (mind. noch 6 Monate gültig) bzw. aktuelle Arbeitgeberbescheinigung (siehe**
    ****** Download unter Infostelle)
    -******** Lohn- bzw. Gehaltsabrechnungen der letzten 3 Monate (auch des Ehegatten)
    -******** ggfls. Festsetzungsbescheid ALG I
    bei geschiedenen Ehegatten bzw. Kindern:
    -******* Unterlagen über Unterhaltsleistungen (Kinder bzw. geschiedene Ehegatten)
    -******* eine Bescheinigung der Unterhaltsvorschusskasse des zuständigen Jugendamtes
    -******* Urkunde über die Verpflichtung zur Unterhaltszahlung
    -******* evtl. das rechtskräftige Scheidungsurteil
    -******* Nachweis über die monatlichen Unterhaltszahlungen
    *bei Selbstständigen:
    -******* Gewerbeanmeldung bzw. Handelsregisterauszug; Gesellschaftervertrag
    -******* letzter Einkommensteuerbescheid
    -******* aktuelle BWA, ersatzweise eine Einnahme-Überschuss-Rechnung (EÜR)
    -******* Nachweis über die Höhe des monatlichen Krankenkassenbeitrags einschl. der Pflegeversicherung
    bei Rentnern:
    -******* Rentenbescheide
    Alle Unterlagen sind sowohl im Original als auch in Kopie vorzulegen.

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Arkadasim ilk önce "Verpflichtungserklärung" bizim dilimizde Davetiye icin bagli bulundugun Rathaus yabancilar dairesinde Basvuru yapiyorsun.
    Duruma göre 2-3 hafta sonrasina termin yapiliyor,basvuruda terminde neler getirecegini söylüyorlar.
    Yukarida arkadasin dedigi gibi kisi basina Verpflichtungserklärung icin 29 € ödeniyor.
    Tavsiyem:
    Bu Verpflichtungserklärung aldiginda DHL Express ile Türkiyeye yolarsin 48 saat icinde eline gecer.
    Annen hangi sehirde kaliyor bilmiyorum ama Vize icin https://www.idata.com.tr/de/tr bu adrese girip ister telefon isterse web sitesinden termin alirsiniz.
    ve burada nelerin getirecegide belirtiliyor,termin vakti geldiginde iDATA subesine gidilip Vize icin basvuru yapiliyor.
    bundan sonra artik beklemek kaliyor,sonuc olumlu yada olumsuz tüm evraklar evinize kurye ile geliyor,iDATA basvuru esnasinda bir numara veriyor bu numara ile internetten
    tüm islemlerinizi takip ediyorsunuz.
    kisa not iDATA'ya gitmeden lnce SGK'dan yurtdisi saglik belgesi almayi unutmayin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)