Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2392 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Zamanda Yolculuk Mümkün Mü ?

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı

Zamanda Yolculuk Mümkün Mü ?

Arkadaslar sizler ile bu konu altinda Zamanda Yolculuk Mümkün mü

sorusunu tatli bir dille bir birimizi kirmadan inciltmeden tartismak istiyorum

ben sahsen zamanda yolculugun mümkün olduguna inaniyorum

ve bunun bizden saklandigini düsünüyorum

sizlerin düsünceleri nelerdir bu konuda ?

mesela ben uzun zaman Philadelphia Deneyi üzerien durdum okudum izledim

ve bunun gercek olabilecegine hatta gercek olduguna kanaat getirdim

ve bu teknolejinin oldugunu düsünüyorum

not: olaya siyeset din sokmak isteyenler lütfen baska kapiya
    Konu TipiTip tarafından (10 Eylül 2017 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.

2. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    boyle bir sey yoksa bile ilerde mumkun olabilir cunku insanlar hayellerini gerceklestiriyor birgun onun icin olabilecegine inaniyorum.Seksen senelerinde insanlar televizyonlar cikicakmis resim gibi duvara asip bakilabilecekmis dendi herkes guluyordu olurmu oyle sey masaya zor sigiyor koskoca televizyon duvara nasil asilsin diyorlardi bu gun duvara asip bakiliyor.Insanin hayellerini bir gun gerceklestirebilecegine her zaman inaniyorum olucaktir yoksa bile su an.

5. 3 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    zamana yolculuk oluyormu hic düsünmedim ama teknolojinin gelisimi insanlardan saklanarak yürütüldügü dallarin ve bir cok bilmedigimiz teknolojinin olduguna bende inaniyorum.
    bazi hastaliklarinda bilerek insanlarin üzerinde cikarilip bundan rant saglandigini bir zaht yerinde yasadim.
    Domuz Gribimiydi, kus gribimiydi ismini hatirlamiyorum ama burda Isvicrede Novartis ilac sirketinin Stocklamis oldugu malzemelerinin tarih süreleri bitmesine yaklastigindan bu hastaligi ortaya cikarildigini bir cok tv kanallarinda izledim ne kadar dogrudur ne kadar yalandir orasini bilemem ama bu olay isvicrede büyük yanki yapmisti...
    zamana yolculuk a da yakin olaylardan belki bir örnek 50 senedir uyutulan insan 50.ci senesinde uyandirilmasi gerceklesirse buda büyük yanki getircek bir gelisme.

bu olaylar bilinen olaylar ama bunlarin disinda normal insanlarin giremedigi gizli yerler ve bu yerlerde nelerin oldugunu ve cok gizlilik icinde oldugunu bilincindeysek bir cok seyinde saklandigindan teknolojinin suan ki durumunu görebilmek imkansiz diyebilirim.
    bizim bildiklerimize karsilastirirsak teknoljiyi aslinda cok geriden takip ediyoruz.

Konuyla alakali degil belki ama Zamana Yolculuk diyorsak bu tür konulardan da yolu gecebilir diye düsündüm.

Saygilar

7. 4 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    Neden olmasinki

9. kuckam üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Abitur yaparken agirlik olarak Physik secmistim. Albert Einstein tarafindan bizlere miras kalan "Relativitätstheorie"sinin (türkcesi görelelik kurami veya izafiyet teorisi olarak da bilinir) bir parcasi olan "Zeitdilatation" (yani Zaman genişlemesi) bence bu konuya sebepler dairesinde cevap verebilmemiz icin yardimci olabilir.

Bize ögretilen bu kanuna göre kisaca anlatacak olur isek hareket eden bir cisim icin saat hareket etmeyen cisime göre daha yavas ilerler.

Yani örnek vermem gerekir ise, bize okulda verilen örnek:
    Dünyanin en dogru saati olan atom saatlerinden iki tanesini ele alalim. Her ikiside birebir ayni ayarlaniyor, biri yerde kaliyor, digeri ucaka yükleniyor ve dünyanin etrafinda 2 tur atiyor. Tekrar ayni noktada ikisini yan yana koydugumuz vakit yolculuga cikan saatin millisaniye ayarinda geriden geldigi görülüyor.
    Bu fenomen isik hizina ne kadar yaklasilir ise o derece artiyor. Matematiksel olarak isik hizinda hareket eden bir cismin saati kendine göre devam etsede hareket etmeyen bir cisme göre duruyor.
    Bundan da teoretik olarak sunu cikartabiliriz, isik hizini bir cisim gecer ise, kendi saati ilerlesede duran cisme göre saati geriye saymaya baslar.

Biraz karmasik oldu galiba ama verdigim ana basliklar ve teorilerin ismini arastirir iseniz daha fazla bilgi edine bilirsiniz.

Bazi bilim adamlari, alim veya bilgelerin rüyalari da bu teorem ile acikladiklarini okumustum. Yani en uzun gördügümüz rüya 3-4 saniye arasi deniyor. Fakat her birimiz biliyoruzki rüyada 3-4 saniye degil, 3-4 saat veya gün bile gecirdigimiz oluyor. Burada ruhun cok hizli seyahat ettigi söylenir, fakat bu konuya cok girmek istemiyorum, malum tartismaya müsait

Bence izyafiyet teorisi ve zaman genislemesi altinda arastirma yapildigi vakit zamanda yolculugun mümkün olduguna inaniyorum. Insan vücudu buna ne kadar müsait, bence o tartisilir.

11. 2 kişi afghan üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Bu Konuyla alakali gecenlerde okumusdum, bir Teknoloji Dergisi sanirim.

Matamatiksel olarak mümkün oldugunu söyleniyor, ama yeterli " Teilchenbeschleuniger"
    besleyecek Enerji yok. Yada ucakda ve yeryüzünde arasinda Millisekunden farki var.

Linkini bulursam eklerim buraya.

13. V/S üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    20,744
    169 mesaja 483 teşekkür aldı
    Ben sahsen buna pek olumlu bakmiyorum... Ölen bir insani da geri getirmek mümkün olur o zaman .... gecen zaman gecmistir ... geriye gidilemez... Gelecek icinde istediginiz hizla gidin gelecege gidemezsiniz. hiziniz cok olursa önce varirsiniz bu dogru . Eskiden araclar , At arabalari kagnilar yavasti . simdiki arabalar , ucaklar , jetler ve füzeler eskiye nazaran cok daha hizli ama gelecege gidemiyoruz . Beamen dedikleri de bence kötü sonuclar verecektir . ( ISINLANMA ) Bir alet sizi parcalara ayirmasi lazim , ondan sonra sms gibi mms gibi baska bir alete yollamasi lazim. bu ikinci alet pixelleri yani kan , kemik , et , cilt , gen vs.vs. leri ayni sekilde bir araya toplayip sizi eski halinize ( tad alan gören seven aci hisseden gülebilen üzülebilen her seyinle ) getiremez . Bu mümkün degil . ilimin de bir SINIRI ve Kanunu var . insanlik belli bir yere kadar gelecek ve orada kalacaktir . Allah bize vermis oldugu yeteneleri önceden belirlemis bunun disina cikmamiza yani keramet gibi özellikler buna izin vermemistir..... selamlar saygilar....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Evet zaman yolculugu mümkün: https://www.ozbeceriksizler.com/show...l=1#post174016

Dinleyipte zamanda geri gitmeyen zaten ölmüs beya...

Sunan arkadaslara ayrica tesekkürler.

Üye Efe1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    156
    22 mesaja 27 teşekkür aldı
    ben bu konu üzerine aylar önce bir belgesel izlemistim. tabi cok belgeseller vardir . isik hizinda olmak lazimmis zamanda yolculuk yapabilmek icin.simdi biraz isik hizini arastirdim söyle izah ediliyo isik hizi=1 saniyede dünyanin etrafinda 8 tur atmakmis bu nasil olcak bence hayel bile edilemez.birde kara deligin etrafinda zaman cok yavasliyomus oralardada durmakda iyi olmaz raketle.daha baska teoriler vardir belki benim aklimda kalanlar bunlar. Philadelphia Deneyini izlemedim.heralde gemile alakali.
    Konu Efe1977 tarafından (07 Ekim 2017 Saat 23:59 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Alıntı Mr.Robot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet zaman yolculugu mümkün: https://www.ozbeceriksizler.com/show...l=1#post174016

Ne Alaka ????

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    john Titor'un kehanetleri arasinda Amerika'nın Irak ve Ortadoğu'ya petrol için saldıracağı ve iç karışıklığın 10 yıl süreceği, 2015 yılında III. Dünya Savaşı'nın çıkacağıdir, John Titor'un IBM 5100 hakkındaki iddiaları IBM mühendisleri tarafından da doğrulanmıştır.
    John Titor (isminin sahte olduğunu belirtmiştir) 2000-2001 yılları arasında çeşitli forumlarda kendisinin 2036 yılından geldiğini söylemiştir.
    yalniz yukarda bahsedilen 3.dünya savasi iddiasi fos cikmis ve zamanda yolculuk veya gelecekten gelen adam veya gecmise yolculuk iddialarini yalanlamistir..
    sayet mümkünse İnsanın zamanda geriye gideceği son nokta YAŞI’dir
    söyleki;
    Bir zaman yolcusu ister elektrik yüklü bir karadeliğe dalsın isterse Tarık denen aygıtla Uzay-üstü-uzay olan “Gri Hiçliğe” gitsin, zaman oku tersine dönecektir. Yani 20 yaşındaki bir insan düşünelim: 2020 yılında Tarık ile geri gitsin, yaşı 20 olduğuna göre doğum tarihi de 2000’dir. Ama 20 yıl gençleştiğinde, doğduğu yıl olan 2000 yılına gitmez. Anne ve babasına dönemez. Bir yıl=14 yıl olduğundan, 20 yaş çarpı 14 yıl=280 yıl geriye gider… Otuz yaşında yola çıkan biri ise 30×14=420 yıl, 40 yaşındaki biri ise 560 yıl ZAMANDA GERİYE gider ve BEBEK olarak doğar .. Bir zaman yolcusunun YAŞININ 14 katı bir sürede zamanda geriye gittiğini aklımızda tutarsak neden yaşı kadar geriye gider? Çünkü yaşından ÖNCE yoktur yani yaratılmamıştır. İnsanın zamanda geriye gideceği son nokta YAŞI’dır.
    (askı süresinde ya da Kurşuni Hiçlik’te(kisa zaman) bir yıla karşı 14 yıl geçmektedir:mesela örnek olarak 1 yil bir zaman dilimi14 yil kadardir..
    ruhlar ve melekler kainatinda zaman kavrami olmadigi icin pekala bizlerde rüyamizda ruhumuz bedenden ayrilinca zamanda yolculuk yapmis olabiliriz..

Şimdi 20 yaşındaki biri 2020 yılından itibaren geriye gittiğinde, 2000 yılına değil, 20×14=280 yıl geriye gider. Şimdi 2020 yılında zamanda geriye yola çıkan biri 2000 yılında bebek olarak doğmaz. Evet 2020 yılında yola çıkan biri 2020-280=1740 yılında DOĞAR.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı

Red face

Alıntı Mr.Robot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı bey_tu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne Alaka ????
    Aynen yazdigim iste.

PS: Sunulan Ibrahim Tatlisesin eski türküleri, yani o zamanlarda o türküleri dinleyen simdi yenidin dinleyince ozamani hatirlayip "geri" gitmesi.

20. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)