Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2390 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Betriebskostenabrechnung ile alakali….

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı

Betriebskostenabrechnung ile alakali….

selam arkadaslar,
    Benim 5 daireli Mehrfamilienhaus’um var.bahcemiz yaklasik 500m² agaclar var,gerisi cim,ve binanin yaklasik 100m. kaldirimi var.
    Ben binayi almadan önce,burda kiraciydim.eskiden binanin Gartenpflege ve Straßenreinigung islerini bir firma yapardi,bizde neben kosten olarak Betriebskostenabrechnung’larda öderdik.
    Binayi aldiktan sonra Gartenpflege ve Straßenreinigung islerini ben yapmaya basladim, firma senelik 3.000€ yakin bir para aliyordu, ben kiracilarla konustum,ben yapayim,2.000€ hesap ederiz dedim kabul ettiler.10 senedir ben yapiyorum,sorun olmadi.kiracilar cok memmun.yanimizdaki binalari firmalar yapiyor,bahceler rezalet,kisin kar yagar,kimse gelmez. Bizim binayi ben güzelce yapiyorum.
    Bu sene kiracinin biri mieterschutzvereine gitmis, mieterschutzverein benden 2016 yili icin Gartenpflege ve Straßenreinigung ödemelerinin rechnunglarini görmek istiyor.
    Tabii bende gösterecek rechnung yok,cünkü ben kendim yapiyorum.
    Ben Hausbesitzervereine üyeyim,bugün onlarin avukatina sordum, bir ödeme varsa,mutlaka rechnungu olmasi lazim,yoksa kiraci parayi geri ister dedi.üstelik sade 2016 icin degil,3 sene geriye dönük hepsini geri istermis.eger bir rechnung gösteremezsem,4 kiraci var, benden 3 senelik Gartenpflege ve Straßenreinigung ödemelerini geri alacaklar,3 senelik calismam bosa gidicek.cimleri bictigim,agaclara baktigim,kisin kar temizlediklerim hepsi bosa gidecek.
    Avukatin bana tavsiyesi, gercegi yaz,belki seni samimi bulup rechnung istemezler dedi.ben buna ihtimal vermiyorum,bu mieterschutzverien’ler azcik bir acik görseler hemen büyütmeye calsiyorlar.
    Ne yapacagim sasirdim,Sahtekarlik filan yapmak istemiyorum,kimse yanlis anlamasin, belki icinizde bu duruma düsmüs biri vardir…
    Kendi kendime rechnung yazabilirmiyim?ev ben ve esimin üstüne. Esim bana Gartenpflege ve Straßenreinigung islerini yapmam icin para vermis gibi olsa ve bende esime bir Quittung yazsam, buda rechnung yerine gecebilirmi acaba? mieterschutzverein benim yazacagim Quittungu kabul edermi acaba?
    Boardumuzda cok evsahibi var,icinizde böyle durumda birileri mutlaka vardir,tecrübelerinizi bekliyorum

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    32
    36 mesaja 138 teşekkür aldı
    benim düsüncem samimi ol oldugu gibi yaz , cünkü basin baya agrir gibime geliyor.
    kendi kendine rechnung yazarsan bu vergi kacikligna kadar uzar gider , sen kiracilardan senelik 2000 euro para almisin . yani gelir elde etmisin bunuda devlete bildirmeden yaptin, bu is icin klein gewerbe acanlar var. tavsiyem fazla gurculama bilmiyordum de . tavsiyem böyle devam edip kendin yapacaksan gewerbe acman ,degmiyorsa hic ugrasma , firmaya söyle gelsin onuda sen steuerdan absetzen yapabilirsin bildigim kadariyla .

4. kara üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Samimimol gercekleri söyle,gerci ne yaparsan yap parayi geri alacaklar.
    Tabi sende firmaya ver en pahalisina görsünler anyayi konyayi

6. 2 kişi .onur üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    arkadaslar herkez ayni cevap i yazyior. " samimi ol gerceyi yaz " yaziyorsunuz.

arkadas zaten samimi ve yanlis birsey de yapmamis. kiracilarinla anlasmis onlarda kabul etmis.
    Benim sana tavsiyem, sakin fatura isini karistirma, cünkü fatura yok. aynen burada nasil yazdiysan öyle karsi tarafa bildir derim. hata eski 3000 Euro luk faturalar var ya onlara da göster. Eskiden bu kadar hesaplaniyordu = simdi ben yapiyorum 2000 Euro anlasdik degi anlatirsin.... 2000 Euro anlasmisiniz . tanik varsa onu da sahit olarak gösterir sin. baska yapila bilecek birsey yok.

senelik 2000 euro yu kabul etmezlerse,( bu cok fazla gibisinden ) sende gidip baska sirketlerden angebot alip gösterirsin.
    Konu Osmanbey34 tarafından (14 Eylül 2017 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.

8. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    tesekkürler arkadaslar, Gartenpflege, Straßenreinigung,Versicherung veya Hauswart+wartung hesap edilirken binanin ve bahcenin büyüklügüne bakiliyor. kac m² bahce veya kaldirim? bina kac katli?kac daire var? toplam kac m²?
    benim aldigim para,piyasaya göre cok uygun ama maalesef rechnung veremiyorum.
    daireler 3 oda ve 70m². mieterschutzverine giden kiraci,kalorifer parasida icinde,aylik 146€ nebenkosten ödüyor,digerleride yaklasik 150€.bence cok uygun bir miktar,oturdugumuz yerde böyle evlerde nebenkosten aylik enaz 200€. nebenkosten islerinin cogunu ben yapiyorum ve fazlada birsey istemiyorum.
    aslinda bu kiraci iyi bir insan,82 yasinda yalniz yasayan bayan ve 45 senedir ayni dairede oturuyor,senelerdir hic sorunumuz olmadi,yaslilikdan biraz tuhaflasdi,2016 yili icin sadece 18€ nachzahlungu cikti,sadece bu 18€ icin mieterschutzverine gitmis,tabii onlarda tüm rechnunglari istiyorlar.ev sanibi Türk olunca zaten daha cok arastirirlar. birde kadina demisler,evsahibi seninle konusmak isterse sakin konusma diye. kadin benimle konusmuyor,18€ icin sorun yapmayalim demek istedim ama meiterschutzvereine git,benimle konusma dedi.
    sizlerde benim düsündügümü tavsiye etmissiniz, oldugu gibi yazacagim mieterschutzverine. bu bahceyi senede 2000€'ya kimse yapmaz,hemde ben kiracilarin onayini alipda böyle yaptim,maalesef sadece konustuk,keske yazili yapsaymisim. paralari geri verecegime degilde,kendi aramizda anlastigimiz halde,18€ icin mieterschutzverine gitmeleri beni üzdü.
    büyük ihtimallede rechnung yok diye, kiracinin ödedigi Gartenpflege ve Straßenreinigung paralarini geri isteyecekler,hemde 3 sene geriye dönük olacak.
    benim canim yanacak,bu acilan konu arkadaslarimiza tecrübe olsun. siz siz olun insanlara iyilik etmeye calisirken isinize saglama alin,ilerde siz zararli cikmayin.hic olmazsa anlastiginizi yazin ve ilerde zararli cikmayin.

Ettiği Teşekkür
    497
    aynen sana katiliyorum. bu devirde herseyi yazili yapmak lazim. ama ben zanetmiyorum geriye dönük para istesinler. isteseler bile 100 % olmaz. cünkü sen fatura yazmasanda sonucta bir " dienstleistung" yaptin.....

sen beni dinle ve yazi yazmadan önce, git iki sirketten angebot cikar. o angebotlari da senin yazinla mieterschutzvereina yolla. ben zanetmiyorum tek fatura olmadigi icin senden bu paralari geri istesinler.

normalinde nasil oluyor, kiraci sirket evinde oturuyor ve firmalar bütün islemleri yapiyor örnet bahce isi...

ama sen hem ev sahibi hemde orada oturuyorsun ve privat olarak o isleri yapiyorsun. Faturali yaptirsan 3000 euro tutacak , faturasiz 2000 euro
    bana Hersey mantikli geliyor.

senin tek bi kayibin var o da yukarêda kendin yazmisin . elinde yazili anlasma yok ! söz ile anlazmisin ama tanik varsa o zaman o da problem olmaz.

-----------------

bak sana cok güzel bi site buldum burada hersey yaziyor // hadi yine iyisin
    http://www.nebenkostenabrechnung.com...es-vermieters/

Auch wenn Eigenleistungen dem Grundsatz des Nebenkostenrechts widersprechen, wonach abgerechnete Kosten tatsächlich entstanden und belegbar sein müssen, liegt der Ansatz durchaus im Interesse des Mieters. Kann der Vermieter durch die eigene Arbeitskraft Leistungen in gleicher Qualität günstiger, schneller und zuverlässiger erledigen, als wenn er einen Dritten oder Handwerker beauftragen müsste, profitiert auch der Mieter.
    Konu Osmanbey34 tarafından (15 Eylül 2017 Saat 11:21 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi Osmanbey34 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Osmanbey34 cok tesekkürler yararli bilgiler icin,boardumuzda senin gibi insanlarin olmasi ne kadar güzel,sen bircok konuda bizlere yardimci oldum,Allah senden razi olsun.
    bu board bilgi paylasimi olunca daha güzel oluyor...

13. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Böyle duruma düşmemek için bir sözleşme hazırla ve karşılık olarak imzalayın. Yapacağın işlerin hepsini sırala ve senelik 2.000€ alacağını ve bunu sene sonu betriebskosten ekleyip kiracıların bunu karşılayacağını yaz.

Birdahaki sefere sorun çıkmaz, şimdi ise avukata mektup yaz durumu anlat başka bir şirketin bunu şu fiyata örnek 3000€ yapıyor diye.

Ayrıca kiracılarla sözlü olarak anlaştığını yazarsın, ve onlarıda şahit göster.

Ama şuan oturan kiracılarla sözleşme yap hemen, elinde yazılı belge olsun.

15. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    atsiz77 ustam bunlari en iyisi kiraci girerken mietvertrag ile yaptigimiz protokole yazmakmis...

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Şart değil, şimdide ekleyebilirsin.

Zusatzvereinbarung zum Mietvertrag vom 01.01.2017 zwischen Herrn Akbaba und Herr Hans başlık atarsın.

En azından böyle diğer kiracıların sana dava açmalarını önlemiş olursun. Yeni kiracılarada senin yazmış olduğun gibi kira sözleşmesine eklersin Betriebskostenaufstellung listesine

18. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    evet katiliyorum böyle yap ve imza iste ! örnek isyerinde de herzaman birsey degise biliyor ve o zaman da zusatzvereinbarung veriyorlar. yani gidip te arbeitsbvertrag yeniden yazmiyorlar akbaba yine iyisin

Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şart değil, şimdide ekleyebilirsin.

Zusatzvereinbarung zum Mietvertrag vom 01.01.2017 zwischen Herrn Akbaba und Herr Hans başlık atarsın.

En azından böyle diğer kiracıların sana dava açmalarını önlemiş olursun. Yeni kiracılarada senin yazmış olduğun gibi kira sözleşmesine eklersin Betriebskostenaufstellung listesine

20. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)