Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2441 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Isvicre Luzern hakkinda bilgi lazim

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,214 teşekkür aldı
    @haylazz arkadasim ne yaptin vurdun öldürdün isvicreyi

50 Metrede bir radar, döner 15 Frank vs

Arkadasim radarin yogunlugunu yazdik dikkatli olmasini pahalli oldugunu, sehir ici zaten hizli sürmesin dedikte 50 metrede bir radar cok olmus
    Hayat pahali dedikte isvicrede yasayan biri icin 15 Frank a döner satanini görmedim daha..

Bence gitme demissinde, hayat kisa gezillcek görülcek bir cok güzellikler her zaman icin paraya bakarak haraket edersek evden cikmamamiz en güzeli.
    Harcama sinirlari kendi elimizde oldugu icin ister 1 gün icinde elindekini yersin istersen kendini elindekine göre ayarlar 1 ay yersin.

Söylemis olduklarinda sadece kagit paranin karsiligi olarak frank verdiklerine katiliyorum, onun icinde gecerli para frank yazmistim zaten.

Saygilar

2. karam82 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @haylazz arkadasim ne yaptin vurdun öldürdün isvicreyi

50 Metrede bir radar, döner 15 Frank vs

Arkadasim radarin yogunlugunu yazdik dikkatli olmasini pahalli oldugunu, sehir ici zaten hizli sürmesin dedikte 50 metrede bir radar cok olmus
    Hayat pahali dedikte isvicrede yasayan biri icin 15 Frank a döner satanini görmedim daha..

Bence gitme demissinde, hayat kisa gezillcek görülcek bir cok güzellikler her zaman icin paraya bakarak haraket edersek evden cikmamamiz en güzeli.
    Harcama sinirlari kendi elimizde oldugu icin ister 1 gün icinde elindekini yersin istersen kendini elindekine göre ayarlar 1 ay yersin.

Söylemis olduklarinda sadece kagit paranin karsiligi olarak frank verdiklerine katiliyorum, onun icinde gecerli para frank yazmistim zaten.

Saygilar
    Arkadaslar, yaklasik 2 ay önce bende Isvicre Basel i gezmistim. Isvicre gercekten cok pahali bir sehir. Almanya da bir Margaritta Pizza 4 euro iken, Basel de 12,50 Frank ti. Yani yaklasik 10 Euro ya geliyor.

Isvicreye gidecek arkadaslar eger Basel tarafindan giris yapacaklarsa tavsiyem, Almanya nin Weil am Rhein kasabasi var. Bu Kasabada Ren nehrinin üzerinde Drei Brücke Länder isimli ir köprü var köprünpn bir uucu Almanya Weil am Rhein da, bir ucu fransa saint Louis de , Weil am Rhein nin henen yaninda Isvicre Basel var. Yürüüyerek yaklasik 3 dakika icinde üc ülkeye gecebiliyorsunuz. Oralari gezerken su dikkatimi cekti ki, Almanya tarafinda tüm alisveris magazalari dolu, Fransizlar da, Isvicreliler de Almanya tarafindan alisveris yapiyorlar.
    Ikinci dikkatimi ceken bir husus da düzen ve sistem acisindan Almanya gibi bir memleket yok. Bu yönden Almanya heralde dünyada bir numaradir.. Ben sahsen Isvicreyi daha düzenli sanirdim fakat, bizim alistigimiz Almanya da ki gibi bir düzen orada da yok..Örnegin yolu kapatmislar bir Umleitung bile vermemisler..

5. 2 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)