Öncelikle cevap yazip yardimci oldugunuz icin -Karam ve trabzon lu abime cok tsk ederim , 1 hafta falan kalmayi planlamistim tabiki gezilecek yerler daha önce biterse geri döneriz - vinyet icin sanirim adac a bir gitmem lazim sonra isvicrede oldugumuz icin onlarin para birimi frank mi almam lazim ? ödemeler euro ile olmuyormu ? onu nasil hallledicez ödemeleri nasil yapicam ? -- luzern civarinda otellere baktim biraz pahali gibi sanki 2 cocuk 2 büyük ne tavsiye edersiniz ? Goldau Zoo ya nasil gidebilirim ? mont platus denilen daga cikmak icin araba ile teleferik in oldugu yere kadar giderim orda park edip tren yada teleferik ile cikarim diye düsünmüstüm bu nasil iyi bir fikirmi ? tren ile cikmakmi yada teleferik ile cikmakmi hesapli ? ve daha heyecan verici cocuklar icin tekrar hatirlatirim bu gezi cocuklar icin onlarin eglenmesi mutlu olmasi benide mutlu eder -- birde orda bir yerde taboogan diye bir sey var icine biniyorsun yukardan asagiya kayiyorsun tavsiye edermisiniz ? fiyatini ararstirdim bilgi bulamadim ve oraya nasil giderim o konudada billgim yok - bütce 1 hafta icin otel hersey dahil 1000 euro düsünmüstüm yeterlimi sizce ? sonra tabiki de zürich e de gitmek gezmek isteriz zaten yakinmkis 50 km bir park yeri buldukmu sehir merkezinide gezeriz -- sonra luzern den lugano ya 170 km gideriz sanirim italya gectikmi vinyet tekrar lazim olurmu degermi bilemedim cünki daha cok isvicre icin bu geziyi düsünmüstüm gezilecek yerler erken biterse döner geliriz görüsürüz kolay gelsin .