Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2409 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Isvicre Luzern hakkinda bilgi lazim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    18 mesaja 46 teşekkür aldı

Isvicre Luzern hakkinda bilgi lazim

Slm arkadaslar önümüzdeki ayin sonu Kölnden isvicre luzern e ailecek gezmeye gitmek istiyoruz , tavsiyeleriniz nelerdir ? baska isvicrede cocuklarinda sevebilecegi gezilecek yerler varmi ? nelere dikkat etmem lazim isvicre icin vinyet almam lazimmi ? yardimci olursaniz cok sevinirim saygilarimla ...

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞
    Ettiği Teşekkür
    407
    223 mesaja 763 teşekkür aldı
    alman vatandasi isen hic bir problem yok
    türk pasaport var ise alttaki link'e bir göz at
    http://www.isvicrebilgi.com/isvicre-...stik-vize.html

4. 3 kişi femo üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    7 mesaja 13 teşekkür aldı
    Degerli Gizem kardesim öncelikle iyi gezmeler diliyorum.iki kere gitmek nasip oldu.güzel bir sehir.Isvicre pahali bir Ülke .bütceniz uygunsa gemi turunu tavsiye ederim.fiyati iki sene önce büyükler icin kisi basi 22,50 Frankti,simdi bilmiyorum.ama cok güzeldi.Agustos ayinda gitmistim.ikinci tavsiyem Luzerne 3veya 5km.Kriens diye kücük bir sehir var ordan teleferikle veya dag treni ile Meshur Platus diye dagin zirvesine cikiyorsun.35dakika sürüyor mütis bir Manzarasi var.görülmeye deger bir yer.zirvede 2,5saat kalmistim.unutulmaz bir yerdi.yalniz cok pahali 72 frank ödemistim,fakat hayatta bir kere gitmeye deger.cocuklar icin bilemiyorum.hiz sinirina dikkat et 120 kmyi sakin gecme her taraf radar dolu,toleranz yok.yani 121 km oldu radar cekiyor.otobanda limit 120km.sehir ici burasi gibi.vignette alman gerekiyor sinirdan önce Var bildigim kadariyla sinirda alabiliyorsun emin defilieren.ücret 40 frank tavsiyem ebay veya ebay Kleinanzeigen de 20 '25€ya alabilirsin.insallah yardimci olmusumdur.yolunuz acik Olsun.slmr☺ï¸â˜ºï¸â˜ºï¸����������

6. 3 kişi Trabzon61 üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,212 teşekkür aldı
    Selam Arkadasim

illk basta femo arkadasim Avrupada Yasayan ve Avrupada oturma izni olan Türk Vatandaslari vizesiz isvicreye giris cikis yapabilir.
    kisa kisa bilgiler yazayim baska sorunuz olursa aklinizda elimden geldigi kadar yanitlamaya calisabilirim.

Trabzon61 gerci bir cok bilgiyi vermis ama kisadan yazayim.

1. Vinyet Lazim bunu Kölnden gelisi Büyük gümrükten giris yapmaniz gerekli bunuda Büyük Gümrükten Vinyetli otolar Vinyetsiz otolar diye ayriliyor siz vinyetsiz bölüme gecip vinyet almaniz gerekmekte. Fiyati 40 frank Trabzon61 arkadasimiz ebayden alabilirsin diyor almanya ebayini takip etmedigimden 2017 isvicre vinyeti suan yesil google den resmine bakarsiniz eger ebay de almaz isterseniz.

2. Trabzon61 arkadasimizin dedigi gibi isvicrede mutlaka hiz sinirina uyun cok radar var ve fiyatlari almanya ya karsin cok yüksek 100 lük yolda 120 le giderseniz radar fiyati 120 franktir yükseldikce fiyatta artar sehir icinde de dikkat ediniz Isvicreye Baselden giris yapip Luzern e gidene kadar yaklasik 6 tane sabit radar var yaklasik 100 km mesafe icinde, ona göre hesap ediniz.

3. Luzern de ne kadar kalcaksiniz onu yazmamissiniz uzun süre kalcaksaniz yazsaydiniz ona göre farkli yerlerden de tavsiyeler de bulunabilirdim.
    Luzern de görebilceginiz yerler Luzern Kriens te Platus var cok güzel yerdir en tepesine teleferik gondel filan tepeye kadar cikip ordan muhtesem görüntü elde edebilirsiniz videolarina bakmanizi tavsiye ederim fiyatlari isvicre genelinde pahali oldugundan bütcenize uyarmi fiyat listesini de kontrol edin.

- Goldau Zoo ya gidebilirsiniz orda bir cok hayvanlara elinizle yemek filan yedirebilirsiniz. Burayi Luzern Merkezle gezip ayni gün icinde cikarabilirsiniz.Merkezde Kapelenbrücke filan oralar güzel yerlerdir tavsyie edebilirim.
    Luzern pek büyük sehir olmadigindan buralari 2 gün icinde gezip bitirebilirsiniz fazla gününüz varsa söyle yapabilirsiniz

3.Gün Zürich e gidip gezebilirsiniz 50 Km mesafasi var.

4. Gün Luganoya gidebilirsiniz yanilmiyorsam Kestanenin zamaninda oluyor ailece Kestane toplayip güzel vakit gecirebilirsiniz cok güzel yerdir. kestane toplamayim diyorsaniz Lugano ordan da Milano yapip Italyayi da görmüs olursunuz. Lugano Luzerne 170 Km ve Luganodan da Milano 80 km dir yani muhtesem iki sehiri de görmüs olursunuz. toplam 250 km yapmak isterseniz bir baska alternatif.

1 Hafta filan kalcaksaniz luzern icin coktur.

Farkli sorunuz olursa elimden geldigi kadar yanitlamaya calisirim.

8. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    18 mesaja 46 teşekkür aldı
    Öncelikle cevap yazip yardimci oldugunuz icin -Karam ve trabzon lu abime cok tsk ederim , 1 hafta falan kalmayi planlamistim tabiki gezilecek yerler daha önce biterse geri döneriz - vinyet icin sanirim adac a bir gitmem lazim sonra isvicrede oldugumuz icin onlarin para birimi frank mi almam lazim ? ödemeler euro ile olmuyormu ? onu nasil hallledicez ödemeleri nasil yapicam ? -- luzern civarinda otellere baktim biraz pahali gibi sanki 2 cocuk 2 büyük ne tavsiye edersiniz ? Goldau Zoo ya nasil gidebilirim ? mont platus denilen daga cikmak icin araba ile teleferik in oldugu yere kadar giderim orda park edip tren yada teleferik ile cikarim diye düsünmüstüm bu nasil iyi bir fikirmi ? tren ile cikmakmi yada teleferik ile cikmakmi hesapli ? ve daha heyecan verici cocuklar icin tekrar hatirlatirim bu gezi cocuklar icin onlarin eglenmesi mutlu olmasi benide mutlu eder -- birde orda bir yerde taboogan diye bir sey var icine biniyorsun yukardan asagiya kayiyorsun tavsiye edermisiniz ? fiyatini ararstirdim bilgi bulamadim ve oraya nasil giderim o konudada billgim yok - bütce 1 hafta icin otel hersey dahil 1000 euro düsünmüstüm yeterlimi sizce ? sonra tabiki de zürich e de gitmek gezmek isteriz zaten yakinmkis 50 km bir park yeri buldukmu sehir merkezinide gezeriz -- sonra luzern den lugano ya 170 km gideriz sanirim italya gectikmi vinyet tekrar lazim olurmu degermi bilemedim cünki daha cok isvicre icin bu geziyi düsünmüstüm gezilecek yerler erken biterse döner geliriz görüsürüz kolay gelsin .

Ettiği Teşekkür
    6,389
    Selam Arkadasim

Avrupada Hersey dahi systemi yok. Sabah Kahvalti, yada Sabah ve Aksam yemegi olan ve iceceklerinizi kendinizin ödedigi systemler var oda hotellerde bakmaniz gerekir.
    1000 Euro hem hotel hem gezmek icin imkansiz yetmez sadece hotel derseniz bakmaniz gerekli. Direk Luzern icine bakmayin Kriens yada cevre köylerine bakin.
    - Evet ödemeler frank gecerlidir euroyu cevirmeniz gerekli, Paranizi bankadan bozdurabilirsiniz. Platusta belirli yere kadar arabayla gidebilirsiniz ama en tepeye gidemezsiniz, mecburi teleferik kullanmaniz gerekli, onuda Pilatusun oraya geldiginizde nereye kadar arabayla nereye kadar teleferik vs hesaplarsiniz, en zirveye cikmanizi tavsiye ederim madem cikmak istiyorsaniz.
    Cocuklarin okudugana dahi schulerausweiss onuda getirin cocuklar yada ögrencilere indirimleri oluyor.
    - Goldau zoo ya arabanizla gidebilirsiniz cocuklari eglendirmek istiyorsaniz güzel geyik filana elleriyle yemekler yedirebilirler.
    - Lugano da dedigim gibi giderseniz ordan milano uzak degil 80 km iki yeri sabah erken cikip aksam geri gelebilcek sekilde ayarlayabilirsiniz. yada 4 gün luzern 3 gün Lugano da yapabilir ordan da Milanoya gidebilirsiniz.

taboogan gibi yer Schwarzwald da da var yolunuzun üstünde cocuklar eglensin diyorsaniz oraya da gidebilirsiniz tabikide.

11. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    123
    17 mesaja 49 teşekkür aldı
    Kesinlikle radarlara dikkat et bazen her 50m 2-3 radar oluyor. Cezalari cok cok fazla sehir icindeki radarlarin.
    Burdan bakabilirsin: https://www.ch.ch/de/geschwindigkeitsueberschreitungen/

Cok cok pahali bir ülkedir. ben sinirda oturuyorum mecbur kalmadigim sürece gitmem. Kesinlikle yanina hep kagit 5€ al Euro ile ödeyeceksen Örnegin bir redbull alacaksin (kagit euro vermek zorundasin demir para kabul etmiyorlar para üstü frank olarak ödeniyor.) 3CHF redbull sen 100€ verdin para üstünü sana 97CHF olarak veriyor.

Avusturyada bir döner 3,80€ civarinda iken zürich cevresinde 15CHF ''

Bence gitme günü birlik gezin.

13. haylazz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @haylazz arkadasim ne yaptin vurdun öldürdün isvicreyi

50 Metrede bir radar, döner 15 Frank vs

Arkadasim radarin yogunlugunu yazdik dikkatli olmasini pahalli oldugunu, sehir ici zaten hizli sürmesin dedikte 50 metrede bir radar cok olmus
    Hayat pahali dedikte isvicrede yasayan biri icin 15 Frank a döner satanini görmedim daha..

Bence gitme demissinde, hayat kisa gezillcek görülcek bir cok güzellikler her zaman icin paraya bakarak haraket edersek evden cikmamamiz en güzeli.
    Harcama sinirlari kendi elimizde oldugu icin ister 1 gün icinde elindekini yersin istersen kendini elindekine göre ayarlar 1 ay yersin.

Söylemis olduklarinda sadece kagit paranin karsiligi olarak frank verdiklerine katiliyorum, onun icinde gecerli para frank yazmistim zaten.

Saygilar

15. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @haylazz arkadasim ne yaptin vurdun öldürdün isvicreyi

50 Metrede bir radar, döner 15 Frank vs

Arkadasim radarin yogunlugunu yazdik dikkatli olmasini pahalli oldugunu, sehir ici zaten hizli sürmesin dedikte 50 metrede bir radar cok olmus
    Hayat pahali dedikte isvicrede yasayan biri icin 15 Frank a döner satanini görmedim daha..

Bence gitme demissinde, hayat kisa gezillcek görülcek bir cok güzellikler her zaman icin paraya bakarak haraket edersek evden cikmamamiz en güzeli.
    Harcama sinirlari kendi elimizde oldugu icin ister 1 gün icinde elindekini yersin istersen kendini elindekine göre ayarlar 1 ay yersin.

Söylemis olduklarinda sadece kagit paranin karsiligi olarak frank verdiklerine katiliyorum, onun icinde gecerli para frank yazmistim zaten.

Saygilar
    Arkadaslar, yaklasik 2 ay önce bende Isvicre Basel i gezmistim. Isvicre gercekten cok pahali bir sehir. Almanya da bir Margaritta Pizza 4 euro iken, Basel de 12,50 Frank ti. Yani yaklasik 10 Euro ya geliyor.

Isvicreye gidecek arkadaslar eger Basel tarafindan giris yapacaklarsa tavsiyem, Almanya nin Weil am Rhein kasabasi var. Bu Kasabada Ren nehrinin üzerinde Drei Brücke Länder isimli ir köprü var köprünpn bir uucu Almanya Weil am Rhein da, bir ucu fransa saint Louis de , Weil am Rhein nin henen yaninda Isvicre Basel var. Yürüüyerek yaklasik 3 dakika icinde üc ülkeye gecebiliyorsunuz. Oralari gezerken su dikkatimi cekti ki, Almanya tarafinda tüm alisveris magazalari dolu, Fransizlar da, Isvicreliler de Almanya tarafindan alisveris yapiyorlar.
    Ikinci dikkatimi ceken bir husus da düzen ve sistem acisindan Almanya gibi bir memleket yok. Bu yönden Almanya heralde dünyada bir numaradir.. Ben sahsen Isvicreyi daha düzenli sanirdim fakat, bizim alistigimiz Almanya da ki gibi bir düzen orada da yok..Örnegin yolu kapatmislar bir Umleitung bile vermemisler..

17. 2 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selamlar isviçre basele 20 dakika uzaklıkda kalıyorum gezecek yer tam olarak tavsıye edemem ama vinyet almK ıstersenız yarsımcı olurum bildigim kadarıyla yol istikameti stutgard - strasbourg ve sonra -colmardan gececekiz viniyet temin edebilirim normalde 35-40 euro yarı fiyatına bulabilirim isterseniz iyi gunler

19. sevinc88 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)