Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2388 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktor atest yazdı iş yeri uygulamıyor

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı

Doktor atest yazdı iş yeri uygulamıyor

Değerli kardeşlerim yaşım 52 yirmi yıldır aynı işyerinde çalışıyorum. 9 ay tedavi gördüm krakdım.Ortapedi doktoru belden dolayı devamlı ayakta çalışamazsın diye atest rapor verdi. İş yerine verdim. İşyeri de doktoruna gönderdi onada verdim durumu anlattım git meisterine söyle sana rapora göre iş versin dedi meistera raporu gösterdim uygulamıyor ayakta çalışmaya mecbur tutuyor iş yerinde bana göre iş çok ama vermiyorlar. Bu durumda nelere hakkım var ne yapmalıyım cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler dilerim

2. dadaloglu38 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    35 mesaja 48 teşekkür aldı
    Selam is yerinde sendika yokmu?

5. firstantepli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Bunu uygulamaya koyacak kisi Meister degil ki,
    Personalabteilung'a gideceksin,sana ayakta olmayan is ortamini Personalabteilung bulacak.
    @firstantepli arkadasimiz dedigi gibi Betriebsrati'da devreye sok.

7. H@K@N üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Teşekkür ederim kardeşimlerim betriesrat var salı günü tekrar iş doktoru ile konuşacağım tekrar bir şey yapmazlarsa o zaman sendikaya gideceğim büro ya verdim zaten raporu şef yardımcısı sonucu yazarım bilgi olsun diye

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Ayni sorun bendede var,yalniz senin isini öncelikle werk arzt yapicak,sendika dahi buna karisamiyor,ancak isyeri dr. derse bu adama oturarak is vericeksiniz isyeri mecburdur sana oturarak is vermeye,senin avantajin bulundugun yerde sana göre is var.

Bende öyle degil,ben suan rehadayim ve bakalim daha sonra ne olucak,benim sendika bana is yeri ariycaklarmis diye söyledi ama ne kadar sürer bende merak ediyorum,üstelik benim yasim 55 ,ve 31 senedir ayni iste calisiyorum.

Allah seninde yardimcin olsun benimde ne diyeyim.

10. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Amin inşallah iş yeri büyük sendika kuvvetli iş yeri doktoru vermezler se gel dedi bakalım hayırlısı olur inşallah olmazsa kranKa çıkarım son çare

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Dün is yerinin doktoruna tekrar gönderdiler doktor bana arada bir oturarak calisacaksin diye rapor verdi yazili yani biraz oturup biraz ayakta calisabilirsin dedi büroya meistere verdim 5 dakika düsündü konusmam gerek diyerek yine ayakta calisma isine gönderdi vardiye listesindede adim yok bekliyorum cuma günü soracagim nerde calisacagim diye bakalim ne yapacaklar

13. dadaloglu38 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün is yerinin doktoruna tekrar gönderdiler doktor bana arada bir oturarak calisacaksin diye rapor verdi yazili yani biraz oturup biraz ayakta calisabilirsin dedi büroya meistere verdim 5 dakika düsündü konusmam gerek diyerek yine ayakta calisma isine gönderdi vardiye listesindede adim yok bekliyorum cuma günü soracagim nerde calisacagim diye bakalim ne yapacaklar

Kardes mahsuru yoksa sormak istiyorum nerede calisiyorsun?Bu is yerleri böyledir,Dr'n sana verdigi kagidi sakin kaybetme kaldir,bu gibi kagitlari almak kolay olmuyor ileride sana cok lazim olacaktir.

Insallah senin istedigin gibi olur,bundan sonra Meisterinde dr. yazdigini uygulamak zorundadir.

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Teşekkür ederim kardeşim inşaat malzemesi üretiyor kremit sement plate falan büyük iş yeri ama almanlara böyle yapmıyor lar gerekirse avukata gideceğim
    Konu dadaloglu38 tarafından (21 Eylül 2017 Saat 06:56 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Teşekkür ederim kardeşim inşaat malzemesi üretiyor kremit sement plate falan büyük iş yeri ama almanlara böyle yapmıyor lar gerekirse avukata gideceğim
    Avukata gitmene hic gerek yok,is doktoru ve sendikadan yardim alabilirsin gerisi bos,elindeki kagitla sendikaya gittinmi? git ver sendikayada onlarinda haberi olsun,sendikanin haberi oldumu seni daha iyi savunurlar, baktin olmuyor sende krank yaparsin,git kendi doktorunada ver elindeki kagidi onunda haberi olsun,herhangi bir olayda oda seni ve kendini korumaya alir,nasil olsa eski iscisin ve 50 yasini gecmis bulunuyorsun seni cikarmalari imkansiz ,senin kendi istegin olmadigi müdet.

17. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    @ dadaloglu38

Ben suan rehadayim ve bugün sosyalberater ile terminim vardi konustum,ayni senin gibi bende derdimi ona anlattim,is doktoru sendika yardimci olamiyor dedim,bana önerdigi disaridan Integrarionsfachdiente gitmemi söyledi kesinlik yardimci olacaklarini söyledi.

Benimde aklima burada seninle yazistigimiz geldi,sende elindeki evraklarla ve is doktorunun yazdigi kagidi alarak buraya gidebilirsin yada tel acip yardim alabilirsin.

Integrationsfachdienst Köln
    Lupus str 22
    50670 Köln
    Tel:0221/2943-0

https://www.google.de/search?client=...20!2i54!4f13.1

Önce telefon acmani tavsiye ederim belki onlar sana yakin olan bir yere seni gönderirler,bende rehayi bitirince olmassa buraya müracaat etmeyi düsünüyorum.

saygilar.
    Konu tr-22 tarafından (22 Eylül 2017 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

19. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ dadaloglu38

Ben suan rehadayim ve bugün sosyalberater ile terminim vardi konustum,ayni senin gibi bende derdimi ona anlattim,is doktoru sendika yardimci olamiyor dedim,bana önerdigi disaridan Integrarionsfachdiente gitmemi söyledi kesinlik yardimci olacaklarini söyledi.

Benimde aklima burada seninle yazistigimiz geldi,sende elindeki evraklarla ve is doktorunun yazdigi kagidi alarak buraya gidebilirsin yada tel acip yardim alabilirsin.

Integrationsfachdienst Köln
    Lupus str 22
    50670 Köln
    Tel:0221/2943-0

https://www.google.de/search?client=...20!2i54!4f13.1

Önce telefon acmani tavsiye ederim belki onlar sana yakin olan bir yere seni gönderirler,bende rehayi bitirince olmassa buraya müracaat etmeyi düsünüyorum.

saygilar.
    Teşekkür ederim kardeşim dün meister çağırdı Yine ayakta çalışmayı devam et sandalye al belin ağrısı oldukça otur 5 on dakika dedi dene olmazsa gel ibtal edelim dedi ben de tamam 2 üç gün denerim olmazsa söylerim dedim haftaya deneyeceğim olacağını sanmıyorum öyle beş on dakika ile

21. dadaloglu38 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Güzel düsünüyorsun . önce dene olmazsa , haber verirsin....meister ile anlasmaya bak

23. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Raporu uygulamak zorunda yapmazsa sandika gidip söylerim onlarda çare olmazsa raporlar birlikte doktoruma gideceğim tabi bu arada krankada çıkacağım 5 hafta sonra tekrar işe gideceğim aynısını yaparlarsa hep aynısı yapacağım ya tazminat verip çıkaracaklar yada raporlara göre iş verecekler

Ettiği Teşekkür
    497
    senin Rechtsschutz var mi ? yoksa hemen rechtsschutz yap

sen kafanda bi senerijo yazmissin. söyle olur böyle olur. senin istedigin tazminat yada sirketten cikmak ise o yine baska.

1. sene isden cikarmazlar, cünkü 20 senelik isci sin.
    2. devamli kranka cikdigin icin krankenkasse ya düsüyorsun onun icin tekrar yaziyorum seni cikarmazlar

// SEN ABFINDUNG ALMAK ISTIYORSAN O ZAMAN BASKA BI KONZEPT HAZIRLAMAN LAZIM ""��

Raporu uygulamak zorunda yapmazsa sandika gidip söylerim onlarda çare olmazsa raporlar birlikte doktoruma gideceğim tabi bu arada krankada çıkacağım 5 hafta sonra tekrar işe gideceğim aynısını yaparlarsa hep aynısı yapacağım ya tazminat verip çıkaracaklar yada raporlara göre iş verecekler
    Konu Osmanbey34 tarafından (23 Eylül 2017 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

26. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    avkat sagortam var kardesim su an isden cikmayi düsünmüyorum calisabilecegim bir is verirlerse ilkaki zora kosarak cikarmak isterlerse yapacak tek sey mahkemeye gitmek

Ettiği Teşekkür
    497
    ok güzel anlasildi. yazdigimi gibi senin sirkette durumun iyi. sigortan da var mis o da iyi. insallah senin icin gelismeler iyi olur. yoksa zaten hakini ararsin ve burada arkadaslar da güzel fikir tavsiyelerde bulunuyorlar.

avkat sagortam var kardesim su an isden cikmayi düsünmüyorum calisabilecegim bir is verirlerse ilkaki zora kosarak cikarmak isterlerse yapacak tek sey mahkemeye gitmek

29. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Ayni durumda olan bir arkadasim var.
    O da cok ugrasti, didindi ama ona da uygun bir is vermediler.
    Adam ayaktan 10'dan fazla ameliyat gecirdi fakat calistigi isyeri devamli ayakta is vermekte diretti.
    O da bakti olmuyor; saglik kaybedildi mi bir daha da gelmiyor, gitti ortopedi doktoruna anlatti durumunu.
    Doktor da buna tam 16 ay boyunca krank yazdi.
    isyeri gel-mel dedi, tamam dedi sana is bakacagiz dedi.
    O da isbasi yapti ama degisen bir sey olmadi.
    Arkadas da "demek öyle ha!" deyip bir alti ay daha kranka cikinca bu sefer masabasi is vermek zorunda kaldilar.
    Su anda masada ivir-zivir islerle ugrasiyor.
    Bu islerde zaman ve sabir gerekiyor.
    Ondan da önemlisi, sagligin degerini iyi bilmek gerekiyor.

31. 3 kişi sputnik üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    Kardeşlerim dün tam gün denedim her saat başı onbeş dakika oturdum bu gün meistera söyledim bu şekilde kabul ediyorsanız çalışayım dedim.Oda büro konuşmam gerek dedi 10 dakika sonra büro ya git dedi gittim doktora git krank al 10 gün içinde iş yeri doktoru ile tekrar görüş sendika ile görüş deyip eve gönderdiler. Şimdi benim nasıl hareket etmem gerekiyor pazartesi de koldan ameliyat olacağım onuda söyledim ben çalışmak istiyorum dedim problemsiz görüşte bakalım diyorlar

Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    degerli kardeslerim 26 eylül 2017 yazdigim gibi koldan ve prostatdan ameliyat oldum hale krankdayim bu ara 20 pronzentim vardi bunu cogaltmak icin tekrar antrag verdim sonuclar 2 hafta icinde gelecek 3 ay oldu ordan 10 % gelsin hemen arbeitsamtdan kündügüng schutz icin antrag verecegim onu alinca is yerine gitmeyi düsünüyorum simdi gitsem sana göre isimiz yok deyip cikis verebilirler krankasseye is yerinin eve git kran al dediklerini söyleyip aldigim raporlari göstereyim mi ne dersiniz bu konuda tesekkür ederim hepinize

34. dadaloglu38 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)