Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2381 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: türkiyede implant

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

türkiyede implant

türkiyede implant yaptirmayi planliyorum.ordan rechnunglari getirsem finanzamtan absetzen yaptirabilirmiyim? normalde almanyada yaptirinca oluyor.
    saygilar

2. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Geçerli olmaması gerek, çünkü vergiyi Türkiye'de Ödemiş oluyorsun ama tam emin değilim.

Eğer 1-2 diş yaptırmayı düşünüyorsan burda almanyada yaptır daha mantıklı. Ben burda 2 diş 1800€ ödedim, Türkiye'de 1x implant 500€ ortalama.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    benim bildigim olmuyor. polanya vs olunca oluyor cünkü EU. türkiye drittland oldugu icin kabul etmiyorlar. ve olsa bile fatura baya yüksek olmasi lazim....

Tecrübeli Üye aqua05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    46 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçerli olmaması gerek, çünkü vergiyi Türkiye'de Ödemiş oluyorsun ama tam emin değilim.

Eğer 1-2 diş yaptırmayı düşünüyorsan burda almanyada yaptır daha mantıklı. Ben burda 2 diş 1800€ ödedim, Türkiye'de 1x implant 500€ ortalama.
    Hocam 2 implantmi 1800 Benim yegene 1 Impilanta 2500 Euro demisler.

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Evet 2 İmplat, ama fiyatda şöyle bir düzeltme yapıyım toplam Fiyat 2300€ Sağlık sigortası 500€ yakın para destekde bulundu bana ve bana düşen fiyat 1800€ idi.

www.zahngebot.de
    www.2te-zahnartzmeinung.de

bu iki siteden angebot alabilir, ben doktoru bu sitelerden bulmuştum.

Ayrıca benim implant değişik champions marka ve bu implant sistemi farklı diğerlerine göre..

7. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    bu vergi ile ne alakasi var tam anlamadim. hangi ülkedi yaptirsa da o ülkede vergi var. benim bildigim olmuyor cünkü tr eu da olmadigi icin.

Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    cevaplar icin tesekkür ederim.haftaya istanbulda 8 implant icin gidecem. imlant ve üst krone yaklasik 550 eur geliyor.burdan parayi havale edecem ve rechnung getirecem .sansimi bir deniyecem.ama büyük ihtimalle olmaz.
    saygilar

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Toplam fiyatı 550€ ???
    Çok ucuz dikkat et derim, implantları taktıktan sonra implant belgesini almayı unutma.

Ettiği Teşekkür
    497
    arkadas neden bu kadar zor yapiyorsun.... normalinde krankenkasse karsilamiyor. yazdigim gibi nicht EU. ama söyle yapabilirsin. krankenkasse ile konus. fiyatlari göster firma a sukadar ."" kostenzusge al "" firma b türkiye su kadar. sonra dan fatura gösterir sen bu is olmaz. almanyayi biliyorsunuz ! ve sigortalari da biliyorsunuz.

Alıntı kurtun58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplar icin tesekkür ederim.haftaya istanbulda 8 implant icin gidecem. imlant ve üst krone yaklasik 550 eur geliyor.burdan parayi havale edecem ve rechnung getirecem .sansimi bir deniyecem.ama büyük ihtimalle olmaz.
    saygilar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    Benim bir yakinim basina gelen olayi anlatayim kisaca turkiyede cok taninmis bir yerde 4 impalat taktirdi bir tanesi cene kemigi sinirlerine baski yapti burada hic bir dr ellemedi nerde yaptirdiysan oraya en az 6 kere turkiye gidip gelme zorunda kaldi sonuc yanagin bir tarafi uyusuk kaldi impalati cikaramyiorlar derimki imkanin varsa burda yaptir.

13. kuckam üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    evet yazdigin dogru. burdaki dr. Bir sey yapmiyorlar. ama bu yine baska bi konu. herkez kendisi düsünsün tasinsin. artilari ve eksilerini ölcün.

Alıntı kuckam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir yakinim basina gelen olayi anlatayim kisaca turkiyede cok taninmis bir yerde 4 impalat taktirdi bir tanesi cene kemigi sinirlerine baski yapti burada hic bir dr ellemedi nerde yaptirdiysan oraya en az 6 kere turkiye gidip gelme zorunda kaldi sonuc yanagin bir tarafi uyusuk kaldi impalati cikaramyiorlar derimki imkanin varsa burda yaptir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet yazdigin dogru. burdaki dr. Bir sey yapmiyorlar. ama bu yine baska bi konu. herkez kendisi düsünsün tasinsin. artilari ve eksilerini ölcün.
    Hocam bende ters birsey demedimki herkesin özgür idaresi .

Ettiği Teşekkür
    497
    500 euro ise fatura, zaten vergiden yararlanmiyorsun.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Slm.Arkadaşlar,ben İzmir yada Manisa’da implant tedavisi yaptırmak istiyorum.Önerebileceğiniz bir klinik yada doktor varmı,eğer bilginiz varsa fiyat ortalaması nedir?Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Binlerce kilometre uzağa hiç tanımadığınız doktora pat diye gidip ucuz diye implant yaptırmak valla cesaret işi ...

Ben nelerini duydum TR de komple imlant yaptırıp almanyaya gelip söktürtüp bir daha burada yaptıranını bile duydum..

Bu sağlık konusu bence iyi düşünmek gerek, orada yaptırınca sorun çıkınca buradaki doktor bakmıyorki haklı olarak

Yeni Üye chiko44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Ben burda krankkassaya sormustum türkiyede yaptirdinmi ilk 2 sene burdaki doktorlar bakmiyo ama 2 sene sonra mecbur normallmis gibi bakiyorlar.

20. chiko44 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    16 mesaja 42 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar neden bu kadar türkiyenin (vatanimizin) doktorunu, hastahanelerini kücük görüyorsunuz.Fiatlara ra gelince, evet avrupadakilere göre cok ucuz ama türkiyede yasayan insanlara asiri pahali. Fiata göre kalite kiyaslamasi olmaz. Buradada en ucuza yapan yerleri ariyoruz . O zaman gidin 10000€ yapan bir yere yaptirin daha kaliteli olur mantigi.
    Sizlerinde yazdiginiz gibi ortalam bir implant almanyada 1500-2000€ civarinda.Türkiyede bu fiata 4 tane implant yaptiriyoruz.Bende cevremdeki yaptiranlardan duydugum hepside memmun ,elbette ufak tefek hatalar oluyor. Burada oldugu gibi. Tek kelime ile Türkiyedeki 80 milyon insanimizin dislerini kim yapiyor acaba. Dis Ve göz tedavisinde Türkiye Almanyadan cok cok üstün.
    saygilar

Ettiği Teşekkür
    497
    ustam aab38 sana katılıyorum tam ben yazakcaktim vazgeçtim ama sende güzel yazmisin.

Arkadaslar yanlış düsünmeyin ! burda ki konu fiyat degil . Tr de daha pahalı olsa bile ben trde yaptiririm. ben 11 sene önce göz tedavisi lazer oldum ve şükür daha halen memnunum......

1. hafta önce tr ye gitim ve arab dolu herkez bizim ülkemize geliyor. arab larda para dolu o zaman ne den Düsseldorf / königsallee ye gelmiyorlar ?
    Hic bir zaman unutmayın tr Medical konusunda dünyada ilk sıralarda bu:

1. göz tedavisi olur
    2. dis implant
    3. sac
    4. estetik
    5. DÜNYADA YÜZ NAKLI YAPAN BASKA BIR ÜLKE VAR MI?

konu disinda turizm de 1 nummarayiz . Arkadaslar ben 2017 mısıra gittim ....burda konuyu uzatmayın tr nin boklu tasi bile misir dan güzel.

Insan evladı arayınca heryerden birsey bulur bunuda unutmayın !

--------
    dip not: implant ile sorun cikinca düsünün bakalım burdaki doktorlar niye bakmıyorlar ?

burdaki doktora sorun bakalım ben tr de sunu bunu yaptiracagim .... siz ne tavsiye edersiniz diye ? cevap ne gelecek.

Alıntı aab38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar neden bu kadar türkiyenin (vatanimizin) doktorunu, hastahanelerini kücük görüyorsunuz.Fiatlara ra gelince, evet avrupadakilere göre cok ucuz ama türkiyede yasayan insanlara asiri pahali. Fiata göre kalite kiyaslamasi olmaz. Buradada en ucuza yapan yerleri ariyoruz . O zaman gidin 10000€ yapan bir yere yaptirin daha kaliteli olur mantigi.
    Sizlerinde yazdiginiz gibi ortalam bir implant almanyada 1500-2000€ civarinda.Türkiyede bu fiata 4 tane implant yaptiriyoruz.Bende cevremdeki yaptiranlardan duydugum hepside memmun ,elbette ufak tefek hatalar oluyor. Burada oldugu gibi. Tek kelime ile Türkiyedeki 80 milyon insanimizin dislerini kim yapiyor acaba. Dis Ve göz tedavisinde Türkiye Almanyadan cok cok üstün.
    saygilar
    Konu Osmanbey34 tarafından (05 Şubat 2018 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.

23. 4 kişi Osmanbey34 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

--------
    dip not: implant ile sorun cikinca düsünün bakalım burdaki doktorlar niye bakmıyorlar ?

burdaki doktora sorun bakalım ben tr de sunu bunu yaptiracagim .... siz ne tavsiye edersiniz diye ? cevap ne gelecek.
    Babamin takma disinin biri cikti yapiskani iyi tutmamis, burda herzaman gittigimiz doktora gitti ama yapmadi. Disi taktirdiginiz yere gidin dedi

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Türkiyeden rechnungları alırsan burada kabul etmezler sanıyorum implant için ama

Bence Türkiyede implant yaptırmış ve memnun olan bir arkadaş buraya doktorun adını verirse daha iyi olur..

Diğer gidicek arkadaşlarda ona göre kime direk nasıl bir doktora gittiklerini bilirler..

Burada olay TR deki doktorlarımızı kötülemek değil ama, üstüne basa basa diyorum gidilecek doktoru iyi araştırmak gerek..

Her doktorluk okumuş doktor olamıyor, Türk doktorları daha iyi diye düşünerek önüne gelen bir doktora gitmek yanlıştır...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)