Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2380 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba icin Tekerlek

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı

Araba icin Tekerlek

Selam,

benim arabanin (ön cekisli araba, Golf Plus) ön tekerleklerinin profili zamanla azaldi ve artik degistirmem gerek. Arka iki tekerlekleri gecen sene degistirdigim icin onlari degistirmeye gerek duymuyorum.

Sorum:

Arkalar yaz ve öndekiler kis tekerlegi olursa Bunda herhangi bir sorun cikarmi ?

Biliyorum kis vakti yaz tekerlegi ile gidilince ve kaza yapilinca suclu duruma düsüyorum, bundan haric soruyorum. Yani sirf arabanin gidisati icin soruyorum, Trafik cezasi icin degil.

Ayriyetten internette hangi sayfadan almami tavsiye edersiniz? (Tekerlek 225, 17`)

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    52
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Kislik tekerek ile Yazlik Tekereklerin Firen yolu farkli, sesi felan gectim......

Bu sebebden tavsiye etmem bana sorarsan.

Ama Tüv de bir konusma gecmisti, Allwetter ile Yaz veya Kis kombine ediliyormus diye, bende onlarin yalancisiyim. Ama mantiken yine firen yollari farkli.

Simdi ona bakarsan her markanin firen yolu farkli evet, ama yazlik tekerin olusumu ve kislik lastikin olusumu cok farkli oldugundan firen yluda bu sebeden cok farkli.

Yazlik yaz icin yapilmis lastiki ona göre yumusak/esnek, yani kista kötü tutr asfalti. Kislik ise kis icin kar icin soguk icin yapilmis lastik karisimi, ona göre tutyor.

Mevsim disinda kullanildiginda negativ özellikleri cikiyor misal uzun firan yolu, yakit, ses, fazla asinma ve saire.

Lastik icin ineternet adres gibi tavsiyede bulunmicam, cünkü bana iyi olan belki sana kötü olur, sonra da dersin belki bak köftenin beni yönlendirdigi, tavsiye ettigi yere bak felan diye

4. kek67 üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    Fren konusunda haklisin her tekerlegin özelligine ve kalitesine göre fren yolu degisir, ya kisa olur ada uzun. Fakat ses konusunu Allah var düsünmedim. Buda önemli konu, lakin simdiki ön tekerlekten duyulucak sekilde devamli ses geliyor, yani araba hareket Halide iken sesi cok yüksek geliyor.
    Demin baktim arabadaki tekerleklere ve hepsinin Allwetter oldugunu gördüm. Bu demekki öndekileri kis tekerlegi ile degistirirsem TÜV olsun veya Allah korusun Trafik kazasi olsun Problem yaratmiyor.

Genede sizlere soruyorum arka Allwetter önde Winterreifen olursa arabanin (ön cekisli) gidisinde herhangi bir olumsuzluk olurmu?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    52
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Belki bu site de sorularin cevabini bulursun Ustam

http://www.reifen-vergleichen.com/in...bereifung.html

8. kek67 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Uzun yol yapmiyorsan, sana allwetter tavisye ederim. yaz ile kis tekerleklerin özellige ayri oluyor arkadas güzel anlat mis.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Kisin kis lastigi yazin yaz lastigi takilmasini herkese siddetle öneririm.
    Yaz lastiklerin 7 derecenin altinda özelliklerini kaybetmeye baslar, kis lastikleri ise 7 derecenin üstünde performans kaybi yasar.
    Aracinizda arka lastiklerin yazlik olmasi karli havalarda yola tutunamaz ve en ufak dönüslerde araciniz arkasini savurabilir. Bu yüzden yeni alinan 2 cift kislik lastiklerin arka lastiklere takilmasi önerilir.
    4 mevsim lastiklerin her mevsimde cok iyi performans göstereceklerine pek inanmadigim icin önermiyorum tercih meselesidir kullanilabilir.

11. Nazarnet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    Fikir ve önerileriniz icin hepiniz sagolun.

Bütün olumsuzluklari gidermek icin 2 Allwetterreifen almaya nihayet karar verdim. Umarim bu tercihim ilerisi icin yanlis karar olmaz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    52
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    diger 2 allwetter lastiklerin iyi demistin, bu sebebden en mantiklisi bu kararin bence!

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    arkadas sen bana güven . kilometer az yapiyorsan ve dag da kalmiyorsan allwetter al. ben senelerden beri allwetter kulaniyorum ve cok memnunum. uzun yol yapiyorsan yaz veya kis al !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)