Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2378 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mercedes CLK 200 Akü Sorunu,

Tecrübeli Üye memocum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    257
    53 mesaja 118 teşekkür aldı

Question Mercedes CLK 200 Akü Sorunu,

Selamlar Degerli Dostlar,

Yaklasik 3 senedir 99 model Mercedes CLK 200 aracimin özellike kis ayi olmak üzere akü sorunuyla bogusuyorum, Yeni akü aldim bagladim sorun hal olmadi götürdügüm tamircilerde anlayamadi Lichtmachine sorun yok ariza yokmus onda, Ve Her sabah özellilkle kis ayinda sabah arabam yine calisacakmi calismayacakmi diye ise gec kalip kalmama korkusunu yasiyorum her gün, bir türlü care bulamadik sonunda surada videoda paylasilan bilgileri denemek icin su ürünü satin aldim, anlatilanlari aynen uyguladim, Benim arabamin modeleinde 1 Motor kisminda 1 Sol Kapi tarafinda ve 1´de bagajda olmak üzere toplam 3 tane Sigorta bölümü var, Bütün sigoratlari tek tek söktügüm halde satin aldigim bu ürün ile - Akü kablosu ve akünün - kismina köprü yapmis oldugum halde hic bir cektigim sigorta sonrasi konrol kaleminin lambasi hic sönmedi Tabi motor kapaliyken hemde, Kontrol kaleminin lambasinin sürekli acik olmasi araba kapaliyken aküden hala elektrik cekildigi anlamina geliyor ve aküyü bitirende bu oluyor elbette, simdi arkadaslar aklina bir fikir gelen buna benzer sorun yasamis ve cözüme kavusturmus arkadslar varsa bilgilerini acilen paylasirlarsa cok sevinirimki insAllah Pazartesi isimize gücümüze gec kalmayalim ve bu akü sorunu belasinida atlatalim sayenizde, Hepinizden Allah razi olsun,

Simdiden tessekürler,

Saygilar,
    Konu memocum tarafından (24 Eylül 2017 Saat 09:31 ) değiştirilmiştir.

2. memocum üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Dostum burada verilen fikirler seni yanlış yönlere itebilir herkez birşeyler söyleyecektir sana işin ustası lazım elektriksel donanım işinden iyi anlayan ( sanırım senin gittiğin tamirciler bu işlerden anlamıyorlar yani o branjdan anlamıyorlar yoksa anlayan bir usta tak diye bulur sorunun nereden kaynaklandığını..

5. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    341
    24 mesaja 29 teşekkür aldı
    ayni sorun bende de var arabam Mercedes R 320 CDI,Lichtmaschine degisti,iki tane yeni akü bagladik nafile.Iki günde akü bosaliyor.

7. salsala09 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    14 mesaja 34 teşekkür aldı
    Sitzverstellungs steuergerät bozuk olabilir.Kendi kendine aküyü bitirebilir.Ön koltuklarin altindadir.

9. 2 kişi ferhat52 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    257
    Tesekkürler arkadslar paylasimlariniz icin, Bakalim care bulacakmiyiz,

Saygilar,

Ettiği Teşekkür
    257
    Alıntı ferhat52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitzverstellungs steuergerät bozuk olabilir.Kendi kendine aküyü bitirebilir.Ön koltuklarin altindadir.
    Selamlar Usta,

WAllahi onuda denedim az önce, Öndeki her 2 koltugun altindaki bütün fisleride tek tek cekip baktigimda kontrol kalemi hala elektrik cekildigini gösterdi, hic bir sekilde elektrigi ceken kaynagi tespit edemedik, Bakalim baska ne yapacaz, olmazsa BOSCH´a gidip bir test yaptirim belki onlar bulur,

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Cok büyük ihtimalle kontak mars kilidini komple yenileyin.Benim basima geldi senelerce cektigim bu cefayi tesadüfen kontak anahtari bozulunca cözdüm.Meger kontak anahtarini kapatinca dahi akimi kesmiyormus,kontrol isiklari yanmadigi halde yinede motora akim gidiyormus. Mercedes 250 C Klasse .
    Konu ALSANCAK-35 tarafından (24 Eylül 2017 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir.

13. 2 kişi ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    341
    Vallaha ben biktim artik,aslinda cok güzel bir araba izin icin genis .Umweltprämie yle bir Hyundai almak istiyorum bakalim.Masraf etmek istemiyorum.

15. salsala09 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Bu arbalarin Zuheizer var büyük ihtimal o onu devre disi birak

17. 2 kişi Bafrali55 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    malaesef bazi arabalarda bu hastalik var arizayi bulana kadar sen en iyisi böyle yap akünün minus pulus kablosunu birtanesini
    cikar biryere giderken takarsin birde eyer arabanda cin navigasyonu varsa bunlarda aküyü cabuk bitiriyor arabanin kontak kapali olsa bile
    yinede yiyor bilhassa mercedeslerde
    Konu deniz2000 tarafından (24 Ekim 2017 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

19. 2 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    341
    slm bafrali kardes ,zuheizeri denemedim hic sigortasini cikarsak yeterli olur mu?Gerci arabayi Inzahlung vericem ama daha bir ay var,Denemekte yarar var.Bende hersey orginal.Cin navisi falan yok.

Ettiği Teşekkür
    257
    Evet arkadslar sagolun tavsiyler icin, Cin navi yok arabada kis ayi bitene kadar öyle yapiyorum zaten her seferinde minus kablosunu söküyorum baska care bulamadim simdilik,

Saygilar,

Üye selo65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    265
    24 mesaja 44 teşekkür aldı
    bende 2006 model mercedes 220 cdi var. benim arabadada ayni akü sorunu vardi. tamirci arkadas sonunda ayni bafrali arkadasin dedigi gibi Zuheizer aküyü bosaltiyormus. tamirci zuheizeri devre disi birakti. yaklasik iki yildir böyle kullaniyorum. kisin araba biraz gec isiniyor ama 2006 model arabayi tamir ettirmek gereksiz diye düsünüyorum. bilmiyorum ama tamirci zuheizerin fiyatini yaklasik 400-500 euro oldugunu söyledi.

23. selo65 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Arabanin sukünet akimini ölctürmek gerek,yani arabanin kapatildiktan sonra 5/10 dakika sonraki aküden tüketilen akimi 50/60 mili amperi gecmemeli,akü kutup basi cikartildiktan sonra ampermetre ile ölcülen bu isi bilenin yapmasi gereken olcüm,genelde bagaj kapisi kapatilmasina ragmen bagaj lambasi yanmasi,radyo,teyp baglanmasinda ortaya cikan arizalardir.

25. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Üye dr.metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    25 mesaja 46 teşekkür aldı
    bende de ayni sorun vardi C 180 hersene kisin aku degistiriyordum bir turlu bulamadilar sonunda sattim kurtuldum

27. dr.metin üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    257
    Alıntı dr.metin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de ayni sorun vardi C 180 hersene kisin aku degistiriyordum bir turlu bulamadilar sonunda sattim kurtuldum
    En iyiside bu galiba, bende öyle yapacam zaten, Baska cae kalmadi, Resmen rezillik,

Tecrübeli Üye aqua05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    46 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı Bafrali55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arbalarin Zuheizer var büyük ihtimal o onu devre disi birak
    Arkadaslar ayni Sorun bende Basladi.Mercedes De Meister olan kisi bu zuheizeri abklemmen yapti Sorun yine devam ediyor.O da birsey bulamadi.Bir hafdadir gittigim Park ettigim yerde Akku yu söküp takiyorum,Araba C270 204 Model.

Tecrübeli Üye aqua05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    46 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı salsala09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallaha ben biktim artik,aslinda cok güzel bir araba izin icin genis .Umweltprämie yle bir Hyundai almak istiyorum bakalim.Masraf etmek istemiyorum.
    arkadasim bu umweltpremie den yararlanan arkadaslar Icin yeni bir baslik acsan eger yaptin ise bizlerde senden ve diger arkadaslardan yararlansak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)