Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2375 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Photovoltaik icin bilgi lazim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    2 mesaja 3 teşekkür aldı

Photovoltaik icin bilgi lazim

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi photovoltaik hakkında bilgi istiyorum.Yeni ev yaptırıyoruz nasip olursa 3. ayda bitecek ve alt yapısınıda elektrikçi döşeyecek ama hala karar veremedim eve girmeden yaptirayimmi diye yaklaşımk24 tane solar anlage kapasitesi var. Ev 150 m2 beş kişilik aile speicherde olacak ama değermi acaba.luftwarmepumpe ile ısıtma olacak yerden ısıtmalı.arti ve eksileri neler?Daha önce yaptıran oldumu memnun mu?
    Konu cakal07 tarafından (27 Eylül 2017 Saat 22:26 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    aktuel....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    bence söyle yaptir: yazmadan önce ince bilgiler al derim

madem yeni ev yaptiriyorsun hele luftwärmepumpe vs..vs.. -- yaptir ama kendin kullanman icin, artani sat

bu konuda 2-3 photovoltaik firmalardan bilgi ve angebot al -- bedava

para yardimini da alabilirisin

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    arkadasim ben 2009'da catima 46 modüllü solar anlage takdirdim, o zaman devlet tesvigi coktu, 1kWh solarstrom 43 cent'ten 20 seneligine devlete satmistim, simdi böyle tesvik yok.
    2009 senesinde, 12 senede kendini amorti ediyordu, biz %100 finanzierung yapmistik 12 senelik,insallah 2021'de bitecek.
    ben frankfurt yakinindayim, 46 modül ile senelik 9500 - 10000 kWh elektrik üretiyorum, senin 24 modülün varsa yaklasik 5000 kWh üretirsin, bir aileye yeter.
    simdiki solar anlage fiytlarini bilmiyorum,tesvik veya uygun kredi varmi? hesabini iyi yapman gerek, kac senede kendini amorti edecek?
    speicher var diye yazmissin, solar anlageyimi speichern edeceksin? 2009'da speichern etmek icin akü gibi aletler vardi ama cok pahaliydi.
    bize 2009'da solar modüllere 30 sene ömür verdiler,yalniz 30 sene önce solar modül olmadigi icin bunu tam bilemiyoruz.
    modül ömrü 30 sene, yatiracagin para kac senede geri dönecek? bunlari iyice hesabla derim..

Tecrübeli Üye delitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    308
    50 mesaja 75 teşekkür aldı
    Öncelikle catinin yönünü Güneye yaptir yani panellerin dösenecegi yön guney olsun,sonra yaptiracaksan catidan keller veya wechselricher nereye montaj edilecekse sanirim keller olur oraya yukardan asagaya kadar bos ve genis bir plastik boru attir icinden kaplolar gitmesi icin lazim olabilir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Photovoltaikanlage resmi olarak bir yatirim araci degil, bir Selbständigkeit, yani serbest meslekdir. Steuerbescheid'a Einkünfte aus Gewerbetrieb diye geciyor.

Aylik 450 Euro kazanc gecerse Almanya'da emeklinize engel. Türkiye'deki emekliye her zaman engel. Cükü Türk Mevzuatina göre hic bir iste calismayacaksiniz ve serbest meslekli olmayacaksiniz.

Ayrica formalite icabida olsa isverenizden izin almaniz gerek. Cünkü Arbeitsvertrag'da yaziyor, her türlü Selbständigkeit'i ve ek isi bildirme mecburiyetiniz vardir diye. Bildirmezseniz ve isveren size kafaya takarsa, sizi Vetragsbruch des Arbeitsvertrag'dan cikarmaya calisabilir. Normalinde bildirirseniz bir engel cikarmaz.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Mart 2018 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.

8. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 4 teşekkür aldı

Photovoltaik ( Elektrik Panelleri) Elektrik üretimi

Merhaba Arkadaslar,

Ben Photovoltaik / Günes Enerjisi ile Bilgi almak istiyorum.
    Garajimin ( 40-45 m2)üstüne koydurtmak isterim.
    3 Ailelik Evi besler diye düsünüyorum.
    Nasil birsey almam gerek ,nelere Dikkat etmem gerek ve Fiyati ne olur?
    Tecrübesi/Bilgisi olanlar Lütfen yazsin
    simdiden tesekkür ederim

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    Arkadaşım 40-45m2 yerin varsa, en iyi ihtimal 10 tane güneş paneli sığar, 2000kw civarı senelik elektrik üretirsin, buda bırak 3 ailelik binaya, 3 odalı bir daireye 6 ay yetmez. Ustelikde bu elektriği kendin kullanmak istersen, speichern yapmak daha masraflı. Bu elektrik devlete satılıyor, çevre dostu olduğu için devlet iyi bir fiyata alıyor.
    Güneş panellerinin güneşi iyi alması için,güney yönüne bakması gerekir, garajın tam ebatini ve panel koyacagin yerin yönünü yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim. Paneller mutlaka güney' e bakmalı

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
    Konu akbaba tarafından (29 Ekim 2018 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

11. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    1 mesaja 3 teşekkür aldı

Photovoltaik mit luftwärme heizung

Bu konuda bilgisi olan arkadaslarin bilgisine ihtiyacim var.Ben ev yaptirali yaklasik 20 sene oluyor yavas yavas heizung problem cikariyor,bende photovoltaik anlage ile heizung yaptirmak istiyorum.Bu konu hakkinda basindan gecmis arkadaslar varsa yardimci olurlarsa sevinirim.

Tecrübeli Üye delitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    308
    50 mesaja 75 teşekkür aldı
    DC ile calisan termostat lar var yani panelden DC elektrikle çalışıyor bunu Su tankın adepte ediyorlar ve Su pompasi le dolastiriyorlar peteklerden kaç kW güç gerekir vs hepsi ihtiyaca göre hesaplanıyor. Bu Konuda PHOTOVOLTAİK firmaları size yardımcı olabilir.

14. delitürk üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)