Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2367 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Goethe Dil kursu hakkinda tecrübesi olan..

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı

Goethe Dil kursu hakkinda tecrübesi olan..

Selam arkadaslar,

7 yildir Almanyada yasiyorum ve buranin dilini cok iyi konusamiyorum. Gittigim kurslar normal devlet kursuydu ve toplamda 9 ay sürdü.
    Alman cevremde yok diyebilirim. Belki alman arkadaslarim olsaydi simdiye kadar cok ilerlemis olabilirdim...
    Son 2 aydir youtube ve web sayfalarindan takildigim yerleri calismaya basladim ve bunun yaninda Goethe dil kursuna yazildim.
    Bu aksam ilk ders basliyacak ve Goethe nin gercekten cok basarili bir dil kursu olduguna inaniyorum cunku tanimayan yok bu dil kursunu.
    Umarim iyi bir ilerleme kayit ederim ve bu okula daha once giden arkadaslar varsa yorumlarini alalim..

A2.2

ca. 12 Wochen, 24 Abende
    72 UE pro Kurs, 6 UE pro Woche
    max. 16 Teilnehmer

Dienstag, Donnerstag
    18:15 – 20:45 Uhr
    635€

Eger bu kurs iyi gecerse ve gercekten bir seyler ogrenirsem B1 kursunuda yapacam. Kurs bitiminde size nasil gectigini yazarim tekrar.

2. Berlin üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    kardes dil ögrenmek cok zor kisinin kendi becerisine zekasina azmine bagli bence dil ögrenmede en önemli sey ögrendigin dili kullanman gereken ortamlarda insanlarla muhattap olman gerek dünyanin en iyi hocasina git eger eve dönüste TÜRKCE konusuyorsan hisim akraba es dost hatta en yakinin hanimin yada kocan ile ev icinde TÜRKCE konusuyorsan , yada geldin eve actin TV de internette vss TÜRK dizi film müzik kanallarini sinirili bi seviyede tikanip kalirsin ilerleyemezsin. Dil ögrenmek bisiklet sürmek gibi ögrendigin dili hep kullanman gerek düse kalka vss yoksa düsünsene hic bisiklet kullanmayan birine anlatirsin iste biniceksin pedali ceviricen vss tarif edersin ne kadar ögrene bilirki. Umarin basarili olursun mutalaka gelismeleri ve tecrubelerini burda paylas bizimle.

Yeni Üye iskurt000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    benims arkadasin dedigi gibi almanca TV bakman veya radio dinlemen cok yardimci olabilir. Ayrica kitap, dergi ve gazete okumani tavsiye ederim.
    Anlamadigin kelimeleri https://translate.google.com/ de ariyabilirsin (Smartphone icin app var mesela).
    Uymadan önce almanca TV bakmak ve yarim saat kitap okumak senin isine cok yarar. Disiplinini kaybetme, isin sonunda isik var.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    arkadasim ben burda simdi kendi düsüncelerimi yazayam
    sahsi olarak ve kimseyi baglamaz

Dil kurslari hangisi olursa olsun TEMEL kelimeleri okuma yazmadan ileri gitmiyor düsüncesindeyim

bir Dili ögrenmek icin o dili KONUSACAKSIN bol bol konusacaksin

Alman Toplumuna gireceksin yani o dili konusmaya mecbur kalacaksin

Türk toplumunda nekadar Almanca konusmaya gayret göstersende bir cok kelime Türkce kullaniliyor

TV izlemek Radyo Dinlemek , bu kelimeleri yillardir duyarim ve gülüp gecerim

yaw 24 Saat TV izlesen Radyo Dinlesen ne olucak Dili anlamadiktan sonra otur dinle izle

Ben yillarca sayisiz sefer Marokko (Fas) ve Ispanyaya gittim

Almanca Türkce konusan adam bulma sansi imkansiz yerlerine köselerine

inanin her gittigimde bir kac kelime ögrendim mecburdum ögrenmeye beni anlayan yoktu

bende onlari anlamiyordum , adamlar Almanca Türkce ögrenecek hali yok

sonucta ben onlarin memleketindeyim , hele hele ispanyolcayi baya baya sökmüstüm

kendimi anlatacak kadar TARZANCA olsada sökmüstüm

ama bu o dili konusma ile oldu ,

kurs murz zart zurt bunlar anca anca TARZANCA ögrenim icin

bir dili GÜZEL konusayam dersen o ülkenin Toplumuna girip o insanlarla o dili konusmalisin

yoksa Kurslarin Kralina gitsen bu TARZANCADA kalir

tabi sen bilirsin bu benim kendi görüsüm .....
    Konu TipiTip tarafından (05 Ekim 2017 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.

Üye Profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    24 mesaja 108 teşekkür aldı
    Gramatige dikkat edin ve cümle kurarken bire bir Türkçe çeviri düşünmeyin.Arkadaslarin belirttiği gibi bol bol Almanca konuşun,dinleyin,izleyin.Birisiyle konuşurken yanlış veya eksikmi konuşuyorum kaygısına düşmeyin;başarılar dilerim..

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tabi arkadaslar haklisiniz. Gunluk hayatta ki islerimi kendi basima yapiyorum Almanlarla konusarak ama bazen yetmiyor. Evli ve baba oldugum icin sosyal yasantim yok disarda cok.
    Is yerimde zaten Alman yok bu yuzden problem zaten burda..

Kursa gidip ogrenmek istedigim Gramatik ve cumle kurulumu. Gelmis gecmis zaman.. Akkusativ Dativ gibi seyleri pratik yapmak ve gunluk hayatta daha cok kullanmak istiyorum. Kelime hazinemde zayif. Yeni kelimeler ogrenmek istiyorum.Belki dedim Goethe'nin bir faydasi olur nede olsa dunyaca taninmis bir okul. Denemekten zarar olmaz bakalim..

Uzunkopru haklisin bu yuzden zaten daha cok Almanlarla kontak kurup konusuyorum. Bana dedikleri Almancan iyi ama bana gore iyi degil. Sadece konustugumuz sey ayni seyler.
    Yeni bir olay yada konu cikinca o zaman takiliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)