Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2386 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'de tatil

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    3 mesaja 3 teşekkür aldı

Türkiye'de tatil

Türkiyede yasayan biri Türkiyede yapacagi otel tatilini almanya üzerinden satin alirsa (internetten " ab in den Urlaub" gibi) otele giriste almanyadan geldigini kanitlamasi gerekiyor mu?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    emin degilim ama -- bence degildir -- ben istedigim yerden satin alirim

ben almanyadan türkiye sitelerinden de tatil "satin" alabilirim ve almisimdir belki -- neresi ucuzsa ordan alirim

"orasi" parasini alsinda gerisini karismaz bence

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,720 teşekkür aldı
    sanırım biraz zor
    buradaki Tatil Operatörü sana bir Otele Giriş bileti veriyor (Voucher) onuda adresine gönderiyor ve onunla Otele giriş yapabiliyorsun.
    Yani elini kolunu sallayıp ben burda rezervasyon yapmıştım yok
    galiba zaten tatili reservasyon yaparken adres yüzünden problem çıkar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    almanya da yasayan birisi ile beraber ayni otele tatile giderse ve almanya daki sahsin adresini verirse olur sorun cikmaz. ispatlamana gerek yok ben burdan yaparim otele türk kimligimle girerim. hic sorun cikmadi simdiye kadar.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    arkadaslar hepiniz arkadasa yanlis bilgi veriyorsunuz !

türkiyeden bi kisi almanyada rezervazyon yapamaz ! cünkü Hotel ve almanyada daki operatörlerin anlasmalari böyle ! ve türkiyede bunu istemiyor cünkü trde ki vatandaslar türk operatör lerinden bilet almalari istiyorlar

ama asil problem tr deki Hotellerden kaynaklaniyor. hotel ler istemiyor. bunun cok sebebi olabiliyor : örnek ( *** tourismus vs )
    -------

ben hersene trde ki arkadaslara buradan rez. yapiyorum ve simdiye kadar problem cikmadi.

-------

ama sorun cevabi: normalinde hotel ler trdeki yasayan vatandasi kabul etmeye bilir. ama güncel hayatta problem olmuyor......

ama genelanlamda kabul yada problem olmaz yazmak yanlis. dikkatli olun. hata bir kac konu da ben yorum yaptim trden rez. yapinca daha uygun geliyor örnek: jolly tours
    Konu Osmanbey34 tarafından (12 Ekim 2017 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Evet Osmanbey34 arkadasin dedigi gibi Tr de yasayan birine almanyada yada avrupadan rezervasyon yaptirsa dahi Türkiyedeki otellerin yurtdisinda yasadigina dair belge gösterme zorunlulugu söz konusu olabilir bundan dolayi sorun cikar.Oteldeki resepsiyon calisani dikkat ederse o zaman yurt icindeki fiyat farkini ödemek sartiyla ancak otele kabul ederler.Büyük oteller cok dikkat ediyor ( Limak Grubu -Royal Stone -Rixos Grubu-Delphin Grubu) ilk aklima gelenler.Bunu nerden biliyon demeyin arkadaslar benim isim bu , Türkiyedeki yasayanlar icin Ets Tur - Jolly Tur - Tatil sepeti - Coral Tatil -Ani Tur gibi tur sirketleri üzerinden yapabilirsiniz. Saygilarla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)