Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2412 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lidl peynirlere %15 zam yapmis

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,090 teşekkür aldı
    Alıntı murat3838 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde o peynirden aliyoruz. omlet yaparken cok güzel oluyor. türkiye'de tam yagli diye satilan beyaz peynirlerde %50 yag varmi ondan bile emin degilim. omlet yapmaya calisiyorsun olmuyor bir türlü peynir erimiyor yag orani düsük oldugu icin. tam yagli yaziyorlar. mesela almanya'da 40-45-50-55-60% yag orani hep üstünde yazar, türkiyede öyle bir bilgiye gerek duymuyorlar.

mesela burada satilan philadelphia krem peyirinin tadina yaklasan bir sey bulamazsin türkiyede. bir sürü marka denedim her gittigimde, yok yapamiyorlar. aldinin markasiz krem peyniri bile türkiyede 1.sinif diye satilir. bizim eve 200 metre diye hem bim labnesini denedim hemde carrefoursadan ülker icim denemistik.

sözlüklerde okudugum kadariyla almanya'dan egetürk sucugu bile götüren varmis yakin cevresine. ve o sucuga bayilmislar. türkiye'deki islenmis sucuklarda o tat yine yok.

yine lidlde satilan eridanous yesil zeytin gibisini türkiyede bulamazsin.

bimde gördügüm islenmis sucugun fiyatini görünce sasirmistim. gecen yil olsa gerek icinden sacma sapan seyler cikmis. daghan veya isildi sanirim ismi.

maalesef ülkemiz ürünlerinin cok saglikli ve kaliteli oldugunu düsünmüyorum.
    usta simdi biraz haksizlik yapyiorsun

neden dersen

her üretici o ülkede yasayan insanlarin damak tadina göre ürün üretiyor

simdi almanyada yasayan insanlar ile Türkiyede yasayanlarin damak tadi neden ayni olsun ????

biz insaniz robot degiliz !!!

ben mesela Cola Fanta sevmem ama Türkiyede Fantayi litre litre götürüyorum

niye dersen burdaki Fanta hosuma gitmiyor ordaki hosuma gidiyor

ben Avrupada Turistik Otobüslerde calistim , gitmedigim ülke kalmadi

inan bu dediklerinin bir cogu baska ülkelerde ayni isim altinda ama tadlari hep degisik

bu bunlarin kötü oldugu anlamina gelmez ,

o sirketler her ülkenin damak tadina hitap etmek icin milyonlarca para harciyor

senin hayatin burda gecmis ordakini begenmiyor olabilirsin ama kalitesi kötü anlamina gelmez

ben bu yil abimin kizi mayonezi sevdigi icin izine giderken iki cesiz mayonez getirdim

ikisinide begenmedi amca bunlarin tadi degisik dedi , ama ne yalan söyleyem bende ordaki maynonezi begenmyiorum

ama kötü anlamina gelmez kalitesiz anlamina gelmez

ama ben ne dersem dyiem sen önyargilisin sana birsey fayda etmez

2. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta simdi biraz haksizlik yapyiorsun

neden dersen

her üretici o ülkede yasayan insanlarin damak tadina göre ürün üretiyor
    Kesinlikle dogru bir tespit. Almanya´ya ilk geldigimde, tursularda tatli oldugunu gördügümde sasirip kalmistim ve igrenmistim ama simdi alistim, bal gibi geliyor, Türk veya alman tursusu benim icin hic fark etmiyor, ikisi de süper. Tursu gibisi yok yaw, icat edenden Allah razi olsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)