Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2379 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lidl peynirlere %15 zam yapmis

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşey fiyatlanıyor artık ! Almanyaya geldim geleli benim kanayan yaramdır yiyecek peynir bulamadım !

Nasıl bulamadın onlarca çeşit peynir var diceksinizde ben aradığımı bulamadım her gidişimde farklı bir peynir aldım gerek alman marketlerinden olsun gerekse türk marketlerinden olsun yok arkadaş..Türk marketlerinde satılan Ezine peyniri diye alıyorum ne alakası var duvara badana diye çal peynirle alakası bile yok, hazırlardan çok fazla birşey beklenmez ama bizimkiler işi iyice sarpalamışlar zaten bizi direk Euro olarak görerek hareket ediliyor...

Belkide ben fazla seçiciyim bulamadım istediğimi, evde yapmayı düşündüm evde anca normal teneke peyniri yapılır..O peyniri yapmak için çok fazla meşakkatli ve teferruatlı Keçi sütü Koyun sütü ve İnek sütü karışımıyla yapılıyor gelde bul istediğim peynir tam yağlı TR de çamur peynir olarak geçer.. tadla benzerliği ise Ezine peyniri gibi... Artık bir şekilde idare ediyoruz ÖLEMEDİKDE OLAMADIKDA !!! gidiyor...
    usta üzerinde yazana bakarak alirsan peyniri isin zor
    bende 40 küsür yildir burdayim aradigim peyniri bulamadim ve aramaktan vazgectim

Yillar önce sag olsun Midyatli Süryani bir tanidigimizin Akrabasi olan bir Bayan

Örgü Peyniriyapiyordu uzun zaman eksik etmedi sag olsun sütü alip getiriyorduk oda yapiyordu
    ALLAH RAHMET EYLESIN vefat etti ondanda mahrum kaldik

Peynir gercekten Mesaketli bir is öyle ben yaparimla olmuyor

yapan arkadaslar var ama inanin bende o peyniri kahvaltiyi birakin börek icine dahi koymam !!!

belkide cocuklugum TRAKYADA köyde Bol Hayvanlari olan bir Ailede gectigim icin ve süper ötesi Süt ve süt ürünleri yedigim icin damak tadim Peynir konusunda cok hashas

ama sunuda söyleyem ustam Ezine Peyniride eski tad tuz yok
    Memleketet aldim begenmedim Ezineye gidip alicaktim ama saglik sorunlari cikti gidemedim
    bende Trakya Peyniri aldim getirdim

demek istedigim Ezineden alicaksan gercekten birinci elden tanidik birinden almak gerek MArketlerde satilanlarda bozmus isi

2. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta üzerinde yazana bakarak alirsan peyniri isin zor
    bende 40 küsür yildir burdayim aradigim peyniri bulamadim ve aramaktan vazgectim

Yillar önce sag olsun Midyatli Süryani bir tanidigimizin Akrabasi olan bir Bayan

Örgü Peyniriyapiyordu uzun zaman eksik etmedi sag olsun sütü alip getiriyorduk oda yapiyordu
    ALLAH RAHMET EYLESIN vefat etti ondanda mahrum kaldik

Peynir gercekten Mesaketli bir is öyle ben yaparimla olmuyor

yapan arkadaslar var ama inanin bende o peyniri kahvaltiyi birakin börek icine dahi koymam !!!

belkide cocuklugum TRAKYADA köyde Bol Hayvanlari olan bir Ailede gectigim icin ve süper ötesi Süt ve süt ürünleri yedigim icin damak tadim Peynir konusunda cok hashas

ama sunuda söyleyem ustam Ezine Peyniride eski tad tuz yok
    Memleketet aldim begenmedim Ezineye gidip alicaktim ama saglik sorunlari cikti gidemedim
    bende Trakya Peyniri aldim getirdim

demek istedigim Ezineden alicaksan gercekten birinci elden tanidik birinden almak gerek MArketlerde satilanlarda bozmus isi
    Demek sende bendensin benim ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsun Bir ara mardinli bir tanıdıgın tanıdığı yapıyormuş evde peynir yaptırdım hani tamam peynir o yörenin peyniri ama tabi yinede beni tatmin etmedi bir türlü..

Ben almanyaya geldim geleli aç kaldım derim ben tanıdıklarada gülerler hep Dalga geçiyorum sanıyorlarda işin gerçeği.. Millet Türkiyeye giderken farklı düşünceler isteklerle giderler benimkisi açlığımı gidermek için valla bir gidişde oralarda mide zafiyeti geçiricem Almanyada yiyemediğim bulamadığım şeylere öyle bir dalıyorumki orada Ah Ahhh

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek sende bendensin benim ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsun Bir ara mardinli bir tanıdıgın tanıdığı yapıyormuş evde peynir yaptırdım hani tamam peynir o yörenin peyniri ama tabi yinede beni tatmin etmedi bir türlü..

Ben almanyaya geldim geleli aç kaldım derim ben tanıdıklarada gülerler hep Dalga geçiyorum sanıyorlarda işin gerçeği.. Millet Türkiyeye giderken farklı düşünceler isteklerle giderler benimkisi açlığımı gidermek için valla bir gidişde oralarda mide zafiyeti geçiricem Almanyada yiyemediğim bulamadığım şeylere öyle bir dalıyorumki orada Ah Ahhh
    Sunu söyleyem ustam

Bir arkadas vesilesi ile orjinal yunan fetasi aliyorum

Bizim Edirne yada Ezine peynirini andiriyor

Onunla idare ediyorum

Birde Yugoslavyadan Beyaz peynir geliyor oda ayni andiriyor

Onlarla idare ediyoruz buralarda

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    ihlamurun kilosuda 180TL olmus bunuda tartismakta fayda var

7. 2 kişi bey_tu üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı bey_tu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ihlamurun kilosuda 180TL olmus bunuda tartismakta fayda var
    Herkes bahcesine balkonuna terasina vs vs bir ilhamur agaci diker bundan sonra

9. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Kicket ANKARALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    333
    128 mesaja 273 teşekkür aldı
    Malesef haklısınız arkadaşlar sorsan avrupaya gidiyor peynirin zeytinin iyisi diye inanırmısınız türkiyeden peynir zeytin getiririm ya kendim ya sipariş eşe dostta

Burdaki zeytinin peynirin türkiyede yüzüne bakmazlar
    Ne kadar güzel lezzetli peynirler zeytinler var tadına doyamayacağımız
    Tel peynir ,örgü peynir klasik off burda denemediğim peynir cesidi kalmadı yok o lezzet hicbir markada

Peynirin yapıldığı sütten farkediyor arkadaslar burda malesef sütün tadın da bile iş yok sorun sütten ordan kaynaklanıyor bence
    Konu ANKARALI tarafından (12 Ekim 2017 Saat 22:40 ) değiştirilmiştir.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Ben sahsen Lidl da ki beyaz peynire bayiliyorum. Eskiden Pinar hastasiydim ama Lidl dekilerin tadi daha hafif, cok hosuma gidiyor. Bir ara Yunan peyniri hosuma gidiyordu ondan da vazgectim, Lidl da takildim kaldim. Baslarda Sofra adi altinda satiyorlardi simdi Milbano diye geciyor ama peynir ayni peynir.

Damak tadi her insanda tabii ki farkli, benim damak tadim sürekli degisiyor, eskiden agzima sürmedigim seyleri deniyorum ve önyargili olmayinca yepyeni tadlara yol aciliyor. Sürekli degisik seyler yemek cok güzel bir duygu.

12. mxm üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    356
    42 mesaja 186 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sahsen Lidl da ki beyaz peynire bayiliyorum. Eskiden Pinar hastasiydim ama Lidl dekilerin tadi daha hafif, cok hosuma gidiyor. Bir ara Yunan peyniri hosuma gidiyordu ondan da vazgectim, Lidl da takildim kaldim. Baslarda Sofra adi altinda satiyorlardi simdi Milbano diye geciyor ama peynir ayni peynir.

Damak tadi her insanda tabii ki farkli, benim damak tadim sürekli degisiyor, eskiden agzima sürmedigim seyleri deniyorum ve önyargili olmayinca yepyeni tadlara yol aciliyor. Sürekli degisik seyler yemek cok güzel bir duygu.
    bizde o peynirden aliyoruz. omlet yaparken cok güzel oluyor. türkiye'de tam yagli diye satilan beyaz peynirlerde %50 yag varmi ondan bile emin degilim. omlet yapmaya calisiyorsun olmuyor bir türlü peynir erimiyor yag orani düsük oldugu icin. tam yagli yaziyorlar. mesela almanya'da 40-45-50-55-60% yag orani hep üstünde yazar, türkiyede öyle bir bilgiye gerek duymuyorlar.

mesela burada satilan philadelphia krem peyirinin tadina yaklasan bir sey bulamazsin türkiyede. bir sürü marka denedim her gittigimde, yok yapamiyorlar. aldinin markasiz krem peyniri bile türkiyede 1.sinif diye satilir. bizim eve 200 metre diye hem bim labnesini denedim hemde carrefoursadan ülker icim denemistik.

sözlüklerde okudugum kadariyla almanya'dan egetürk sucugu bile götüren varmis yakin cevresine. ve o sucuga bayilmislar. türkiye'deki islenmis sucuklarda o tat yine yok.

yine lidlde satilan eridanous yesil zeytin gibisini türkiyede bulamazsin.

bimde gördügüm islenmis sucugun fiyatini görünce sasirmistim. gecen yil olsa gerek icinden sacma sapan seyler cikmis. daghan veya isildi sanirim ismi.

maalesef ülkemiz ürünlerinin cok saglikli ve kaliteli oldugunu düsünmüyorum.
    Konu Mourinho38 tarafından (12 Ekim 2017 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı murat3838 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde o peynirden aliyoruz. omlet yaparken cok güzel oluyor. türkiye'de tam yagli diye satilan beyaz peynirlerde %50 yag varmi ondan bile emin degilim. omlet yapmaya calisiyorsun olmuyor bir türlü peynir erimiyor yag orani düsük oldugu icin. tam yagli yaziyorlar. mesela almanya'da 40-45-50-55-60% yag orani hep üstünde yazar, türkiyede öyle bir bilgiye gerek duymuyorlar.

mesela burada satilan philadelphia krem peyirinin tadina yaklasan bir sey bulamazsin türkiyede. bir sürü marka denedim her gittigimde, yok yapamiyorlar. aldinin markasiz krem peyniri bile türkiyede 1.sinif diye satilir. bizim eve 200 metre diye hem bim labnesini denedim hemde carrefoursadan ülker icim denemistik.

sözlüklerde okudugum kadariyla almanya'dan egetürk sucugu bile götüren varmis yakin cevresine. ve o sucuga bayilmislar. türkiye'deki islenmis sucuklarda o tat yine yok.

yine lidlde satilan eridanous yesil zeytin gibisini türkiyede bulamazsin.

bimde gördügüm islenmis sucugun fiyatini görünce sasirmistim. gecen yil olsa gerek icinden sacma sapan seyler cikmis. daghan veya isildi sanirim ismi.

maalesef ülkemiz ürünlerinin cok saglikli ve kaliteli oldugunu düsünmüyorum.
    usta simdi biraz haksizlik yapyiorsun

neden dersen

her üretici o ülkede yasayan insanlarin damak tadina göre ürün üretiyor

simdi almanyada yasayan insanlar ile Türkiyede yasayanlarin damak tadi neden ayni olsun ????

biz insaniz robot degiliz !!!

ben mesela Cola Fanta sevmem ama Türkiyede Fantayi litre litre götürüyorum

niye dersen burdaki Fanta hosuma gitmiyor ordaki hosuma gidiyor

ben Avrupada Turistik Otobüslerde calistim , gitmedigim ülke kalmadi

inan bu dediklerinin bir cogu baska ülkelerde ayni isim altinda ama tadlari hep degisik

bu bunlarin kötü oldugu anlamina gelmez ,

o sirketler her ülkenin damak tadina hitap etmek icin milyonlarca para harciyor

senin hayatin burda gecmis ordakini begenmiyor olabilirsin ama kalitesi kötü anlamina gelmez

ben bu yil abimin kizi mayonezi sevdigi icin izine giderken iki cesiz mayonez getirdim

ikisinide begenmedi amca bunlarin tadi degisik dedi , ama ne yalan söyleyem bende ordaki maynonezi begenmyiorum

ama kötü anlamina gelmez kalitesiz anlamina gelmez

ama ben ne dersem dyiem sen önyargilisin sana birsey fayda etmez

15. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,735
    usta simdi biraz haksizlik yapyiorsun

neden dersen

her üretici o ülkede yasayan insanlarin damak tadina göre ürün üretiyor
    Kesinlikle dogru bir tespit. Almanya´ya ilk geldigimde, tursularda tatli oldugunu gördügümde sasirip kalmistim ve igrenmistim ama simdi alistim, bal gibi geliyor, Türk veya alman tursusu benim icin hic fark etmiyor, ikisi de süper. Tursu gibisi yok yaw, icat edenden Allah razi olsun.

Ettiği Teşekkür
    333
    Siyah zeytin hangi markayı tavsiye edersiniz arkadaslar marmarabirlik iyice bozdu zeytin sever olarak yok mu almanyada iyi bir marka önereceginiz

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Marmara birlik de ki sorun su hocam, cok satin aldim biliyorum. Maalesef hep ayni tadi tutturamiyorlar. Ben siyah, sert ve büyük olanlarini tercih ediyorum ama tadi ve yumusakligi her kutuda baska baska.

Üreticinin acemiligi maalesef. Her alanda oldugu gibi bu konuda da bilincli bir calisma yok, salla parti yapiyorlar.

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı ANKARALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siyah zeytin hangi markayı tavsiye edersiniz arkadaslar marmarabirlik iyice bozdu zeytin sever olarak yok mu almanyada iyi bir marka önereceginiz
    ben yillardir bir arkadasin sayesinde Yunanistandan gelen Orjinal KALAMATA zeytini aliyorum

benim Damak tadina yakisir Türkiyeden gelen Zeytin yok Almanyada

malesef Türkiyeden buraya gelen zeytinler kalitede cok düsük

Marmara birlik zaten yillarca Ispanyadan aldigi zeytini Millete Türk zeytini diye gagaladi

kendi sahsima Siyah Kalamata gerisi bos

aynen bu sekilde getiryor bana

kendisi Yunan Toptancida calisiyor

20. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    333
    Saolasın uzunköprülü ustam nerden bulabilirim bu dediğiniz zeytini

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı ANKARALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saolasın uzunköprülü ustam nerden bulabilirim bu dediğiniz zeytini

ustam sahislara satis yapmiyorlar bunlar toptanci

bana ayarlayan arkadasa söylüyorum

oda nazi gecen müsterisi geldiginde o kisi 8 alacagina 10 aldiriyor parasini veriyor faturaya islem oluyor oda alip ikisini bana getiriyor

bazen 1 hafta bekledigim oluyor , ha serbes piyasada yokmu var tabiki ama ben bir iki aldim begenmedim

ben HERNE sehrindeyim yakinsa sana söyle ayarlayam gelir alirsin

birde bu arkadsta YUNAN FETASI var yemede yaninda yat

23. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    333
    ustam sahislara satis yapmiyorlar bunlar toptanci

bana ayarlayan arkadasa söylüyorum

oda nazi gecen müsterisi geldiginde o kisi 8 alacagina 10 aldiriyor parasini veriyor faturaya islem oluyor oda alip ikisini bana getiriyor

bazen 1 hafta bekledigim oluyor , ha serbes piyasada yokmu var tabiki ama ben bir iki aldim begenmedim

ben HERNE sehrindeyim yakinsa sana söyle ayarlayam gelir alirsin

birde bu arkadsta YUNAN FETASI var yemede yaninda yat
    Saolasın ustam uzakmış aramız neyse bir yunan marketi bulursam buralarda sorarım artık

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Yaw simdi benim de agzimi sulandirdiniz. Amazonda böyle bir sey gördüm, kim deneme tahtasi olmak ister?

https://www.amazon.de/direct-friendl...CV4PN6XCT23PTE

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw simdi benim de agzimi sulandirdiniz. Amazonda böyle bir sey gördüm, kim deneme tahtasi olmak ister?

https://www.amazon.de/direct-friendl...CV4PN6XCT23PTE
    sen yakin sayilirsin

atla arabaya gel bir gün ayarlayam sana zeytinden

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Almanyaya hep en iyi şeylerin en iyi mallarin geldiğini sanıyorlar !! Ama öyle değil gerçekler : Mesela zeytin fabrikalarda zeytinin nelerle işlendiğini görseniz tövbe ağıza sokulmaz ama yeniyor.Evdeki yapılma gibi olgunlaşmasına bekleye vakit yok anında olması gerekiyor anında olması içinde işin içine kimyasallarla bazı maddeler giriyor birebir biliyorum fabrikasındada çalıştım geçmişde

Ben zeytin bölgesinde olduğum için TR de kendimiz alır yapardık ta ki diğer zeytin zamanına kadar giderdi..

Mandalin : bakkaldan aldım limon tadı var ekşimi ekşi olur tabi dalında tam olgunlaşmasını bekleyip meyve olgunlaştıktan sonra toplayıp ihracata gitmesi imkansız.. Dalında sarı değilde yeşil halde toplanıyor daha hiçbir oluşumunu tamamlamadan gök halinde.. Sonra gerek kendi kendine gerekse bazı maddelerle sarartılıyor daha sonra göze güzel görünmesi lazım makyaj olayı için mumlama cilalama maddeleri sıkılıyor üzerine sonra çok güzel harika görünüyor ihracata hazır .. Fabrikasında tanıdığım çalışıyordu arada giderdim yanına oradan gördüm öğrendim..

Ama ne hazır daha dalında kendini tamamlamamış bir meyve ondan ne beklenir hiç vitaminmi daha olmadıki ..Daha neler neler saymakla bitmez

28. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 453 teşekkür aldı
    kimse özür dilenecek birsey yapmadi gerekte yok !!!!

15% yüksek rakam evet genelleme olarak büyük bir rakam

ama olay süt ve süt ürünleri olunca kimsenin sasirmasina gerek yok

ben bunu diyorum , bende alisverisi sevmem ama PEYNIR denildiginde olay baska

Peyniri cok cok severim ... Yogurta aynen , hatta bu hafta Internet üzeri Yogurt mayasi ismarladim

Mükemmel ötesi bir olay ancak Türkiyede bukadar lezzetli yogurt yemisimdir

Nasil bir yogurt maya sini tavsiye edersin bi link atarmisin uzunköprü kardesim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)