Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2381 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polis ile kirmizida gectin gecmedim tartismasi

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

Polis ile kirmizida gectin gecmedim tartismasi

Slm arkadaslar bugün sehir icin te 7,5 tonlu lkw ile sari lambada gectim ve 100 metre ilerdeki lambada kirmizida durdum 3-5 saniye sonra yanima 2 bisikletli polis geldi ve kirmizida gectin diye ida ettiler bende hayir lambaya 10 metre vardi sari yandi gectim dedim biraz tartistik genede ceza yazdilar ve eve mektup gelecek dediler , simdi ben gelen cezaya itiraz etsem birsey cikarmi , cünkü puan da gelecek, polise cezaya itiraz edecem dedim ,edebilirsiniz dedi biz iki kisiyiz siz tek , ve lkw in önünde caminda duran türk bayragi yüzünden lambayi görmedin diyerek birde güldüler

2. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Benim de basima gelmisti bir kac sene önce ama sariyi bayagi bir uzun süre görmüstüm gecerken, bir de iyice gaz vermistim, hizlica gecip gittim, kirmizi oldu mu olmadi mi tam anlayamamistim. Yanda polis arabasi varmis görmedim ve pesimden gelip bana ceza yazdilar, puan da aldik, ehliyete ise bir sey yapamiyorlar cünkü resim yok.

O zaman google da bayagi bir arastirmistim ve sonuc olarak hic bir sansim olmadigina kanaat getirdigimden, 138 Euroydu galiba ödemistim. Bence pek sansin yok.

Sanirim en saglami arabaya kamera takmak.

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Benim zoruma giden bayrakla dalga gecer gibi konusma sekilleri

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    şansıni zorlayabilirsin mahkemede hakim der artık bilinmez ..

Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de basima gelmisti bir kac sene önce ama sariyi bayagi bir uzun süre görmüstüm gecerken, bir de iyice gaz vermistim, hizlica gecip gittim, kirmizi oldu mu olmadi mi tam anlayamamistim. Yanda polis arabasi varmis görmedim ve pesimden gelip bana ceza yazdilar, puan da aldik, ehliyete ise bir sey yapamiyorlar cünkü resim yok.

O zaman google da bayagi bir arastirmistim ve sonuc olarak hic bir sansim olmadigina kanaat getirdigimden, 138 Euroydu galiba ödemistim. Bence pek sansin yok.

Sanirim en saglami arabaya kamera takmak.
    kamera görünteleri dikkate alınmiyor hemde geçende mahkeme yasakladı

geçen de ben sabah erken vakitte McDonalds Kahve aldım yola çıkış mecburi sağa dönüş

sağa sola baktım ... kimse yok sola döndüm ama 50 m ileride lambada Polisi fark ettim

birbirimize geçerke onlara bakmadım güya ben es geçtim

tam kavşaktan döndüm önüme girdiler Bitte Folgen yazısnı arkadasından takip ettim Benzinlik te durduk

iki polis arabadan indi ben daha önlere bir şey demeden tamam dedim neyi yanlış yaptığmı biliyorum dedim

Polis dedi sen dürüstçe itiraf ettin o yüzden 5 € ceza keseceğim dedi bende kabul ettim
    Konu hOrOz tarafından (12 Ekim 2017 Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    yaw bu sitede POLIS ile acilan her konuda yabanci düsmanligi

40 küsür senedir burdayim cok ceza ödedim cok olay yasadim ne ben nede cevremde birisi Polisten irkcilik ile birsey yasadi

ben burdakilerinin cogunun YALAN attigini düsünüyorum !!!!!!

ha BAyrak olayian gelirse POLIS HAKLI !!!

Türk Bayragi ile alakali degil HER BAYRAK ile Alakali bu !!

bakin ALLAH askina bir cok Komyonet Tipi Arabalara

Ön Camdaki Bayrak ne Bayragi olursa olsun ister Ülke ister Futbol takimi

Bayraklar Camin yarisini kaplayacak sekilde

Polis ne dedi sana Bayraginami Tükürdü ? alip yeremi atti ne yapti

Saka ile karisik belkide ciddi bir sekilde Bayrak orda olmasa daha iyi görürdün dedi

neresi bunun dalga gecme yada haksizlik ???

8. 7 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Lambalara 10 metre kala sarıyı gördüysen araba uzun biraz dostum araç hala bır kısmı çizgideyken kırmızı yanmış olabilir !!! Büyük ihtimalle çoğumuz bunu yapıyoruz lambalarda 10 metre 15 metre sarıyı görüp gaza yükleniyoruz daha araç çizgi içerisinde iken kırmızı oluyor ..Cezaya tabiki itiraz edebilirsinde birşey çıkacağını sanmam.Bayrak olayınıda fazla takma ebatlarını bilmiyoruz ama TR dede olsan polis bayrağı takmışsın cama ondan birşey göremiyorsun diyebilirdi normal yani..

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şansıni zorlayabilirsin mahkemede hakim der artık bilinmez ..

kamera görünteleri dikkate alınmiyor hemde geçende mahkeme yasakladı
    Ne zaman ve hangi mahkeme yasakladi? Benim bildigim Almanya´da kisileri sürekli kayit etmedigin sürece kamera takabilirsin ama mahkemenin bunu kabul edip etmeyecegi kesin degil cünkü tam bir kanun yok. Yeni bir kanun cikmis olmasi lazim.
    Her zaman ki gibi, Google da bu konuda kesin bir sey yok ama yasak oldugu hic bir yerde yazmiyor.Bence yakin bir gelecekte izin verilecektir. Bu Datenschutz sacmaligi Almanya´da zaten basa bela. Insan gözünün gördügü bir seyi kayit etmek neden yasak olsun mantigim almiyor. Google Street de mesela bir cok Alman evi görünsün istememisti. Yaw hergün binlerce insan zaten yanindan geciyor, neyi gizliyorsun be adam

Ettiği Teşekkür
    440
    Ne zaman ve hangi mahkeme yasakladi? Benim bildigim Almanya´da kisileri sürekli kayit etmedigin sürece kamera takabilirsin ama mahkemenin bunu kabul edip etmeyecegi kesin degil cünkü tam bir kanun yok. Yeni bir kanun cikmis olmasi lazim.
    Her zaman ki gibi, Google da bu konuda kesin bir sey yok ama yasak oldugu hic bir yerde yazmiyor.Bence yakin bir gelecekte izin verilecektir. Bu Datenschutz sacmaligi Almanya´da zaten basa bela. Insan gözünün gördügü bir seyi kayit etmek neden yasak olsun mantigim almiyor. Google Street de mesela bir cok Alman evi görünsün istememisti. Yaw hergün binlerce insan zaten yanindan geciyor, neyi gizliyorsun be adam
    cok haklisin neyi kimden gizliyorsun 2017 yilinda

bizim köyede Belediye KAmera takicakmis köyde bazi kisiler kasi cikmis ama yinede takiyorlar

benim sansima benim evin önündeki Elektrik diregien iki kamera takiyorlar :-)))

bahceye girmek icin annemden müsade istemisler anneme dedim 2 yetmez 4 taksinlar

kamera demek güvenlik demek , araclardada olmasindan yanayim

12. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Uzunköprülü arkadas 10a 15 bayrak neyi engelleyecek o zaman dikiz aynasinida sökelim araclarin, hatta arac koku icin astigimiz kücük cam agaci seklindeki kokularida sökelim . Bir diger sey burda kimse kimseye yalan borcu yok yalan söylesin

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzunköprülü arkadas 10a 15 bayrak neyi engelleyecek o zaman dikiz aynasinida sökelim araclarin, hatta arac koku icin astigimiz kücük cam agaci seklindeki kokularida sökelim . Bir diger sey burda kimse kimseye yalan borcu yok yalan söylesin
    ustam ben sana laf yetistirecek halim yok

ben dedigimi dedim dedigimin arkasindayim

senin 7,5 tonluk kamyonette dikiz aynasimi var ?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    daha geçenlerde kadın ceza yedi
    http://www.mdr.de/nachrichten/ratgeb...amera-100.html

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Ben pkw leri dedim , laf yetistirmiyorsun ama milleti yalanci olarak itam ediyorsun

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha geçenlerde kadın ceza yedi
    Das Urteil ist noch nicht rechtskräftig, weil dagegen Rechtsbeschwerde eingelegt wurde.
    Neden? Cünkü bu konuda bir kanun yok. Mahkeme karari bu yüzden bir anlam tasimiyor. Zaten kabul edilenler de var. Bu mantik zaten kaybetmeye mahkum, her yerde kameralar varken arabada niye yasak olsun?

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    uzunköprü sana katiliyorum,

arkadaslar birkatin yabanci düsümani, türk bayragi muhabettlerini..... yeri gelince polislerde gözünü kapatiyor. bunlar tabiki burada yazilmiyor.

buradan tekrar moderator ve adminleri sesleniyorum. burada bazi arkadaslar " bela " okuyor ve sacma sapan konu disinda yorumlar yaziyor. bu yorum lari birakalim ve asil olan soru lara cevap yaziyorlar ....... forum dan yavas yavas sogumaya basladim !

biri si A deyi soru soruyor ve soru A dan cik tahhhhhhh Z de gidiyor.

--------

Asil soruyu cevaplamak istiyorum: birsey yapamazsin 2 gegen 1 // sigortan varsa sansini dene yoksa hic urasma.

Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw bu sitede POLIS ile acilan her konuda yabanci düsmanligi

40 küsür senedir burdayim cok ceza ödedim cok olay yasadim ne ben nede cevremde birisi Polisten irkcilik ile birsey yasadi

ben burdakilerinin cogunun YALAN attigini düsünüyorum !!!!!!

ha BAyrak olayian gelirse POLIS HAKLI !!!

Türk Bayragi ile alakali degil HER BAYRAK ile Alakali bu !!

bakin ALLAH askina bir cok Komyonet Tipi Arabalara

Ön Camdaki Bayrak ne Bayragi olursa olsun ister Ülke ister Futbol takimi

Bayraklar Camin yarisini kaplayacak sekilde

Polis ne dedi sana Bayraginami Tükürdü ? alip yeremi atti ne yapti

Saka ile karisik belkide ciddi bir sekilde Bayrak orda olmasa daha iyi görürdün dedi

neresi bunun dalga gecme yada haksizlik ???

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Konu baska yerlere gitmis ,arkadasin sorusuna cevap olarak sari iskk yandiginda 40 metre mesafe varsa sende 50 ile gidiyorsan gecebilirsin kural kitabinda yazar,sahsi görüsüme göre ordaki polis sana ceza yazar ama itiaz edersen ödememe sansin cok yüksek ,o anda senin hizini isiga mesafeni ölcemedikleri icin bunu ispatliyamazlar(sen kirmizida gectiysen onlarda buna göre ceza yazdiysa is baska)
    Birde arabalara kamera takmak arkadasin dedigi gibi yasaklandi,görünür yerde polis görürse cezasi var.

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Alıntı Bad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde arabalara kamera takmak arkadasin dedigi gibi yasaklandi,görünür yerde polis görürse cezasi var.
    Bir örnek veya kaynak rica edecegim.

Ettiği Teşekkür
    497

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu biliyorum, ayni sekilde hic bir sey aciklanmiyor. Yasak diye bir sey yok. Sürekli insanlari vs. kayit etmek yasak ama kamera takmak yasak degil, bu genel olarak tam kesinlesmemis havada asili bir kanun. Google da mahkeme karariyla kamera taktigi icin ceza alan tek bir insan bulamadim. Bulan varsa buyursun göstersin ama yok.
    Amazonda vs. gayet güzel satin alip takanlar bewertunglarini da yazmislar, ceza alan tek bir kisi bulamadim.

Bazi seyler kulaktan dolma alip basini gidiyor. Bu kamera konusu da ayni durumda.

Ettiği Teşekkür
    497
    zaten burda konu kamera takmak yada takmak degil...... benin öylesine linki verdim...

kamera takip da, ceza olmasa bile, kamera takmanin anlami yok. adac link de hersey detaili anlatilmis

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Neden anlami yok? Mahkemede kabul gören de varken hele.

25. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)