Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3256 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arabanin muzik sistemini degistim cok islevi calismaz oldu

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı

arabanin muzik sistemini degistim cok islevi calismaz oldu

merhaba arkadaslar

mercedes a klas w 169 model arabanin orjinal teyibini cikardim android tabanli carplay uyumlu teyip taktim canbus moduluda var hersey güzel calisiyor yanliz

arabanin kaldiracinda yani (Tacho) aracin ne kadar yaktigini göstermez oldu,veya kendi kendine park yapmaz oldu bunun gibi bir kac özeligini kulanamaz oldum böyle sorun yasayan oldumu olduysa bu sorunu nasil cözdünüz.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    5 mesaja 71 teşekkür aldı
    Merhaba Onur bazi özelliklerin calismama nedenleri olabilecek nedenler (ilk anda aklima gelenler ) :
    1-android Multimedianin canbus modülü arabana veya arabanin o modeline uyumlu olmayabilir
    2- eger uyumlu ise canbus modülünü multimediadaki hazir listeden kendin canbus modelini bularak secmen gerekir
    3-eger canbus modeli Multimedianda ki hazir listede yoksa bir yerden bulup multimeidana crakleyip eklemen gerekebilir
    4-baglantida yanlislik yapmis olabilirsin mesale bazi canbus modellerine disardan baglanti yapmak gerekebiliyor (12V+ kablosu)
    5-baglanti soketlerini takarken hafif bir zorlamada bazi pinleri zedelemis olabilirsin geneli cok kaliteli olmuyor maalesef , yada baglanti soketlerinden birisi yuvasina tam oturmamis olabilir
    6-bazi yeni araclarin ecu lari orginal systemde degisiklik oldugu zaman bazi özelliklerini kisitlayabiliyor bu durumda aracin ecu su yeniden kodieren yapilmasi gerekebilir.

4. komando_cavus üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    genellikle CANBUS modülü yanlış ayarlamadan olur

Benim PEUGEOT da bazı fonksiyonlar çalışmadı meğersem ben bir fişi yanlış takmışım

Hatta yeni bir CANBUS almıştım aynı sorun yine oldu fişi çıkarttım sorunlar kalktı

Radyonun menüsünden CANBUS ayarını bir kontrol et derim

kaldıraç değil kadran
    Konu hOrOz tarafından (26 Ekim 2023 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Güzel bilgiler için çok teşekürler arkadaşlar bu gün herşey yeniden çalşmaya başladı biraz araştırdım hata arabanın kendisinden kaynaklanıyormuş

Yani hatta arabadan kaynaklanıyor artık bir yerlerde temassılıkmı var yoksa başka bir sorunumu var anlayamadım acaba neden olabilir.

Yalnız kadrandaki saati ayarlayamıyorum bu saat söktüğüm comanddan ayarlanıyormuş

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bilgiler için çok teşekürler arkadaşlar bu gün herşey yeniden çalşmaya başladı biraz araştırdım hata arabanın kendisinden kaynaklanıyormuş

Yani hatta arabadan kaynaklanıyor artık bir yerlerde temassılıkmı var yoksa başka bir sorunumu var anlayamadım acaba neden olabilir.

Yalnız kadrandaki saati ayarlayamıyorum bu saat söktüğüm comanddan ayarlanıyormuş
    Benim radyoda da iki de bir menü dili Fransızca oluyordu, sadece orjinal radyo üzerinden yeniden Almanca ya çevrilebiliniyordu

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)