Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2376 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aile birleşimi için almanca a1 sertifikası

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    717
    38 mesaja 65 teşekkür aldı

Aile birleşimi için almanca a1 sertifikası

Selam arkadaşlar benim bir arkadaşın bir sorunu var onun icin buraya başvurmak istedim.

Kendisi alman vatandasi gecen yil temmuz ayında eşi türk vatandaşı ile evlendi.
    Kısa bir sonra eşi babasını kaybetti. Bu nedenle gerekli olan sertifikayla ilgilenemedi. Geçen şubat ayında özel kurs alarak sinava girdi ve başaramadı. Şuan 4aylık hamile ve bu zorluğa rağmen tekrar eylül ayında özel kurs alarak ankarada sinava girdi ve yine basaramadi.

Geçirdiği zorluklar ve hamilelik nedeniyle tekrsr giremiyor girmek istemiyor.

Önereceğiniz bir yol veya bir yardimci olacak biri varmi?
    Önereceğiniz avukat aachen civarinda varmı? Kendisi izmir alma konsolosluguna bu durumu dile getirdi yardimci olmadilar. Ayni şekilde auslanderamt da yardımcı olmadı.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    arkadasim almanca test sinavi denilen a 1 belgesi kalkti biliyom ben insan haklarina uymadigi icin mahkeme karari ile kaldirildi bunu bir avukat araciliyla arastirin derim hadda badenwürtenberg bölgesinde cok iyi bildiigm biri alman makamlarina sormus aynen onlarda öyle demisler yani kalktigini bölgesel olarak uygulama varsa bilmem ama avukat araciligi ile sorun veya bizzat oldugunuz bölgeye kendiniz giderek yetkili agizdan bilgi alin derim

4. antika üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    kim soyluyor kalktigini gecen hafta evlilikle yegenim geldi turkiyeden bu testi yaparak ve artisida var sadece bu belgede yeterli degil oturumun uzatilmasi icin almanyada dil kursuna gitmesini sart kosmus izmir alman konsoloslugu sizde kalktiginimi idda ediyorsunuz haftaya pazartesi gunu almanyada kursa devam etmek uzere basliyor yoksa oturum yok diyor landrasamt.

6. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    A1 belgesi 2007 de yürürlüge girdi suan hala devam ediyor. o yuzden sinavi vermesi gerek ama belki hamileligi bahane ederek a1 girmeyebilir doktor raporu ile ispatlandigidna sorun olmucaktir, cocuk dogdukdan sonra zaten gelebilcek ama cocugu almanyada dogurmak istiyorsa acele etsin avukat girerse isin icine uzar gider bu konu

8. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Moderator bambumbam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Frankfurt am Main
    Ettiği Teşekkür
    395
    429 mesaja 1,263 teşekkür aldı
    ben kendim TR den evlendim esimi getirdim böyle bir aciklama yalan kolu komsu bana hep dedi kalkti felan filan ama nafile.

A1 Zertifika Sart dir ve bu da bence iki kisi icin iyi.

hamile oldugu icin ayriyeten bir kanun varmi bilmiyorum ama Almanca kursunu yapmasi gerekiyor

10. bambumbam üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    717
    38 mesaja 65 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar,
    verdiyiniz bilgiler icin cok sagolun , yalniz tavsiye edebileceyiniz Avukat varmi Aachen civarinda , yani isi ehli olan .

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaslar,
    Benim esim 3. kasimda sinava girecek evde beraber calisiyoruz. Ne tür sorulsr cikiyor? Hatirlayan varsa ve yazabilirse sevinirim.
    Tesekkürler

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    internette site var almancax diye ordan yararlanabilir, ayri yetten 4 ana temel daldan sinava giriliyor konusma yazma okuma dinleme göethe sitesinden örnekleri bol bol cözün ve eski cikmis sorulara calisin ezber ile geciliyor zaten bu sinav

Alıntı Mtemel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,
    Benim esim 3. kasimda sinava girecek evde beraber calisiyoruz. Ne tür sorulsr cikiyor? Hatirlayan varsa ve yazabilirse sevinirim.
    Tesekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)