Savgili Arkadaslar.

Basliktada belirttigim gibi , Cok Uzun zamandir Banka Depot hisselerine bir türlü bilgi alamiyorduk. Sebebide Bir türlü bana verilen vekaleti kaubul etmedikleri icin.
Illaki babaniz Alman Noterinden vekalet vermek zorunda diye tuttudular. Bende Bir seylerin dogru gitmedigi kaantine vardim .
Nedeni ise Birincisi kendi verdikleri imza ve Vekalet belgelerini bile kabul etmedikleri.
Diger bir Konu ise Türkiyedeki Alman kanunlarina göre , Alman Konsollosluklari noter görevini yerine getirdikleri bilindigi halde ordaki vekaleti , Türkiyeden Alinan Vekaleti hic biri kabul görmedi.
Babami buraya getirmem icinde istedikleri yasal konular olusmadigindan malesef getiremedim.

En sonunda Cocuklardan biri Evlenirken kendisi davet etti gelmesi icin imkanlar olustugundan buraya getirdik. Ve Noterden vekalet aldim.

Bu Hesap hakkinda genel bir döküman istedim. Gerekcesi ise buzamana kadar herhangi bir bilgi ve belge sunulmadigi icin. zar zor on Senelik bir belge geldi.
Bankada hisseler icin ödenen karpayi icin acilmis bir Sparbuch oldugundan bahsediliyordu. O Sparbuchtan. Tam tamina 850 € 12.05.2009 Banka tarafindan ödenmis. Bir belge alan kisinin imzasi var. Ama kesinlikle babamin degil cünkü hic bir zaman buraya gelmedi.
Banada ödemediler . Benim kanatimce banka icerisinden birisi nasil olsa konto sahibi bu hesapla hic bir ilgisi yok. arasitirilmiyorda. herhalde ölmüstür diyerek. cekilmis.
Yani kimse disardan banka hesabini bosaltmamis. Banka veznesinden alinmis. Bu konuda bizim bilgimiz 2017 oldu. Banka Stutgarta oldugu icin. Burdaki benle ilgilenler daha öncesi oldugu gibi sonuncusuda el cektirildi. Yada görev yerlerinden baska yerlere atandirildi yada görev yerleri degistirildi.
Bankaya yazdim ve Benim icin olan görevli calisan babaniza ödenmistir diyor demesine ama kendilerin yazismalari bunu aksisini idda ediyorlar.
Cünkü hasab sahibinin ne adresi. Ne kimlik bilgileri, Nede Imzasi bulundugunu beyan edmislerdi. Banada banka gövenligi acisindan hesap hakkinda icerik bilgisi veremiyeceklerini söyledikleri halde nasil olurda parayi bankdan ödeme yaparlar.

Simdi ne yapabilirim bu konuda bir bilgi sahibi olan arkadaslar varmi.

Saygilarimla.