Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2402 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövme yaptirma merakiniz varmi?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye GS_ultraslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    89
    16 mesaja 87 teşekkür aldı
    dövme yaptirma ve yaptiranlar konusunda -özellikle vatanimizda- herkesin hakli olarak farkli bir görüsü var. Bu dövme yaptirmak eylemi gercektende tarihin bilinen en eski zamanlarindan gelen bir gelenektir aslinda. Ozamanlarida insanlar sevdgi esya yada bir idolü vücutlarinda ölümsüzlestirmistir. Tabi herkes kendisi icin neyin yanlis neyin dogru oldugunu bilir. Bu konuda alinan kararlar genelde cevre veya dini kurallarin etkisiyle olusan kisisel görüslerdir, bilimsel bir dayanagi oldugunuda sanmiyorum. Saygi duymak lazim. Birakalim dini bir kenara ve bilimsel aciklamasina hep beraber bir bakalim. Sorabilirsiniz bunun bilimsel aciklamasi olabilirmi diye bence var. Vücudunda dövmesi bulunan bireyler bence bulunmayanlara göre hepsi olmasada cogu genellikle daha fazla agresyon ve isyankar, daha sinirli bir yapiya sahipler. Eger icimizde insan davranislarini ve psikolojiye gözlemeye merak eden arkadaslarimiz varsa bilirler bazen yakalnan azili suclularin bircogunun vücudu ve hatta yüzleri bile bazen dövmeler ile kapali olur. Buda sanirim az da olsa bir kaniti sayilir. Tabi bu benim görüsüm sonucda her dövmesi olan agresif, dövmesizlerde süt dökmüs kedi degil.

Saygilarim ile...

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,090 teşekkür aldı
    Alıntı GS_ultraslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dövme yaptirma ve yaptiranlar konusunda -özellikle vatanimizda- herkesin hakli olarak farkli bir görüsü var. Bu dövme yaptirmak eylemi gercektende tarihin bilinen en eski zamanlarindan gelen bir gelenektir aslinda. Ozamanlarida insanlar sevdgi esya yada bir idolü vücutlarinda ölümsüzlestirmistir. Tabi herkes kendisi icin neyin yanlis neyin dogru oldugunu bilir. Bu konuda alinan kararlar genelde cevre veya dini kurallarin etkisiyle olusan kisisel görüslerdir, bilimsel bir dayanagi oldugunuda sanmiyorum. Saygi duymak lazim. Birakalim dini bir kenara ve bilimsel aciklamasina hep beraber bir bakalim. Sorabilirsiniz bunun bilimsel aciklamasi olabilirmi diye bence var. Vücudunda dövmesi bulunan bireyler bence bulunmayanlara göre hepsi olmasada cogu genellikle daha fazla agresyon ve isyankar, daha sinirli bir yapiya sahipler. Eger icimizde insan davranislarini ve psikolojiye gözlemeye merak eden arkadaslarimiz varsa bilirler bazen yakalnan azili suclularin bircogunun vücudu ve hatta yüzleri bile bazen dövmeler ile kapali olur. Buda sanirim az da olsa bir kaniti sayilir. Tabi bu benim görüsüm sonucda her dövmesi olan agresif, dövmesizlerde süt dökmüs kedi degil.

Saygilarim ile...
    Ben hic dövmesi olmayan 5 vakit namaz kilan elinden kurani kerimi düsürmeyen terör örgütü kuran Adam taniyorum

4. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Alıntı GS_ultraslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygilarim ile...
    Verdigin cevabin konu basligiyla hicbir alakasi yok. Sen ve @Uzunköprü arkadaslar dersinize calismamissiniz oturun yerinize bakim.Size sifir verdim nokta

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)