Alıntı giresun_28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  • Kimyasal ve sağlığa zararlı boyalar kullanılarak yapılan dövmeler cilt kanseri neden olur.

• Hamilelikte bebeğin gelişimini olumsuz etkiler.

• Tetanos, herpes simplex denen genital uçuğa, Hepatit B ve C hastalığına neden olabilir.

• Birçok çeşitli deri hastalıklarına yol açar.

• Kimyasal reaksiyon sonucunda lenf bezi iltihabı, alerjik reaksiyon ve keloid gibi hastalıklara neden olur.

• İçeriğinde bulunan metaller sonucunda ağrılara yol açar.

• Geçici dövmeler bir ay sonra deriden çıksa dahi alerjik rahatsızlıklara neden olabilir.

• Hijyen açısından iyi olmayan merkezlerde ya da kişilerce yapılan kalıcı dövmelerde aynı malzemelerinin farklı kişilere uygulanması sonucunda ciddi viral enfeksiyonlara neden olur.

• AIDS gibi bulaşıcı hastalıkların geçmesine ve hepatit hastalıklarının bulaşmasına neden olabilir.

• Kalıcı dövmelerde kullanılan azor boyaların deriye enjekte edilmesi sonucu ciddi sağlık problemlerine neden olur.

Ben (kendim icin konusuyorum) bu nedenlerle vazgectim ve yaptirmadim kardesim...
ictigin Bas Agrisi hapinin yan etkilerini bilyiormusun dikakte alarakmi kullanyiorsun ???

bu isi Profesyonel olarak 4x4 ortamlarda yapan yerlere gidersen sorun cikmaz

cevremde hic yoksa 50 kiside dövme var , herhangi negativ birsey yasamis olan yok

bence Dövmecilerin 90% son zamanlarda moda olan Hacamatcilardan daha hijyenik calisiyor

o saydiklarinin bir o kadarida yan teshir olarak Hacamatcilarda aramak gerek

tabi bizim mileltimiz biraz cimri oldugu icin merdiven altindaki dövmeciye giderse olucagi bu

ben bir dövme icin 900 Euro verdim , aynisini 200 yapanda vardi

herseyin ustasina gidiceksin ...