Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2352 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövme yaptirma merakiniz varmi?

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Bazi dövmeler (Mesela Atatürk imzasi veya cocuklarin isimleri) kücük ve az yer kapladigindan anliyabiliyorsun ama bilhassa yabancilarin yaptirdigi büyük yer kaplayan dövmelerin seklini göremediginden anlasilmiyor ne olduklari, Ordada var bir problem bence.

2. ALSANCAK-35 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Aha işte eğlenceli bir konuya girdik diyorsun

Katılım yükseliyor, paylaşım artıyor, her kafadan bir ses geliyor

Ardından bir üyemiz çıkıyor, ufak bir hatırlatma diyor, kafamıza bir tekme..... ve yola devam

5. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aha işte eğlenceli bir konuya girdik diyorsun

Katılım yükseliyor, paylaşım artıyor, her kafadan bir ses geliyor

Ardından bir üyemiz çıkıyor, ufak bir hatırlatma diyor, kafamıza bir tekme..... ve yola devam

Dost Konuyu bence dagitmayalim ufaktan bana salliyorsun gibi geliyor sadece Bilgi amacliydi ister Isine gelir ister gelmez ama icinde sakla
    Usta lütfen amacim kimseyi kirmak degildir burada bir Aile Ortami icersindeyiz kim ne yapar özel Hayatinda beni Enteresse etmez
    yukarida yazdim her Koyun kendi bacagindan asilacak O Gün mutlaka gelecek burasi tartisilmaz .

7. memo82a üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayiplanacak ne var hemso ?

Herseyi anladimda AYIP Olan nedir ?

Niye cirkinlesiyormus ?

Sein mantiginla düsünürsek ciplak gezelim

Öyle ya güzel vücütlarimizi bir birimize gösterelim don pantolan giymeye ne gerek

Benim yazdiklarimi tamimini iyi oku ve dogru anlamaya calis,fikrimi düsüncemi yazdim,ben sana sen neden yaptirdin diye sormadim.

Sende her konuya cevap yazayim onu elistireyim bunu elistireyim diye zamanini geciriyorsun,ben kendi fikrimi yazdim,kendi düsüncemi fikrimi yazarkende sana danismiycam,senin cevap yazdiklarinin hic bir elestirelecek yani yokmu saniyorsun.

Dikkat ediyorsan cevap yazdigin konularin hepsinde ilk önce bu konu bilmem bu tarafa gider,dini tarafa gider,önce yönü gösteriyorsun,sonrada yaziyorsunki,ben demedimmi? konu bu tarafa gider diye.

Tama o zaman kimse fikrini söylemesin,her konuya sen cevaplarsi olsun bitsin.

9. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yazdiklarimi tamimini iyi oku ve dogru anlamaya calis,fikrimi düsüncemi yazdim,ben sana sen neden yaptirdin diye sormadim.

Sende her konuya cevap yazayim onu elistireyim bunu elistireyim diye zamanini geciriyorsun,ben kendi fikrimi yazdim,kendi düsüncemi fikrimi yazarkende sana danismiycam,senin cevap yazdiklarinin hic bir elestirelecek yani yokmu saniyorsun.

Dikkat ediyorsan cevap yazdigin konularin hepsinde ilk önce bu konu bilmem bu tarafa gider,dini tarafa gider,önce yönü gösteriyorsun,sonrada yaziyorsunki,ben demedimmi? konu bu tarafa gider diye.

Tama o zaman kimse fikrini söylemesin,her konuya sen cevaplarsi olsun bitsin.
    yalanmi yazdim sonuc en oldu gitmedimi

elestirme birsey diyen yok elestir , iyide AYIP olan nedir simdi elestirdigin zaman NEDEN yazarsin

sen AYIP yazmissin bende soruyorum Dövmenin AYIP olan yani nedir ???

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    hic merakim yok,,,hastaligim bagimliligimda yok,,,Tenim'den de memnunum,,,o güzel sanat eserini degistiresim yok.

bagimliligim hastaligim sigara,,(dedigim gibi hastaligim)...onunda ne reklamini yaparim nede tavsiye ederim. sigara olayinin hesabini nasil vericem diye kara kara düsünüyorum...Cenabi Allahim birakmak ve kurtukmak istyenlere güc kuvvet versin,bende dahil.

birisi bana ten (deri) yapabilirmi ? ,kil cikacak,terliyecek yirtildiginda kesildiginde kendini yenileyebilecek,,veyahutta insan vücudundaki herhangi bir organimizi sifirdan yapabilecek biri varmi? varsa hep beraber dövme yarismasi yapalim.

gerci kul hakki olayinin yaninda, bu konu sivri sinek gibi,,,herneyse.

saygilarimla
    Konu MEGAbond tarafından (20 Ekim 2017 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

12. 4 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı memo82a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dost Konuyu bence dagitmayalim ufaktan bana salliyorsun gibi geliyor sadece Bilgi amacliydi ister Isine gelir ister gelmez ama icinde sakla
    Usta lütfen amacim kimseyi kirmak degildir burada bir Aile Ortami icersindeyiz kim ne yapar özel Hayatinda beni Enteresse etmez
    yukarida yazdim her Koyun kendi bacagindan asilacak O Gün mutlaka gelecek burasi tartisilmaz .
    ustam konuyu dagitmayalim diyorsun

dagitmak icin elinden geleni yaptin !!!!!

bu ne perhiz bu ne lahana tursusu ???

Dövme yaptiran ve yaptiracak olan kisi bunun Dini Boytunu biliyordur

bildigi halde yaptirisa SANANE BANANE , sitede yasak oldugu halde sende eski yönetici oldugun halde kalkip linki ekleyerek konuyu baska yere cekmeye niyet gösteriyorsun !!!!

ve ben bunda iyi niyet degil art niyet ararim

HARAM deniliyor amenna HARAMDIR ,

iyide sen elinden geldigince Kacak Yayin izlemek icin burda sitede baska sitelerde Real Hayatinda ugrasiyorsun

sitede yapmasanda Real Hayatindan bundan para kazaniyorsun

simdi ben senin her kacak yayin ile alakali konuna kalkip bir Link eklesem

bu linkin icinde HARAM KUL HAKKI vs vs kelimeler gecse

olayin Dini Yönüne ceksem ne dersin ????

yaw birakamadiniz gittiniz Bu olaylari

kendiniz sütten cikmis akkasiksiniz sanki

sen bende hatam var belki bende4x4 degilim diyorsun

hic birimiz degiliz , ama baskasinin konusuna Din ile alakali birsey eklerken

kendi konularini göz önünde bulundur .....

ben sahsi olarak her türlü elestiriye acigim bunuda söyleyem

benimde hatalarimi acikca söyle yüzüme

ama ben sunuda söyleyem ben bir konu altinda yazdiklarimi diger konuya tasimam

bir konuda yerden yere vurdugumu bakarim baska konuda hakliysa el üstünden tutarim

saygilarla
    Konu TipiTip tarafından (20 Ekim 2017 Saat 18:25 ) değiştirilmiştir.

14. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalanmi yazdim sonuc en oldu gitmedimi

elestirme birsey diyen yok elestir , iyide AYIP olan nedir simdi elestirdigin zaman NEDEN yazarsin

sen AYIP yazmissin bende soruyorum Dövmenin AYIP olan yani nedir ???

Bende kendi fikrimi yazdim ayipliyorum,simdi burada kendinde dövme olan arkadaslarda alinmasin,ilk cevabimdada belirttim,hic kimseye neden yaptin dövme yaptirdin diyede sormadim sormamda herkezin kendi düsüncesi,buda benim kendi düsüncem bir insanin kendi vücudunda dövme yapmasini dogru bulmuyorum.

Biz müslümalar inancimiza göre,canabiallahin bize temiz ,saglam verdigi vuzuflarimizi temiz tutmaliyiz.

Istersen buradanda kendine baslik alabilirsin,iste gördünüzmü yine dini inanclar konu kaydi,kusura bakma ama bu konu kaydirmalarda biraz her insanin anlayisina ve bakisina bakar,acilan konular kendi kendine yer degistirmiyor.

Ben burada acilan konularin hic birini yerini degistirmedim,cevap verebilecksem veririm yoksa okur gecerim,ama sen her konuyu alip ordan oraya tasiyabiliyorsun konuyu ieceriginden cikarabiliryorsun,mesela bu konu gibi.

Gerekmedikce bu konuya yazmak istemiyorum,sanada bol elestirmeler hemserim.

16. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende kendi fikrimi yazdim ayipliyorum,simdi burada kendinde dövme olan arkadaslarda alinmasin,ilk cevabimdada belirttim,hic kimseye neden yaptin dövme yaptirdin diyede sormadim sormamda herkezin kendi düsüncesi,buda benim kendi düsüncem bir insanin kendi vücudunda dövme yapmasini dogru bulmuyorum.

Biz müslümalar inancimiza göre,canabiallahin bize temiz ,saglam verdigi vuzuflarimizi temiz tutmaliyiz.

Istersen buradanda kendine baslik alabilirsin,iste gördünüzmü yine dini inanclar konu kaydi,kusura bakma ama bu konu kaydirmalarda biraz her insanin anlayisina ve bakisina bakar,acilan konular kendi kendine yer degistirmiyor.

Ben burada acilan konularin hic birini yerini degistirmedim,cevap verebilecksem veririm yoksa okur gecerim,ama sen her konuyu alip ordan oraya tasiyabiliyorsun konuyu ieceriginden cikarabiliryorsun,mesela bu konu gibi.

Gerekmedikce bu konuya yazmak istemiyorum,sanada bol elestirmeler hemserim.
    yaw biz bir birimizi biliriz hemso ;-)

buna ben sana simdi bazi seyler yazardim ama hadi sana kolay gele

tabi bu satirlar sadece dövme icin degil dimi vücudumuzun her organi icin gecerli

diger organlarimizi baska maddelerle doldurmaayacahiz dimi

yaw beni güldürdün ... aksam aksam

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Yok Ustam elimden geleni yapmadim yanlisin var sadece <<< BILGI AMACLI >>> bir Site paylastim ola ki bilmeyenler icin girsin orada okusun niyetiyle
    haa kendim burada yazmis olsaydim kimse dövme yaptirmasin zirha Günahtir diye O Zaman haklisin sessiz sekilde sadece Site'yi paylastim Okuyan icinde saklasin
    ona göre kendisi karar verir Vücut ve Para benim degil herkesin kendi Vücudu / Akili kendine'dir ister yaptiran iolur ister yaptirmayan olur beni dedigim gibi ahlakadar etmez !!!

Bu yastan sonra burada Hocalik taslamamin anlami yok arti yazdigim Mesajlarda kendim de 4x4 Müslüman olmadigimi beyan ettim.

Konuya artik deginmek istemiyorum kimseyle küslük veya tartismak istemiyorum herkes özgürdür !!!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Cocuklarinin ismini niye yazdiriyorlar onu anlamiyorum, unutacaklar diyemi?

Benim düsüncem, kagit icat edileli beri insanin yücüduna birsey yazdirmasina gerek kalmadigi. Hatta artik kagida bile gerek yok smartfonlarimiza yaziyoruz.

Eskiden köleleri, naziler yahudileri vs. dövme ile belli etmisler. Afrikada hangi gruplara bagli oldugunu göstermek icin gibi olaylar. Ama zamanimizda moda olda.

Cok degil 20-30 sene önce "hippi" vs. dedigimiz insanlikdan cikmis dediklermiz simdi örnek olarak gösteriliyor. Sacini, sakalini, kilini uzat, sekil sekil kestir, orana buruna dövmeler, delinmedik yer birakmayip pircingler ney icin? Hepside aci verici ve masrafli olaylar, neden insanlar buna gerek görüyor?

Ben öyle görmedim atalarimdan, ondan böyle seylere ne hevesim var nede gerek duyuyorum.
    Acaba Babam, Dedem, Atam ne derdi diye kendime sordummu, olay tamamdir. Bir canladirin bakalim kafada ne gibi sahneler cikabilir.

Niye para verip aci cekip bir daha cikmayacak bir yazi, resim vs. yaptirayim, ve bilmedigim saglik risklerine atayim kendimi? Sade baskalarindan degisik olmak icinmi? "Özel" olamak icinmi?

Zaman öyleki dövmesi olmayan kalmadi sanirim, ileride dövmesi olmayanlar "cool" olacak, herkesin her yeri yazili resimli olunca tertemiz bir vucutla karsilasmak insani düsünderecek sanirim.

Yaptiran yaptirsin, sonucta kendi vücudu ve kendi ömür boyu onunla yasayacak!

20. 4 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Mr.Robot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba Babam, Dedem, Atam ne derdi diye kendime sordummu, olay tamamdir. Bir canladirin bakalim kafada ne gibi sahneler cikabilir.
    kardes Google Türkler ve Dövme diye yaz

sora ilk cikan sayfadan basla okumaya

bir kac syfa alt alta hepsini oku göz gezdir

tabi senin ATALARIN kimler onu bilemem

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Toroslardan
    Ettiği Teşekkür
    203
    54 mesaja 78 teşekkür aldı
    Bence iki dövme konusuda kapanmalı.
    Kalp kırmaktan başka birşey yok.
    Zaten konu başlığını okuyunca tahmin ettim kesin tartışma başlamıştır dedim.

23. 2 kişi Murat01 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Yazdim, bildigimiz gördügümüz fotograflar vs. cikti. Degisik tattocularin islerine geldigi icin yazilar, ama internette herekes her sey yaziyor. Hatta dünya yuvarlakmis bile yazan var!

Anadoludaki yapilan dövmeleri kast ediyorsan, benim atalarim anadolulu degil. Trakyali olduguna göre seninde degildir sanirim.

Benim sülalemde böyle birsey görmedim ondan bana ters geliyor. Isterse tattoyu Türkler icat etmis olsa bile benim icin hepsi bos.
    Ayrica akil ve mantiken bana ters. Misal, okadar sigara icin insan icinde büyüdüm, ama yinede kullanmiyorum, yoksa Babam icti, Dedem icti vs. bende iceyim diyebilirdim. Alem sunu yapti bunu yapti beni hic bir zaman ilgilendirmedi ve ilgilendirmiyor.

Hemen alinmana gerek yok. Yazdigim gibi herkesin kendi vücutu be isterse yaptirabilir.
    SEN neden ve NE yaptirdigini anlat bizde anlayalim. Bunda birsey yok.

Ayrica hemen "senin Atalarin kimmis..." falan yazarak saygisizlik yapmaninda bir geregi yok bence.

Konu "Dövme yaptirma merakiniz varmi?" bende kendi düsüncelerimi yazdim, olay bu, hemen Türklükden ciktik yani....

Birazada gülelim:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Mr.Robot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdim, bildigimiz gördügümüz fotograflar vs. cikti. Degisik tattocularin islerine geldigi icin yazilar, ama internette herekes her sey yaziyor. Hatta dünya yuvarlakmis bile yazan var!

Anadoludaki yapilan dövmeleri kast ediyorsan, benim atalarim anadolulu degil. Trakyali olduguna göre seninde degildir sanirim.

Benim sülalemde böyle birsey görmedim ondan bana ters geliyor. Isterse tattoyu Türkler icat etmis olsa bile benim icin hepsi bos.
    Ayrica akil ve mantiken bana ters. Misal, okadar sigara icin insan icinde büyüdüm, ama yinede kullanmiyorum, yoksa Babam icti, Dedem icti vs. bende iceyim diyebilirdim. Alem sunu yapti bunu yapti beni hic bir zaman ilgilendirmedi ve ilgilendirmiyor.

Hemen alinmana gerek yok. Yazdigim gibi herkesin kendi vücutu be isterse yaptirabilir.
    SEN neden ve NE yaptirdigini anlat bizde anlayalim. Bunda birsey yok.

Ayrica hemen "senin Atalarin kimmis..." falan yazarak saygisizlik yapmaninda bir geregi yok bence.

Konu "Dövme yaptirma merakiniz varmi?" bende kendi düsüncelerimi yazdim, olay bu, hemen Türklükden ciktik yani....
    usta ben TRAKYALIYIM ama Atalarim TÜRK ve baska hic bir IRK yok

illaki seninde TÜRK olucak diye birsey yok

benim demek istedigim TÜRKLERIN tarihinde Dövme var

ama sen simdi baska bir IRK olabilirdin bunda kötü birsey yok

ben art niyet ile yazmadim onu sakin ola yanlis anlama

Türkiyede kac Millet yasiyor ve yasamasida cok güzel benim icin sakincasida yok

baska bir IKTAN gelipte ATALARINDA Dövme olayi olmayabilirdi !!!!

simdi tabiki atalarimiz yapmis bende yapayam yada onlar yapmamis bende yapmayam nekadar mantikli

ama Atalarimda vardiysa onlar ne derlerdi demek oda yanlis bir olay ne desinler ? varmis zamaninda

Not 1 : evet bu sahse baya güzel eeee kafayi cekip gidersen olucagu bu

Not 2 : haaa olurda icinizde yaw bu adamin dövmesi nedir diye merak eden olursa

Rahmetli Kardesimin Resmi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    300
    29 mesaja 74 teşekkür aldı
    Allah aşkına bırakın bu gibi konu açmaları bu sitede. Ne geçiyor eline anlamış değilim.
    Yaratan ne güzel yaratmış insan oğlunu ne işin var senin o güzelim vücüdüna şekiller veya sevdiğinin Ismini vs. vs. yazdırmaya veya çizdirmeye.
    Bunlar kalıcıdır, ileride ayrılırsın, beğenmezsin, ğişman olursun. Ha sildirirm diyarsanız evet sildirirsiniz ama yeri yinede belli olur.
    Konu özfenerli tarafından (20 Ekim 2017 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

27. 2 kişi özfenerli üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Arkadaslar asil konuyu biraktiniz farkli boyutlar dahil is efelenmelere kadar gitti neden biz böyle hazimsiziz anlamiyorum.Aslinda actigim konu gayet basitti : DÖVME YAPTIRMA MERAKINIZ VAR MI ? Türkce yazdim basligi yani anlasilsin diye MERAKINIZ VARMI? soru bu yaf.Bu kadar basit soruya o kadar alakasiz cevaplar verdiniz ki, yazilanlar sorunun cevabi degil.Mesajlarda Aptan Zipten cevaplar var hic konuyla alakasi olmayan. Yok haramdir,yok helaldir diye sormadimki "Meraki olan varmi?" diye sormustum.Vallah tillah bidaha sormicam.

Üye müdür51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    9 mesaja 28 teşekkür aldı

Rahmetli Babamin imzası, 5 senedir tasirim kolumda, gururla.

30. 4 kişi müdür51 üyemize teşekkür etti:

Üye müdür51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    9 mesaja 28 teşekkür aldı
    Dövmenizi ve anlamını, ne icin yaptirdiniz, neleri hayal ettiniz, bunları yazin, birakin tartismayı, konu çok güzel...

32. 2 kişi müdür51 üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Bence de konu güzel seçilmiş ve devam etmeli

34. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)