Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2352 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 76 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövme yaptirma merakiniz varmi?

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asla yaptirmam. Sebebi de o an sevdigim bir seyin, 20 sene sonra da hala sevilecek durumda olup olmayacagina, yaptirdigim sekli hala begenip begenmeyecegime asla emin olamayacagimdandir. Ayrica, cok güzel dövmeler yaptiriyorlar ve aradan bir 10 sene geciyor, bakiyorsun cok daha güzel teknikler cikmis, eskiden yapilanlar pek iyi durmuyorlar. Yani araba gibi. Bugün yeni cikan bir modelin görüsünüse o an hayran kalip, 20 sene sonra ancak gülümseyebiliyoruz.
    evet hcm aynen öyle, ama arabayi satip yenisini alabiliyorsun, cilt i degistir bakalim..

2. talo176 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

3. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hcm aynen öyle, ama arabayi satip yenisini alabiliyorsun, cilt i degistir bakalim..
    Sorun orada zaten. 20 sene önce küpe takardim ama simdi hosuma gitmiyor. Küpeyi cikarabilme imkani olmasaydi asla takmazdim. Zevkler ve renkler sürekli degisen seyler, kalici hic bir seye baglanmamak bence daha mantikli.
    Begenen yaptirsin ama ileriyi cok iyi düsünmek gerekiyor.Benim is arkadasini 20 senedir taniyorum, 15 sene kadar önce karisiyla beraber sirtlarina ayni dövmeyi yaptirmislardi.
    1-Karisindan bosandi ve kadin birden dindar oldu, zamanla vücudunu dolduran dövmelerden kurtulmaya cabaliyor bugün.
    2-Is arkadasim artik o dövmeyi begenmiyor cünkü aynisinin daha güzelleri cikti.

5. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Deri asilama yöntemiyle sildirirken olusabilecek zararlari kapatiyorlarmis duyduguma göre ama sanirim oldukca pahali bir yöntem.Illevelakin,bana sorarsaniz igneyle küpeyle vücut organizmasini bozmamak gerekir bence (ari yuvasina comakla karistirmak gibi) sonra deri masumca yapilan islemlerden sagligini kaybedebilir Allah korusun.

7. 3 kişi ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    benim düsüncem bu konu ilgili. dövme yapan lar icin saygim var ama ben kendim yaptirmam. yapan larida cevremde gördüm bazi lari memnun degil, bazi lari isyerinde problem cekiyor vs vs

suan benim bi arkadas esi ile paramaklarina yüzük tatoo su yaptirdilar. yüzük icin de bas harfleri yaziyor.....

yapanlara saygim var ama benim dünyam degil

bu yazi benim cok hosuma gitti:

""Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yanlis anlasilmasin.. ben sevdiklerimi kalbimde tasiyorum..
    Vücudumda degil.."""
    Konu Osmanbey34 tarafından (22 Ekim 2017 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

9. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye GS_ultraslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    89
    16 mesaja 87 teşekkür aldı
    dövme yaptirma ve yaptiranlar konusunda -özellikle vatanimizda- herkesin hakli olarak farkli bir görüsü var. Bu dövme yaptirmak eylemi gercektende tarihin bilinen en eski zamanlarindan gelen bir gelenektir aslinda. Ozamanlarida insanlar sevdgi esya yada bir idolü vücutlarinda ölümsüzlestirmistir. Tabi herkes kendisi icin neyin yanlis neyin dogru oldugunu bilir. Bu konuda alinan kararlar genelde cevre veya dini kurallarin etkisiyle olusan kisisel görüslerdir, bilimsel bir dayanagi oldugunuda sanmiyorum. Saygi duymak lazim. Birakalim dini bir kenara ve bilimsel aciklamasina hep beraber bir bakalim. Sorabilirsiniz bunun bilimsel aciklamasi olabilirmi diye bence var. Vücudunda dövmesi bulunan bireyler bence bulunmayanlara göre hepsi olmasada cogu genellikle daha fazla agresyon ve isyankar, daha sinirli bir yapiya sahipler. Eger icimizde insan davranislarini ve psikolojiye gözlemeye merak eden arkadaslarimiz varsa bilirler bazen yakalnan azili suclularin bircogunun vücudu ve hatta yüzleri bile bazen dövmeler ile kapali olur. Buda sanirim az da olsa bir kaniti sayilir. Tabi bu benim görüsüm sonucda her dövmesi olan agresif, dövmesizlerde süt dökmüs kedi degil.

Saygilarim ile...

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı GS_ultraslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dövme yaptirma ve yaptiranlar konusunda -özellikle vatanimizda- herkesin hakli olarak farkli bir görüsü var. Bu dövme yaptirmak eylemi gercektende tarihin bilinen en eski zamanlarindan gelen bir gelenektir aslinda. Ozamanlarida insanlar sevdgi esya yada bir idolü vücutlarinda ölümsüzlestirmistir. Tabi herkes kendisi icin neyin yanlis neyin dogru oldugunu bilir. Bu konuda alinan kararlar genelde cevre veya dini kurallarin etkisiyle olusan kisisel görüslerdir, bilimsel bir dayanagi oldugunuda sanmiyorum. Saygi duymak lazim. Birakalim dini bir kenara ve bilimsel aciklamasina hep beraber bir bakalim. Sorabilirsiniz bunun bilimsel aciklamasi olabilirmi diye bence var. Vücudunda dövmesi bulunan bireyler bence bulunmayanlara göre hepsi olmasada cogu genellikle daha fazla agresyon ve isyankar, daha sinirli bir yapiya sahipler. Eger icimizde insan davranislarini ve psikolojiye gözlemeye merak eden arkadaslarimiz varsa bilirler bazen yakalnan azili suclularin bircogunun vücudu ve hatta yüzleri bile bazen dövmeler ile kapali olur. Buda sanirim az da olsa bir kaniti sayilir. Tabi bu benim görüsüm sonucda her dövmesi olan agresif, dövmesizlerde süt dökmüs kedi degil.

Saygilarim ile...
    Ben hic dövmesi olmayan 5 vakit namaz kilan elinden kurani kerimi düsürmeyen terör örgütü kuran Adam taniyorum

12. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    bu internetten alintidir

Soru:
    Bir arkadaşla tanıştık islami hassasiyeti olmadığı zaman dövme yaptırmış. Şimdi namaz kılmak istiyor fakat ben dövme yaptırdım benim guslüm olmuyor ki namazım olsun deyip duruyor. hocam buna nasıl yardımcı olabiliriz?

Cevap:
    Önceden döğme yaptırmış sonra bunun caiz olmadığın öğrenmiş bulunan arkadaşınızın "bu döğme haç gibi batıl bir din sembolü veya ahlaka aykırı çirkin bir şekil olmadıkça" onu kazıtması yok ettirmek için eziyete girmesi gerekmez. Döğme deri altına renk veren bir madde yerleştirilerek yapıldığı için deri üstüne suyun temasına engel olmaz. Bu sebeple arkadaşınızın abdesti ve guslü olur; döğme bunlara zarar vermez engel olmaz.

Ettiği Teşekkür
    1,271
    Alıntı GS_ultraslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygilarim ile...
    Verdigin cevabin konu basligiyla hicbir alakasi yok. Sen ve @Uzunköprü arkadaslar dersinize calismamissiniz oturun yerinize bakim.Size sifir verdim nokta

Moderator bambumbam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Frankfurt am Main
    Ettiği Teşekkür
    394
    429 mesaja 1,263 teşekkür aldı
    Herkezin kendi bilecegi sey ama aklimdan bile gecmedi dövme yaptirmak,
    tanidiklarim hep pisman aslinda genc yasta yapiyorlar yaslari ilerledikte pismanlik geliyor

16. 6 kişi bambumbam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı bambumbam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkezin kendi bilecegi sey ama aklimdan bile gecmedi dövme yaptirmak,
    tanidiklarim hep pisman aslinda genc yasta yapiyorlar yaslari ilerledikte pismanlik geliyor

Dövmeyi zaten yasi ilerlemis cok kisi özenir yapmasi icin,bunu cogu gencler hizlilik zamanlarinda yapiyor,yaslarida ilerledikce daga iyi düsünebildikleri icin pismanlik duyuyorlar.

18. 3 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Dövmeye karsi olanlarin Cogu hatta 99% kendileride Dövme yaptirmak istedikleri

ama Mahalle baskisindan korktuklari icin ve yaptiramadiklari icin

tabi bunu dile getiremedikleri icin en basinda DIN ve sonra bir sürü bos bos diger nedenleri buraya yaziyorlar

yok efendim yaslilikta sarkacakmis :-))) yaw yaslilikta sarkan sanki tek sey dövme :-)))))

yok efendim cirkin duracakmis , e tabiki sen bastan cirkin birsey yaparsan ilk gündede cirkin son gündede cirkin durur

karsi cikanlarin cogu KISKANIYOR :-)))

hadi gelin gercekleri yazin , bende isterim ama etrafimdan korkuyorum cekiniyorum diye yazin

utanmayin yazmaya AYIP degil Korkak olmak etki altinda kalmak :-)))

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Korkak olmak ile alakası yok bence..

ALLAH Güzellik vermiş, Emanet etmiş.

Sigara içmek, Alkol almak, Uyuşturucu vesayre Korku ile Ayıp tanımaz, olsaydı bu Maddeler kullanılmazdı.

İsteyen Küpe'de takar, Estetik Ameliyat'da yaptırır, Dövme'de yaptırır.

Herkesin İnanç değerleri ve Görüşleri farklıdır, Korkak olmak Ayıp olmak ile uzaktan yakından alakası olmaz.

Ben Ailesinden ve Çevresinden gizli Küpe takan ve Dövme yaptıranları'da gördüm ama yakın zaman içinde pişman olarak, Laser ile sildirme yoluna girdiler.
    Dövmenin iyi veya kötü şekliyle alakası yoktu, heves meselesi bir anlamda, bazı İnsanlar için.
    Daim olanlar'da var elbetde ama dışlama gibi bir düşüncem yok ve 20 yıllık Dostum yine dostumdur ve karşılıklı güvenimiz sonuz.
    Konu Prens-66 tarafından (24 Ekim 2017 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

Moderator
    Nereden
    Samsun/Bafra
    Ettiği Teşekkür
    430
    508 mesaja 3,491 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tabi bunu dile getiremedikleri icin en basinda DIN ve sonra bir sürü bos bos diger nedenleri buraya yaziyorlar

yok efendim yaslilikta sarkacakmis :-))) yaw yaslilikta sarkan sanki tek sey dövme :-)))))

yok efendim cirkin duracakmis , e tabiki sen bastan cirkin birsey yaparsan ilk gündede cirkin son gündede cirkin durur

hadi gelin gercekleri yazin , bende isterim ama etrafimdan korkuyorum cekiniyorum diye yazin

Bu nasil bir genelleme yazisidir?Nasil bir sacmalikdir?
    Dövme yaptirmak icin kim kimden korkocak?Neden kiskancak?
    Sen kendin yaptirdin diye neden yaptirmayanlari karaliyorsun?
    Yüzde 99% larin istediklerini nerden cikariyorsun?
    Arkadasim kusura bakma ama yapanlara nasil saygi duyuyorsak yaptirmak istemeyenlere de saygi duymak zorundasin.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hemserim kusura bakma ama ben sana yazmistim,konulari dagitmakta icerigini karistirmakta birincisin,istersen cevap 24-28 tekrar okuyabilirsin.

Simdi ne alakasi var %99 dövme yaptirmayi istiyorda mahalle korkusu varmis ne demek bu anlam veremedim,yok efendim karsi cikanlar KISKANIYOR, vallahi senin bu yazdiklarina anca gülünür söyleycek baska bir sey bulamiyorum.

23. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemserim kusura bakma ama ben sana yazmistim,konulari dagitmakta icerigini karistirmakta birincisin,istersen cevap 24-28 tekrar okuyabilirsin.

Simdi ne alakasi var %99 dövme yaptirmayi istiyorda mahalle korkusu varmis ne demek bu anlam veremedim,yok efendim karsi cikanlar KISKANIYOR, vallahi senin bu yazdiklarina anca gülünür söyleycek baska bir sey bulamiyorum.

Yaw Gül tabiki

Ben zaten gülüyom

Hayat kisa herseyi ciddiyemi aliyorsun sen ??

Yapma be köylüm , baksana ben gülerek yazdim sende gülerek yazsana :-))))))

Ettiği Teşekkür
    1,271
    Arkadaslar ben dövme olayina birda baska acidan bakmaya calisiyorum mesela su olamazmi? Yasami Kurallari,yasamlari ve ananeleri belli bir tutucu cercevede gecen toplumlar vucuduna cesitli sekiller cizdirme bakimindan hosgörüsüz davraniyorlarsa bu demekki iyi birsey olarak görünmedigi icin kurala uymaliyiz mi ? (Aykiri bir birey olmamak icin) Yoksa dövme tamamen herkesten baska görünebilmek veya ben daha basima buyruk yasarim kimse benim umurumda bile olmaz havasinda yasantimiza dövme ile devammi etmeliyiz?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)