Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2368 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi borclanip emekli olanların calısabilmesi icin yasa teklifi meclise sunuldu

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı garip_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hicde düsündügün gibi degil zararda filan aksine karda türkiye her emekli olan hemen aylik almiyor ben bu sene yatirdim emekliyim türkiyde 3 bin günum var gerisini yatirdim emekliyim ama parayi alabilmem icin almanyda 65 yasini beklemem gerekir alanlar var ev hanimlari onlarda yaklasik 30 bin euro yatiriyor aldigi bin tl dusunsene her parayi yatiran hemen aylik almiyor uzunvadeli dusun burdan cok kari var olmsa yapmaz bunu türkiye
    TR de 65 yasinda baslayan emeklilik yok yada ben senin yazdiklarini yanlis anliyorum

Ben 69 dogumluyum SGK girisim 85 ve 2018 ocakta maasim baglanacak 48 yasinda olacam o zaman

2 sene once 44 bin lira yatirdim 3 ay sonra maas baglanacak 1600 TL

ee kendini 30 ayda cikariyor yani devlet inanilmaz korkunc zararda

sizin bu 65 yas isini anlamadim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye aqua05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    46 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TR de 65 yasinda baslayan emeklilik yok yada ben senin yazdiklarini yanlis anliyorum

Ben 69 dogumluyum SGK girisim 85 ve 2018 ocakta maasim baglanacak 48 yasinda olacam o zaman

2 sene once 44 bin lira yatirdim 3 ay sonra maas baglanacak 1600 TL

ee kendini 30 ayda cikariyor yani devlet inanilmaz korkunc zararda

sizin bu 65 yas isini anlamadim

Arkadasim 65 yas isini nasil anlamadin.Burada calisan biri ayni anda Türkiyeden emekli parasi alamiyor.Arkadas Almanyada 65 yasinda emekli olacak sonrada Türkiyeden yatirdigi para Icin muracaat edecek.
    Konu aqua05 tarafından (07 Kasım 2017 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Almanyada para kazanip ta Türkiyeden emekli maasi alan varsa sahtekarlik yapmistir

5. moralist üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Arkadaslar Almanyada yasayan Türkiyede 1 yil Sigortali calismis 1956 dogumlu biri Türkiyede emekli olmasi icin ilk bas vuracagi yer neresi olmasi gerekir yani basvuru evraklarini nereden temin edebilir ve bu evraklari kime doldurta bilir.

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı
    Alıntı yadikar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Almanyada yasayan Türkiyede 1 yil Sigortali calismis 1956 dogumlu biri Türkiyede emekli olmasi icin ilk bas vuracagi yer neresi olmasi gerekir yani basvuru evraklarini nereden temin edebilir ve bu evraklari kime doldurta bilir.
    Selamlar, bunu ben de merak ediyorum. Ayrica, Türkiyedeki sigorta numarami ve kac yil sigortali calistigimi da ögrenmek istiyorum.

Simdiden tesekkürler

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    520 mesaja 1,096 teşekkür aldı
    Alıntı kadehte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, bunu ben de merak ediyorum. Ayrica, Türkiyedeki sigorta numarami ve kac yil sigortali calistigimi da ögrenmek istiyorum.

Simdiden tesekkürler
    SGK kurumuna ait bilgiler, sigorta dökümüne e-devlet sitesinden ulasabilirsiniz. E-Devlet sifresine henüz sahip degilseniz yurtdisinda Konsolosluklardan Türkiye de Postaneleden alabilirsiniz.

9. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    520 mesaja 1,096 teşekkür aldı
    Yurtdisi borclanma dilekcesine eksik kalan günleri yazip yaninda güncel versicherungsverlauf ile birlikte bagli bulunan SGK kurumuna basvuruda bulunmak yeterlidir. Evrak doldurulurken dikkat edilmesi gereken borclanma sürelerinin baslangicinin dogru yazilmasi yani versicherungsverlauf ta gözüken ise baslama tarihini baslangic tarihi olarak ayni yazmak bitiside 1 ay 30 gün bir yil 360 gün baz alarak kac gün borclanilmasi gerekiyorsa o sekil hesaplayip yazmak gerekmektedir. Mesela 3600 gün (10 Yil ) borclanma basvurusu yapacak kisi 01.07.1995 te ise baslamissa borclanma basvurusunu 01.07.1995 - 01.07.2005 yillari arasi yapmalidir.

Basvuru yapacak kisinin bilgilerinide girmis olsaniz kac gün borclanmasi gerektiginide arkadaslar yazardi, siz biliyorsaniz sorun yok.

Yurtdisi Borclanma Talep Dilekcesine http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk...kceler/formlar bu sayfada Ek-65 i indirerek ulasabilirsiniz.
    Konu hekimoglu tarafından (28 Kasım 2017 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.

11. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Yadigar,Türkiye'de 1 calismis kisinin su an 9 yil daha borclanarak 10 yila tamamlanmasi ile hemen emekli olacagi,calisma tarihleri hakkinda bilgi verirseniz daha iyi bilgi edinirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)