Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2345 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: türkiyeye ucmak icin aldigim bilette Havaalanina trenle gitmesem sorun cikarmi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

türkiyeye ucmak icin aldigim bilette Havaalanina trenle gitmesem sorun cikarmi

merhaba arkadaslar
    check24 ten türkiyeye ucak bileti buldum ama düseldorftan trenle frankfurt oradan ucakla istanbul
    problem trenle gidersem cok uzun sürüyor yolculuk ben trenle frankfurta gitmesemde kendi arabamla frankfurta gitsem
    ucaga binerken sorun cikarirlarmi
    tesekkürler
    Konu Memoli1976x tarafından (27 Ekim 2017 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Üye Starterbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    137
    12 mesaja 25 teşekkür aldı
    konuyu tam anlamadim ama arabayla gidersin parka birakirsin arabani sonra ucaga binersin neden sorun ciksinki

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    yaw niye cikarsin o sana kalmis

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    sorun su bileti alirken duseldorf frankfurt trenle frankfurt - istanbul ucakla ama bir yerde okudum tren bileti olmadan check in yapmiyolarmis
    sindi trenle gitmek yerine kendi aracimla gitsem lufthansa ucaga binerken tren biletini istermi sonucta tren arti ucak olarak aliyoruz bileti ve böyle daha ucuza satiyorlar
    böyle bir yolculuk yapan varmi

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    yaw parasini ödemissin ister kullan ister kullanma

ne alaka

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    iste bende öyle düsünüyordum ama lufthansayi aradim sindi telefondaki kadinda tam bilmiyordu ama sanirim tren biletini ucak biletiyle birlikte istiyorlar dedi

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    sordugunun nedeni söyle: gidis gelis ucak bileti alan biri, mesela gidisi kullanmasa ve araba ile türkiyeye gitse, dönüsü otomatikmen iptal oluyor, farkli bir bilet tipi almadiysa. Onun icin soruyor, ben tren biletini kullanmasam, ucak biletimde sorun cikarmi diyor. Bana kalirsa cikmaz, cünkü trene binerken, ucaga bindigin gibi check-in yapmiyorsun. ucakla giderken gidis icin check in yapmadigindan, sistembiliyor ucmadigini yani biletin kullanilmadigini ve otomatikmen dönüs biletinde iptal oluyor ( tabiiki farkli ücret ödeyip farkli bir bilet sinifi aldiysaniz o baska)

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    bu konuyu iyi arastirmak gerekiyor, internette bir cok konu mevcut, örnegin: https://www.holidaycheck.de/foren/ai...hnfahrt-184977
    ayrica tirenli ucuslarin checkin bölümleri bile farkli, yanilmiyorsam frankfurtda airrail bölümünden checkin yapip dönüsde de valizini ordan alman gerekebiliyor...

edit...
    konuyla ilgili lufthansanin cevabi:
    link: https://www.facebook.com/lufthansa/p...52393592434004

Hallo Alexander, es gibt zwei unterschiedliche Möglichkeiten, mit der Bahn zum Flughafen zu kommen. Sollten Sie Rail & Fly (http://f.lh.com/rCek) gebucht haben, dann wird die Bahnverbindung als separates Ticket ausgestellt. Außerdem haben Sie dabei freie Zugwahl am Flugtag selbst, sowie einen Tag vor dem Abflug beziehungsweise einen Tag nach der Rückkehr nach Deutschland. Sie sind dabei also auch nicht an einen bestimmten Wagen gebunden. Anders ist dies bei AiRail (http://f.lh.com/rmC4) auf den Strecken zwischen Frankfurt und Köln, Düsseldorf und Stuttgart. Hierbei gilt die Bahnstrecke als Flugsegment und diese müssen in der chronologischen Reihenfolge genutzt werden, damit nicht Anschluss- oder Rückreiseflüge gestrichen werden. Da nicht alle Schaffner im Zug die Lufthansa Tickets kontrollieren und damit den Coupon auf boarded setzen können, ist es wichtig, dass Sie im richtigen Wagen sitzen, damit Ihr Bahnzubringer nicht ungenutzt erscheint. /Jens
    Konu SHARVELADZE tarafından (29 Ekim 2017 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    Alıntı fantomas99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sordugunun nedeni söyle: gidis gelis ucak bileti alan biri, mesela gidisi kullanmasa ve araba ile türkiyeye gitse, dönüsü otomatikmen iptal oluyor, farkli bir bilet tipi almadiysa. Onun icin soruyor, ben tren biletini kullanmasam, ucak biletimde sorun cikarmi diyor. Bana kalirsa cikmaz, cünkü trene binerken, ucaga bindigin gibi check-in yapmiyorsun. ucakla giderken gidis icin check in yapmadigindan, sistembiliyor ucmadigini yani biletin kullanilmadigini ve otomatikmen dönüs biletinde iptal oluyor ( tabiiki farkli ücret ödeyip farkli bir bilet sinifi aldiysaniz o baska)
    bunuda ben ilk defa duyuyorum -- gidisi kullanmam da ama gelis aldigim bileti kullanirim -- neden kulanamayim/iptal olsun ???

ucak bilet parasi ödenendimi ?? ödenedi

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Ucak ile beraber alinan bilet birbirini baglamaz, isterseniz kullanirsiniz istemezseniz kullanmazsiniz bu size kalmis.
    kafanizda soru isaretleri olusmasina gerek yok, arabayla gitmek istiyorsaniz bunun kararini siz verirsiniz ödemis oldugunuz bir bileti kullanmak zorumlulugu yoktur.

12. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    Bir Reisebüroya gidip bir sorun bunu. Ben yasadigimi söylüyorum. Ama farkli ücret ödeyip baska bilet sinifindan aldiginiz bilet ise onda sartlar farkli olabilir. Ben o standard economy biletleri diyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)