Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2343 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Küf sorunu

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    3 mesaja 3 teşekkür aldı

Küf sorunu

Selam arkadaslar benim evde küf sorunu var her türlü yolu denedim ev sahibi sirket birkac defa adam gönderdi sorunu cözemediler evi düzenli havlandiriyoruz ama bir türlü küfden kurtulamadik
    2 sene önce uzmanlar falan geldi incelediler duvarlar islak dediler ama nereden nasil islandigini bulamadilar biz sizi ariyacagiz dediler ondan sonra hic haber cikmadi 4 defa ev sahibi sirkete gittim haber gelmedi diye bunlarda ilgilenmiyorlar ha bugün ha yarin diye 2 hafta önce tekrar gittim tamam dediler ilgilenecegiz diye yine birsey yok neler yapmami tavsiye edersiniz
    Saygilar

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    usta ne yapman mi gerek li ???

aninda kendine yeni bir kiralik daire bulman gerekli !!!

baksana 2 yil olmus uzmanlar geleli birsey bulamamislar

halen küf var ve sen icinde oturuyorsun ,

usta sen adim adim intihar ediyorsun !!!

yillarca küflü evde oturmanin insan saglihina nekadar zararli oldugunu bilmiyormusun ?

hic kimse sana evden cik bu bir cok hastaliga yol acar demedimi ??

insallah coluk cocugun yoktur ??? yoksa simdi ben coluk cocuk küflü evde yillardir oturuyorum deme

4. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Üye 39uzeyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    545
    25 mesaja 44 teşekkür aldı
    Alıntı Sparda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar benim evde küf sorunu var her türlü yolu denedim ev sahibi sirket birkac defa adam gönderdi sorunu cözemediler evi düzenli havlandiriyoruz ama bir türlü küfden kurtulamadik
    2 sene önce uzmanlar falan geldi incelediler duvarlar islak dediler ama nereden nasil islandigini bulamadilar biz sizi ariyacagiz dediler ondan sonra hic haber cikmadi 4 defa ev sahibi sirkete gittim haber gelmedi diye bunlarda ilgilenmiyorlar ha bugün ha yarin diye 2 hafta önce tekrar gittim tamam dediler ilgilenecegiz diye yine birsey yok neler yapmami tavsiye edersiniz
    Saygilar
    yazili olarak ev sahibine bildir ve aynen kirayida tam ödemiyorum diyede yaz bak nasil hallediyorlar birde rechtsschutz un varsa resim cekip avukata vermeni tavsiye ederim

6. 39uzeyir üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Basbakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 50 teşekkür aldı
    Schimmel stop Diye bir boya var litresi 7/8€ civari benim türkiyede yazligimda vardi her yil duvarlar yemyesil olurdu her yil boyardim ta ki Schimmelstoper boyayi kes fedene kadar

SchimmelStoper boya ile önce boyadim komple evi sonra üzerine normal boya vurdum simdi 7 yil oldu ev sanki dün boyanmis gibi duruyor

Örnegin bu olabilir
    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F192349104477
    Konu Basbakan tarafından (30 Kasım 2017 Saat 01:46 ) değiştirilmiştir.

8. 5 kişi Basbakan üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Ev sahibine yazılı bildiri göndereceksin, onların göndereceği firma bu işlerden anlaması lazım, onların bir aleti var, herhalde wärmebildkamera oluyor, onunla direk buluyor, sonra orayı tamir ettikten sonra duvarda kalan sıvıyı kurutuyorlar yapıyorlar. Kurutma en az 3 ay sürebilir.
    Almancada bir yazı buldum

Wohnt man zur Miete, sollten Sie sich von einem Sachverständigen verifizieren lassen, damit man eine Mietminderung wegen der feuchten Wände beim Vermieter einfordern kann. Des Weiteren sollten Sie ganz klar fordern, dass der Schaden so schnell wie möglich behoben wird und alle Einrichtungsgegenstände, die durch das Wasser in Mitleidenschaft gezogen wurden, ersetzt werden. Der Vermieter kann diesen Schaden bei seiner Versicherung geltend machen. Sollte der Vermieter es nicht für nötig befinden, die feuchten Wände zu beseitigen, bleibt die Überlegung, ob es gesundheitlich nicht sinnvoller ist, diese Wohnung zu kündigen und umzuziehen. Provisionsfreie Wohnungen zur Miete findet man bei wohnungsbörse.net.

Die Sanierungsmöglichkeiten mit feuchten Wänden
    Es ist unbedingt notwendig, einen Spezialisten hinzuziehen, der die Ursachen der feuchten Wände beseitigt und eine Mauertrockenlegung durchführt. Es gibt verschiedene Möglichkeiten der Sanierung. Zum einen wird der Experte vorhandene Feuchtigkeit trocknen und zum anderen Maßnahmen zur Prävention einer erneuten Durchfeuchtung einleiten. Eine Bautrocknung durch einen Innungsbetrieb hilft dabei. Hierzu bieten die Spezialfirmen verschiedene Techniken an.

10. 2 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Selam arkadasim,

Evi düzenli olarak havalandirdigin halde hala küf varsa havalandirmayi yanlis yapiyorsun demektir.

- Havalandirma kis aylarinda max 5 dakikayi gecmemesi gerekiyor. Bununla birlikte cami üstten acarak degil, tam olarak acmak ve mümkün mertebe karsilikli camlari acarak odada hava ceryani olusturmak lazim. 5 dakikadan fazla camlar acik kalirsa odadaki mobilyalar ve özellikle duvarlar sogur. Sen odayi isitmaya basladigin anda odanin en soguk olan yerlerinde Kondenswasser olusur. (Bizim Türk kadinlarinda odayi uzun süreli havalandirma hastaligi vardir, konusarak yanlis oldugunu anlatin)

- Oda gün boyu isitilmayip ve gece boyu isitiliyorsa bu aradaki sicak-soguk farkindanda Küf olusur. Evdeki isi farkini mümkün oldukca minimuma indirmek gerekiyor.

- Küfü engellemeye yararli olan bir baska tamamlayici yöntem de odadaki mobilyalari duvara tam yaslamamak, duvarla arasinda hava sirkülasyonu olusmasini saglamaktir. Duvardaki resimleri bile duvara tam yaslamadan, azicik aralikli asmak gerekiyor.

- Unutmayinki Küf hastalik sebebidir. Kiraciysaniz en kisa sürede o evden arkaniza bakmadan kacin.

Selamlar

05300 - Merzifon

12. *05300 üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Bu nem sadece havalar sogukken ortaya cikiyorsa hic bir süpheye yer birakmadan, sorun isolasyondadir. Terleyen odada isi disari kactigi icin sogukla temasa geciyor ve terleme yapiyor. Ev sahipleri uzman dedikleri adamlari getirir ve onlar sorunu aslinda kesinlikle tespit ederler ve sana degil ev sahibine söylerler, ve genelde bu sorunu ortadan kaldirmak cok masrafli bir islem oldugundan konuyu kapatma yolu secilir. Genel olarak da kirada oturanlar iyi havalandirmiyorlar gibi yalanlara basvurulur. Sen kendin bir gutachter getirecem de bak sonuca.

14. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)