Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2342 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bosandiktan sonra tekrar Aile krmak bu kadar zormu

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı

Bosandiktan sonra tekrar Aile krmak bu kadar zormu

Merhaba arkadaslar abiler,

bir konuda hakkinda sizlerin fikrini almak istiyorum.

Ben bir kac sene önce bosandim ve oglum ile beraber yasiyorum. Oglum 14 yasinda.
    artik bir aile kurmak istiyorum, cünkü yasim ilerliyor ve zaman gectikce dahada zorlasacakmis gibi geliyor bana. Hem calismak, hem ev isleri, baya yormaya basladi ve hep bir yanim eksik, yalnizliktan usandim artik.

Simdiye kadar bi kac kisi ile tanistim ve tanisma faslinda oglumun benimle yasadigini ögrendiklerinden sonra görüsmemek istediler. Fikirlerini saygiyla karsiladim.
    Bu konu hakkinda sizlerin fikirlerini almak istiyorum,

Sizce aile kurmak icin nerede ve nasil bir bayan ile tanisabilirim?

Bir erkegin cocuguyla yasamasi neden bu kadar sorun ediliyor?

simdiden tesekkür ederim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Ben uzun yazacak degilim,yalniz senin dikkatine diyorum ,oglunu kabul etmeyecek kadinlada evlenme,sana kadinlik yapacagini kesinlikle inanmiyorum.

Kendine es ariyorsan,sendeki sartlara göre bir es aramani tavsiye ediyorum,yani karsi tarafinda 1-2 cocugu olabilir,baska türlü seni anlamaz anlasamazsiniz.

sana bol sanslar.

4. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Eski Alle yapilari kalmadi

Artik cogunluk Kim kime güm güme yasiyor

Kimse kimsenin yükünü almak paylasmak istemiyor

Erkekler cocuklu bayanlar ile evlenmek istemiyor

Bayanlarda cocuklu erkekler ile evlenmek istemiyor

Herkes hayatini yasama derdinde gezip tozup eglenme derdinde

Onun haricinde baskasinin cocuguna Analik Babalik yapmak kolay degil

Ergenlik yasinda bir erkek cocuguna gökten zembil ile inip Selaaammm ben senin yeni Annenim

Denildigini düsünsene ?? O yasta erkek cocuklari ile Babalar dahin zorlaniyor

Yeni gelmis üvey Anne ne yapsin ????

Sana tavsiyem bekle 8-10 sene Daha oglunu bir yola koymus olursun

Birini bulup evlenmek Daha kolay olkur

6. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    sen cocuklu bayan es istermisin? bu soruyu sor kendine once eger cevabin evet ise nereye kadar toleranz nereye kadar tahammul edersin? bu sorulara cevap ara kendinde evet sana katiliyorum zordur ama o eve bir kadin geldiginde hersdyin gulluk gulustanlik olacagini saniyorsun senin icin evet olabilir ya cocugun icin?o kadinin her yaptigi hareket iyi yada kotu o cocuga ters gelicektir cunku annesinden herseyi bambaska ogrendi bu bir boyle iki boyle sonunda cocuk evden gidecektir bunlarin hesabini yap arkadasim ondan sonra kararini ver zorluk konusunda yerden goge haklisin bu zorluguna bir zorluk daha eklenebilir yuksek ihtimal dikkat et ben senin yerinde olsam oncelikle bayan arkadas edin tanisma suresi yasayin bir sene iki sene neyse ondan sonra beraberlige kalkisin bugunden yarina is yaparsan cok seyler kaybetme ihtimalin yuksek kolayliklar diliyorum.

8. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Bu zamandan sonra ask meski unut. en güzeli görücü usulu ile evlenmektir yani mantik evliligi gerisi hikaye

10. 4 kişi .onur üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben uzun yazacak degilim,yalniz senin dikkatine diyorum ,oglunu kabul etmeyecek kadinlada evlenme,sana kadinlik yapacagini kesinlikle inanmiyorum.

Kendine es ariyorsan,sendeki sartlara göre bir es aramani tavsiye ediyorum,yani karsi tarafinda 1-2 cocugu olabilir,baska türlü seni anlamaz anlasamazsiniz.

sana bol sanslar.
    Oglumu kabul etmeyeni, hayatta ben kabul etmem, cünkü oglum benim herseyim.Allah razi olsun

12. 2 kişi petitfilou üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski Alle yapilari kalmadi

Artik cogunluk Kim kime güm güme yasiyor

Kimse kimsenin yükünü almak paylasmak istemiyor

Erkekler cocuklu bayanlar ile evlenmek istemiyor

Bayanlarda cocuklu erkekler ile evlenmek istemiyor

Herkes hayatini yasama derdinde gezip tozup eglenme derdinde

Onun haricinde baskasinin cocuguna Analik Babalik yapmak kolay degil

Ergenlik yasinda bir erkek cocuguna gökten zembil ile inip Selaaammm ben senin yeni Annenim

Denildigini düsünsene ?? O yasta erkek cocuklari ile Babalar dahin zorlaniyor

Yeni gelmis üvey Anne ne yapsin ????

Sana tavsiyem bekle 8-10 sene Daha oglunu bir yola koymus olursun

Birini bulup evlenmek Daha kolay olkur

Yazdiklarinda cok haklisin, herkes lay lay lom yasamak istiyor ama benim istedigim normal bir aile hayati sürmek.
    Oglum ile tanistirmaya gelince, eger öyle bir durum olur ise oglum ile tanismadan önce bizim kültürümüze, örf ve adetlerimize uygun bir sekilde bir kac tanidiktan sonra, oglumu alistira alistira tanismayi düsünüyorum. Ogluma Anne degilde Abla diye düsünmüstüm ben, cünkü annesiyle görüsmesede bir tane annesi var.

Gelen kisininde durumu cok zor, cünkü oglumun hatali oldugu bir durumda sesini yükseltse zoruma gider, bu duruma alismam zor olacak gibi ve oglum ise ters davrana bilir cünkü suanda hayatinda tek ben varim ve benim hayatimda o var ve beni paylasmak zorunda kalmis olacak.

Bende düsündüm oglumun yasi ilerleyince söyle 20 yaslarina geldiginde evlenmeyi ama o zamanda istemezse hadi evden giderse ne yaparim ben?

Suanda evde istedigi gibi hareket edebiliyor, evde biri bizimle yasamaya basladigi an, kendi evinde rahat hareket edemiyecek.

Bu konulari düsündügüm zamanlar kafayi yiyecek gibi oluyorum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen cocuklu bayan es istermisin? bu soruyu sor kendine once eger cevabin evet ise nereye kadar toleranz nereye kadar tahammul edersin? bu sorulara cevap ara kendinde evet sana katiliyorum zordur ama o eve bir kadin geldiginde hersdyin gulluk gulustanlik olacagini saniyorsun senin icin evet olabilir ya cocugun icin?o kadinin her yaptigi hareket iyi yada kotu o cocuga ters gelicektir cunku annesinden herseyi bambaska ogrendi bu bir boyle iki boyle sonunda cocuk evden gidecektir bunlarin hesabini yap arkadasim ondan sonra kararini ver zorluk konusunda yerden goge haklisin bu zorluguna bir zorluk daha eklenebilir yuksek ihtimal dikkat et ben senin yerinde olsam oncelikle bayan arkadas edin tanisma suresi yasayin bir sene iki sene neyse ondan sonra beraberlige kalkisin bugunden yarina is yaparsan cok seyler kaybetme ihtimalin yuksek kolayliklar diliyorum.
    ben cocuklu bir bayani kabul edermiyim o tanistigim bayana bagli, eger ki gercekten düsündügüm gibi bir bayan ise neden olmasin. Ne kadar toleranz tanirim bilemem, cünkü yasamadim ve yasamadan bilemem. Cocugum ve gelecek kadin icin cok ama cok zor olacagini tahmin ediyorum, cünkü oglum gelen kadini kendine rakip olarak görecek ve beni paylasmak istemeyecek. bazi islerde kafam rahat olacak ama cocuk ve gecim konusunda kafam daha cok agriyacak gibi geliyor.
    Benim tanisacagim yasdaki bayanlar ise bir veya iki sene veya daha uzun bir süre arkadaslik istemezler, cünkü yaslarindan dolayi orta yasta olmus oluyorlar ve birde cocuklari yoksa cocuk istiyorlar ise gec kalma korkusu oluyor.

Bayan arkadas edinmek icin bir sekil tanismak lazim ve nerede nasil tanisacagimi bile bilmiyorum kaldiki benim zamanim cok kisitli.
    Hafta ici is, isten sonra oglumun okulu, sporu vesayire gibi isler ile ugrastigim icin hafta ici zamanim olmuyor. Hafta sonlari ise, alisveris, ev isleri ve tekrar oglum ile beraber zaman gecirdigimden gine zamanim olmuyor.

Yani benim biriyle tanisma ihtimalim %0 gibi birse oluyor.

Bunlari yazarken farkina vardim ki ben cogunlugun yazdigi gibi bir kac sene daha böyle idare edecegim ve oglum belirli bir yasa geldikten sonra yeni hayat kurmaya calisagim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu zamandan sonra ask meski unut. en güzeli görücü usulu ile evlenmektir yani mantik evliligi gerisi hikaye

Aradigim ask mesk degil, sadece saygili ve seviyeli bir aile ortami. ama bir önceki cevabimdada yazdigim gibi suanda zamanlamanimin dogru olmadigi gösteriyor.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı petitfilou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aradigim ask mesk degil, sadece saygili ve seviyeli bir aile ortami. ama bir önceki cevabimdada yazdigim gibi suanda zamanlamanimin dogru olmadigi gösteriyor.
    Allah yardimcin olsun ustam,,,her zaman pozitif düsün ve istedigini cani yürekten bütün samimiyetinle yaradanda iste,zaten baska gidecek kapimiz yok.

basindan gecmis biri olarak,,böyle bir konu iki satirla gecilecek bir konu degil.

yanlis anlamazsan bir iki soru sormak isterim,,kesinlikle cevaplamak zorunda degilsin,,anlayisla karsilarim.

soru 1= almanyadan nereden katiliyorsun? ev adresini sormuyorum.yani hangi sehir veyahutta civari?

soru 2= ya$ kac ?

soru 3= is yerinde kac yildan beri calisiyorsun?

birde böyle bir konu acmisti bir arkadas,,oraya bir göz at istersen,,o konuya birseyler karalamistim,,,ileriki günlerde de belki bir iki satir birseylerde senin konuna devam edebilirim.

diger konu burda-TIKLA

17. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Bu konu o kadar geniş ve derinki ciddi yazılmaya kalkılsa kitap çıkar ortaya ! Kestirmeden gideyim, Bu işin zamanı olmaz arkadaşım yok cocuğun büyümesini bekle birkaç sene falan seni kabul edicek olan cocuğuda kabul edicek tabiki.

Helal süt emmiş, Ailesi düzgün annesi babası zaten bunlar düzgün olunca evladına gerekli eğitimi vermiştir, ona saygıyı sevgiyi dürüstlüğü vincanlı olmayı, öğretmiştir.Böyle birini bulursan neden olmasın

Birkaç kişiyle tanıştım yazmışsın sanırım tanıştıkların ya çocuksuzdu yada hiç evlenmemişti ( Davul dengi dengine demişler ) öyle olursa daha iyi olur başından geçmiş biri olarak yazdım..

19. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    seni ictenlikle anliyorum sen kalindigi yerden yani bosandigin haniminin biraktigi yerden bir sey olmamis gibi baska birisiyle devam etsin hayal ediyorsun ama bu yanlis her kucuk bir seyde problem cikicaktir emin ol cunku cocugunu kabul edicek kadin cok cok nadir cikar senlen evlenene kadar ok derler sonrasinda zehir olur ondan sonra gene bosanmaya ugrasirsin onun icin kendin ugras evle bin kat daha iyi cunku bu gununu mum isigiyla ararsin benim arkadasim uc evlilik yapti ucundende bosandi simdi yalniz yasiyor bir daha kadinmi tovbe diyor bir yandanda yalnizlik kotu diye miz miz ediyor insanoglu iste yazin kisi kisin yazi aradigimiz gibi bir sey saygilarimla kolay gelsin.

21. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardimcin olsun ustam,,,her zaman pozitif düsün ve istedigini cani yürekten bütün samimiyetinle yaradanda iste,zaten baska gidecek kapimiz yok.

basindan gecmis biri olarak,,böyle bir konu iki satirla gecilecek bir konu degil.

yanlis anlamazsan bir iki soru sormak isterim,,kesinlikle cevaplamak zorunda degilsin,,anlayisla karsilarim.

soru 1= almanyadan nereden katiliyorsun? ev adresini sormuyorum.yani hangi sehir veyahutta civari?

soru 2= ya$ kac ?

soru 3= is yerinde kac yildan beri calisiyorsun?

birde böyle bir konu acmisti bir arkadas,,oraya bir göz at istersen,,o konuya birseyler karalamistim,,,ileriki günlerde de belki bir iki satir birseylerde senin konuna devam edebilirim.

diger konu burda-TIKLA
    Amin cümlemizin arkadas. Yaradanimiza siginmasaydin halim ne olurdu bilmiyorum ve düsünmek istemiyorum.

Cevap 1: Köln civarinda yasiyorum
    Cevap 2: 37
    Cevap 3: Isyerimde 16 senedir calisiyorum.
    Bunlari neden sordun arkadasim?

23. petitfilou üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu o kadar geniş ve derinki ciddi yazılmaya kalkılsa kitap çıkar ortaya ! Kestirmeden gideyim, Bu işin zamanı olmaz arkadaşım yok cocuğun büyümesini bekle birkaç sene falan seni kabul edicek olan cocuğuda kabul edicek tabiki.

Helal süt emmiş, Ailesi düzgün annesi babası zaten bunlar düzgün olunca evladına gerekli eğitimi vermiştir, ona saygıyı sevgiyi dürüstlüğü vincanlı olmayı, öğretmiştir.Böyle birini bulursan neden olmasın

Birkaç kişiyle tanıştım yazmışsın sanırım tanıştıkların ya çocuksuzdu yada hiç evlenmemişti ( Davul dengi dengine demişler ) öyle olursa daha iyi olur başından geçmiş biri olarak yazdım..
    burdaki yazilanlardan sonra kendi kendimi sorguya cektim ve biraz bencil düsündügümün farkina vardim. Neden derseniz, ilk basta ogluma ve hayatima girecek kisiye haksizlik ederim gibi geliyor bana.

Oglumun tek tutundugu benim ve baska biri hayatimiza girdigi zaman ister istemez onun zamanindan kisacagim ve bazen ikinci plana gececek.
    Hayatima giren kisi ise benden bazi seyler bekleyecek ve onlari yeri gelecek tam yapamiyacagim yani anliyacagiz hersey yarim yamalak olacak gibi geliyor.
    O yüzden simdilik karar aldim ve oglumun büyümesini bekliyecegim, herseyin nasip kismet oldugunu biliyorum, eger olacagi var ise zaten ben ne kadar karsi ciksamda istemesemde olacaktir. yani anliyacaginiz zamana biraktim ve bu hayatimi bozmadan devam ettirmeyi düsünüyorum.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    burdaki yazilanlardan sonra kendi kendimi sorguya cektim ve biraz bencil düsündügümün farkina vardim. Neden derseniz, ilk basta ogluma ve hayatima girecek kisiye haksizlik ederim gibi geliyor bana.

Oglumun tek tutundugu benim ve baska biri hayatimiza girdigi zaman ister istemez onun zamanindan kisacagim ve bazen ikinci plana gececek.
    Hayatima giren kisi ise benden bazi seyler bekleyecek ve onlari yeri gelecek tam yapamiyacagim yani anliyacagiz hersey yarim yamalak olacak gibi geliyor.
    O yüzden simdilik karar aldim ve oglumun büyümesini bekliyecegim, herseyin nasip kismet oldugunu biliyorum, eger olacagi var ise zaten ben ne kadar karsi ciksamda istemesemde olacaktir. yani anliyacaginiz zamana biraktim ve bu hayatimi bozmadan devam ettirmeyi düsünüyorum.
    Usta en fazla 5-6 yil beklersin

Oglun yasini basini alir olgunlasir

Kendi ayaklari üzerinde durmaya baslar

Zaten o zaman kendisi sana söyler Baba evlen diye

Senin yakinlarinda ona ufak bir daire ayarlarsin

Yakininda olsun diye

Bulursun uygun bir bayan evliligi gözden gecirirsin

AMA bu sartlarda inan ters gitme olasiligi 99%

5-6 yil nedir be usta ....bekle

26. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Usta konuya yazmayacaktım ama bende düşüncelerimi ve etraftaki tanıdıklarımın deneyimlerini aktarayım.
    Çevremde bir çok yeniden evlenen arkadaş var..
    Hatte şimdiye kadar cehennem hayatı yaşamışım diyenler var..
    Şimdi sen konuya zaten 1-0 yenik giriyorsun.ilk başta oğlunu düşünüyorsun ..aman ezilmesin üzülmesin .
    Gerçek annesi de ezebilir veya üzebilirdi.
    Tamam oğlun varda ama ister istemez roller değişecek.. Burada sen tam ortada olacaksın..
    Yeri geldi mi birine veya diğer birine destek çıkacaksın.. Zaten evlenen bayanda bunu kabul ederek gelecek yoksa işin içinden çıkamazsın..
    Karına kızıp oğlunu.. oğluna kızıpta karınla gemileri takmayacaksın..
    Evet ben bunları yapabilirim ve bayanda bu koşulları kabul ediyorsa neden olmasın..

5-6 sene beklemek çare olmaz
    Eskilerin bir deyimi var biraz yumuşatmak yazayım
    6 kocasız kalan kadından 6 ay işsiz kalan adamdan hayır gelmez diye..
    Yani ilerleyen senelerde sen durumu yalnız yaşamayı kabullenir kanıksarsın evlenmeyi bile düşünmezsin
    Konu hOrOz tarafından (02 Kasım 2017 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

28. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Amin cümlemizin arkadas. Yaradanimiza siginmasaydin halim ne olurdu bilmiyorum ve düsünmek istemiyorum.

Cevap 1: Köln civarinda yasiyorum
    Cevap 2: 37
    Cevap 3: Isyerimde 16 senedir calisiyorum.
    Bunlari neden sordun arkadasim?
    ilk önce cevabin icin tsk ederim,zahmet verdim.

ben sordugum sorularin 3 cüsünden baslamak,bir seyler karalamak isterim,,affina siginarak.

16 yildir ayni is yerinde oldugunu yazmissin,,$eytan utandirmasin,,emekliligine kadar, ömrünün el verdigi sürece calismani temenni ederim,,,hersey bir kenara,,ekmek i$ cok önemli,,para olmadan birsey olmuyor,,sakin olaki i$ini ekmegini birisi icin terk etme,,,is yeri kapanmadigi,,ve senin kendi isteginle cikmadigin müddetce,,,i$in en azinda garanti.

yeni tanidigin bir hayat arkadasi ne kadar garanti olabilir,,,zaman alacak bir durum..sakIn yanlizligi kafaya takip..i$ine zarar verme.

37 ya$inda oldugunu yazmissin,,Allah saglikli hayirli uzun ömürler nasip etsin. ya$inda 40 a dayanmis, yavas yavas bir hayat arkadasi edinmen lazim,,bu da demek degil,önüne geleni al evine hatun et

21 senelik bir evliligi bitirmis ve hemen 2 sene sonra tekrar evlenmis birisi olarak,,bayagi tecrübeler edindim,,kimisi tatli tecrübelerdi,,kimiside aci tecrübeler.ve halada mücadele ediyorum,,,ortayi bulmaya ,,kimseyi incitmeden meseleleri cözmeye calisiyorum basarabildigim kadar,,,örnekler vermek isterim ama burasi yeri degil,

köln civarindan katildigini yazmissin,,,bende recklinghausen civarindan katiliyorum,,hani dedim yakinsan,,bir cay kahve icer,iki lafin belini kirardik,,,hani derler ya, gönül ne kahve ister ne kahvehane,gönül muhabbet ister kahve bahane.

$u anki evlilik yaptigim hayat arkadasimi,,daha önce niye bulmadim diye kendime kiziyorum. ama yapacak birsey yok,kader i$te..demekki bunlari yasayacakmisim. $u an ki halime binlerce $ükürler olsun. ya$ oldu 45, dede olacakken, yengenle beraber karar verdik,kaynak yaptik. kismetse 2 ay sonra prinzesin bekliyoruz bakalim.Allah bagislarsa.

insallah seninde karsina helal süt emmis biri denk gelirde yanlizligin son bulur. simdilik bunlari yazmak geldi icimden.

saygilarimla

30. 4 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta konuya yazmayacaktım ama bende düşüncelerimi ve etraftaki tanıdıklarımın deneyimlerini aktarayım.
    Çevremde bir çok yeniden evlenen arkadaş var..
    Hatte şimdiye kadar cehennem hayatı yaşamışım diyenler var..
    Şimdi sen konuya zaten 1-0 yenik giriyorsun.ilk başta oğlunu düşünüyorsun ..aman ezilmesin üzülmesin .
    Gerçek annesi de ezebilir veya üzebilirdi.
    Tamam oğlun varda ama ister istemez roller değişecek.. Burada sen tam ortada olacaksın..
    Yeri geldi mi birine veya diğer birine destek çıkacaksın.. Zaten evlenen bayanda bunu kabul ederek gelecek yoksa işin içinden çıkamazsın..
    Karına kızıp oğlunu.. oğluna kızıpta karınla gemileri takmayacaksın..
    Evet ben bunları yapabilirim ve bayanda bu koşulları kabul ediyorsa neden olmasın..

5-6 sene beklemek çare olmaz
    Eskilerin bir deyimi var biraz yumuşatmak yazayım
    6 kocasız kalan kadından 6 ay işsiz kalan adamdan hayır gelmez diye..
    Yani ilerleyen senelerde sen durumu yalnız yaşamayı kabullenir kanıksarsın evlenmeyi bile düşünmezsin
    Yüregine saglik, aslini söylemek gerekirse kafam iyice karisti. Gecen gün oglum ile konustum, varsayalimdan gittim ve oglum tamamen karsi. Odamdan cikmam, yeni gelen ile bir sey yapmam, konusmam diyor.
    Kapris yapmasi normal ve eger o zaman geldiginde yavas yavas tanidikca fikrini degistirecektir tabi.

32. petitfilou üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk önce cevabin icin tsk ederim,zahmet verdim.

ben sordugum sorularin 3 cüsünden baslamak,bir seyler karalamak isterim,,affina siginarak.

16 yildir ayni is yerinde oldugunu yazmissin,,$eytan utandirmasin,,emekliligine kadar, ömrünün el verdigi sürece calismani temenni ederim,,,hersey bir kenara,,ekmek i$ cok önemli,,para olmadan birsey olmuyor,,sakin olaki i$ini ekmegini birisi icin terk etme,,,is yeri kapanmadigi,,ve senin kendi isteginle cikmadigin müddetce,,,i$in en azinda garanti.

yeni tanidigin bir hayat arkadasi ne kadar garanti olabilir,,,zaman alacak bir durum..sakIn yanlizligi kafaya takip..i$ine zarar verme.

37 ya$inda oldugunu yazmissin,,Allah saglikli hayirli uzun ömürler nasip etsin. ya$inda 40 a dayanmis, yavas yavas bir hayat arkadasi edinmen lazim,,bu da demek degil,önüne geleni al evine hatun et

21 senelik bir evliligi bitirmis ve hemen 2 sene sonra tekrar evlenmis birisi olarak,,bayagi tecrübeler edindim,,kimisi tatli tecrübelerdi,,kimiside aci tecrübeler.ve halada mücadele ediyorum,,,ortayi bulmaya ,,kimseyi incitmeden meseleleri cözmeye calisiyorum basarabildigim kadar,,,örnekler vermek isterim ama burasi yeri degil,

köln civarindan katildigini yazmissin,,,bende recklinghausen civarindan katiliyorum,,hani dedim yakinsan,,bir cay kahve icer,iki lafin belini kirardik,,,hani derler ya, gönül ne kahve ister ne kahvehane,gönül muhabbet ister kahve bahane.

$u anki evlilik yaptigim hayat arkadasimi,,daha önce niye bulmadim diye kendime kiziyorum. ama yapacak birsey yok,kader i$te..demekki bunlari yasayacakmisim. $u an ki halime binlerce $ükürler olsun. ya$ oldu 45, dede olacakken, yengenle beraber karar verdik,kaynak yaptik. kismetse 2 ay sonra prinzesin bekliyoruz bakalim.Allah bagislarsa.

insallah seninde karsina helal süt emmis biri denk gelirde yanlizligin son bulur. simdilik bunlari yazmak geldi icimden.

saygilarimla
    Yüregine saglik abi.

Estafrullah abi, sen istedin bende yazdi. Ilk önce sunu belirtiyim ki, yazdiklarini okudugumda birazda olsa yüregim rahatladi.

Allah´a sükür isyerinde problem yok ve problem yapacak bir duruma getirmem. Isin önemli oldugunu ve issiz hic birseyin olmadiginin farkindayim.

Bana zaman ayirirsan, senin oraya veya istedigin yere cikar gelirim abi.

Allah ananli babali büyütsün ve bahti acik olsun.

Amin.

34. petitfilou üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    ne demek petitfilou ustam lafimi olur,,,insan insana her zaman lazim,,,güzel dileklerin icinde ayrica tsk ederim Allah razi olsun,,i$in gücün kaderin rast gitsin.

ne zaman arzu edersen,ba$imin üstünde yerin var ustam.

PM attim zamanin oldugunda bir bakarsin.

36. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)