Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2371 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çifte vatandaşa 69 lira ‘ Türkiyede fazla kaldın’ cezası

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye hulleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    333
    34 mesaja 304 teşekkür aldı

Çifte vatandaşa 69 lira ‘ Türkiyede fazla kaldın’ cezası

TEMMUZ ayı başında ailesiyle birlikte Kapıkule’den Türkiye’ye giriş yapan 64 yaşındaki Fikret Deniz’e, 16 Ekim günü aynı gümrük kapısından çıkış yaparken 90 günden fazla Türkiye’de kaldığı için 69 lira para cezası kesildi. 2002 yılından beri emekli olduğunu, bu nedenle her sene Türkiye’de uzun süre kaldığını belirten Deniz, şöyle dedi:
    “Şimdiye kadar memleketimde uzun tatiller yaptım. En son 2015 yılında yine bu sene olduğu gibi 90 günden fazla kaldım. 10 Temmuz günü arabamla Kapıkule’den ülkeme giriş yaptım. 16 Ekim’deki dönüşümde sınıra geldiğimde görevli Alman pasaportuma şöyle bir baktıktan sonra bana, ‘48 numaralı gişeye gider misiniz?’ dedi. Oraya vardığımda bana bir kağıt uzatılıp imzalamam istendi. ‘Neyi imzalayacağım, neden imzalayacağım?’ diye sorunca ‘90 günden fazla kalmışsınız. 69 lira ceza ödeyeceksiniz’ denildi. Çifte vatandaş olduğumu söyleyip Türk kimliğimi gösterince, ‘Siz Türk pasaportuyla giriş yapmamışsınız!’ denildi bu tür sorunla karsilasan arkadasimiz oldu mu bilmek istiyorum arkadaslar yasli amcalarimiz babalarimiz annelerimiz var bilmeden gecer giderler dönüste de dara düsmesinler cifte vatandasa türk kimligiyle gecmelerini tavsiye ediyorlar.

Alinti

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/cifte-vat...ezasi-40629711
    Konu hulleci tarafından (01 Kasım 2017 Saat 20:59 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi hulleci üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)