Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hayirli günler Arkadaslar Ev almaya niyetlendim

Üye Ibo921 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    29
    14 mesaja 48 teşekkür aldı

Hayirli günler Arkadaslar Ev almaya niyetlendim

Arkadaslar yakinda Cocugun dügünü var kiraya cikmakdansa ev almayi düsündüler bir tanede bulduk.Evin fiyati 169bin€ 75 metrekare yanliz sahibe catiyi oda gibi yapmis orasi icinde yok. Yani yaklasik 90 metrekare.icide fena degil ama sivasini camlari tabanlari yapticaz disariyada cikartma yapmak istiyoruz 3x3m yan isleri cepden ödenecek.CoguArkadaslarda baufinanzierung önerdiker ileride faiz 2% garantie olmasi icin.Ilerde yükselme olasiligi yüksekmis cünkü.Faiz su an itibari 4.4% Bahceside 289 metrekare acaba ne düsünürsünüz.Ev 2 Familienhaus tek tarafi garagesi filan var
    Selamlar Saygilar
    Konu Ibo921 tarafından (02 Mayıs 2023 Saat 17:22 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    suanda ev almak mantiksiz diye düsünüyorum Faizler yüksek ama yakinda düsecekmis diye duydum,baska arkadaslar ne der bilmem

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı zirdeli79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    suanda ev almak mantiksiz diye düsünüyorum Faizler yüksek ama yakinda düsecekmis diye duydum,baska arkadaslar ne der bilmem
    faizler cok yüksek degil, normal veya düsük sayilir. 20 sene önce 8% faiz ile ev alanlar var. 10 sene önce de 4-5 % idi.

su anki problem, ev fiyatlari biraz yüksek. uygun fiyata ev bulunursa 4% de 5% dede alinir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    149 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı Ibo921 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yakinda Cocugun dügünü var kiraya cikmakdansa ev almayi düsündüler bir tanede bulduk.Evin fiyati 169bin€ 75 metrekare yanliz sahibe catiyi oda gibi yapmis orasi icinde yok. Yani yaklasik 90 metrekare.icide fena degil ama sivasini camlari tabanlari yapticaz disariyada cikartma yapmak istiyoruz 3x3m yan isleri cepden ödenecek.CoguArkadaslarda baufinanzierung önerdiker ileride faiz 2% garantie olmasi icin.Ilerde yükselme olasiligi yüksekmis cünkü.Faiz su an itibari 4.4% Bahceside 289 metrekare acaba ne düsünürsünüz.Ev 2 Familienhaus tek tarafi garagesi filan var
    Selamlar Saygilar
    Ah ah burda 2 odali 50 metrekare daireler 350.000 bin eur.(München).
    Valla oglunuzun isi gücü yerinde ise hic durmasin derim.

Benim oglumda Daire ariyor buralarda hatta Münihin biraz dislarindada olur diyor ama 1970 yapimi 70 metrekare daireler 500.000 - 600.000 eur.
    Konu Haziran tarafından (03 Mayıs 2023 Saat 10:35 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,929
    503 mesaja 1,445 teşekkür aldı
    bu paraya hic durmayin alin kardesim bedava

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 15 teşekkür aldı
    Ben nrw de otururuyorum nrw bank devlet bankasi faizsiz kredi vermisti vfa bir arastirin. bence alin zarar etmezsiniz kendi evin gibisi olmaz

Üye Ibo921 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    29
    14 mesaja 48 teşekkür aldı
    Hayirlisi bakalim noter terminini Bekliyoruz Bausparvertrag olarak yapdik insallah dogru yapmisizdir

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    60 mesaja 103 teşekkür aldı
    Usta hayırlı olsun iyi fikir etmişsiniz almak ile yavaş yavaş öderler,ev boş iken neyi var neyi yok imkanınız çerçevesinde yaptırın,içine eşya girdikten sonra zor oluyor.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı Ibo921 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Saygilar
    Bedava. Hiç kaçırma. Bizim burada arsalar 300.000 Eurodan başlıyor.

Faizi fazla kafana takma. Niye mi, çünkü kirada olunca kira ödemeyecekmisin? Kirada sonunda bir faiz. Hemde faiz oranı 100%. Boşuna Mietzinsde denmiyor.

Anlaşmayı 20 yıllık yapın. 0,5% fazla olur belki, ama önemli olan sabit aylık gider olması. Bankaya taksidi Kaltmiete gibi düşüneceksin. 20 sene Kaltmietene zam yok. Zamanla oğlun ve gelinin aylığı artacağı için o başta belki normale dönen taksit aynı kaldığı için dokanmayacak bile.

Borca gelince biraz fazla çek, gereken neyse yapılsın düzgün. Evine girdikden sonra yaparız diyorsan, gelinini iyi tanıman lazım. Bazı kadınlar zamanla "hergün inşaat, hergün inşaat" diye bıkıyor ve sonra har hur başlıyor.

Faiz oranları yüksek değil. 4 - 4,5% normal oranlar. Son 10-15 yıldır faizler çok düşükdü. 2008'de 5,45% aldım.

Mutlaka Sondertilgung koydurtun. Sondertilgung çok fark ediyor. Sondertilgungung hepsi ana paraya gidiyor. Normal aylık taksit gibi bir kısmı ana paraya bir kısma değil. Böylece faiz tasarruf baya etmiş oluyorsun. Benim dairenin borçu 17 yılda bitecekdi. 4 Sondertilgung yaptım. 12 - 13 senede bitti.

Kira fiyatları devam artacak Almanya'da. Daha öncede dedimy ama pek inanan olmadı. Devlet son zamanlarda bir çok özel sektöre ev yaptırmak için ihale verdi, ama insaat firmaların çoğu başlamadan veya başladıktan sonra bırakdı. İnşaat malzemeleri aşırı pahalanınca evdeki hesapları uymadı.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)