Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2357 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadaki Döner Ve Türkiye

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı

Almanyadaki Döner Ve Türkiye

Selam arkadaşlar,
    Benim merak ettiğim bir konu var. Bizim burda Alnanya Bayern tarafında Dönerler genellikle Hindi etinde yapılıyor, ve tabiki Dönerci"ye bağlı tadlarida mükemmel. Bu Dönerlerin icinde soganiydi sarımsaklı yoğurdu tomatesi mısırı felan derken ortaya güzel bir lezzet çıkıyor.
    Burda merak ettiğim şey ise, ben bu Almanyada yapılan gibi Dönerciyi Türkiyemizde hic görmedim, acaba benmi hic denk gelmedim, yoksa Türkiyemizdende yapiyorlarmi. Ben Genelde Kayseride kalıyorum orda kesin yok yani . Döner istediğimizde , dürüm şeklinde birşey getiriyorlar , içinde hic sarimsakli yoğurt filan yok.

Demem oki hic bir arkadaşın aklına gelmiyormu acaba , Turkiyede aynı burdaki yapılan bir Döner gibi Dönerci acsak.
    Tabi bizim butdaki türkler sever Döneri, turkiyeye yaşayan vatandaş tadını nasıl bulur.
    Misal kaynanam buraya Almanyaya misafir geldiğinde yedirdigimiz Döneri kesinlikle beğenmedi bu ney böyle dedi.

Birde şu konuya acik getireyim , ben Augsburg/Gersthofen kaliyorum burdaki Dönerleri süper. Misal Berline gittim araç almak icin ordaki Döneri yiyemedim tad denen birşey yoktu. Köln ve Hamburgda gittim oralara burdaki tadı oralardada bulamadım.
    Şimdi kesin diyeceksiniz bu arkadaş turkiyede dönerci açmaya düşünüyor, hic öyle düsünmeyin döner kesmesini bilene bilmem😀. Bendeki sadece merak, kusura kalmayın şimdi sizleride biraz istahlandirdiysam , yazarken bile benim karnım açıktı 😁

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Herekesin damak tadi baska ama
    Burda yapilip satilan döneri Türkiyede yiyeceklerini sanmiyorum
    Mübarek cöplük gibi icinde yok yok Domatesinden peynirinie kadar
    Adamin suratina atarlar öyle döneri

Türkiyede Döner yiyen insan burdaki Döneri yemez ,maalesef mecburiyetten yiyoruz

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    o halde konuya turkiyede et kac lira? burda kac lira? burdan basliyalim,turkiyede et pahali oldugu icin icinde ya yag yada havucmus patatesmis eti keserken buda zaten et diye bildigin sey aslinda kasapta degil manavda satilan seyler sonra icine yagurdu yada gemuseyi koydularmi yogurtlu sebze yiyorsun zaten buraya kadar tamam,simdi ikinci raunduna gecelim burdaki gibi doneri turkiyede yapmak mumkunmu evet mumkun burdaki soru bu olmamali aslinda burdaki kalite olsa kac kisiye satabilir donerci donerini.Bunun maliyeti o kadar yukselirki normal sattigi fiyatin 2-3 katina cikar kim alir bunu? sen zengine acmiyorsun bunu orta direk almasi gerek onun icin ucuzu nasil yapilir?yukarda yazdigim gibi yag sebze bunlar ana maddesi et diye adi gecen sey mercekle arasan zor bulursun icinde ordaki insanin begenmeme durumu eti bizim yedigimiz turde tuketmiyorlar turkiyede dikkat ettinmi hic ellerinde yemeklerle sokakta insan gormessin burdaki gibi cogunlugu ya saticinin onune oturur yer yada lokantanin icinde yer oysa burda kendin goruyorsun insanlar ellerinde yiyecekle saga sola yururler farkimiz bu turkiyeden.Burdakiler her halukarda yiyecek icecek standart bir comfor var turkiyede ise kar amacli az masraf cok kãr etme var buda hileyi hurdayi one cikariyor 2-3 liraya lahmacun doner satiyorlar nasil oluyor diye dusunmek gerek degilmi?

5. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    131
    49 mesaja 81 teşekkür aldı
    sanki kimsenin aklina gelmedimi saniyorsun, bir arkadas istanbulun en islek yerinde acdi bir sene icinde iflas etti, yukarda arkadaslarin belirtigi gibi durum yani..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    @gamberoğluya@ hak verdim , doğruları yazmış. Bende merak ediyordum neden yok diye.

8. belalimisa üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bende bayernde diyorumki adam gibi restorant yok augsburgda bir erciyesden baska eli ayagi düzgün bir yer yok. ben döner hic yemem yemedimde, genelde adana seviyorum, onuda erciyesde yerim zaman zaman ama NRW gittigimde kölnde Keup str.de asamali konak var orda yedigim lahmacunu adanadayi yemedim simdiye kadar hic biryerde ikinci olarak essende altendorfer de asil urfa ve bochumda Has urfa cok lezetli yerler ben her gittigimde NRW ye ayda 1 kere ugramadan gelmem buralara bana göre Bayernde Türk restoranti yok duzgun

Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @gamberoğluya@ hak verdim , doğruları yazmış. Bende merak ediyordum neden yok diye.

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam,Stuttgart da BEYKEBAB var königstr de bence süper tadi var.Ben severek yiyiyorum.Digerleri cok yagli ve tuzlu ,Ama BEYKEBAB STUTGARTTA TEK

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bayernde diyorumki adam gibi restorant yok augsburgda bir erciyesden baska eli ayagi düzgün bir yer yok. ben döner hic yemem yemedimde, genelde adana seviyorum, onuda erciyesde yerim zaman zaman ama NRW gittigimde kölnde Keup str.de asamali konak var orda yedigim lahmacunu adanadayi yemedim simdiye kadar hic biryerde ikinci olarak essende altendorfer de asil urfa ve bochumda Has urfa cok lezetli yerler ben her gittigimde NRW ye ayda 1 kere ugramadan gelmem buralara bana göre Bayernde Türk restoranti yok duzgun
    Hem Essen hemde Bochum sehrindeki ikiside dandik yerler

Döner yemedim yememde diyorsun

Inanmiyorum !!!

Adana yerim diyorsun ,

iyide adanin icinde ne var ??

Nekadar kalitesiz kalinti et varsa genellikle Adana icin kullanilir

Ver terbiyesini sür mangala olay bitti

Seninkisi yazmak icin yazmis oluyor usta

Sanki Adana Bonfileden Biftekten Antrikottan yapiliyor

NRW cok gelen bilen birisi

Duisburg Ali Baba ve Recklinghausen Öz Bogazicin Grill ezgecmemeli bilmeli

Bunlari listesine almiyorsa Lezzet tanimiyordur

12. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    210
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Selam belalimisa, Berlinde bir sokakda 7-8 Dönerci bulabilirsin sen muhakkak en dandik dönerciye denk gelmisindir hemen hepsini kötüleme.
    Berlinde birkac dönerci var yemede yaninda yat derler ya o hesapdan ama dedigim gibi sen tabiki yabancisi oldugun icin kötüsüne denk gelmissindir.
    Kaplan Döner, Balli Döner ki bunlarin birkac Döner Stand lari vardir hepsi ayni kalitede birde ufak dönerciler vardir insider olanlar bilir onlarda harikadir. Saygilar Selamlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Yok estafurlah kötüledigim yok , sadece damak tadları hoşuma gitmedi. Belkim sizin dediğiniz gibi ben iyi yapan yere denk gelmemisimdir.
    Neyseki herkes bir şekilde gemisini yürütüyor .
    Benim bilmek istediğim sadece neden Türkiyede yapmiyorlar diye.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    kisa bir sey anlatayim niye nasil neden meselesine benim kayincolar bodrumda su dukkanlari var 1.70 su satiyorlardi burdan su satin alanlar orta direkler hatta daha alt durumdakiler kendim sahit oldum bu konuya oturuyoruz dukkanda gelen giden adamlar cok pahali su filan sikayet eden edene ayni andada baska dukkanlarda ayni suyu 2.30 civarinda satiyorlar kayinco alindiris bile etmiyor alismislar sikayet eden edene sonrasinda bir bayan geldi benim eve iki damacana birakin dedi tamam dediler biraktilar bir gun sonra otururken tekrar ayni kadin gene geldi iki tane daha istedi bende kayincoya bunlar kalabalikmiki bu kadar suyu ne yapiyor bukadin dedim oda dondu eniste bu kadin ne yapiyor bu suyu biliyonmu dedi ne yapiyor dedim kadin megerse ciceklerini hayvanlarini bu suyla besliyormus bahcesindeki agaca bile bu suyu kullaniyor bu kadin dedi sasirdim kaldim.Simdi arkadaslar bir dusunun birileri geliyor pahaliliktan soz ediyor oburu geliyor kedisine kopegine bitkilerine ayni suyu kullaniyor yanj diyecegim insanlarla ugrasmak gonullerini hos etmek cok zor hele hele turkiyede dahada zor uc kurus para veriyor adamlarin kaprislerinden gecilmiyor.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Meslegim geregi cesitli yerlerde calistigim icin benim gözlenledigim sey, 100 dönerciden ancak 5 tanesi bu isi becerebiliyor, digerlerinin yarisi normal bir döner yapiyor, geri kalaninda ise genelde döneri yarisina kadar yiyip atmisimdir.

Hele ki dönerin atesini kapatan bir dönerciye rastlarsaniz kesinlikle oradan bir sey yemeyin.
    Türkiye´deki döner oranin damak tadina uygun yapiliyor, o yüzden buradaki döneri orada satabilmek, insanlari bu lezzete alistirmadan mümkün degil. Oradaki veya buradaki daha iyi demek bu acidan yanlis olur.

17. mxm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    ya abicim 50 yasinda adamsin babamla yasitsin ben neden bu konuda yalan söyleyim benim damak tadima o iki yerde yedigim yemekler yatti ordan yiyorum senin dedigin yerleri bilmiyorum kimsede söylemedi birdaki gidisimde dedigin yerlerede ugrucam ama gercekten döner yemiyorum hic yemedim de, yazmamim amacida dedigin gibi laf olsun diye yazdim konu sahibi bana cok yakin o yuzden yani

Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem Essen hemde Bochum sehrindeki ikiside dandik yerler

Döner yemedim yememde diyorsun

Inanmiyorum !!!

Adana yerim diyorsun ,

iyide adanin icinde ne var ??

Nekadar kalitesiz kalinti et varsa genellikle Adana icin kullanilir

Ver terbiyesini sür mangala olay bitti

Seninkisi yazmak icin yazmis oluyor usta

Sanki Adana Bonfileden Biftekten Antrikottan yapiliyor

NRW cok gelen bilen birisi

Duisburg Ali Baba ve Recklinghausen Öz Bogazicin Grill ezgecmemeli bilmeli

Bunlari listesine almiyorsa Lezzet tanimiyordur

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Zevkler ve renkler tartışılmaz

Damak konusu da öyledir herkes aynı heryerden aynı lezzeti alamaz .. mecburiyeti de yoktur

birinin şahane dedigi öbür kişi için kötü olabilir ....

mesela biri Nusr-et süper bir er der öbür kişi köşedeki köfteciyi sever trcih eder

bazen ben bile hanımla tartışıyorum .. benim gitmek istediğim yeri o beğenmiyor onunkini ben

bence en güzel yer kişinin nerede haz ve lezzet alabiliyorsa orasıdır
    Konu hOrOz tarafından (13 Kasım 2017 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.

20. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Tek şaşırdığım birşey var burda Augsburg "da Döner fiyatlari 4.00 € ile 4.50€ dir. Ama bir dönerci gördüm Augsburg"da adam 2.00€ satiyor. Şahsen biz orda almiyoruz . fazla ucuz olduğu icin , içimiz rahat etmiyor.
    Amma lakin bu dönercide yaklaşık 5 seneden belli işletiyor ayni fiayatta.
    Acaba bu kadar nasıl ucuza maal ediyor , demekki burdaki arkadaşların dedikleri doğru, bu işte cok hile yapan var.

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    ya abicim 50 yasinda adamsin babamla yasitsin ben neden bu konuda yalan söyleyim i
    Bu güzelmis

yok yere Tartismaya gerek yok
    Herkesin damak tadi baska

23. 2 kişi clon üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    ya abicim 50 yasinda adamsin babamla yasitsin ben neden bu konuda yalan söyleyim benim damak tadima o iki yerde yedigim yemekler yatti ordan yiyorum senin dedigin yerleri bilmiyorum kimsede söylemedi birdaki gidisimde dedigin yerlerede ugrucam ama gercekten döner yemiyorum hic yemedim de, yazmamim amacida dedigin gibi laf olsun diye yazdim konu sahibi bana cok yakin o yuzden yani
    Döneri sevmiyorsun hayatinda yememissin
    nedenleride döner kötü kalitesis et vs vs vs

kalkip ADANA yiyorum deme

bunu dediginde yalanin ortaya cikiyor

Dönerdeki kullanilan et ile Adana icin kullanilan etin arasindaki fark nedir ???

Kalkip baska yemek ismi versen sorun yok

Ama Döneri Kötüleyipte Adanayi sevmek gercek disi

ikisindede en kalitesis en kötü etler kullaniliyor !!!!!!

benim senin Baban yasinda olmam ile konunun ne alakasi var ???

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    her ülkenin damak tadı baska dir ve Rezeptur da baska oluyor.

bu döner olsun baska ürün olsun

en basit örnek fanta almanya da baska hollanda da baska
    red Bull un dozu baska ülkelerde daha yüksek
    cola ve milka cukulata da baska ve bu liste böyle devam eder...

en basit örnek Köln tarafında tantuni yedim. Mönchengladbach tarafında tantuni daha hic duymadım.

almanyada pizza sipariş vermek istersin 100 çeşit olur . italyada istersin 4 çeşit bulursun

bu konu böyle devam eder arabada olsun , ev konusunda olsun

kolay gelsin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    33 mesaja 48 teşekkür aldı
    Beyler Döner yemek isteyen Duisburg`da Konya42, Hochfeld`de Mevlana`ya yada Walsum`da Römer Grill`e gitsin.

Ettiği Teşekkür
    849
    ya abicim tanimiyorsun beni görmedin nasil yargiliyorsun yalan söylüyorsun diye. bu konuda neden yalan söyleyim. ve ben döner kalitesiz dedimmi hic ciktimi agzimdan döneri sevmiyorum sadece hicde yemedim konuyu neden bu kadar uzattin anlamadim, valla abi bu konuyu uzarsa daha fazla et yemeyi komple kesicem yani sogutcaksin beni etten

Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Döneri sevmiyorsun hayatinda yememissin
    nedenleride döner kötü kalitesis et vs vs vs

kalkip ADANA yiyorum deme

bunu dediginde yalanin ortaya cikiyor

Dönerdeki kullanilan et ile Adana icin kullanilan etin arasindaki fark nedir ???

Kalkip baska yemek ismi versen sorun yok

Ama Döneri Kötüleyipte Adanayi sevmek gercek disi

ikisindede en kalitesis en kötü etler kullaniliyor !!!!!!

benim senin Baban yasinda olmam ile konunun ne alakasi var ???

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)