Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2329 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadaki Döner Ve Türkiye

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya abicim tanimiyorsun beni görmedin nasil yargiliyorsun yalan söylüyorsun diye. bu konuda neden yalan söyleyim. ve ben döner kalitesiz dedimmi hic ciktimi agzimdan döneri sevmiyorum sadece hicde yemedim konuyu neden bu kadar uzattin anlamadim, valla abi bu konuyu uzarsa daha fazla et yemeyi komple kesicem yani sogutcaksin beni etten
    Hic yemedigi birseyi insan neden sevmez ???

Ben buna takliyorum ve inanmiyorum hic yemedigine

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Almanyadaki döneri o karışımlı haliyle bu kadar güzel anlatıyorsan aklıma tek gelen şey almanyada doğmuş oldugundur .Herkezin damak tadı saygı duyarım..

Şimdi Türkiyede büyüyüpde almanyaya gelmiş birisi buradaki dönerleri beğenmez, istisnalar kaideyi bozmaz.. Türkiyeden gelmiş 100 kişiye sorsan çoğunluk hadi be buradakide dönermi der çıkar..

Eğri oturup doğru konuşmak var almanyada döner ustası bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır.Adam türkiyede çobanlık yaparken almanyaya gelmiş aaa döner işinde para var diye hop bir dönerci daha ..Fabrikadan hazır kıyma sarmayı tak geç kakala geç

Türkiyede o bir meslek Dönerci Ahmet usta, mehmet usta var döner ustaları burada döner ustası diye birşey arama burada döner satanlar var işin gerçeği..Ha işi bilipde gelen yapanlar yokmu onlarda var tabiki ama çok çok azınlıkda...

Bizim Türk kültüründe özdeşleşmiş kalıplaşmış damak tadlarımız var, almanlar gibi her ( bo... afedersiniz ) birbirine karıştırıpda yemeyiz biz. Bir almana tatlı tuzlu karıştır koy önüne güzelmiş diye yer onu.Zaten o yüzdendirki döner satanlar işi almanların istediği gibi yapması...

Adam koca bir ekmeğin içine neredeyse 1 kiloya yakın döner dediğimiz eti koyup sonra içine ne bulduysa tıkıştırıyor yok çacıkdı salatasıydı daha bir sürü şey kaç para 4 Euro arkadaşım zaten karıştı o orada herşey onun dönerimi kaldıya ben hangi tadı alıcam yerken hepsini ez bulamac yap daha iyi...

Valla bizim memlekette gideceksin buradaki döner mekanının aynısını orada yapıcaksın, buradaki gibi çok çeşitli koyucaksın içine cacıkdı bilmem neydi lüx bir mekan açıcaksın ilk millet meraktan bir gelicekler bizim millet meraklıdır çünki mekanın gidişatını söyleyim 100% fazla dayanmaz iflas bayrağı...

Tabiki yine damak tadı herkezin kendi görüşü, gene fazlamı yazdım ben Kimisi kalıplaşmış benim gibi türk usulü sever kimiside yeni usul almanya şekli sever

4. 3 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Uzunköprü abicim bence cok sacma yorum yaziyorsun. Adam yemedigi birseyi neden sevmez kokusunu sevmez,tipini sevmez, ne bileyim sevmezde sevmez. Neyin pesindesin anlamadim insanlara yalanci diyorsun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Neyseki arkadaşlarim kardeşlerim konu başka yerlere kaymaya başladı en iyisi burdan sonlandirak. Güzel bir sohbet güzel bir fikir oldu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Arkadaslar döner yiyecekseniz Bursa'da yiyeceksiniz! (iskender)
    Yogurtlu yogurtsuz, pideli pidesiz, üzerine yerken kizarmis tereyag dökülür, millet orda hep 1, 1.5 porsiyon ismarlar.

Burda kesinlikle tavuk veya hindi eti kullanilmaz.
    (Kimse de tam olarak icinde ne oldugunu söylemez, parca etlerden, kuzu, dana vb. yaglari ile vs)

Iyi döner zaten kiymadan yapilmaz ama bu sekilde yapmayanda artik zor bulunur.

Avrupalialara özgü, daha begendikleri icin hindi etinden döner ortaya cikti.
    (Tabii yapimi da daha ucuz, kazanci fazla)
    Burda sürümün fazla olmasi lazim cünkü hindi, tavuk etleri cabuk bozulur!!!

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    abicim daha acik konusayim sana o zaman ben hindi eti, balik eti , tavuk eti yemiyorum, et türü olarak yedigim sadece sucuk, salam , sosis , köfte , lahmacun , adana , baska da et yemiyorum bunlarda dana eti inek eti olmak zorunda evimede yukarda yazdiklarimdan balik hic girmez kokusu migdemi bulandiriyor, tavuk eti sadece salam alinir onuda cocuklar bazen yer ama genelde herseyi dana eti alirim ve normal kiyma yada biftek normal etde girmez ailece aramiyoruz sadece disarda yiyoruz yani kisacasi evde et yemiyoruz.

döner konusuda gercekten hic yemedim kokusu hosuma gitmiyor, adanada cok sevdigim bir yemek onuda firsat buldukca yerim, yogurtlu seviyorum genelde onuda söyleyim,

yani kisacasi yalan söylemiyorum bu konuda neden yesem yemedim diyeyim bu kadar basit birsey icin yalan söyleyip sizleri kandirayim

Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Madem herkes mesaneden sallamis bende 20 seneye yakin Türk Restauranti da isletmis biri olarak bilgilerimi paylasayim.

Ilk önce bircok arkadasin da belirtmis oldugu gibi herkesin damak tadi degisiktir ve herkes yedigini baska algilar.
    Size ilk tavsiyem eger hazir döner satiliyorsa alirken düsünün derim..Hazir Dönerle müessenin kendi imalati Döneri nasil ayirt edecegiz peki diyorsaniz Döner sisine bakin, eger döner sisi bir borunun icinden geciyorsa o döner hazir / Fabrikasiyon dönerdir.
    Türkiye ile burada ki döner arasinda fark sadece ettin kalitesi /tadi acisindan degisik degildir. Döner ( yaprak döner )Türkiye de daha cok Dana ve kuyruk yagindan olusur , almanya da is daha cok hayvanin bütün vucudu kullanilir.Bir cok arkadasin yazmis oldugu gibi bütün artiklari kullanilmaz eger yaprak Döner ise.. Yaprak dönerde biz Dönercilerin kirinti dedigimiz döner takma sirasinda dönere alistigini formu vermek icin yapilan islem sonucu ortaya cikan kücük parcaciklardir.Bu yazdiklarim Yaprak Döner icin gecerlidir eger kiyma yada karisik Döner kullaniliyorsa disarinda da alinmis artik et kullanila bilinir Eger bir müesse kendi Dönerini takiyorsa o artik et kullanmaz cünkü kendi Dönerini kaliteyi tutturmak icin takiyordur ve kirinti et Dönerin kalitesini bozar.
    Bu arada almanyada üretilip ic piyasaya ve dis ülkelere de pazarlanan Dönerleri göz özünde bulundurdugumuz zaman hic bir kirinti et ortaya cikmaz

Sizin artik / Kirinti et dediginiz daha cok Salam / Sosislerde oluyor..Salam sosis alirken icindekilere dikkat ederseniz " endüstiri Eti " yazar ve bu hayvanlarin normal sartlardan kullanilmayan etlerinin karisimidir.

Türkiye de etten sonra kullanilan tek baharak tuz,karabiber ve istege göre aci biberdir ve baska baharat kullanilmaz. Almanya daki dönerciler eger kendi Dönerlerini takiyorlarsa kullandiklari baharatlar büyük ihtimalle sunlardir :
    Sogan tozu,sarimsak tozu,beyaz kara biber,tuz,kekik ,aci pul biber.Herkesin karisimi degismekle beraber ana Baharatlar bunlardir ama arada baska baharatlarda kullananlar yok degildir mesela cemen,sebze karisimi vs.

Almanya da yemis oldugumuz Döner mutasyona ugramis ve basli basina bir tad olmustur. Sizin tabi ki yememe ve yakininda gecmeme hakkiniz var ama insanlarin Emeklerini bilip bilmeden bu kadar kötülemeniz hic ama hic hos degil.
    Eger sunulan kalite den memnun degilseniz bir daha gitmeyin o mekana veya buyurun en cesaret edip siz yer acip en mükemmel tadi ve kaliteyi yapin.
    Bircok arkadas Dönerin icine konulan malzemelerden sikayet etmis. Hocam siz siparis verirken size nasil istediginiz soruluyor neden neyi isteyip istemediginizi söylemiyorsunuz? Kac senelik isletmeciyim ama hic kimseye zorla soganli veya yogurtlu döneri zorla satmadim
    Konu Romeo29 tarafından (21 Kasım 2017 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir.

10. Romeo29 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Romeo29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem herkes mesaneden sallamis bende 20 seneye yakin Türk Restauranti da isletmis biri olarak bilgilerimi paylasayim.

Ilk önce bircok arkadasin da belirtmis oldugu gibi herkesin damak tadi degisiktir ve herkes yedigini baska algilar.
    Size ilk tavsiyem eger hazir döner satiliyorsa alirken düsünün derim..Hazir Dönerle müessenin kendi imalati Döneri nasil ayirt edecegiz peki diyorsaniz Döner sisine bakin, eger döner sisi bir borunun icinden geciyorsa o döner hazir / Fabrikasiyon dönerdir.
    Türkiye ile burada ki döner arasinda fark sadece ettin kalitesi /tadi acisindan degisik degildir. Döner ( yaprak döner )Türkiye de daha cok Dana ve kuyruk yagindan olusur , almanya da is daha cok hayvanin bütün vucudu kullanilir.Bir cok arkadasin yazmis oldugu gibi bütün artiklari kullanilmaz eger yaprak Döner ise.. Yaprak dönerde biz Dönercilerin kirinti dedigimiz döner takma sirasinda dönere alistigini formu vermek icin yapilan islem sonucu ortaya cikan kücük parcaciklardir.Bu yazdiklarim Yaprak Döner icin gecerlidir eger kiyma yada karisik Döner kullaniliyorsa disarinda da alinmis artik et kullanila bilinir Eger bir müesse kendi Dönerini takiyorsa o artik et kullanmaz cünkü kendi Dönerini kaliteyi tutturmak icin takiyordur ve kirinti et Dönerin kalitesini bozar.
    Bu arada almanyada üretilip ic piyasaya ve dis ülkelere de pazarlanan Dönerleri göz özünde bulundurdugumuz zaman hic bir kirinti et ortaya cikmaz

Sizin artik / Kirinti et dediginiz daha cok Salam / Sosislerde oluyor..Salam sosis alirken icindekilere dikkat ederseniz " endüstiri Eti " yazar ve bu hayvanlarin normal sartlardan kullanilmayan etlerinin karisimidir.

Türkiye de etten sonra kullanilan tek baharak tuz,karabiber ve istege göre aci biberdir ve baska baharat kullanilmaz. Almanya daki dönerciler eger kendi Dönerlerini takiyorlarsa kullandiklari baharatlar büyük ihtimalle sunlardir :
    Sogan tozu,sarimsak tozu,beyaz kara biber,tuz,kekik ,aci pul biber.Herkesin karisimi degismekle beraber ana Baharatlar bunlardir ama arada baska baharatlarda kullananlar yok degildir mesela cemen,sebze karisimi vs.

Almanya da yemis oldugumuz Döner mutasyona ugramis ve basli basina bir tad olmustur. Sizin tabi ki yememe ve yakininda gecmeme hakkiniz var ama insanlarin Emeklerini bilip bilmeden bu kadar kötülemeniz hic ama hic hos degil.
    Eger sunulan kalite den memnun degilseniz bir daha gitmeyin o mekana veya buyurun en cesaret edip siz yer acip en mükemmel tadi ve kaliteyi yapin.
    Bircok arkadas Dönerin icine konulan malzemelerden sikayet etmis. Hocam siz siparis verirken size nasil istediginiz soruluyor neden neyi isteyip istemediginizi söylemiyorsunuz? Kac senelik isletmeciyim ama hic kimseye zorla soganli veya yogurtlu döneri zorla satmadim
    Arkadaşım, bu herkez mesaneden sallamış kısmı hoş olmamış, birde eğer arkadaşın açtığı konu başlıgını, ve içeriğini tam olarak okuyup yorum yapsaydın iyi olurdu

Başlık ( Almanyadaki döner ve Türkiye ) Konuyu açan arkadaş almanyadaki döner mekanının ve dönerin Türkiyede neden olmadığına değinmiş

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    @Orlow arkadasim yanlismiyim ? Yazilan yorumlari okudun mu?
    Biz isletmecileri kötüleyen bircok yorum yok mu?

Konu yu acan arkadasin sorusuna arkadaslar , benim de fikrim o yönde (degisik damak tadlari olayi ) o yönde oldugu icin hic yorum yapmadim. Hem dikkat ettiysen olay artik arkadasin sorusundan cikmis bambaska yönlere gitmis.

Yazarken ki amacim kimseyi rencide etmek degildi , aksine arkadaslari bilgilendirmek ve saglikli bilgi vermekti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)