Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2349 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Esimle ayriliyoruz bilmem gerekenler?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Esimle ayriliyoruz bilmem gerekenler?

Merhaba Dostlar,

Esimle ayrilik karari aldik. 3 cocuk sahibiyim.
    Evin calisani ben oldugum ve cocuklarin esimde kalacak olmasi ile bilmem gereken herseyi bilmek istiyorum.

Zaten bir avukata gidip danismanlik hizmeti alacagim ama ondan önce biraz bilgim olsun istiyorum.
    Bununla ilgili bilgi alacagim bir web sitesi, danismanlik sirketi gibi bir yer varmi?

Nafaka nasil hesaplaniyor.
    Kavgali olmadigimiz icin cocuklarimi görmemde sikinti olacagini zannetmiyorum ama yinede ne gibi tedbirler almaliyim ve haklarim nelerdir?

Maddi yönden ekside oldugumuz icin ve borcumuz oldugu icin bunun hesaplamalarini nasil yapmamiz gerekiyor?

Ikimizin üzerine kredi ile alinmis bir ev var bu evin durumu ne olacak?

Bu gibi konularda bilginizi ve tecrübesi olanlar tecrübesini paylasirsa cok sevinirim.

Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,212 teşekkür aldı
    Selam Arkadasim

Ilk Basta inanirmisin bu tür konularda bilgim olsa dahi yazmak istemiyorum.
    Gercekten sanki yikilmak üzere olan bir yuvaya sanki darbe atar gibi kendimi his ediyorum.
    Ben Evliligin sonlanmasi cocuk olmadan sorun görmüyorum ama cocuk olunca herseyden önce o cocuklari düsündügümden gercekten duygularim daha agir basiyor.
    Herseyden önce arkadasim gercekten bu evlilik isini saygisizlik vs gibi durum söz konusu degilse tekrar bir gözden gecirin. bosanmaya basvuru yapmadan isterseniz
    biraz ayri durmayi deneyin durumlari degerlendirin.
    Diger türlü zaten herseyi mahkeme hesaplayacagindan pek fazla söz kalmiyor.

Allah yardimciniz olsun ve insallah yiyenlerimizin gelecegi icin bir umut varmi degerlendirmesini yaparsiniz.

Saygilar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    74 mesaja 279 teşekkür aldı

Esimle ayriliyoruz bilmem gerekenler?

Çocukların vebalini üstleniyorsunuz
    Mevzu nedir bilmiyorum ama bildiğim birşey var;
    Kusur arayana kadar kusursuz insan olma çabası sarfedin

5. BndD üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Konuyu acan arkadas sakin kizma bizlere sorduklarina cevap vermekten ziyade nasihat gibi seyler yaziyoruz ama napalim duygusal insanlariz YUVALAR yikilmasin istiyoruz.

7. 3 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    önce tabi yuvanin yikilmasini kimse istemez

sorularina gelince:
    1. önce bir avukat tutun beraber 1 avukat parasi vermis olursunuz
    2. eve gelince sen veya esin sana evin yari parasini ödeme durumunuz yoksa - ev satilir ne yazikki bu durumlarda öldüm fiyata gider - banka borcu kapatmaya bakar
    3. nafaka parasi ayligina göre hesaplanir -- cocuklara 18 yasina kadar ödüyeceksin ve esinede - calismassa/calisamiyorsa

tekrar yaziyorum -- iyi düsünün -- en azindan o cocuklar icin caba gözterip evliliginize devam edin

selamlar

9. 2 kişi elektroniker üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Yuva kurmak zor heleki yuva bozmak ondan daha zor heleki cocuklara yazik gelen anne baba senin sevdigin kadar sevmeyecek bakmayacak bu bir gercek ne yazik ki yinede allah beterinden korusun saklasin allah yardimcin olsun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Ben aynen bu durumdan 10 yil once gecmis biri olarak yaziyorum,,,,ayrilik atpm bombasi gibidir,etkisi nesillerce coocuklarin uzerinden gitmez,cok asiri psikolojileri bozulur,borcda odenir evde,ama asla daha cok seyler geri gelmez,kardes herseye sabir et,sonuna kadar zorla,inanki gelicek olan gideni arattiracak.olan once coocuklara sonra erkeklere oliyor.
    ben felc oldum,,buyuk oglum öyle sert yetisdiki,11 yil gecmesine ragmen hepimizin sinirleri felc.senin burada akraban yok ise yandin demekdir,sana o kadar cok sey yazmak isterimki,ama burada bunun imkani yok,kardesim dilsiz ol,kör ol ben hataliydim de yinede ayrilma,konu disinda seyler yazdigim icinde kusura bakma.

12. 9 kişi dreamceng üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Kardeşim ortada çok büyük bir problem olmadığı sürece ayrılık düşünme bence ( 3 Tane çocuk )

Eşin çok çok kötü olsaydı sanırım 1 ci cocukda bir ayrılık söz konusu olabilirdi ama sizde 3 çocuk olmuş bu gerçekten ciddi ciddi iyi bir zaman demektir..

Kavgalı değiliz yazmışsın kavgalı değilsen, aklımdan geçen kesinlikle küçük incir çekirdeğini doldurmayacak meseleler...

Kendinize biraz zaman verin hatta bir müddet değişiklik yapın kısa zaman ne bilim tatil falan olur ..Ortada 3 çocuk var şimdi ne olucak hiç düşünüyor musun zaten eksideyiz borcumuz var yazmışsın..

Hanımın çalışıyormu bilmiyorum ama ayrıldıktan sonra belkide evide ellerinden kaybedicekler..Devlete başvuracak sakat birine denk gelicek sat evi dicekler o çocukların bile o durumunu düşünebiliyormusun ...

Ayrıldın ee bu hayat böyle devam etmeyecek elbet sen evlenmeye kalkıcaksın, ayrıldıgın eşinde evlenmeye kalkıcak sonra ne olucak hiçbirşey olmamış gibi cocuklarınla görüşmeye devam edebilecek misin ! Elbette birşeyler değişecek evlendiği adam çevresinde seni görmek istemeyecek yok cocuk almaya eve gelmeler falan sonra adamlar tartışmalar başlayacak neler neler ..

Sonra belkide çocuklar o cici babadan senden daha fazla sevgi ve şevkat görecekler belkide onunla daha iyi geçinecekler.Sonra ne olucak senin kendi çocuklarının gözünde bir hiç olucaksın hatta seni düşman bile belleyebilir çocuklar..Bütün olaylar çocukların beynine kazınır dostum..

Kardeş ben direk gerçekleri yazarım, buraya kadar seni kırdıgım bir nokta olduysa kusura bakma gerçekler insanın canını sıkar bazen...

Tek düşündüğüm o çocuklar bence sizde kafa kafaya verip iyice bir düşünün ..

14. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    yazabilecegim bir tek sey var dostum cocuklarin yasini bildirmemissin kazanc yazmamissin ama kisa yazacagim cocuklar kücük ve eger kenarda birikmis paran yok ise isin bitik,yannis anlama lütfen ama söylebir düsün
    cocuklar okur ise 25 yasina kadar nafaka ödemelisin,yok okumazlar ise 18 yasina kadar bu öyle kücük bir parada degil 3 cocuk var ise cocugun biri 3 yasin altinda ise analarinada ödemek zorundasin kazancin 2500 civari net ise sana 1070 birakirlar gerisini cocuklara söylede bir durum var eger net kazancin 5 bin civarinda ise sorun yok hayatina yeniden basliyabilirsin.
    allah yardicin olsun.
    Konu redbull911 tarafından (14 Kasım 2017 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

16. redbull911 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    131
    49 mesaja 81 teşekkür aldı
    Almanyada Bosanmak demek , Hayatinin yarisi bos gitmis demekdir, hem maddi hem de manevi olarak. Kadin Bosanmak isdiyorsa zaten birsey yapamazsin. ALLAH yardimcin olsun...So
    rulara gelince evi ya satarsiniz yada onun hakkina verirsin yada kadin hakkindan vazgecer. öylelerinide taniyorum. 3 cocuga 18- hatta okurlarsa 21 yaslarina kadar nafaka ödersin, kadinin fiktive einkommen olursa ona nafaka ödemessin yani calisabilecek durumda ise. Yukarda arkadasin yazdigi gibi 2000 bin euro maasin varsa örnek sana kalacak olan max 1000 -1100 euro felandir. yani bosaninca olan erkeklere oluyor, tekrardan ALLAH yardimcin olsun

Tecrübeli Üye Sürgün Sevdam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Internet
    Ettiği Teşekkür
    257
    134 mesaja 318 teşekkür aldı
    Selam arkadasim,

Bende ayrildim-Daha taze.
    1 cocuk var 19 yasinda.Ister annesi ister bende kaliyor.Okula gidiyor daha.

Avukat 1 tane tuttuk.2200 euro ödedim.
    Mahkeme 700 euro ödedim.

Benim gelirim 3400 net aylik.

Esime her ay 591 euro veriyorum.

Evi satisa verdik.Ne gelirse eski esime verecem.

Simdilik bu kadar bilgi..

Kolay gelsin.

19. 2 kişi Sürgün Sevdam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    Alıntı Sürgün Sevdam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadasim,

Mahkeme 700 euro ödedim.

Kolay gelsin.
    gecmis olsun ustam,, ikinizinde yolu acik,, hayirlara vesile olsun demekten baska bir sey demek düsmüyor bizlere,,,gectigin yollardan bende gectim,,,zaman icinde ikinci kez bir hayat arkadasiyla hayatlarimizi birlestirdik,yani tekrar evlendim.

21. 2 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    bende sahsi düsüncemi söylüm arkadaslar arada yüz kizartici sey yoksa bana göre geri kalan hersey hallolur ben erkegim benim dediigm olur duygusundan vaz gececeksiniz tabiki kadinda kendine ceki düzen verecek ayri ayri tatile gidin biraz ayri kalin kendinize zaman verin suan günümüzün modasi ayriliklar malesef TR dede almanyada gelin bu modaya sizler bizler diyeyim uymayalim allah hayirlisini versin sunuda unutmayalim insan ne yaparsa yapsin hayatda bildigi gibi gidiyor sonuc olarak zamana yayin bas basa ayri ayri tatilller yaparak maddiyati bir kenara birakin öbür tarafa götürecegimiz sey belli aile kavramini düsünün ailesi olmayanin hic birseyi olmaz unutmayalim arkadaslar

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Bardak bir defa kirildiysa ne kadar Tamir edilirse edilsin tekrar yine kirilir

24. 2 kişi .onur üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    Alıntı Sürgün Sevdam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadasim,

Mahkeme 700 euro ödedim.

Kolay gelsin.
    demekki 5000 avrobrutunüs var bakalim önümüzdeki sene steuerklassen 1 olunca maas 2800 olucak!!!!!!!
    yinede allah yolunu acik etsin cocukta büyümüs zaten sorun yasamazsin ama cocuklar kücük oldugunda ben sorun yasamadim ayni evli gibi cocuklarin ile aram oldu diyen arkadas var ise yazsin cünki ben cehremde öyle bir sey duymadim görmedim ne kadariyi olursa olsun iliskiler sonradan sorunlar cikmaya mecbur.saygilar.
    Konu redbull911 tarafından (17 Kasım 2017 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

26. redbull911 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye selo58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    248
    121 mesaja 329 teşekkür aldı
    Bu durumda insan ne diyebilirki . Allah yardimciniz olsun hakkinizda hayirlisi ne ise o olsun.bence birde piskolojik destek alsinlar.insan böyle seyler duyunca haliyle üzülüyoruz neticede insaniz.

28. selo58 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Almanyayı bilmem de bizim burda emekli oldugun zaman da bir kısmını boşandığın eşin aliyor kanunen.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    bilgiler icin tesekürler . buraya herkez güzel yorum yapmis. yorumu acan arkadas bize bilgi verse iyi olacak. kazanc, cocuklarin yasi vs....

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Ne düşünüyorsunuz 3 değil 10 çocuk olsa ok yaydan çıkmış çocuklar ilerde teşekkür ederiz bizim için hayatınızı zehir zemberek ettinizmi diyecek hayır onun için anlaşın boşanın evi satarsın ev fiyatları iyi borcunu kapatıp hayatınızı ayrı ayrı devam edersiniz. Dünya her gün yeniden kurulur

32. erdoscuk üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

Öncelikle Allah kolaylik versin diyeyim;

yalniz cocuk bakim parasi diyeyim, cocuklar ilk meslek ögrenimini ya da son okulu bitirene kadar ödeniyor, yani sadece 18 yasina kadar degil....

Ev kredisine gelince, herkes kendi borcundan sorumlu. Ama evi sen üzerine almak istersen, karsi taraf sana devreder ve tabii ki bunu bedavaya yapmaz. Maddi durumun bosandiktan sonra bu borclari ödemeye yetecek mi? Sanirim hayir onun icin satmak en mantiklisi...

Not; ben 2 kere evlenip bosandim...
    Konu Tigin tarafından (17 Kasım 2017 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

34. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)