Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2326 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 55 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba almak istiyorum ama biraz süphelendim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Abi dolandirici baska aciklamasi yok. Adamlar bu isi meslek edinmisler. Bana ve cevremdeki cok insana boyle mailler geldi.
    Konu Yigido tarafından (15 Kasım 2017 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.

2. Yigido üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Adam dolandirici, acik ve net

Bende iki sene önce araba ararken degisik bir iki tipe denk geldim, genelde mail ile kontaga gecerler ve hep yurt disinda olurlar

Hic bulasma, babanada beceriksizler ailesinin selamini söyle ;-)

5. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    İnanın şok oldum ve iş bitti , güzel bir alışveriş olur dedim, yalan yok!

Demek ki, mesajların sonunu beklemek en mantıklısıdır..Hayırlısı bu imiş, ve Nasip olamaz.

Araba işi biraz zor işlerdir, Güvenli ve Güvensiz satıcılar mutlaka olur, Hayırlısı ile Araba bulursun, Temiz olsun üç beş kuruş fazla olsun.

7. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

ben iki gün önce bir araba bulmustum mobile.de'de ve telefonu aramistim fakat mailbox doluydu ve telefonu kapaliydi.
    Arabanin fiyati cok uygun oldugu icin belki cok kisi aramistir diye düsündüm ve pes etmeden önce bir tanede mesaj birakiyim dedim.
    Mail gönderdim o sahis'a ve daha sonra bana SMS'den geri dönüs yapti fakat Numarasi galiba o internet'de bedava SMS gönderme servislerine ait.
    Her neyse... Adam benim ona Email atmami istedi ve mail adresini yazdi bende ona email ile ulasmaya denedim. Bu sefer adam ismini fln söyledi, arabanin üzerine bilgiler verdi ve kendisinin isvicrede kaldigini fakat arabanin almanyada oldugunu belirtti. Almanyada adamin bir tane evi varmis ve arabayi garajinda bekletiyormus.. Isvicreye arabayi yazdirmamasinin sebebinin vergiler vs. oldugunu söyledi. Ondan sonra bulusmak icin bir termin verdi ve isvicreden sirf arabayi satmak icin almanyaya gelecegini söyledi ( 6-7saatlik yol ). Biraz önce adam hanimiyla cekilmis oldugu resimi atti ki o termine vardigimda taniyim adami diye. ( ihtiyar adam )
    Adam ile dekranin önünde bulusacakmisiz ve arabayi test ettircekmis ( kendisi cok iddali ve arabanin hicbir problemi olmadigini bircok kez belirtmisti ve dekranin önünde termin yapmayi o kendisi tercih etti, ben birsey demedim ). Eger araba problemsiz cikarsa o testden o arabayi almak istiyorum ( kilometre, tüv, fiyat fln. hersey cok uygun ) Termini yaptiktan sonra arabayi Mobile.de'den cekti. Arabayi dekra'dan sonra eve sürebilirim ( onun kennzeichenleri takili olacak ). Adam dediki: Kurzzeitkennzeichen getirebilirsiniz fakat aufwendig olur ve o yüzden benimkiler ile sürebilirsiniz sizin sehirinize kadar ve daha sonra orada abmelden edersiniz. Kaufvertrag olarak ADAC'nin Formularini önerdi ve benim icin ok'mi degil mi onu ögrenmek istedi. ADAC Kaufvertrag olur dedim bende.. simdi bir yandan sabirsizlikla diger yandanda süpeli o termini bekliyorum. Birtane alman telefon numarasi birakti itibarata gecebilmem icin ( mobilede yazan numara degil ) Son olarak sadece benim icin almanyaya gelecegini belirtti ve benim mutlaka gelmemi istiyor. Bende mesaj attim tabii ki gelebilirim diye.

Es ist einfach zu schön um wahr zu sein.. adam yani sehr zuvorkommend, nasil degerlendirecegimi hic bilmiyorum. Simdi adamin sakladiklarimi var, dolandiricimi fln bilmiyorum. Sizce ne yapmam gerekiyor, nasil birseyle karsilasabilirim? Öyle "iyi" insanlar daha kaldi mi? Adamin yazmis oldugu Email'de ki almanca biraz degisik. Yani kelimelerin hepsi dogru ( Groß- & Kleinschreibung fln. ) ama cümle kurmasi biraz Google Übersetzer / Translator'ya benziyor, yani kelimeler dogru ama cümleler bazen bozuk bozuk. Isvicrede kaldigindan dolayi öyledir diyecegim ama oda olmaz.. sonucta onlarda normal yaziyor ve adamin burada evi var. Adam isvicrede oturuyor ama arabasi neden almanyada daha angemeldet.. hic bir fikrim yok.

Eger simdiye kadar okuduysaniz cok tesekkür ederim. Ben simdiye kadar böyle bir olayla karsilasmadim, belki yardiminiz dokunabilir diye burada paylasmak istedim. Umarim hersey güzel olup biter...

[[ Adamin göndermis oldugu resmini fln Google üzeri tarattim, ama birsey bulamadim, yani baska bir siteden alinti resim olmadigi kesin. Araba resimlerinide tarattim, onlarida baska bir yerde bulamadim, yani dogru diye düsünüyorum. Kendimden hicbir bilgi vermedim, sadece isim + soyismimi ve handynr.mi biliyor. ]]
    Hahhahhahahahahahah
    özür dilerim ama sesli güldüm,usta bu olayi aklindan cikar ,unut.
    O alcak kisi halen taktik degistirmemismi,bu satici ile ben 4 veya 5 yil önce karsilastim,hatta forumda buna benzer bir konuda yine anlatmistim.

adam ayni taktigi banada yapti ancak ilan verdigi sayfada arabanin plakasi görünüyordu bende Trafikten plakanin kime ait oldugunu ögrendim ve arabanin sahibini aradim .Sordum, arabayi adam sinirlendi ve dedi ya günde 10 veya 15 kisi arayor beni ,peki dedim bu araba sizin mi,adam evet dedi kizimin arabasi ve satiyoruz dedi sonra dedim fiyati 4.800 frank mi dedim adam hayir dedi 15.600 frank dedi .Gercektende arabanin degeri 15 bin ila 17 bin frank arasinda olmasi lazimdi.

kisaca adama mail yaz ve dümdüz sülalesine say gitsin

9. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    500 euro kar etcem bu kadar sikitniya girmek degermi ya git yakinindan biryerden al ayni arabayi ama adamin handler olsun autohaus olsun 500 cok ver kafan yerinde olsun macera ariyorsun zorla buna anlatmaya calisiyor herkez burda sana araba isi parayi verisin arabayi alirsin yok oraya gel buraya git kapora gönder hikaye burda

11. 2 kişi fuk_18 üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı sswiss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam ayni taktigi banada yapti ancak ilan verdigi sayfada arabanin plakasi görünüyordu bende Trafikten plakanin kime ait oldugunu ögrendim ve arabanin sahibini aradim .Sordum, arabayi adam sinirlendi ve dedi ya günde 10 veya 15 kisi arayor beni ,peki dedim bu araba sizin mi,adam evet dedi kizimin arabasi ve satiyoruz dedi sonra dedim fiyati 4.800 frank mi dedim adam hayir dedi 15.600 frank dedi .Gercektende arabanin degeri 15 bin ila 17 bin frank arasinda olmasi lazimdi.

kisaca adama mail yaz ve dümdüz sülalesine say gitsin
    Privatperson olarak polisden bir başkasının bilgilerini nasıl alıyorsun?

13. 2 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500 euro kar etcem bu kadar sikitniya girmek degermi ya git yakinindan biryerden al ayni arabayi ama adamin handler olsun autohaus olsun 500 cok ver kafan yerinde olsun macera ariyorsun zorla buna anlatmaya calisiyor herkez burda sana araba isi parayi verisin arabayi alirsin yok oraya gel buraya git kapora gönder hikaye burda
    Kardesim, daha önce yazmis olduklarimi okumus olsaydin eger ozaman anlardin herseyi. Araba zaten 30Kilometre uzaklikta, sadece adam isvicrede oturuyormus ve almanyada evi varmis. Cuma günü zaten almanyaya arabanin oraya geleckmis, bulusalim diyor, satiyim diyor. Ama dolandirici oldugunu zaten anladim ve cevap vermedim, lütfen okumadan bos bos yazmayin

Ettiği Teşekkür
    305
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Privatperson olarak polisden bir başkasının bilgilerini nasıl alıyorsun?
    Valla motorfahrzeugkontrolle yi aradim ve bu plakanin sahibini ögrenmek istiyorum dedim,bayan neden dedi.Bende internette bir ilan gördüm bu plaka takili olan arac satilik diye ve bu aracin sahibinin gercek olup olmadigini teyit etmek istiyorum dedim ve bana kisinin motorfahrzeugkontrolle de kayitli olan telefonunu verdiler.

ki simdilerde akilli telefonlarda bir app var oradan da plaka sorguluyorsun

16. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    305
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim, daha önce yazmis olduklarimi okumus olsaydin eger ozaman anlardin herseyi. Araba zaten 30Kilometre uzaklikta, sadece adam isvicrede oturuyormus ve almanyada evi varmis. Cuma günü zaten almanyaya arabanin oraya geleckmis, bulusalim diyor, satiyim diyor. Ama dolandirici oldugunu zaten anladim ve cevap vermedim, lütfen okumadan bos bos yazmayin
    Kardes cok acik ve secik dolandirici oldugu ortada ve bu sana yapilan taktigin 100% aynisini banada yapti sadece ülkeler degisik .bendeki araba isvicre plakali ve satan ingilterede bir ingiliz .isvicrede calisiyormus ve isinden ayrilmis ingiltereye dönmüs ayrica isvicre plakali araba ingilteredeymis bana tirla gönderecekmis.

sendeki olay nasil olacak biliyormusun.her ikiniz anlasmis olsaniz adam sana diyecek ok ben gelecem isvicreden arabanin yanina ancak yol uzak olunca ve senin kesin alip almiyacagini bilmedigim icin bana biraz kapora ön ödeme yap diyecek ,Haa iste olay burada günde 10 kisiden kapora ön ödeme alsa iyi para valla

18. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Valla motorfahrzeugkontrolle yi aradim ve bu plakanin sahibini ögrenmek istiyorum dedim,bayan neden dedi.Bende internette bir ilan gördüm bu plaka takili olan arac satilik diye ve bu aracin sahibinin gercek olup olmadigini teyit etmek istiyorum dedim ve bana kisinin motorfahrzeugkontrolle de kayitli olan telefonunu verdiler.

App´ in adı ne kardes...?

20. Putkiran üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı Putkiran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    App´ in adı ne kardes...?
    konulara yorum yaparken yer durumunu belirtseniz iyı olur yoksa karışıklık oluyor

böyle bir şey Almanya da mümkün değil (Datenschutzgesetz) Swiss arkadaş İsviçre de oturuyor

ama kaza filan yaparsan buradan karşı tarafın bilgilerini öğrenebilirsin

https://www.gdv-dl.de/
    Konu hOrOz tarafından (18 Kasım 2017 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

22. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı

Hocam sonradan google amcaya sordum senin dediğin gibi tek İsviçre de oluyormuş.

24. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    isin sonunu merakla bekliyoruz, sonucu'da bizimle paylasirsin insallah

26. Erol08 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    Alıntı Erol08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isin sonunu merakla bekliyoruz, sonucu'da bizimle paylasirsin insallah
    Sonucu zaten belliydi, küfürleri bastim email üzeri, daha iyi anlasin diye birde ingilizceden yazdim ondan sonra bitti bu is

Tecrübeli Üye mr_koc_ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilgisayarimdan
    Ettiği Teşekkür
    350
    99 mesaja 148 teşekkür aldı
    Ben okudum emailleri, adamin almancasi gayet düzgün idi???
    Adamin dolandirici oldugu kesin kanitlandimi, yoksa süphe üzerine hareket ediptemi bastin küfürleri?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)