Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2355 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 115 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya ve Turkiye arasinda Otomatik Bilgi Transferi anlaşmas imzalandi

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Bu konunun bu kadar popüler olmasına bu kadar uzamasına bir anlam veremiyorum ( hayretle takip ediyorum )

Sadece bir antlaşma imzalanmış bu eninde sonunda mutlaka olacak birşey zaten herkez biliyor..

Türkiye AB ye yıllardır girmeye çalışırken kimsenin sesi çıkmadı o ülkelerle uyum içinde olucakki o zaman alıcaklar AB ye..

Hem bu olay yeni değilki yeni olduğunu sanıyorsanız aldanıyorsunuz bu yıllardan beridir var...

Yardım alan bir kişi hakkında Türkiyedeki bilgilerini sorgulatmak istediklerinde bunu yapıyorlar zaten, O kişinin nesi var nesi yok hepsine ulaşabiliyorlar...

2. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Icerik kullanici tarafindan silindi.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,628 mesaja 3,337 teşekkür aldı
    gelismekte olan bir ülkenin herhangi bir projeye dahil edilmesi bence o ülke sartlarinihem jeolojik acidan hem siyasal hemde ekonomik acidan engelleyecektir,,bir bakima bagimsiz karar verme imkanlariniz sinirli kalacaktir;
    Fransada, danimarkada, yunanistanda ve diğer pek çok ülkede avrupa birliğinin getirdiği çeşitli sorunlar yüzünden iç karışıklıklar çıkmakta.pek çok ülke biz kendimize yetebiliyorduk,şimdi diğerlerine bağımlıyız diyor.Türkiyenin gelişmesi, sanayileşmesi, kendi bağımsız teknolojileri için cazip değil.--

Sosyolojik yapıları nedeniyle Türkiyeyi olumsuz etkiliyorlar.bir de üye olursak..daha üye olmadan iç işlerimize illegal olarak bukadar karışıyorlar.Üye olursak legal yollardan iç işleri diye bişey bırakmayacaklardır..Biz gelişiyoruz olar geriliyor neden girelim ki?Ayrıca günümüz koşullarında onlara bir şey satamadıktan sonra çok da ekonomik değil açıkçası.Ha tabi bizim yaptığımız gemileri, tankları uçakları falan kullandırmaya başlarız, ozaman üye olmak bir anlam ifade edebilir.

Nato içinde bile askeri güçlerini azaltmaya çalışan abnin temel ülkeleri Türk ordusunu ab ordusu gibi kullanmaya çalışacaktır.Türk askerinin anzaklar gibi alakasız savaşlara katılmasına neden olabilecek bir birliktelik Türkiyenin çıkarlarına uymaz.

Bizde her ne kadar kabul edilmese bile, avrupa devletlerinin pek çoğunda sansürcülük ve özgürlüklerin kısıtlanması inanılmaz boyutlarda.Bizde bir şekilde beğenmediklerinizi eleştirebilirsiniz ama orada bunu düşünemezsiniz bile.Bu nedenle özgürlüklerin kısıtlanması sözkonusu..ab üyeliği Türkiye açısından stratejik bir hata olur.Hantal ve yaşlı bir avrupa birliğine bakıcılık yapmamızın bir anlamı yok.

Ermeni Soykırımı iddialari,yok Türkler diri diri insan yiyor filan.Ancak tc bu gibi aşağılayıcı konulara rağmen hala AB peşinde koşuyor. bir de "Ya laiklik ya müslümanlık"diyenler, Hristiyan ülkenin içine neden bu kadar girmek istiyor.Bence buraların tartışılması gerek...

Hasta bir Avrupanin Türkiyeye, Türkiye''nin AB üyeliğinde kazancından çok zararı olacaktir. Türkiyenin ABye ne çevre ne sanayi ne de altyapı politikaları için ihtiyacı vardir. Savunmada da Suriye sınırında yaşananlar Türkiyenin ABnin önünde olduğunu kanıtlamistir,paramizin Yunanlılara, İspanyollara İtalyanlara gitmesinden baska bir ise yaramayacaktir.
    akin zamanda avrupa birligine girmek icin yaptigimiz yasal degisiklikler,cok defa önce beceriksiz basiretsiz ve bencil politikacilarin yapmasi gereken bizim insanimizi refaha kavusturacak yeniliklerdi,

siyasal bagimlilik
    ekonomik bagimlilik
    ab nin teröre destegi
    ab nin yüz kizartan gecmisi
    ab nin hukukumuza olan saygisizligi
    kibris sorunumuz
    ermeni iddialari
    ab nin sadeca beyin göcü istemesi(mühendis,bilimadami transfer etme istegi)
    ifade özgürlügü
    bizim ve ab halklari arasindaki ahlak farki
    ab nin azerbaycan isgaline göz yummasi,ermenileri korumasi
    ab nin kili kirk yaran ADALETA ve INSAN HAKLARI propagandasi ,bizlerin neden ab tarafindan kandirildigimizi ve sayet girersek bizi bekleyen sorunlarimiz olacak--

AVRUPA SERBEST TICARET BÖLGESI ,efta bizler icin en uygun projedir..
    otomatik bilgi transferi ab sevdalisi olmanin biz gurbetcilerin basina actigi belalardan bir tanesi;
    Sosyal Yardım Alan Gurbetçilerin Düşüncesi:
    Bir kişi yıllarca çalişmış ve Türkiyede yatırımını yapmış ve sonradan her hangi bir sebeple işsiz kalıyor ve Jopcentere (Sosyal yardım kurumu) na müracat ediyor. Şimdi Jopcenter Gurbetcimize önce arabanı, daireni ve babadan kalan tarlanı sat ondan sonra yanımıza gel diyeceğini bildiği için,Gurbetcimiz şöyle düşünmekte: Ben dişimden ve tırnağımdan biriktirigimi şimdi işsiz kaldım diye niye satayım ben o zaman niye çalışırken yıllarca işsizlik Sigortasına para ödedim diyor. Bu sebeple mal varlığını beyan etmiyor.
    Ve aynı bu üste belirdiğimiz şekilde Emekli olupda az maaş alan ve üstünü sosyal yardımdan tamamlayan da böle düşünerek mal varlığını beyan etmemektedir.
    Bitmedi yine aynı şekilde az maaşlı bir işte çalışan gurbetçimizde üstünü sosyal yardımdan almaktadır ve oda mal varlığını beyan etmemektedir.

Türkiye, AGİT ve Otomatik Bilgi Transferi ile diplomatik bir hata yapmıştır. Aslında sistem vergi kaçakçılığı açısından başarılı bir çalışma. Fakat eklenmeyen veya düşünülmeyen bir madde sebebiyle Avrupa’daki Türk vatandaşları büyük bir tehditle karşı karşıya bırakıldı. Anlaşmaya “Yurt dışında çalışan Türk vatandaşları hariçtir” ibaresi eklense böyle bir sorun yaşanmayacaktı, bunada zamanin basiretsiz politikadan anlamayan beceriksiz politikacilari sebep olmustur,,
    Ülkeler, 10 yıla kadar verdikleri sosyal yardımları geri de isteyebilirler. Çok yüksek meblağlara ulaşan bu yardımları ödeyemeyen vatandaş ne yapacak o zaman? İşin daha vahim tarafı ise Türkiye’deki mal varlıklarına el konulma durumu. Geri ödemeleri yapamamaları durumunda gurbetçilerin Türkiye’deki mal varlıklarına el konulabilir. Salt bürokratik kafa ile alınmış karar başımıza büyük belalar açabilir.

7. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir.

9. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Ha tabi bizim yaptığımız gemileri, tankları uçakları falan kullandırmaya başlarız, ozaman üye olmak bir anlam ifade edebilir.
    Türkiye ürettigi her seyin, istisnasiz her seyin ana parcalarinin %70 ini disaridan aliyor. Sanirim bunu o temel aldigin tarafli yayin organlari sana hic söylememisler. Üstelik disaridan kredi girmedigi sürece de ekonomisinin ayakta kalma ihtimali yok.Ithalat ve Ihraacat ta sürekli artan bir cari acik var. Turizm de maalesef yanlis politikalar sonucu iyice gerileyince cari acigi kapatmak icin bize bir 10 tane Zarrab gerekecek ya da yabanci sermaye yi yine geri getirmenin yollarini bulmak gerekiyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Evet yan medya havuz medyasi bana yazmadi yada benden saklamis..
    Hesap sorma zamani geldi:-)

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye ürettigi her seyin, istisnasiz her seyin ana parcalarinin %70 ini disaridan aliyor.
    Almanya Araba üretiyor, Tüm Parcalarini kendi mi yapiyor?
    VW de Logistik de calistim ve cogu parcalarin yurt disindan geldigini gördüm. Özellikle Kablolar Türkiye´den geliyor.
    Almanya´da 2008 den beri Araba yapmak icin gerekli olan Demir Madeninde asiri eksiklik oldugunu söylüyorlar, bu sektör
    nasil devam edecek?
    Bence su anda Bütün ülkeler birbirine muhtac, Avrupa icin Türkiye özellikle Dogalgaz hattiyla vazgecilmez durumda.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Mesut hocam, kár yapabilmen icin üretimde bagimsizligin vazgecilmez kurallari vardir. En az % 50 nin üstünde ham maddesine kendin sahip olmak zorundasin. Bir camasir makinesinin cani nedir? Motorudur, iste bunu dahi üretemiyoruz. Almanya istese parcalarin tamamini kendi üretebilecek teknige sahip ama daha ucuza geldigi icin disaridan aliyor, arada cok fark var.
    Dünyada tarim alaninda kendine yeten 7 ülkeden biriydik ama o konuya hic girmeyelim, say say bitmez. Üzücü durumlar maalesef. Türkiye bu genc nüfusu ile ve bulundugu bölge itibariyle daha fazla üreterek issizligi cok cok asagilara cekmeliydi, tam tersi issizlik giderek artti ve artmaya da devam ediyor.
    Almanya´da yasayan Türkler olarak üretimin önemini en iyi biz biliriz degil mi? Bu adamlar bizden daha akilli olduklari icin degil, hayvan gibi calistiklari icin gelisiyorlar.

14. mxm üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir.

16. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Enerji konusunda haklisin, bu konuda söyle gözucuyla bir arastirma yapmak bile yetiyor,
    ama Türkiye´yi Almanya ile kiyaslamak icin cok erken cünki, bu gelismeler son 10 yildir
    yapiliyor.

Araba konusu da biz yapilan bir Arabanin yeniden yapilmasi degil Elektrikli araba yapmak icin
    ugrasiyoruz, evet Elektrikli araba gelecegin Teknolojisi ve bu alanda bizimde yer almamiz gerekli.

Büyüme konusu ise anlamadigim bir konu ama Dünya ekonomisinde
    18) Türkiye- 799 milyar 535 milyon dolar yerimiz burasi.

18. Mesut64 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm moralist arkadas tesekür ederim insallah her yardim alan senin gibi düsünmüyor benim bir arkadasim 45 yasinda emekli oldu bana diyor abi senin gibiler olmasa bizim halimiz ne olacak diyor

20. kamanli üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.

22. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Anahtar Kelimelerimiz;
    disa bagimlilik
    bagimsizlik
    dis tehdit
    savunma sanayi
    sömürülme ve sömürülmüslük...sömürgecilik
    Memleketimizi uygarlaştırmak istiyoruz. Bütün çalışmalar Türkiye’de uygar ve batılı bir hükümet yaratmak icin gelistirildi.. Medeniyete girmek arzu edipte Batı’ya yönelmemiş millet hangisidir? sorusunun cevabi acaba ne olmalidir,??1924 de alinan kararlarla türklerin medeni millet olduklari ve ilerleyebilmelerinin tek sartinin bati medeniyetiyle ortak hareket etmesi gerektigi o gunku demeclerle Atatürkün kendi agzindan yayinlanmistir,bu temelden yola cikarak Avrupa Birliği’ne tam üyelik için gerekli adımlar atilmistir.
    1840 devrimlerinden sonra, gündeme üç problem geldi; Alman Sorunu, Alman Birliği ve Almanya’nın kaderi ne olacak sorusu. Bismark Alman Sorununu görüşmeler yoluyla değil, savaşarak silahla, sıkı bir politika ile çözme yoluna gitmiştir. Bismark ve Mustafa Kemal’in politikaları bu açıdan paralellik göstermektedir;
    Mustafa Kemâl saltanatı sona erdirdiğinde, muhalefetle yüzyüze gelmiştir, ancak, Bismark gibi, güç kullanarak bu muhaliflerinden kurtulmuştur. Bazı batılı tarihçilere göre, Bismark problemleri “kan ve demirle” değil, “demir ve kömürle” halletmiştir...
    1950’lerin başında iki düşman ülke fransa ve almanya maden kaynaklarıni birlikte kullanabilmek amacıyla küçük bir gümrük birliği kurma yoluna gitti. 4 yıl sonrasında da 1954 Roma Andlaşması ile Avrupa Birliği temelleri atılmış oldu--
    osmanlinin batiya yönelis sebeplerinden biri de;
    Osmanlıyı çöküntüden kurtaracak tek yolun yeni gelişmeler olduğunun bilincine varilmis olmasidir.II. Mahmut’un askerlik, yönetim, eğitim, sağlık ve sanattaki girişimleri ve uygulamaları Tanzimata giden yolu açmıştır..Özellikle, Fransız Devrimi, Osmanlıdaki ulus-millet kavramlarını ön plana çıkarmıştır.Kapitülasyon denilen anlaşmalar, Osmanlının ülkelerarası ticarete pek önem vermemesi sonucu tek taraflı kalarak, Osmanlı için bir yük haline gelmişti..
    Endüstri devrimi yapan ve sömürgecilik yansına giren batılı devletler için en sağlam yol, kapitülasyon sisteminden yararlanarak, malî gücünü arttırmak isteyen Osmanlıya yardım elini uzatır gibi görünüp yeni haklar almaktıaldığı yardımları savaş giderleri için kullanan Osmanlı, Londra-Paris’teki firmalara olan borcu ile dış borçlanma dönemini açmış,127 milyon liralık dış borç faizi ile birlikte 259 milyon olmuştu....Yıllarca süren borç ödeme dönemi ise 1954’te bitmiştir--Avrupa devletleri kapitülasyonlarla, istedikleri araziyi satın alıp yerleşmek hakkını da elde etmişlerdir. Bu alandaki en önemli ilk büyük adım ise İngiltere ile imzalanan 16 Ağustos 1838 Balta Limanı, Osmanlı-lngiliz Ticaret anlaşmasıdır..Böylece Osmanlı da hızlı bir sömürgeleşme sürecine girmiştir
    avrupada birligin öncülügünün fikir babasi olarak;
    Savaşın ana maddesi olan “demir-çelik” tek bir elde toplanmalı Egemenlik gücü de ortak bir otoriteye geçmeli idi. Böyle bir birlik ancak savaşları önleyebilirdi. Bu yalnız ülkeler içi koalisyonlarla değil insanların da bütünleşmesi ile mümkün olabilidi düsüncesiydi..
    konuyu cok uzattik ama yan bilgi olarak neyin nerden geldigini tarihcesini de bilmek cok önemlidir.

AB Türkiye’yi, Avrupa savunmasına katkıda bulunacak bir ülke olarak değil, Avrupa’yı ciddi savunma riskleriyle karşı karşıya bırakacakbir ülke olarak görmektedir. Türkiye’nin katılımı ile, savunulması gereken sınırlarının Ermenistan, Gürcistan, İran, Irak, Suriye’ye kadar genişlemesi ve bölgedeki etnik (Kürt-Ermeni) sorunlarının Avrupa’ya taşınması korkusu Türkiye’nin üyeliğine engel olmaktadırAvrupa Atom Enerjisi Topluluğu ise o dönemde, atom enerjisinin sanayi ve enerji üretiminde barışçı amaçlar için kullanılmasını amaçlamıştır. Enerji ihtiyaçlarını atom enerjisini kullanarak giderilmesini düşünmüşlerdir. 1956 Mısır-İsrail Savaşı ve İngiltere-Fransa’nın Süveyş Kanalı’na müdahalesi ile başlayan buhran döneminde, Avrupa’ya Orta Doğu’dan petrol ikmali aksamıştır..
    basa dönecek olursak;
    Batılılaşma ilksi yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin ilkelerinden biri olmuştur. Eğer Türkiye Avrupa ile işbirliği içinde olmazsa, Atatürk’ün ifade ettiği gibi, ekonomide, teknikte, bilimde öncü olan batı uygarlığının altında ezilmeye mahkum olacaktı. Atatürk e göre:Bence, dün olduğu gibi yarın da Avrupa’nın mukadderatı Almanya’nın alacağı vaziyete bağlı bulunacaktır. Fevkalâde bir dinamizme sahip olan bu yetmiş milyonluk çalışkan ve disiplinli millet, üstelik millî ihtiraslarını kamçılayabilecek siyasî bir cerayana kendisini kaptırdı mı ergeç Versay andlaşmasının tasfiyesine girişecektir.” 1932
    Bu sartlara bakildiginda türkiye fazlasiyla gerekeni yerine getirmis,ab ise verdigi sözde durmamis,daha sonralari olayi siyasi ve jeopolik alanlara cekerek iki yüzlülük yapmaya devam etmistir..

gerci konumuz otomatik bilgi transferinden ab platformuna tasindi..
    Konu webci tarafından (14 Ocak 2018 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

24. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Olaylari itiraz oldugu icin hem laikciler,son mesajim, hemde muslumancilar acisindan ilk mesajim,ele aldim .
    Aradaki carki farki gormek ve dogru yolu bulmak bize kalmis..

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Öyle şeyler okudumki bi an için düşündüm çok fazla kirlenmişiz

Ülkemizin tekrardan feth edilmesi gerekiyor gibime geldi bayrağı önde ben tutayım kuşanalım bir köşeden girerek komple temizleyelim

Her bir tarafımız birilerine bağlı, biz ne zaman bütün bağları dış ülkelerden koparıp kendi ayaklarımızın üzerinde durucaz..Valla biz acınacak durumdayız cidden ( benim hayatta en çok sinir olduğum şey )

Hani bu konuları konuşuyoruzda bilgi transferi bilmem ne ama beni fena halde üzüyor sinir oluyorum ( gerek varmı anlaşma arkadaşım dış devletlerle )

Biz neden gebeyiz DIŞ DEVLETLERE ( Bundan rahatsız olan bir Türk halkı yokmu )

Türkiyenin toprakları üzerinde yaşayan vatandaşlarına yeterde artar bile...Türkiyenin yer altı kaynakları vatandaşlarına yeterde artar bile

Açmı kalıcaz hep beraber kalalım..Savaşmı hep beraber savaşalım yokmu olucak ırkımız komple yok olalım ama beraber olalım..Hiç değilse onurumuzla gururumuzla şerefimizle dimdik yok oluruz..

Elalemin ülkelerinin boyunduruğu altına giren ezilen bükülen, bir millet olduk çıktık

( Ne onurumuz kaldı ne gururumuz kaldı onlar zaten yok her başa geçirdiğimiz elin şeyiyle gerdeğe girmeye kalkıyor giriyor ondan sonra biz yaptık )

Elin gavuruna ağlanıp yalvarıp ülkeye bir otoban yaptırıyoruz 50 sene otobanın bütün gelirleri onlara ait sonra ( Efendim biz yaptık ) öyle olacağına hiç olmasın daha iyi

Hani konuyu nereye getirecem bu konuyla bağlantılı bir konu ( Valla sonuna kadar karşıyım yok anlaşmaymış dış devletlerle ne bilmem neymiş elden gelen birşey varmı varsa oturup onları konuşalım )

A sı B si yok Bütün başa gelenler ülkenin bir taraflarını bir yerelere sattılar sattılar şimdi biz o ülkelere gebeyiz bu böyle devam edicek bir taraflarımızı kaptırdık bir kere bu döngü devam edicek..

Belkide biz görürüz görmeyiz bilmiyorum ama günün birinde yanlışlıkla bir ırkcıyı başa getirirler ülkede.. Hepsine bir dur der..

Neyimiz var neyimiz yok döküceklermiş dış devletlere elimiz mahkum benimkini döktürtmem diye bir olay yok ya seve seve ya s... olacak bu iş döksünler bakalım bizde izleyecez

27. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    @H@K@N arkadasimiz emek sarfetmis siyasetten kacinarak yorumlama kurallarina pek dikkat etmemis hükümet sözcülügünden dahada ileri giderek bizleri aydinlatmaya calismista, hükümet yetkililerinin yapmis olduklari aciklamada paylasilacagi söylenen bilgileri biraz görmezlikten gelerek anlasmanin bizleri ilgilendiren bir yani olmadiginida söylemiste gerceklerin biraz farkli oldugunu ben degil maliye bakanimiz sayin Naci Agbal söylüyor,

buyurun, https://i.hizliresim.com/9m9DM8.jpg

ben siyasete girmeyecegim anlasmanin gurbetciler üzerindeki olasi etkileriyle ilgileniyorum siyaset cukuruna yalanina batmamayida herkese öneirim.

29. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.

31. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye reis38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    152
    12 mesaja 29 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @H@K@N arkadasimiz emek sarfetmis siyasetten kacinarak yorumlama kurallarina pek dikkat etmemis hükümet sözcülügünden dahada ileri giderek bizleri aydinlatmaya calismista, hükümet yetkililerinin yapmis olduklari aciklamada paylasilacagi söylenen bilgileri biraz görmezlikten gelerek anlasmanin bizleri ilgilendiren bir yani olmadiginida söylemiste gerceklerin biraz farkli oldugunu ben degil maliye bakanimiz sayin Naci Agbal söylüyor,

buyurun, https://i.hizliresim.com/9m9DM8.jpg

ben siyasete girmeyecegim anlasmanin gurbetciler üzerindeki olasi etkileriyle ilgileniyorum siyaset cukuruna yalanina batmamayida herkese öneirim.

paylasim icin tesekkurler en kapsamli ve en aciklayici paylasimi yapmissin

umarim konuyu takip eden arkadaslar bunu dikkate alirlar

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    At gözlügünü takanlar belli. Bunu burda anlatmaya gerek yok.
    2019 secimlerinde görecegiz hangi vaatlerle karsimiza cikacaklar yeniden.
    Önceki secim öncesinden farkli bir sey olmayacak
    Verilecek vaatler 2023 olsada. Bu gün itibari ile bir sey degismeyecek.
    Cünkü bizler yolunacak bir KAZ,iz

S&S

34. neco54 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @hakan

ellerine saglik. Yorumun gercekten cok güzel.

36. 3 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)