Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2346 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456
Toplam 115 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 115 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya ve Turkiye arasinda Otomatik Bilgi Transferi anlaşmas imzalandi

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    132
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelismekte olan bir ülkenin herhangi bir projeye dahil edilmesi bence o ülke sartlarinihem jeolojik acidan hem siyasal hemde ekonomik acidan engelleyecektir,,bir bakima bagimsiz karar verme imkanlariniz sinirli kalacaktir;
    Fransada, danimarkada, yunanistanda ve diğer pek çok ülkede avrupa birliğinin getirdiği çeşitli sorunlar yüzünden iç karışıklıklar çıkmakta.pek çok ülke biz kendimize yetebiliyorduk,şimdi diğerlerine bağımlıyız diyor.Türkiyenin gelişmesi, sanayileşmesi, kendi bağımsız teknolojileri için cazip değil.--

Sosyolojik yapıları nedeniyle Türkiyeyi olumsuz etkiliyorlar.bir de üye olursak..daha üye olmadan iç işlerimize illegal olarak bukadar karışıyorlar.Üye olursak legal yollardan iç işleri diye bişey bırakmayacaklardır..Biz gelişiyoruz olar geriliyor neden girelim ki?Ayrıca günümüz koşullarında onlara bir şey satamadıktan sonra çok da ekonomik değil açıkçası.Ha tabi bizim yaptığımız gemileri, tankları uçakları falan kullandırmaya başlarız, ozaman üye olmak bir anlam ifade edebilir.

Nato içinde bile askeri güçlerini azaltmaya çalışan abnin temel ülkeleri Türk ordusunu ab ordusu gibi kullanmaya çalışacaktır.Türk askerinin anzaklar gibi alakasız savaşlara katılmasına neden olabilecek bir birliktelik Türkiyenin çıkarlarına uymaz.

Bizde her ne kadar kabul edilmese bile, avrupa devletlerinin pek çoğunda sansürcülük ve özgürlüklerin kısıtlanması inanılmaz boyutlarda.Bizde bir şekilde beğenmediklerinizi eleştirebilirsiniz ama orada bunu düşünemezsiniz bile.Bu nedenle özgürlüklerin kısıtlanması sözkonusu..ab üyeliği Türkiye açısından stratejik bir hata olur.Hantal ve yaşlı bir avrupa birliğine bakıcılık yapmamızın bir anlamı yok.

Ermeni Soykırımı iddialari,yok Türkler diri diri insan yiyor filan.Ancak tc bu gibi aşağılayıcı konulara rağmen hala AB peşinde koşuyor. bir de "Ya laiklik ya müslümanlık"diyenler, Hristiyan ülkenin içine neden bu kadar girmek istiyor.Bence buraların tartışılması gerek...

Hasta bir Avrupanin Türkiyeye, Türkiye''nin AB üyeliğinde kazancından çok zararı olacaktir. Türkiyenin ABye ne çevre ne sanayi ne de altyapı politikaları için ihtiyacı vardir. Savunmada da Suriye sınırında yaşananlar Türkiyenin ABnin önünde olduğunu kanıtlamistir,paramizin Yunanlılara, İspanyollara İtalyanlara gitmesinden baska bir ise yaramayacaktir.
    akin zamanda avrupa birligine girmek icin yaptigimiz yasal degisiklikler,cok defa önce beceriksiz basiretsiz ve bencil politikacilarin yapmasi gereken bizim insanimizi refaha kavusturacak yeniliklerdi,

siyasal bagimlilik
    ekonomik bagimlilik
    ab nin teröre destegi
    ab nin yüz kizartan gecmisi
    ab nin hukukumuza olan saygisizligi
    kibris sorunumuz
    ermeni iddialari
    ab nin sadeca beyin göcü istemesi(mühendis,bilimadami transfer etme istegi)
    ifade özgürlügü
    bizim ve ab halklari arasindaki ahlak farki
    ab nin azerbaycan isgaline göz yummasi,ermenileri korumasi
    ab nin kili kirk yaran ADALETA ve INSAN HAKLARI propagandasi ,bizlerin neden ab tarafindan kandirildigimizi ve sayet girersek bizi bekleyen sorunlarimiz olacak--

AVRUPA SERBEST TICARET BÖLGESI ,efta bizler icin en uygun projedir..
    otomatik bilgi transferi ab sevdalisi olmanin biz gurbetcilerin basina actigi belalardan bir tanesi;
    Sosyal Yardım Alan Gurbetçilerin Düşüncesi:
    Bir kişi yıllarca çalişmış ve Türkiyede yatırımını yapmış ve sonradan her hangi bir sebeple işsiz kalıyor ve Jopcentere (Sosyal yardım kurumu) na müracat ediyor. Şimdi Jopcenter Gurbetcimize önce arabanı, daireni ve babadan kalan tarlanı sat ondan sonra yanımıza gel diyeceğini bildiği için,Gurbetcimiz şöyle düşünmekte: Ben dişimden ve tırnağımdan biriktirigimi şimdi işsiz kaldım diye niye satayım ben o zaman niye çalışırken yıllarca işsizlik Sigortasına para ödedim diyor. Bu sebeple mal varlığını beyan etmiyor.
    Ve aynı bu üste belirdiğimiz şekilde Emekli olupda az maaş alan ve üstünü sosyal yardımdan tamamlayan da böle düşünerek mal varlığını beyan etmemektedir.
    Bitmedi yine aynı şekilde az maaşlı bir işte çalışan gurbetçimizde üstünü sosyal yardımdan almaktadır ve oda mal varlığını beyan etmemektedir.

Türkiye, AGİT ve Otomatik Bilgi Transferi ile diplomatik bir hata yapmıştır. Aslında sistem vergi kaçakçılığı açısından başarılı bir çalışma. Fakat eklenmeyen veya düşünülmeyen bir madde sebebiyle Avrupa’daki Türk vatandaşları büyük bir tehditle karşı karşıya bırakıldı. Anlaşmaya “Yurt dışında çalışan Türk vatandaşları hariçtir” ibaresi eklense böyle bir sorun yaşanmayacaktı, bunada zamanin basiretsiz politikadan anlamayan beceriksiz politikacilari sebep olmustur,,
    Ülkeler, 10 yıla kadar verdikleri sosyal yardımları geri de isteyebilirler. Çok yüksek meblağlara ulaşan bu yardımları ödeyemeyen vatandaş ne yapacak o zaman? İşin daha vahim tarafı ise Türkiye’deki mal varlıklarına el konulma durumu. Geri ödemeleri yapamamaları durumunda gurbetçilerin Türkiye’deki mal varlıklarına el konulabilir. Salt bürokratik kafa ile alınmış karar başımıza büyük belalar açabilir.
    Tebrikler Icerigine kismen katilmadigim yerler olsada , Gercekleri yasitan vede Dogrulari aktarmissin. Avrupa birligine hic birzaman girilmesini istemedim vede istemiyorum.

Saygilarimla.

2. dalga üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Ne Güzel iste, dostca kimse kimsenin darilmayacagi, gücenmeyecegi sekilde yorumunu yazmis.

Kendi yorumunu yazarken, diger üyelerin de görüslerine saygi gösterilmesi en güzeli.

Siyasi olaylari yorumlamak baska, siyaset yapmak baska seylerdir; önemli olan ikisinin arasindaki
    farki anlamak ve bu konuda bunu cok güzel sekilde görüyoruz.

Herkez kendi tercihine göre Futbol takimi olsun, siyasi parti olsun begenebilir. Hosgörüyle bu begenisini de
    savunabilir ama siyasi olaylara yorum yaparken bu begenilerini ön plana cikarmamaya özen göstermelidir.

Kolay Gelsin!

5. Mesut64 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı bingöllü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu maksadını aşmaya başlamış, bir yönetici el atsa iyi olur.

Bilgi transferinden başlayarak, Lozan Anlaşmasından taa 15 Temmuz'a kadar gelinmiş. Süper ya!!! Türkiye tarihini öğrenmiş olduk valla.

Biri konudan hükümete vuruyor, öteki vatan millet Sakarya savunuyor.

Konunun kapanması isabet olur.
    Daha iyi ya bilinmeyenleri ögrenmemek ayip degilya, bu sayede Öz gecmisimizde neler olduysa onuda isteyerek veya istemeyerekte olsa ögrenmis bulunuyorum. Düsünce Özgürlügü oldugundan bahsediliyor. Ama Avrupanin göbeginde Fraga vurulmaya calisiliyor.
    Sende bir nevi fikir beyaninda bulunmussun. Ben begensemde,begenmesemde o Senin Fikrin. Saygi duymak zorundayim. Bende Kalkip buna birisi el atsin yazdigini silsin desem. Dogrumu bulursun bu yaklasimi.
    Yazdigin veya yazacagin iceerikten dolayi insanlarin sana saygi duymasini istiyorsan . Sende saygi duymayi bileceksin.

Tabik yazilanlarda , Hakaret , Edeb ve Adabi asan Konulara ve yazilar haric.

Saygilarimla.

Saygilarimla.
    Saygilarikmla

7. 2 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    20 mesaja 38 teşekkür aldı
    Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha iyi ya bilinmeyenleri ögrenmemek ayip degilya, bu sayede Öz gecmisimizde neler olduysa onuda isteyerek veya istemeyerekte olsa ögrenmis bulunuyorum. Düsünce Özgürlügü oldugundan bahsediliyor. Ama Avrupanin göbeginde Fraga vurulmaya calisiliyor.
    Sende bir nevi fikir beyaninda bulunmussun. Ben begensemde,begenmesemde o Senin Fikrin. Saygi duymak zorundayim. Bende Kalkip buna birisi el atsin yazdigini silsin desem. Dogrumu bulursun bu yaklasimi.
    Yazdigin veya yazacagin iceerikten dolayi insanlarin sana saygi duymasini istiyorsan . Sende saygi duymayi bileceksin.

Tabik yazilanlarda , Hakaret , Edeb ve Adabi asan Konulara ve yazilar haric.

Saygilarimla.

Saygilarimla.
    Saygilarikmla
    tamam da güzel kardeşim, bilgi transferi uygulamasının hükümetin yaptığı yol ve köprü ile ne alakası var mesela? Yazılanları tekrarlamak istemiyorum, ama alakasız çok şey yazılıyor. Konunun maksadı bu yönden aşılmış oluyor. Ve kimse de siyaset yapılmıyor diye yırtınmasın; bilgi transferi uygulamasından tut 15 Temmuz ve yol, köprü vs.ye geliyorsa buna siyaset denir. Ha siyaset konuşulsun, ama beceriksizler'in ruhuna aykırı, çünkü herkes kendi siyasi fikrini dayatmak istiyor aksi taktirde. Ve bundan dolayı bildim bileli bu forumda siyaset yasak. Burdan yazarak vs. kimse kimsenin siyasi fikrini DEĞİŞTİREMEZ.

Yoksa herkes istediğini yazsın, beni bağlamaz.
    Hatta bu uygulama ile tecrübeler de yazılsın, gayet makul ve faydalı olur.

Konuda 6. sayfaya gelinmiş, bilgi almak isteyen biri yorumlara tek tek baksa bilgi edinmiş olacak mı? Yani yol köprü yapılmış ya da eleştrenler ekonomi iyi değil diyor, bunun bu bilgi transferi ile ne alakası var? Ya da benim ya da senin bana verdiğin cevabın bu konu ile ne alakası var?
    Benim eleştirdiğim konu işte tam da bu.

Vesselam

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ya simdi sonuc olarak ne olacak Türkiye bilgileri Almanlara verecekmi vermiycekmi?

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Benim şahsi fikrim verecekler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya simdi sonuc olarak ne olacak Türkiye bilgileri Almanlara verecekmi vermiycekmi?
    hicmi haber izlemiyorsunuz yada internette gezinirken haber sitelerini ziyaret etmiyorsunuz, evet BAKAN aciklama yapti 100 küsür ülkeyle anlasma yapilmis 2019 sonuna dogru bilgi paylasimi basliyacak.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Hicmi okumadan bu kadar yazilir cizilir,

Bir konu hakkinda bilgi sahibi olmak istersen dikkatlice okuyarak amacina ulasabilirsin.

Gerekli aciklamalar konu icinde var, niye okumadan öyleymis böyleymis diye yaziyorsunuz?

Bugün itibarıyla 116 ülkenin söz konusu sözleşmeyi imzaladığını belirten Ağbal, şöyle dedi:
    “Türkiye de bu 116 ülkeden biri. Türkiye açısından otomatik bilgi değişimine ilişkin yasal süreç henüz tamamlanmamıştır.
    Dolayısıyla bilgi paylaşımı henüz başlamamıştır yani sözleşme kapsamında şu an için bilgi paylaşımı yaptığımız bir ülke yok.
    Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere, diğer ülkelerle bilgi paylaşımına başlamamız için gereken idari, teknik ve yasal yapı,
    2019 yılının sonuna kadar tamamlanacak. Hangi ülkelerle karşılıklı bilgi değişimi yapılacağı da ilerleyen süreçte Bakanlar Kurulu
    kararı ile belirlenecek.”

HANGİ BİLGİLER KAPSAMA GİRİYOR
    Bakan Ağbal, bilgi değişiminde kriterin vatandaşlık değil, mukimlik olduğunun altını çizdi. Ağbal,
    hangi bilgilerin otomatik değişim kapsamına gireceğine ilişkin de şöyle konuştu:
    “Mevduat, saklama hesapları gibi sadece finansal kuruluşlarda bulunan finansal hesap bilgileri bu kapsama girecek.
    Bu konuda çokça soru geldiği için söylüyorum; ev, arsa gibi gayrimenkul ve taksi, minibüs gibi finansal nitelikte
    olmayan menkul mal mahiyetindeki bilgilerin değişimi söz konusu değildir. Finansal bilgilerin nasıl paylaşılacağını da
    belirtmek gerekirse, hesap sahibinin adı soyadı, ikamet adresi, ikametgahının bulunduğu ülkedeki vergi kimlik numarası,
    hesabın yıl sonu bakiyesi ve yıl içinde faiz, temettü gibi elde ettiği gelirlerin tutarı değişime konu edilecek. Yıl içinde
    gerçekleşen hesap hareketleri ve vatandaşlık bilgisi gibi kişisel bilgiler paylaşılmayacak.”

Ağbal, şunları kaydetti:
    “Gerek yurt içinde gerek yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız müsterih olsun, halihazırda otomatik bilgi değişimi kapsamında
    paylaştığımız herhangi bir bilgi bulunmadığı gibi, uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte sadece belirlenen alanlarda bilgi
    paylaşımı yapılacak.

Aynisi Sayin Cumhurbaskaninin dedigi gibi,yurt ici yada yurt disi hic bir Vatandamisin korkmasina gerek yok.
    Kolay Gelsin!

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Biraz daha detayli aciklama,Otomatik Bilgi Paylaşımı Yurt Dışı Vatandaşlar İçin Ne Anlama Geliyor?

Türkiye ve Avrupa’da merakla beklenen ve milyonlarca Türkiye kökenli insanı ilgilendiren Otomatik Bilgi Paylaşımı uygulaması, 5 Mayıs 2017’de duyuruldu. Duyurulduğu günden bu yana Avrupa’daki Türkiye kökenliler arasında endişeyle takip edilen uygulama hakkında dezenformasyon hayli yoğun. Perspektif, otomatik bilgi paylaşımı uygulamasıyla ilgili akla gelen soruları cevaplıyor.
    Otomatik Bilgi Paylaşımı Nedir?
    Türkiye, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ile Otomatik Bilgi Değişimi Anlaşması’nı imzalayan 88. ülke. Sözleşme ülkeler arasında vergi kaybı, vergi kaçakçılığı ve zararlı vergi rekabetini önlemeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda Türkiye’de ikamet etmeyen kişi ve kurumların mali hesaplarına ilişkin bilgilerin karşılıklı olarak paylaşımı söz konusu olacak.

Uygulama Kimleri Kapsıyor?
    Düzenleme Türkiye’de mukim olmayan, fakat Türkiye’de mali hesabı olan kişi ve kurumları ilgilendiriyor. Avrupa’da yaşayıp Türkiye’de mali hesapları olan Türkiye kökenliler de düzenlemeden etkilenecekler arasında.

Bilgi Paylaşımı Nasıl Olacak?
    Türkiye’deki banka ve sigorta şirketi gibi finansal kuruluşlar Türkiye’de mukim olmayan yerli veya yabancı kişi ve kurumların mali hesaplarına ilişkin bilgileri Maliye Bakanlığına, Maliye Bakanlığı da diğer ülkelerin mali otoritelerine bildirecek. Aynı şekilde diğer ülkelerden Türkiye’ye de bilgiler ulaştırılacak. Vergi daireleri ödemeleri ise bu düzenlemenin kapsamında bulunmuyor.

Bilgi paylaşımı uygulamasının hangi ülkelerle nasıl gerçekleşeceği ise henüz belli değil. Bu konu için Bakanlar Kurulu’nun kararı gerekiyor.

Bilgi Paylaşımı Hangi Hesap Çeşitlerini Kapsıyor?
    Finansal hesaplar, mevduat hesapları ve saklama hesaplarıyla ilgili dönem sonu bakiyenin bildirimi yanında faiz ve temettü gelirleri ile ilgili bilgi paylaşımı olacak. Ancak ilgili kişi örneğin, faiz ve temettü geliri sebebiyle yaşadığı ülkede vergiye tabi ise Türkiye’de ödediği vergi ile mahsuplaşma imkânı da bulunuyor.

Türkiye’deki Emeklilik Hesapları Kapsam Dâhilinde Mi?
    Hayır. Emeklilik hesapları bilgi transferi uygulamasının kapsamı dışında.

Türkiye’deki Kira ve Diğer Ticari Faaliyetler Paylaşılacak Mı?
    Hayır. Kira gelirlerinin, gayrimenkullerin ya da diğer ticari faaliyetlerin paylaşımı olmayacak. Fakat finansal hesaplarda bu verilerin görünmesi gibi bir ihtimal de söz konusu olabilir.

Bilgi Paylaşımı Hangi Ülkeleri Kapsıyor?
    Anlaşma, aralarında Almanya, Avusturya, Fransa gibi birçok Avrupa ülkesinin de bulunduğu AGİT üyelerini kapsasa da Türk hükümetinin hangi ülkelerle bilgi paylaşımında bulunacağı henüz belirlenmiş değil. Bakanlar Kurulu kararının ardından bu süreç açıklığa kavuşacak.

Türk Hükümeti Bilgi Paylaşmak Zorunda mı?
    Evet. Anlaşmanın tarafı olarak Türkiye otomatik bilgi transferini gerçekleştirecek. Ancak bunun nasıl olacağı henüz ayrıntılarıyla belirlenmiş durumda değil.

Geriye Dönük İnceleme Olacak mı?
    Sürecin nasıl işleyeceği, ne zaman başlayacağı ile ilgili şu an için güvenilir ve ayrıntılı bilgiye ulaşma şansı yok. Ancak Bakanlar Kurulu kararından sonra hangi ülkeyle ne tarz bir bilgi paylaşımının olacağı belirlenecek. Bakanlar Kurulu’nun kararından sonra bilgi paylaşımının başlayacağı yıl, sadece bir önceki yıla ilişkin bilgiler paylaşılacak.

Yurt Dışında Sosyal Yardım Alanlar İçin Bilgi Paylaşımı Ne Anlama Geliyor?
    Türkiye’de düzenli maddi geliri olup, buna rağmen Almanya’da sosyal yardım alanlar için uygulamanın olumsuz getirileri söz konusu olabilir. Sözleşmenin detayları Bakanlar Kurulu tarafından belirlendikten sonra eğer sosyal yardım alan bir kişinin Türkiye’deki hesapları bilgi paylaşımı kapsamında ilgili ülkenin mali mercileriyle paylaşılırsa, sosyal yardım almayı gerektiren maddi durum beyanının hatalı olduğundan hareketle yardım alan kişi için yaptırımlar ihtimal dâhilinde yer alıyor.

Fakat düzenleme, vergi beyanı konusunda şeffaf olan, mal varlığını bildirmiş kişiler açısından hiçbir sorun doğurmuyor. http://www.perspektif.eu/2018/01/10/...i-vatandaslar/

14. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı bingöllü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam da güzel kardeşim, bilgi transferi uygulamasının hükümetin yaptığı yol ve köprü ile ne alakası var mesela? Yazılanları tekrarlamak istemiyorum, ama alakasız çok şey yazılıyor. Konunun maksadı bu yönden aşılmış oluyor. Ve kimse de siyaset yapılmıyor diye yırtınmasın; bilgi transferi uygulamasından tut 15 Temmuz ve yol, köprü vs.ye geliyorsa buna siyaset denir. Ha siyaset konuşulsun, ama beceriksizler'in ruhuna aykırı, çünkü herkes kendi siyasi fikrini dayatmak istiyor aksi taktirde. Ve bundan dolayı bildim bileli bu forumda siyaset yasak. Burdan yazarak vs. kimse kimsenin siyasi fikrini DEĞİŞTİREMEZ.

Yoksa herkes istediğini yazsın, beni bağlamaz.
    Hatta bu uygulama ile tecrübeler de yazılsın, gayet makul ve faydalı olur.

Konuda 6. sayfaya gelinmiş, bilgi almak isteyen biri yorumlara tek tek baksa bilgi edinmiş olacak mı? Yani yol köprü yapılmış ya da eleştrenler ekonomi iyi değil diyor, bunun bu bilgi transferi ile ne alakası var? Ya da benim ya da senin bana verdiğin cevabın bu konu ile ne alakası var?
    Benim eleştirdiğim konu işte tam da bu.

Vesselam
    Sevgili Kardesim .

Yirtindigim falan yok, Söyle bir Ata sözü var.Yigidi öldür hakkini ver diye. Ben bu Ata sözüne hic katilmamisimdir. Nedeni , O yiigit ödükten sonra hakkini versen ne olur vermesien. Ne olur. Is Yigidigin hakkini yasarken vermekte.

Yukarda belirttigim Ata sözündeki gibi birileri Memleketi kötülerken,haliyle buna duyarsiz kalamayan Arkadaslar var. Bir nevi Politikaya girmis olsada , Hakliya hakli haksizligida haksiz diye bilme imkanimiz olmasi gerek.

Elbette bende seninin gibi , daha önceki bordan beri buradayim. Genellikleri konulara dogru cevaplari vermeye calismisimdir. Elbette Cevap veren Arkadaslarimizin Konuya duyarli cevablar vermediklerinin bende farkindayim.

Egerki Borda gercek manada bir engeleme olacaksa. Konulara dogru cevab vede duyarli davranista bulunmayan Arkadaslari bana kalirsa ilk önce ceza , Aynisi tekrarinda bordan uzaklistirma. Konuya adam akili cevabin varsa cevabi vermeliler.

Evet sanda hak vermek gerek, Kimsenin fikrini degistiremezsin. Sizin söylemek istediginiz durum hal olsaydi. Dünya gülük, gülüstanlik olurdu.

Saygi vede sevgilerle.

16. 2 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu Otomatik bilgi transferi sadece yardim alan kisiye icin gecerli deyil , bütün gurbetcileri ilgilendiriyor, gurbete Calisan kisiyide ilgilendiriyor ,

Burda Amac Vergi kacirmamak bu yüzden Türkiyede Malvarligi örenmek ve banka hesaplari (Vergi ) ( Zinsen ) kisiler Finazamt bildirmediyse veya sozial alan kisiler ceza gelecek. Ayne Merkez bankasi döneminde oldugu gibi, ( umarim böyle bir sey olmaz)

ben yardim almiyorum bana bir sey olmaz diyen arkadaslar görecez bakacaz .

herkezin yoksa bile az veya cok parasi vardir , evi , arsa , kira geliri , dükan , ...........

görecez bakacaz

Tecrübeli Üye kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    32
    36 mesaja 138 teşekkür aldı
    bi arkadas detayli olarak yazmis ama buna tekrardan bi aciklik getirelim .
    simdi bu noktada :

Türkiye’deki Kira ve Diğer Ticari Faaliyetler Paylaşılacak Mı?Hayır. Kira gelirlerinin, gayrimenkullerin ya da diğer ticari faaliyetlerin paylaşımı olmayacak. Fakat finansal hesaplarda bu verilerin görünmesi gibi bir ihtimal de söz konusu olabilir.

simdi anladigim kadariyla otomatik bilgi hesaplasma sadece bankalardaki hesaplar - bankada para akisini bilgilendiriyor????
    yani evin arsan varsa bunlar bilgilendirilmiyor ? DOGRUmu?

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Bilgi paylasimi su ana kadar uygulama olarak netlesmedi fakat büyük olasilikla ilerleyen zaman icinde,sosyal yardim alanlarin,dikkat ceken ekonomik büyüme icinde olanlari kapsayacagini düsünüyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    520 mesaja 1,096 teşekkür aldı
    Konuyla alakali bilinen tüm bilgiler paylasildi sanirim hala kafalar karisik, son durum su; zaman zaman aciklamalariyla konuya aciklik getirmeye calisan Istanbul milletvekili sayin Mustafa Yeneroglu disinda en son sayin maliye bakanimiz Naci Agbal aciklama yaparak, henüz teknik alt yapisi tamamlanmayisi sebebiyle bilgi paylasimlarinin 2019 yili sonu itibariyla 1 yil geriye dönük olarak gerceklesebilecegini söyledi. Neden 2019 sonu hakkinda cesitli spekülasyonlar var ona girmiyorum herkes kendi degerlendirsin.

Sözlesmenin vergi kacakciligini önlemek amaciyla yapildigi vergi bilgilerinin paylasilacagi acikca belirtiliyor. Diger yandan Tapu, Gayrimenkul bilgilerinin paylasilmayacagi belirtiliyor da burada bir soru isareti var Gayrimenkulu olan Emlak vergisi mükellefidir ödedigi vergi paylasilirsa ne olacak? Kira geliri paylasilmayacak deniyor kira geliri gelir vergisi kapsamindadir vergi ödeme bilgisi paylasilirsa ne olacak? Bankalardaki mevduatlarin paylasilmayacagi söylenirken diger yandan Finansal kuruluslardaki hesap bilgilerinin paylasilacagindan bahsediliyor bir kelime oyunu yada henüz ne yapacaklarini kendileride bilmiyorlar.

Görünen o ki vergi ödeyenler bu sözlesmenin kapsamina girecekler sadece vergi bilgileri paylasilir digerleri paylasilmazsa alman makamlarina neyin vergisini ödediginizi nasil anlatirsiniz bilemem ama su an icin ne olacagi nasil paylasilacagi hic belli degil bekleyip görmek gerekiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)