Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2325 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 115 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya ve Turkiye arasinda Otomatik Bilgi Transferi anlaşmas imzalandi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Arkadaş fazla içerlemiş o kadar...

2. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdiklarina kendin inandinmi simdi.???
    Icerik kullanici tarafindan silindi.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Maliye bakanimiz sayin Naci Agbal in bugünkü yapmis oldugu aciklamada (2019 yilinda yapilacak secimlerde yurtdisi oylarin hala hatiri sayilir degeri oldugu düsünülerek) gerekli hukuki yasal düzenlemelerin tamamlanmasiyla bilgi paylasimina 2019 sonunda baslanabilecegi söylenmistir. Bilgi paylasimina baslandigi andan itibaren geriye dönük 1 yildan itibarenki bilgiler paylasilacaktir.

Bence birakalim bos tartismalari yurtdisi Türkler olarak konu hakkindaki hassasiyetimizi siyasi iradeye hissettirip, aleyhimizde gelisebilecek sözlesmeler anlasmalari desteklemedigimizi bir sekil dile getirmeye calisalim. Gecmiste yasananlara ses cikarmayip kaderine razi gelen saf konumunda degil haklarimizi savunabilecek uyanikliga eristigimizi hissettirip gösterelimki yasama yapsinlar diye secip gönderdiklerimiz asil amaclarinin bizlerin hakkini korumak oldugunu unutmasinlar.

Icimizde degisik siyasi inanca sahip kisiler olabilir konuyu zaten kimse siyasete tasimaya kalkmasin mesele sadece onun bunun degil tüm yurtdisinda yasayan Türkleri ilgilendiriyor birlik olup sesimizi duyurabilirsek etkili olma sansimiz daha yüksektir.

Üye Starterbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    137
    12 mesaja 25 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Alıntı zero10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hic bir degerimiz yok adamlar sati bizi milletin o calisip ne sartlarda zorlukta kazanip Ileri de yaslilikta biriktirdiyine göz diktiler bunlar asil kötü olan bizim Devletimiz bize sifir faydasi var hep bizi para birimi olarak gördüler bide bu adamlara oy verenler oldu tam bir yahudi zihniyeti var bunlarda göreceksiniz daha neler yapacaklar benim görüsüm bu vatanini satmak gibi birsey yazik
    Ne sacma bir yorum.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Ben başımızdan geçeni kısaca anlatayım, annem Türkiye’den 2007 den itibaren Paralı Emekli Bağkur.

Şimdi annem alamaya’da emekli hakkı doğdu geçen sene 11 ay dilekçeyi verdik geçenlerde bir mektup geldi Türkiye’den emekliğiniz varmı Sigorta numarasını falan istediler... Orda mektupda sizin bilgilerinizi bizim alacağımız bilgiler ile karşılaştıracağız diye....

Bizim gerçi korkulacak birşey yok, ceza söz konusu olmadığı için belki Sağlık sigortasından ceza gelebilir diye düşünüyorum onuda gerekirse öderiz ...

Arkadaşlar burda bir tanıdık var adam sağlık sigortasına gitti bildirdi benim Türkiye’den emekliliğim var ve bunu resmiyete döktü ayda ekstra 20€ ücret ödüyor...

Yani kısacası herşeyi açıkça anlatırsak kanunlara göre kimsenin başı yanmaz...

9. 3 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    132
    atsiz77, yazdiklarinda haklisin iki taraftan emekli olanlardan Türkiye de aldiklari emekli maasinin %11 ini alman saglik sigortasina prim olarak ödemesi gerekiyor. Bende 4 yil önce Almanya dan malulen emekli olduktan sonra Türkiye den emeklilige basvurur vurmaz Rentenkasse ye bunu yazili olarak bildirdim sonradan basim agrimasin diye.

Simdi bu anlasmadan dolayi siyasileri elestiriyoruzda bizler sanki sütten cikma ak kasikmiyiz tabiki hayir, tek tek ayrintilara girmeyecegim cünkü saymakla bitmez bizlerdede yanlislar var. Ben sahsen siyasilerin vatandaslari önceden bilgilendirmeden ne gibi sorunlarla karsilasacaklarini yaptiklari yanlislari düzeltmelerini söylemeden herseyi oldu bittiye getirip daha önce yasanan magduriyetlerden hic ders almadan millete Mike Tyson yumrugu attirmalarina kiziyorum.

Biz siyasileri ülkemizin milletimizin haklarini korusunlar diye seciyoruz diye biliyorum yoksa yaniliyormuyum.

11. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

13. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    simdi olaya bir baska gözle bakmaya ne dersiniz ???

efendim ... simdi hepimiz yeri geldimi ilk dedigimiz ELHAMDÜLILLAH MÜSLÜMANIM

ve hemen arkasindan ben TÜRK OGLU TÜRKÜM !!!!

evet öyleyiz ....!!!

Vatanimiz icin elimizden geleni yapmaya haziriz dimi ???

Türkiyenin daha cok Büyümesini daha cok Güclenmesini hep istemiyormuyuz ? istiyoruz !!!

Türkiyeden bazi kisilerin Paralari Yurtdisina cikarmasina karsimiyiz ? evet karsiyiz !!

Bir cok sözde Is Adaminin Yurtdisinda Milyarlari oldugunu okuyoruz duyuyoruz

Bu Paralar Türkiyeden kacirildi , Yattigi Ülkelerin Bankalarindan Vatanimiza geri gelsin istemiyormuyuz ? istiyoruz !!

Bu Paralar Türkiyeye geri dönsün Türkiye daha cok kalkinsin istemiyormusunuz ???

Simdi Ülkemiz 116 Ülke ile anlasma yapmis ,

yani bizim Ülkemizde 116 diger Ülkede Vatandaslarinin bilgilerine ugrasacak

varsa kacak kanuna aykiri birseyler o kisiler cezalandiralacak !!!!

belki bu kanun Türkiyemize yüz Milyarlar kazandiracak

Sizdeki bu Korku neyin nesi ???? niye bu siddet ???

Siyasete girmem !!! ama Ülke adina yapilmis SÜPER bir Kanun !!!

ben ÜLKEM adina düsünüyorum sahsi olarak degil

belki sahsi olarak bazilarimizin cani yanacak , eeee olsun o kadar

Bu kanundan ALNI AK olan KORKMAZ !!!!!!

TÜRKIYE kazansin diyen KORKMAZ !!!
    Konu TipiTip tarafından (11 Ocak 2018 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

15. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Tek yapmamiz gereken sey DURUST olmak,devlette ahlakli olacak..
    Tc kimseye yardim alirken paralarinizi turkiyeye getirin demedi,kimseyi suca tesvik etmedi..
    Burada herkes bagimsiz iradesini kullanarak karar verdi..simdi veryansin etmenin alemi ne?
    Kimseye zorla mal mulk sahibi olun denmedi,nihayetinde icinde aileleriniz oturuyor..rahat bir hayat sürüyorsunuz.tek yapmaniz gereken yardim alirken herseyinizi beyan etmenizdi..bunu yapmamak icinde kimse
    boynumuza bicak dayamadi..
    Turkum
    Dogruyum
    Caliskanim
    Guvenim
    O halde....
    Elhamdürillah birde muslumanligi ekledikmi oldu bu is...
    Konu webci tarafından (11 Ocak 2018 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir.

17. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    bazi yorumlari okudukca insanin utanacagi geliyor. nedir bu para, mal, mülk hirsi. kendinize gelin, su üc günlük dünyadan ne götüreceksiniz? vicdani olan, simdiye Kadar dogrusunu yapan zaten bu anlasmadan Korkmaz.

Sizlerin namina üzülüyorum, lakin kendinize bilerek veya bilmeyerek yazik ediyorsunuz.

19. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Aslinda olay Vatandaslarimizin her iki ülkenin avantaslarindan yararlanabilme Arzusu. Ama böyle bir seyin mümkün
    olmayacaginin kendilerinin de farkina vararak veryansin etmesi.

Cevremde bu durumda olan cok kisi taniyorum. Türkiye´de dairelerinden kira geliri alip Almanya´da Harz4 yardimina
    basvurmus, her sene izine giden ve izinde paralari catir catir yiyip gelince burada ballandira ballandira anlatanlari
    cok iyi taniyorum, kendi elde ettigi haksiz kazancin farkinda olan ama Hak Hukuk konusunda kendinden baskalarina
    bakanlar, sonucta iki Ülkenin almis oldugu karardan rahatsiz.

Kolay Gelsin!

21. 7 kişi Mesut64 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    132
    Simdi konu öyle alanlara cekiliyor öyle kraldan cok kralci heveslileri ortaya cikiyorki devam etsen board un yasak sinirini asmis olacaksin. Mesele su parti bu parti meselesi degil arkadaslar ne birilerinin simdi görevde olanlari yerme yada savunma nede daha öncekileri yerme savunmalari gereksiz.

Yurtdisinda yasayanlar birikimlerini anavatana daha avantajli diye aktarip ülke ekonomisine katkida bulundularsa bunda bugünkülerde dahil her dönemin yöneticilerinin özendirici beyanatlari siz yeterki getirin bizden laf cikmaz diye verdikleri sözlerin ne kadar etkili oldugunu hic yokmus gibi davranip kimse kralcilik yapmasin. Benim korkum endisem yok basvursam yardim alma durumum oldugu halde basvurmadim aldigim yetmeyen emekli maasimin üstünü calistigim dönemlerdeki yapmis oldugum birikimlerimden karsiliyorum kimse kimseye dürüstlük dersi vermeye kalkmasin ayna yalan söylemez bi aynaya bakmak yeterli :-)

Eger yillarca bu insanlar cesitli yetkililer tarafindan ileride kendilerine sorun cikaracak tutum davranis icine cekilip tutulmayacak sözlerle özendirildilerse en azindan böyle bir anlasmaya imza atmadan önce yetkililerin vatandaslarinida bilgilendirme zorunluluklari vardir, bu konuda yazacagim son yazi bazi saksakcilar devam etsinler sira kendilerine geldiginde yanlarinda kimi bulacaklar bakalim, hayirli günler.

23. 4 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Herkez kendi liderini,yöneticisini,abisini, reisini (her ne ise) ayırt edince aklıma şu ayet geldi..

Ve itiraf ettiler: Biz yoneticilerimize ve buyuklerimize itaat etmistik, fakat onlar bizi yoldan saptirdilar.» «Rabbimiz! Onlara iki kat azap ver, onlari buyuk bir lanete ugrat» derler.

AHZAB 67-68

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

26. 4 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Türkiye 20 küsür yıldır avrupa birliği kapılarını aşındırdı durdu ( ezik gibi ) sanki muhtacız...

Bazı antlaşmalarda prosedür olarak bu yol üzerine devam ediyor ve edicekde daha niceleri..

Dikkat ederseniz son birkaç yılda çok değişik kanunlar bazı düzenlemeler çıkmıştır..

Bu çıkan birçok kanunun ana yolu nedeni avrupa birliği

Bunlar gayet normaldir (Ülkeler bu antlaşmaları yaparlar ha sonrada o sistem yürümez ) gene kendi bildiklerini yaparlar...

28. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    30 mesaja 39 teşekkür aldı
    'Yazıklar olsun' Türkiye gine arkadan vurdun.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Zaten konunun hangi hükümetin iktidarda olduguyla uzaktan yakindan alakasi yok. Hangi parti basta olursa olsun, bu anlasma yine uygulamaya gececekti. Bazi projeler hükümete bakmaz, planlandigi sekilde yürütülür. Buna yüzlerce örnek vermek mümkün. O proje yürürülüge girdigi an hangi parti iktidardaysa o parti bu proje sanki onlarsiz olmayacakmis gibi övünür, muhalefette olan ise otomatikman elestirir. Bu böyle geldi, böyle gider. Siz hala birbirinizi suclamaya devam edin.

31. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten konunun hangi hükümetin iktidarda olduguyla uzaktan yakindan alakasi yok. Hangi parti basta olursa olsun, bu anlasma yine uygulamaya gececekti. Bazi projeler hükümete bakmaz, planlandigi sekilde yürütülür. Buna yüzlerce örnek vermek mümkün. O proje yürürülüge girdigi an hangi parti iktidardaysa o parti bu proje sanki onlarsiz olmayacakmis gibi övünür, muhalefette olan ise otomatikman elestirir. Bu böyle geldi, böyle gider. Siz hala birbirinizi suclamaya devam edin.
    Arkadaş doğru yazmış.. isimler değişir ama sistem aynı kalır..

33. Putkiran üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Arkadaşlar kafanıza takılan sorular varsa şuan Kanal Avrupa’da bu konu işleniyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)