Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2353 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 115 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya ve Turkiye arasinda Otomatik Bilgi Transferi anlaşmas imzalandi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    17 mesaja 31 teşekkür aldı
    Biz zamanlar da tapu kayıtlarının Avrupalı devletlere açılacağı söylentisi vardı.Bu işlerin Hükümetler ile ilgisi yoktur.Bürokrasi değişmez ve hiçbir memur durup dururken mahkeme kararı olmaksızın kimsenin bilgisini vermez,Bilgi paylaşımı Deveyi havuduyle yutan büyük şirket sahiplerini kapsayacağına inanıyorum sen ben gibi vatandaşlar ile uğraşacaklarını zannetmiyorum.Ayrıca Türkiyenin de bazı maddelere çekince koymuş olabileceğini tahmin ediyorum.Almanyanın maddi çıkarına olacak diye Türkiye tutup da vatandaşının bilgilerini vermez. şu an ortada olmuş birşey yok zaten,bankalar bile ne şekilde hangi teknik düzeyde paylaşılacağını bilmiyorlar bankacı tanıdığımdan aldığım bilgiye göre..

2. Tank34 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    688
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    evet bugün eurostar haberde izledim BAKAN aciklama yapmis 100 küsür ülkeyle bi anlasma yapilmis ve 2019 un sonuna dogru bilgi paylasimi basliyacakmis.

kanunun icerigini sunucu acikladi yani artik Yurt disinda yasiyan insanlar bulunduklari devletten sosyal yardim vss aliyorsa bunlar ödenmeyecekmis eger alan kisinin TR de adina kayitli tapu araba bankada para vss.. ne varsa görebileceklermis.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Icerik kullanici tarafindan silindi.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

6. 4 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Yetti artik gari.

Allah sizleri doyursun.

Senelerce haksiz yere yardim alip krallar gibi yasamaktan, baskalarinin hakkini yemekten, yan gelip yatmaktan, sabahin köründe islerine gidenlerden, calisanlardan alay edip sicak yataginda sagindan soluna osurarak dönmekten, kat kat türkiyede malk mülk para sahibi olupda doymayan ve devam sosyal yardim alanlardan, param gidecegine canim gitsin diye düsünen zihniyet sahiblerinden, utanmadan, korkmadan kul hakki yiyenlerden......... yetti artik yetti.

Burada simdiye kadar yazdiklarinizi tekrar bir gözden gecirin ve okuyun. ama siz 1000 kere tekrar okusaniz bile gene nafile. cünkü insanoglu doymuyor, yetmiyor, hepsi bana bana diyor.

Allahtan korkun ve kendinize sorun bakayim, burda bas bas bagiran devlete ve hükümete isyan bayragi acan kisilerin acaba ne kadar mal mülkü var türkiyede. Hamd olsun, sükürler olsun Allah bana verecegini verdi bu bana yeter, Allah mal mülk para sahibi olmayanlarada versin diye cogumuzun agzindan hic laf cikiyormu? neden ciksinki? para puldan zararmi gelir? Dogru gelmez, bilakis para pul tatli gelir, hos gelir. Ne kadar cok o kadar balli olur.

Yaziklar olsun hepimize, ben dahil. Icimizdeki su lanet mal mülk hirsi karekterimizi, insanligimizi bozdu. Atalarimizin bize ögrettigi ahlaki, terbiyeyi unuttuk. Icimizdeki merhamet bizleri terk etti. bir yanlis yoldan diger yanlis yola sapiyoruz ve bu yolda son sürat gidiyoruz ama genede farkinda degiliz. At gözlügü takip sadece kendi menfaati icin, olaya kendi acisindan bakan ve haksiz oldugu halde kendisini magdur gösterip hakkini ariyormus gibi yapanlardan........yetti artik yeter.

Yasli almanlarin cogu utandiklari icin, gururlarina yediremedikleri icin sosyal yardimdan vazgecerler, ama bizim cogumuz bu yardimdan asla ve asla vazgecmez. Is ve güc sahibi olur genede ne yapar ne eder gider bu yardimi alir. 20 sene almanyada yasar almancayi ögrenemez ama ne hikmetse nerden, nasil ve ne kadar yardim alacagini kurnaz tilki gibi herseyi tikir tikir bilir.

Gözünüzü seveyim, ne oluyor size? biraz olsa dahi kendinize gelin biraz dik durun. cogumuzun annesi ve babasi vefat etti ve cogumuz onlari kendi elleri ile topragin altina gömdü. Ne götürdüler diye size sorarim. derdiniz ne sizin? daha ne istiyorsunuz? acmisiniz? acikmisiniz? Alin teri ile kazanilan para hicbir zaman kaybolmaz, bilakis kendisi cogalir. Onun bereketi olur, onun tadi olur. Ama sizin burda kopardiginiz gereksiz ve anlamsiz yaygara ne size nede ülkemize bir yarari dokunuyor.

Hadi gidin simdi, bununda yolunu arastirin ve bulun bakalim. Amanki paraniz eksilmesin.

Allah hakkimizda hayirlisini versin bizleri af eylesin.

8. 8 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Arkadaslar

Konu buraya gelmeden öncede Almaya ile Türkiye arasinda Gelir vergilendirmesi antlasmasi var idi.
    Türkiyede yasayan Bir Türk Vatandasi almanyada gelir vergisi Altinda % 25 Vergi ödüyor isteyen arkadasalrada bunu kanit olarak sunabilirim . Babamin 1984 almis oldugu bir hisseden Sirketin kazandigindan ödededigi paydan gelir vergisi kesiyorlar. Banka bir Özel yaziyla Türkiyedeki yasayan Babamin adi vede Adresini beyan etmem icin bilgilendirme formu gönderdiler. Türkiyenin verilen kazandanda %15 Gelir vergisi hakkinin oldug bunu bildireceklerini beyan ediyorlar. "Daha yasa yürürlüge girme konusu ortada yokken"
    nede gelir Vergisinin otamatik paylasilacagi söz konusu degildi.
    Yillardir buraya gelen her Türk vatandasi,kendisi buraya ne amacla geldigini Sagir sultan bile ögrendi, sonrada kalkiyor baskalarini suclamayi iyi biliyoruz. Merkez Bankasi olayini kendi Vatandaslarimizin ihbari ile ortaya cikti. Alman Vatandasligindan Türk vatandasligina gectiigimizi gene kendimiz ihbar ettik.
    Emeklilik hakkinca Carsaf carsaf yayinlar her kanalda,Gazetelerde.Bunlar bilinmiyormu saniyorsunuz.
    Bir örnekle Konuyu kapatmak istiyorum
    Hollandada yasayan Kaynimin yengesi hakkinda sorusturma acilmis bilgi vede Belgeleri eksik verdiginden dolayi, Bunu Sikayet etmisler, Kim derseniz gene kendi Vatabdasimiz tabiki, daima kendi kendimizin arkasindan darbeyi vede hainligi yapmisiz veya kendi ayagina Kursun sIkanlardanik malesef.
    Bunun üzerine Hollanda makamindan biri Atlayim o kisinin memleketine gidiyor Sehirdeki evin Komsularina soruyor bu Ev kimin diye, Hatta köyün adresini bile vermisler orayada gidiyor Sorduklari insanlar sen kimsin neyin icin soruyorsun deme geregi bile duymuyorlar her olani biteni anlatiyorlar. Sonuc Ceza.
    Siz Sanmayinki Türkiyedeki memurlar masum, Ben Emeklilik icin Alman makamlarina basvurdugumda benden yasimi degistirdimmi degistirmedimmi diye Nusuf kayit örnegi istediler. Bende böyle bir süpeleri varsa ozaman kendiniz ispatlayin, illa getireceksiniz dediler. Bende süpheledim , Atesiliye telefon actim vergitsin bir sakincasi yok dedi. onunla yetinmedim Huriyet gazetesine telefon actim . Ordaki sahis dedikiSen Alman Vatandasimisin bende lafin tersinden anldigjm icin ne alaka tabiki Türk vatandasiyim, Oda anladi öyle demek istemedim sormamdaki gaye eger öyle ise bunlar zaten Alman vatandasligindan nezaman ciktigini ögrenmek istiyorlar onlara, sadece 10 nuncu paragrafla ilgili kismi aldir bir yakininiz vasitasiyla .Bende neden diye sorma geregi duydum . Türkiyedeki Memurlar ksinin Mal varligi , Alman Vatandasligindan nezaman cikmis Türk vatandasligina nazaman girmis gibi bölümleride beraberinde verdikleri icin .Bunu sizin vereceginiz belgeden ögreniyorlar. Bende aynen öyle yaptim, verdigimde Memur sok bakisi hala gözümün önünden gitmiyor. Bu Duyan Develetimizinde söyle önlem aldigini biliyorum . Zorunlu hallerde istenilen belge Alman makamlari Is ve Isci bulma kurumundan alamasi gerektigini Alaman makamlarina bildiriyor. Onlarda ordan istenileni alamiyadkalri icin Vatandaslardan istiyorlar.
    Bunlar Benim bizzat yasadigim konular.
    Ben Kanundisi bir harekette bulunuyorsam buda ortaya ciktiginda basima gelecegi bilmeme ramen yapiyorsam ozaman basima geldiginde ah vah tuh demeye hakkim yok. Insan sucu baskalarinda aramamali veya sucu atmamali. Sucun esas sahibi sucu isleyendir.
    Saygilarimla

10. dalga üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    522 mesaja 1,098 teşekkür aldı
    Yazilanlari okudukca konudan cikmakla nekadar hakli oldugumu daha cok anladim özellikle Selam arkadasim sana selamlar olsun belliki bayagi bir emek harcamis anladigin bildigin kadarini yazip paylasmissin ancak canim kardesim sen konuyu daha hic anlamamissin yapilan anlasma sadece haksiz yere yardim alanlari magdur etmeyecek bence biraz daha arastirman yararli olacaktir.

Belkide bazi arkadaslarin tuzu kuru, anlasmadan olumsuz etkilenmemenin tüyosunu aldiklarini düsünüp bunu kimseyle paylasmadan anlasma hakkinda elestiri getirenleri yavas yavas hainlikle suclamaya kadar gidecekler gibi görünüyor, Allah akil fikir versin. Konunun icerigi hakkinda yorum yapmama hakkimi hala koruyorum sadece uyari niteliginde yazma geregi hissettim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    688
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    isnanoglunu hic bi zaman insanlarin koydugu kanunlar kurallar mutlu etmez. Keske bu yasaya gösterdiginiz tepkinin 1000 de 1 nide askerligi 1000 euro ya indirdiklerindede gösterseniz lafa gelince herkes vatan millet SAKARYA menfaate gelince dilini yutmus sagir kör.

1000 euro askerlik resmen TR deki kardeslerimize küfür yavv arkadas ya bu parayi hic almicaksin, yurt disindakileri askerlikten muaf ediceksin yada en az 6 aylik geliri 1000 eurodan desek 6000 bin euro yu alicaksin.

Bu verdigim örnek tartisma konusu yaratmak icin degil siyasetcilerin insanlarin koydugu kanunlar her zaman herkesi mutlu etmez cünkü herkesin adalet ve dürüstlük anlayisi farkli.

13. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Icerik kullanici tarafindan silindi.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

15. 5 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    132
    @gercekler 2.0 tamamen haklisin, iyi yapilanlari alkislamayan nasil vefasiz art niyetli oluyorsa yanlis yapilani dile getirip elestirmeyen yapanlari savunma durumuna gecende birey olma özelligini yitirip robotlasir.

17. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    @gercekler 2.0 tamamen katiliyorum. Burada kimse ilegal yollardan Türkiyede emeklilik, burada Sosyal yardim

alani savundugumuz yok. Bizim Savundugumuz konu buradaki emekcierin yüdeyüz calistigi birikimlerinin

üzerine göz dikmeleridir. Malesef bizimde bazi zaatlar gibi Vergi kacirip Man Adalarinda birikimimiz olmadigi icin,

elimimzdekini korumaya calisiyoruz. Kanunlar yasaklar Fakirler icin gecerlidir.

Burada Dedelerimizi hicbir Koruma elbisesi olmadan, Strahlung olan yerlerde calidirdilar,

sonra eline 3 bin Mark verip Türkiyeye gönderip , Kanserden acilar icinde ölenleri biliyoruz,

tazminat ödememek icin.
    Konu V/S tarafından (13 Ocak 2018 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.

20. 4 kişi V/S üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    Alıntı Putkiran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkez kendi liderini,yöneticisini,abisini, reisini (her ne ise) ayırt edince aklıma şu ayet geldi..

Ve itiraf ettiler: Biz yoneticilerimize ve buyuklerimize itaat etmistik, fakat onlar bizi yoldan saptirdilar.» «Rabbimiz! Onlara iki kat azap ver, onlari buyuk bir lanete ugrat» derler.

AHZAB 67-68
    ayni ayetlerin tefsirinde
    Hiç kimseyi, dünyada ve âhirette “Filân dedi ben de inandım ve yaptım” gibi bir mazeret kurtaramaz; “İnsana senin aklın ve iraden neredeydi diye?” sorarlar.

22. ton üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Alıntı ton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni ayetlerin tefsirinde
    Hiç kimseyi, dünyada ve âhirette “Filân dedi ben de inandım ve yaptım” gibi bir mazeret kurtaramaz; “İnsana senin aklın ve iraden neredeydi diye?” sorarlar.
    Tebrikler çok güzel değinmişsin, maalesef millet olarak tvlerdeki diziler Siyasi tartışmacıların lafları ile kendimizi yönettiriliyoruz.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm ben 45 senedir calisiyorum calismayan yada erken emekli olmus arkadaslarim var inanirmisiniz bana enayi diye bakiyorlar

25. 2 kişi kamanli üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı
    Alıntı kamanli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm ben 45 senedir calisiyorum calismayan yada erken emekli olmus arkadaslarim var inanirmisiniz bana enayi diye bakiyorlar
    Calisan demir isildar Kamanli Abi.. Saglam olupta, is buldugu halde calismayanlar utansin !
    Calistigim sirkette de 60 yasin üstünde is Arkadaslari var. Yillardir fabrikada, hem de vardiyali calismalarina ragmen Masallahlari var.
    Allah cümlemize saglik ve kuvvet versin..
    Konu kadehte tarafından (13 Ocak 2018 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.

27. 3 kişi kadehte üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    132
    Üçbeş kendini bilmez utanmazlarin dedikleriyle herkesi zan altinda bırakmak nekadar doğrudur. Boşverin konukomşu yorumlarını millet olarak kendimizi a dan z ye gözden geçirmemiz gerektiği aşikar ancak bu mevcut durumda mümkün değil kendini dürüstlük abidesi gösterenlerimizden %99 u eline geçen ilk fırsatı tepmez vurguna gider biz böyleysek seçip bizi yöneteceklerde elbet aynı olacak. Milletinin hakkını koruması gerekenlerin yaptığı yanlışları görmezden gelip hemen savunma mekanizmasını çalıştıranda dürüstlük değil içimizdeki menfaatçilik hırsıdır.

Kim savunduğu kişileri hatasız görüyorsa şirkle iştigaldedir haberi ola!

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Sen benim icin enayi degil tebrik edilmesi gerek birisin. Kendi ekmegini yerken kimseye hesap vermezsin. Ne güzel.

30. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Arkadaslar, her yerde artik bu konu konusuluyor. Hükümet yetkilileri bunu biliyor. Mutlaka bir oy kaybi telasi baslamistir. Onun icin 2018'de bu konuyu unutturacak bir hamleleri gelecektir.

Ben tahmini söyleyim ne gibi hamle gelecek. 15 senedir tek basina iktidar olmalarina ve söz vermeleri ragmen emeklilere Minijob calisma hakkini secimden önce cikarirlar sasmam. Sonra oyu kapacaklar. 2019 sonunda maddi acisi cikmaya baslayacak. Sonra diyecekler, "ülkenin menfaati bunu gerektiriyordu, söz konusu vatansa gerisi teferruatir yapilacak birsey yok" diyecekler.

Tekrar söylüyorum. Muhalefetin reklamini yapmiyorum. Sadece hatalari elestiriyorum.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (15 Ocak 2018 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bazi arkadaslar yardim alanlari kiskaniyorlar

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    Vallahi ben kiskanmiyorum. Ben herzaman derim. Allah kimseyi doktora, avukata, hakime ve yardim yerine muhtac etmesin, ama basimizdanda eksik etmesin. Sikistikmi bize tek yardim edebilen yerler orasi.

Kendi ekmegini kazanmak herzaman en güzeli. Kimseye yerken hesap vermezsin. Baskasi sana yardim verirse, ister yardim yeri olsun, ister babaniz olsun, o parayi nerde yediniz diye sorar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)