Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2324 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gesamtschule de Datenschutz ve Förderschule icin bilgi lazim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    1 mesaja 2 teşekkür aldı

Gesamtschule de Datenschutz ve Förderschule icin bilgi lazim.

Arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var. Kizim 5. sinifa gecti bu sene daha ilk elternsprechtag da sinif ögretmenleri herhangi birsey soylememesine ragmen Föderögretmeni cocugu baska okula (Förderschule) okul disinda göndermekistiyor. Sorun da cocuk utangacmis derse katilimi azmis. Ayrica eski okulu aramis bizim iznimiz olmadan cocukla ilgili bilgi alisverisinde bulunmus. Hatta bana inanmiyorsaniz bir gun gelin sinifta sabahtan aksam kadar cocugunuzun yaninda oturun demis. Tabii ki ben duyunca deliye dondum. Hic bir sinifta kalmayan cocuk sadece utangac diye Sonderschule ye yani förderschuleye gönderecekler. Bunu söyleyen nasil bir ögretmen olur dedim. Esim sinifta otururken diger ogrenciler demeyecek mi neden burda oturuyor diye. Bunu dahi dusunemeyecek kalitesizlikte ogretmenler. Simdi Pazartesi terminim var ve sizin yardiminiza ihtiyacim var. Ne önerirsiniz. Bu konuda Datenschutz diye bir sey var mi yoksa ogretmenin sorma hakki var m i yanlis bir bilgi ile cokmak istemiyorum karsilarina. Simdiden tesekkur ediyorum sizlere.

2. Sponsor Reklam
    Üye Varol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    47
    10 mesaja 23 teşekkür aldı
    Arkasim cok üzücü bir olay,Siz cocugunuzu onlardan daha iyi tanirsiniz. zaten cekimser ise bunlar öyle düsüyorlar. almanlar istiyorlo cocugunuz her zaman melden yapsin.
    Sizin cocuk acaba arkadsalari tarafinda Dalgami geciliyor. ne bilim sen cirkinsin, tembelsin bunlari bir sorun cocugunuza. yada okulda ögretmen belki sert davraniyor Cocukta bundan etkilenmis olabilir.
    Siz Cocugunuzun caliskan oldugununa inaniyorsaniz Okul degistirin diyecem ama oda size kalmis. ama okul disina göndermeyin. yada özel iQ testi yapin ama hemen okulun haberi olmadan GIZLIZE:
    bak bunlari yap ve sor cocuguna ama hemen okulara biz istemiyoruz Förderschule diyin imza falan atmayin ....iyi günlar

4. Varol üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    konuyu biraz detail li yorum yapsan iyi olur. konudan konuya geciyorsun.....

1. cocugun hakinda biraz bilgi versen. notlari nasil, hangi olul , nerede kaliyorsun vs vs

2. soruyu tam anlamadim, datenschutz olsa ne olur datenschutz olmasa ne olacak ?? ögretmenler ve müdürler zaten bir birilerini taniyor ve birbiri lerine konusuyorlar....

benim sana tavsiyem . ögretmen ve müdür ile sakin halde konus . ve konusmaya gidince yaninda birisini götür ! bi tavsiye daha, simdi burada schulamt vs... konusu gececek. schulamt dan birsey bekleme ! müdür ile anlasmaya bak ! öyle birden sonderschule ben acikcaksi inanmiyorum ve cogugun sesis olmasindan buda bana inandirici gelmedi. arkasini ara yada sen bize daha cok bilgi ver.....

okul tek tavsiyede bulunuyor ! seni mecbur tuta maz ama yazdigim gibi burda biraz detail senden lazim...

--------

zamaninda benim coguma da demislerdi. 3 sinifta bakalim nasil olacak. iyi olmaz ise ikinci sinifa geri aliriz dediler. ve suan benim oglum hic sinifta kalmadi, ve 5 sinif realschule ya gidiyor ve notlari da allah sükür iyi.

--------
    Konu Osmanbey34 tarafından (18 Kasım 2017 Saat 15:50 ) değiştirilmiştir.

6. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Benim kızım da grundschuleye normal gitti okulun içinde kendi Forderprogramlari var onlara katıldı bir pädagog eşliğinde ve memnun bir şekilde 4 u bitirdi ve yine öğretmenlerin tavsiyesiyle 5 sınıf için gesamtschule tavsiye edildi. Bütün kağıtlar ile muracaatimizi yaptık kabul edildi yine forder unterrichlere katılacaktı. Olay bu. 1. si daha okulun ilk yarısı bile bitmemis
    2.si şu ana kadar herhangi bir görüşme yapılmamış öğretmenlerle aile arasında
    3. şu daha çocuk 2 aydır gidiyor okula ve tek çözüm olarak sundukları şey Forderschule. çocuğumun durumu elbette dört dörtlük değil ama çok kötü de degil. 10 yaşındaki bir çocuk 8 saat okulda kalıyor ve dedikleri şey iyi konsantre olamiyor. Inanilacak gibi değil. Daha konusmaya Pazartesi gidecegim. Cocugum yeni bir okula gidiyor ve oayer istemez okul büyük olduğu için bir iki kere sınıfın yerini karıştırmış sınıfı bulamamış herkes derste olduğu için de soramamış eve geldi bunu dahi koz olarak kullanıyorlar. bu okulun ilk başladığı zaman oldu ve bitti. Anlayacağınız sorunu görmek istersen sorun çok ama bu sorunu çözecek kişiler de bunlar. Ben de katılıyorum sakin konuşma konusuna haklıyken haksız duruma düşmek istemiyorum. Ama madem datenschutz diye bir olay koydular buna ilk önce öğretmenler yapacak. Ayrıca eski okulu bitmiş yeni okula baslamis. Daha yeni okulla ilgili elinde 4 tane test var ve hiçbiri de 5 veya 6 değil. Anlam vermek zor gercekten.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Herkes çocuğunun kapasitesi iyi kötü bilir..
    Yani gerçekten çocuk iyiyse bir şey diyemem ama yeterli kapasite yoksa ergeç ortaya çıkacaktır.
    Benim kız Hauptschule ye gitti derslerine bende yardım ediyordum. Ama kızımın kapasitesini bende az çok biliyordum.. Zar zor 10B bitirdi.. Sonra Handelsschule ye gitti 2 sene sonunda çaktı.. Bir sene tekrar etti yine çaktı.. 3 sene boşuna gitti.. Sonra bir tanıdığın vasıtasıyla Ausbildung yeri bulduk.. İşte ancak o zaman kız açıldı.. Ausbildung bitirdi... Şimdi diyor o zamanlar dersleri hiç anlamıyordum.

Oğlanada çok sessiz diye psikolojik bir yere gönderdiler..
    Diyorum evde bu çocuk çenesini kapatmıyor ama okulda sesi çıkmıyormuş ama dersleri notları hep iyiydi.
    Hiç takılmadan 13.sınıfı bitirdi şimdi üniversiteye gidiyor fakat o sessizlik ve arka planda durmak hala var..
    Öyle girişken ve açık değil

Datenschutz sanırım kişisel bilgileri içeriyor
    Okullarda Datenschutz ne kadar geçerli bakmak gerekiyor
    Tabiki öğretmenler kişi çocuk hakkında bir tespit durum değerlendirmesi yapacaklar ve bu bilgilerini bir yerle paylaşacaklar.. Nelerin paylaşılır paylaşılmayacağını bilmek gerekir.. Sırf Datenschutz var diye paylaşılmayacağı anlamınıda gelmez
    Konu hOrOz tarafından (18 Kasım 2017 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    iyi güzel acikladin bizde bilgi sahibi olduk. konsantre de sorun varsa bu normal her cocuk da olabilir benim cocuk da da var. size ergo tavsiye ederim.... geri konular gelince olay karisik ben seni anliyorum. sen bi okul ile konus. yazdigim gibi yaninda birisini götür. sakin konus hemen gaza gelme ! birseye imza atma birseye ok tamam deme. bana zaman verin de ve düsünmek istiyorum de. duruma göre konusur sun.

böyle yapa bilirsin örnek esin evde kalsin ve yerine baska birisini götür. ondan sonra esim ile konusmam lazim dersin ve zaman kazanirsin

Alıntı justblazey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kızım da grundschuleye normal gitti okulun içinde kendi Forderprogramlari var onlara katıldı bir pädagog eşliğinde ve memnun bir şekilde 4 u bitirdi ve yine öğretmenlerin tavsiyesiyle 5 sınıf için gesamtschule tavsiye edildi. Bütün kağıtlar ile muracaatimizi yaptık kabul edildi yine forder unterrichlere katılacaktı. Olay bu. 1. si daha okulun ilk yarısı bile bitmemis
    2.si şu ana kadar herhangi bir görüşme yapılmamış öğretmenlerle aile arasında
    3. şu daha çocuk 2 aydır gidiyor okula ve tek çözüm olarak sundukları şey Forderschule. çocuğumun durumu elbette dört dörtlük değil ama çok kötü de degil. 10 yaşındaki bir çocuk 8 saat okulda kalıyor ve dedikleri şey iyi konsantre olamiyor. Inanilacak gibi değil. Daha konusmaya Pazartesi gidecegim. Cocugum yeni bir okula gidiyor ve oayer istemez okul büyük olduğu için bir iki kere sınıfın yerini karıştırmış sınıfı bulamamış herkes derste olduğu için de soramamış eve geldi bunu dahi koz olarak kullanıyorlar. bu okulun ilk başladığı zaman oldu ve bitti. Anlayacağınız sorunu görmek istersen sorun çok ama bu sorunu çözecek kişiler de bunlar. Ben de katılıyorum sakin konuşma konusuna haklıyken haksız duruma düşmek istemiyorum. Ama madem datenschutz diye bir olay koydular buna ilk önce öğretmenler yapacak. Ayrıca eski okulu bitmiş yeni okula baslamis. Daha yeni okulla ilgili elinde 4 tane test var ve hiçbiri de 5 veya 6 değil. Anlam vermek zor gercekten.

11. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    gelisme var mi ?

13. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar ilseirmin yogunlugundan dolayi gelismeleri yazamadim. Okula gittim gayet sakin bir sekilde. 3 tane ögretmen ve okulmüdür yardimcisi ile birlikte oturduk ve konustuk. Daha kapidan iceriye girer girmez ögretmenlerden birtanesi benden özür diledi . Datenschutz önemli degil diyen arkadaslar bu sefer yanildi. Gayet de önemliydi hatta hatta müdür geldiginde lutfen bu konuda özür dileyin diye de söyledi ogretmene müdür yardimcisi. Diger konularda resmen kivirdilar. Tabii ki derdini iyi anlatmak gerekiyor ozellikle sinirli olmamaniz layim cunku size bakip cocugunuzu degerlendiriyorlar. Sinif degistirmek istedigimi soyledim bundan sonra bu ogretmenlerin cocuguma karsi önyargili olmasindan endise ettigimi soyledim. En az 10 defa mudur yardimcisi lutfen bastan baslayalim bize guvenin bir daha böyle seyler olmayacak diye söylediler. Bu sadece bir tavsiye idi dediler. BEn de bu aceleniz ne daha okul yeni baslamis bunun icin bu kadar abartili olmayin. Ögretmenler de hatalar yaparlar bana cocugum icin en dogrusu olacagini da soylemekten vazgecin dedim. Gayet olumlu bir hava vardi. sunu da kabul etmek lazim. Onlar da cok anlayisli ve kibar davrandilar. Olayi bu sekilde kapattik simdiden. Yorumlainiz icin de cok tsk ederim.

Ettiği Teşekkür
    497
    sizin adiniza cok sevindim

16. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)