Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2322 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cocuklarin cifte vatandasligi var, birini iptal ettirmek

Tecrübeli Üye cuno611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    23 mesaja 103 teşekkür aldı

Cocuklarin cifte vatandasligi var, birini iptal ettirmek

Selam arkadaslar, benim cocuklarin cifte vatandasliklari var ve ben alman vatandasligini komple iptal rttirmek istiyorum ve sadece türk vatandasi olsun istiyorum, bu mümkünmü?

Yani iki pasaportlari var, ama ben sadece alman pasaportunu iptal degil, alman vatandasligini komple iptal ettirmek istiyorum, kanuni yönden hic bir sekilde alman vatandasligi gözükmesin istiyorum, oluyormu?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Usta bence hic dokunma.Ileride kendi kendilerine karar verecek yasa geldiklerinde belki cocuklarin tarafindan tepki alirsin.Onun icin birak cocuklar kendi geleceklerini kendi cizsin bu konuda.Dnyanin binbir türlü hali var derler eskilerimiz.

4. 4 kişi ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    4 mesaja 9 teşekkür aldı
    Slm arkadasim bel bir yas dan sonra kagit geliyor bir tan
    esini secmesi icin secmesse alman vadandasligindan cikariyorlar

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı cuno611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar, benim cocuklarin cifte vatandasliklari var ve ben alman vatandasligini komple iptal rttirmek istiyorum ve sadece türk vatandasi olsun istiyorum, bu mümkünmü?

Yani iki pasaportlari var, ama ben sadece alman pasaportunu iptal degil, alman vatandasligini komple iptal ettirmek istiyorum, kanuni yönden hic bir sekilde alman vatandasligi gözükmesin istiyorum, oluyormu?
    Arkadasim kendin icin böyle bir karar alip uygulamak istemen saygiyla karsilanmasi gereken bir davranis olsada eger cocuklarin yasamlarina Almanya da devam edeceklerse onlar icin karari kendilerine birakmani zamani geldiginde en dogru karari kendilerinin vermesine imkan saglamani tavsiye ederim.

Alman vatandasligindan cikip tekrar Türk vatandasligina gecmek tabiki mümkündür, 2000 yili öncesiyse bu vatandasliga gecmek cifte vatandaslik zaten hakkiniz bunda ne gibi bir sakinca gördünüzde degismek istediginiz bilemicemde bende bir sakinca yok.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,647
    1,618 mesaja 3,320 teşekkür aldı
    mantiken alman vatandasliginda kalmakta fayda var..
    buraya adapta olmus buranin kimligini almaya hak etmis insanlarin yarin birbaska gün ne türkiyeye nede baska bir devlete gidip hayat kuracaklarina ihtimal verilir,,
    kafalarini karistirip gelecekte onlerine tas koyma derim..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 10 teşekkür aldı
    benim cocuk icin mektup geldi, gittik son 5 yilin okul karnelerinin kopyalarini istediler sonra tekrar karar mektubu geldi iki vatandasligida kalabilir diye, bizde hazirlaniyorduk birinden cikmaya

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Biz cift vatandaslik alabilmek icin bir yerlerimizi yirtiyoruz, kimisine de bu cok geliyor hayret.

10. 4 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    arkadaslar
    bu konu hakinda benim de bir sorum olacak

benim ilk cocugum 2001
    ikinci cocugum 2004 dogumlu

bize o zamanlarda cocuklariniz 18 oldugunda ya türk yada alman vatandasligini secmek zorunda kalacaklarini demislerdi.

bu kanun halen gecerli mi?

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Türk ve Alman vatandasligini, hic bir sey yapmasaniz dahi kazaniyorlar cocuklar.Yani en azindan Alman makamlari tarafindan iki vatandasliga sahip olarak kaydediliyorlar.
    Benim cocuk (18 i coktan gecti) icin Türk pasaportu cikartmadik cünkü lazim olmadi ama bir resmi islemde vatandaslik durumu Türkisch/ Deutsch olarak cikti. Yani Alman makamlarinda kaydi o sekilde, hatta bu belge polisten alinmisti, cocuk dedi, polis bile sasirmis nasil böyle olabilir diye demek ki o zamana kadar böyle bir vatandasliga hic rastlamamis olmali ama bizim burasi zaten kücük bir köy.

Yani Alman vatandasligina gectigimde bize de aynen o seyi söylemislerdi, büyüyünce cocuk secim yapmali seklinde ama artik yok öyle bir sey, cifte vatandaslik haklari var.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    çocuklar Türk Makamlarına bildirilmediyse çifte vatandaş olmuyorlar

bildirilmeyen bir çocuk nasıl vatandaş olsun ? ancak Türk Nüfusuna kayıt olunursa o zaman ...

bu hafta Baldız Mavi Kart için Konsolosluğa gitmişti .. Çocukları kütükten düşmüşler ..

Hem Anne hem Baba Alman Vatandaşı olunca çocuklarıda düşüyorlarmış ... ( Mavi Kartları olmayınca )

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çocuklar Türk Makamlarına bildirilmediyse çifte vatandaş olmuyorlar

bildirilmeyen bir çocuk nasıl vatandaş olsun ?

Sorulan soruya verilecek cevap: Hayir vatandasliklardan birinden vazgecmek zorunda degil.
    Türk vatandasligini alip almamasiyla ilgili bir durum yok. Istedigi zaman her an alabilir, önünde Alman kanunlari acisindan hic bir engel yok asil konu bu.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Evet bu mümkün ama neden gerek duyuyorsunki ? Almanyada yaşadığın sürece

Sanırım milli duyguların ağır basışından rahatsızlık duyuyorsun, ilerde istedikleri zaman sadece türk vatandaşlığında kalabilirler.

Bence dert etme o bir kagıt parçası istenildiginde değiştirilen..

En ufagı 9 yaşında oğlum var bugün Türkiyeye gitsem okula yazdırsam 0 sorunsuz derslerine devam eder Türkce de.. Bunu çocuklarına verebildiysen gerisinin önemi yok sadece kağıt parçası her zaman iptal edilebilir...

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı cuno611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Cuna kardeşim, işte coğu insanların yaptığı hataya düşüyorsun. Çok fazla etkileniyorsun televizyondan ve çevrenden.

Arkadaşım, bunların hepsi politika. Bugün böyle olur yarın farklı olur. Dün rusya ile savaşın eşeyindeydik, bjgün dostuz. Dün Almanya ile kavgalıydık, şimdi herkes barışmaya çalışıyorlar.

Bugün mecliste bir birine tokat atan parti milletvekilleri, meclis lokantasında beraber aynı masada yemek yiyorlar.

Bizde bir söz vardır: Politika yapma. Yani oyun yapma.

Partiler kavga eder barışır, sen partilerden etkilenip en yakın dostun ile fikir ayrılığına düşersin. Partiler yarın barışır, sen dostun ile birdaha eskisi gibi olamazsın.

Onum birak şu milli duygular ile hareket etmeyi. İllaki milli duygular ile hareket edeceksen, tam tersi inadına çifte vatandaşlığı Almam lazım. Burda çocukların yarın Türk dostu partilere oy verebilip ülkemizin hakkını daha iyi savunabilcek.

Ayrıca sen sanıyorsunki, Alman vatadaşı olunca Almanlaşırım. Hiç alakası yok. Sadece çıkar için oluyorsun çifte vatandaş.

Birde torunlarını hatta torunların torunlarını düşün. Bak bağzı ruslar niye Almanya'ya gelebiliyor. Çünkü geçmişte atasında Alman vatandaşlığını olduğu için bu hakkı kazandılar. 100 sene sonra Türkiye'nin veya Almanyanın ne olaçağını biliyormusun? Hep sen Türkiye ve Almanya böyle kalacak mı sanıyorsun? Ne Selçuklar, ne Osmanlılar, nede Almanları koca devletleri oldu.

Mantık ile harket et, hislerin ile değil.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    selam arkadaslar bi sorum var benim oglan 2000 dogumlu ve mayis da 18 yasina girecek..benim sorum hem alman hem türk pasaportu var ...bu durumda Askerlik nasil olacak?? bi bilgisi olan varmi

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    kadir79, bilindigi üzere Almanya da zorunlu askerlik kalkti, vatandasi oldugu diger ülkede zorunlu askerlik görevi yapmayan Türk vatandaslarinin Türkiye de askerlik yükümlülükleri vardir. 18 yasina girecek oglunuzun önce askerlik erteleme islemini yapmasi gerekiyor. Yeni bedelli askerlik yasasi 1000 € dan yararlanabilmek icin 3 yil (1095 gün) calismislik sarti araniyor bu sart yerine getirildiginde bedelli askerlik icin basvuru yapilabilir.

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alman vatandaşlığının neyi seni rahatsız etti
    Siyasetten dolayıysa ona takılma yarın sarmaşdolaş olabilirler sende vatandaşlığını verdiğinle kalırsın ortada örnekleri çok.
    Bırak çocuk sonra kendi karar versin alman vatandaşı olmakla kimse alman olmuyor
    Sen yine türksün bu sadece kanunlar nezdindeki bir olay

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)