Alıntı cuno611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam arkadaslar, benim cocuklarin cifte vatandasliklari var ve ben alman vatandasligini komple iptal rttirmek istiyorum ve sadece türk vatandasi olsun istiyorum, bu mümkünmü?

Yani iki pasaportlari var, ama ben sadece alman pasaportunu iptal degil, alman vatandasligini komple iptal ettirmek istiyorum, kanuni yönden hic bir sekilde alman vatandasligi gözükmesin istiyorum, oluyormu?
Cuna kardeşim, işte coğu insanların yaptığı hataya düşüyorsun. Çok fazla etkileniyorsun televizyondan ve çevrenden.

Arkadaşım, bunların hepsi politika. Bugün böyle olur yarın farklı olur. Dün rusya ile savaşın eşeyindeydik, bjgün dostuz. Dün Almanya ile kavgalıydık, şimdi herkes barışmaya çalışıyorlar.

Bugün mecliste bir birine tokat atan parti milletvekilleri, meclis lokantasında beraber aynı masada yemek yiyorlar.

Bizde bir söz vardır: Politika yapma. Yani oyun yapma.

Partiler kavga eder barışır, sen partilerden etkilenip en yakın dostun ile fikir ayrılığına düşersin. Partiler yarın barışır, sen dostun ile birdaha eskisi gibi olamazsın.

Onum birak şu milli duygular ile hareket etmeyi. İllaki milli duygular ile hareket edeceksen, tam tersi inadına çifte vatandaşlığı Almam lazım. Burda çocukların yarın Türk dostu partilere oy verebilip ülkemizin hakkını daha iyi savunabilcek.

Ayrıca sen sanıyorsunki, Alman vatadaşı olunca Almanlaşırım. Hiç alakası yok. Sadece çıkar için oluyorsun çifte vatandaş.

Birde torunlarını hatta torunların torunlarını düşün. Bak bağzı ruslar niye Almanya'ya gelebiliyor. Çünkü geçmişte atasında Alman vatandaşlığını olduğu için bu hakkı kazandılar. 100 sene sonra Türkiye'nin veya Almanyanın ne olaçağını biliyormusun? Hep sen Türkiye ve Almanya böyle kalacak mı sanıyorsun? Ne Selçuklar, ne Osmanlılar, nede Almanları koca devletleri oldu.

Mantık ile harket et, hislerin ile değil.